معرفی بهترین برنامه های عکاسی پرتره اندروید و آیفون

برنامه عکاسی پرتره حرفه ای اندروید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با استفاده از بهترین برنامه پرتره اندروید یا آیفون می‌توانید افکت بوکه را بدون دوربین دوگانه ایجاد کنید. در این مطلب چند برنامه عکاسی پرتره حرفه ای اندروید و آیفون را برای اعمال حالت تار در تصاویر پرتره معرفی می‌کنیم.

تکنولوژی دوربین دوگانه در گوشی‌های هوشمند باعث محبوبیت سبک عکاسی پرتره و تصاویری که پس‌زمینه آن‌ها تار هستند شد. این تصاویر زمانی ویژگی منحصربه‌فرد دوربین‌های DSLR بودند؛ اما امروزه گوشی‌های زیادی برای ایجاد چنین تصاویری، دارای حالت مخصوص به خود هستند. بسیاری از این گوشی‌ها دارای دوربین دوگانه هستند که که دوربین اول، سوژه را ثبت می‌کند و دوربین دوم، عمق را برای ایجاد تمایز بین سوژه و پس‌زمینه، تشخیص می‌دهد. با وجود این، گوشی‌هایی مانند پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال وجود دارند که دارای یک دوربین تکی هستند؛ ولی با استفاده از الگوریتم‌های نرم‌افزاری، می‌توانند تصاویر پرتره ثبت کنند.

نرم افزار گرفتن عکس پرتره ایفون / portrait mode iphone
متاسفانه اگر شما گوشی قدیمی‌تری دارید، نمی‌توانید از حالت پرتره روی دستگاه موبایل‌تان استفاده کنید؛ علتش هم همان‌طور که گفتیم، این است که گوشی شما مجهز به دو لنز نیست. بنابراین اگر می‌خواهید مثلا با گوشی آیفون 6 خودتان عکس حالت پرتره بگیرید، مجبور هستید برنامه عکاسی پرتره مناسبی را روی گوشی نصب کنید و با آن اپلیکیشن این کار را انجام دهید. در ادامه می‌خواهیم به معرفی چند نمونه از بهترین نرم افزارهای گرفتن عکس پرتره در ایفون بپردازیم. برای آشنایی با ترفندهای عکاسی در حالت پرتره می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

عکس پرتره چیست

همچنین بخوانید :

منظور از تصویر پرتره به صورت ساده، عکسی با افکت بوکه است که در آن، سوژه در فوکوس قرار دارد و پس‌زمینه آن تار شده است. این افکت مدت زیادی است که در عکاسی استفاده می‌شود؛ اما پیشرفت‌های صورت گرفته درحوزه دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به این معنی است که می‌توانیم نتایج مشابهی با دوربین‌های DSLR را با گوشی‌های خود به دست آوریم. با اینکه افکت بوکه زیاد، یک اشتباه عکاسی محسوب می‌شود؛ ولی وقتی به درستی استفاده شود، باعث بهبود بسیار زیاد تصاویر می‌شود.

دانلود برنامه عکاسی پرتره برای آیفون / iphone-8-protrait-mode 2

حالت پرتره از زمان معرفی شدن خود تاکنون، نام‌های زیادی داشته است. در دستگاه‌های سامسونگ، این حالت با نام فوکوس زنده (Live Focus) شناخته می‌شود. دستگاه‌های قدیمی‌تر سامسونگ مانند گلکسی S6 و S7 هم افکتی با نام Selective Focus دارند که همین کار را با دقت و کیفیت کم‌تری انجام می‌دهد. در گوشی‌های هواوی مانند P20 و P20 پرو، دو حالت افکت بوکه وجود دارد؛ Aperture یک حالت بوکه کلی برای ثبت تصاویر با پس‌زمینه تار است در حالی‌که Portrait، حالتی است که شامل روشنایی، زیبایی و افکت بوکه می‌شود.

بهترین برنامه های عکاسی پرتره اندروید

برای استفاده از حالت پرتره در گوشی اندروید خود یا می‌توانید از اپلیکیشن دوربین خود گوشی استفاده کنید (اگر از این حالت پشتیبانی می‌کند) و یا به دانلود یک برنامه عکاسی پرتره حرفه ای اندروید بپردازید که در زیر، چند نمونه از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم. این اپلیکیشن‌ها از تکنیک‌های نرم‌افزاری برای ایجاد افکت بوکه استفاده کرده و یا از کاربر می‌خواهند که قسمت فوکوس شده را انتخاب کنند و یا به صورت خودکار، این فیلتر را اعمال می‌کنند.

1. برنامه عکاسی پرتره اندروید AfterFocus

دانلود برنامه portrait camera

AfterFocus یک نرم افزار عکاسی پرتره است که عملکردهای دستی و خودکار را ترکیب می‌کند تا ابزار دقیقی را در اختیار کاربر برای ایجاد حالت پرتره قرار دهد. در این برنامه کافی است که با انگشت خود و ابزار انتخابی هوشمند این اپلیکیشن، قسمتی از تصویر را که می‌خواهید تار کنید را مشخص کنید. 3 فاصله کانونی در این برنامه وجود دارد که شامل پیش‌زمینه، پس‌زمینه نزدیک و پس‌زمینه دور می‌شود.

اگر این برنامه نواحی که شما نمی‌خواهید را تار می‌کند، باید بیشتر زوم کنید و خطوط هادی بیشتری را در نرم افزار وارد کنید. با وجود این، استفاده از ترکیب هوش مصنوعی و ورودی‌های کاربر، این فرآیند را راحت‌تر از سایر برنامه‌ها می‌کند.

دانلود برنامه عکاسی پرتره اندروید AfterFocus

2. برنامه پرتره اندروید LightX

دانلود برنامه پرتره برای سامسونگ

همچنین بخوانید :

با اینکه بیشتر برنامه‌های تار کردن پس‌زمینه فقط برای این کار ساخته شده‌اند، LightX دارای چندین ویژگی ویرایش مختلف است که شامل حالت پرتره و قابلیت تار کردن پس‌زمینه هم می‌شود. درست مانند برنامه پرتره AfterFocus، این اپلیکیشن هم این کارهای ویرایشی را بعد از ثبت کردن تصویر انجام می‌دهد. با وجود این، این برنامه عملکردهای ویرایشی بیشتری نسبت به AfterFocus دارد که شامل فیلترها، تنظیمات کلی و ابزارهای نقاشی روی تصویر می‌شوند.

شما می‌توانید افکت‌های تار کردن تصویر را در منوی Focus این برنامه پیدا کنید. در اینجا می‌توانید از میان حالت‌های فوکوس پیش‌فرض مانند Lens یا Shift Blur استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از ابزارهای انتخاب هوشمند و پاک کردن هوشمند این نرم افزار عکاسی پرتره استفاده کرده و افکت تاری را به صورت دستی، هدایت کنید.

دانلود برنامه پرتره اندروید LightX

3. نرم افزار عکاسی پرتره اندروید AirBrush

نرم افزار عکاسی پرتره

اگر به دنبال یک برنامه پرتره هستید که شباهت بیشتری به اپلیکیشن دوربین دارد، AirBrush بهترین گزینه برای حالت پرتره است. این نرم افزار به شما اجازه می‌دهد که این افکت و افکت‌های دیگر را در حالی که عکس را ثبت می‌کنید، اعمال کنید. از آنجایی که این اپلیکیشن از نرم افزار بخش‌بخش‌سازی تصویر به جای وابسته بودن به سخت‌افزار دوربین استفاده می‌کند، شما می‌توانید عکس‌هایی که در گالری گوشی خود دارید را هم ویرایش کنید. برنامه پرتره AirBrush شامل ویژگی‌های زیباسازی، فیلترهای رنگ و چند ویژگی ساده ویرایشی دیگر هم است.

برای دسترسی به حالت تار کردن پس‌زمینه، منوی Settings برنامه را باز کرده و آیکونی که شبیه لنز دوربین است را انتخاب کنید. این آیکون، تاری پس‌زمینه را فعال یا غیرفعال می‌کند. بعد از اینکه تصویر خود را ثبت کردید، می‌توانید میزان تاری پس‌زمینه را تنظیم کرده و سایر کارهای ویرایشی را انجام دهید.

دانلود نرم افزار عکاسی پرتره AirBrush

 

4. بهترین برنامه پرتره رایگان Snapseed

بهترین اپلیکیشن عکاسی پرتره

اسنپ سید را می‌توان بهترین برنامه پرتره برای سامسونگ و تمامی گوشی‌های بازار دانست. این برنامه یک نرم‌افزار بسیار کامل برای ادیت تصویر است که اکثر نیازهای کاربران را پوشش می‌دهد و شما را از نصب سایر برنامه‌ها بی‌نیاز می‌کند.

کافی است که شما یک‌بار به دنبال یافتن بهترین برنامه ویرایش عکس بروید و آنگاه با  Snapseed مواجه می‌شوید. علاوه بر ویرایشگری قوی، این اپ را می‌توان برترین برنامه عکس پرتره برای آیفون و اندروید دانست. در این برنامه این قابلیت‌های متعدد گنجانده شده و شما به کمک آن می‌توانید همانند یک عکاس حرفه‌ای تصاویر پرتره با کیفیتی را ثبت کنید.

اسنپ‌ دارای الگوهای خودکار برای بهبود نوردهی تصاویر، مات کردن زمینه و راه‌هایی برای بهبود تصاویر است که از آن می‌توانید به صورت ترکیبی به‌عنوان بهترین اپلیکیشن عکاسی پرتره بهره ببرید. علاوه بر موارد ذکر شده شما می‌توانید شدت تمام موارد را تنظیم کنید و از کارایی این اپلیکیشن لذت ببرید.

5. بهترین اپلیکیشن عکاسی پرتره Pixtica

برنامه فوکوس مات برای اندروید

برنامه دوربین پرتره Pixtica یک برنامه قدرتمند برای اندروید است که علاوه‌بر پرتره قابلیت‌های دیگری را پوشش می‌دهد. رابط کاربری برنامه بسیار ساده است  و پس از چند دقیقه کار قادر خواهید بود که به ادیت تصویر با آن بپردازید. حتی اگر جزو کاربران حرفه‌ای نباشید به خوبی قادر خواهید بود با این برنامه کار کنید. در کنار تمامی امکانات متعدد در این برنامه یک دوربین داخلی گنجانده شده است.

این دوربین تنظیمات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و این موضوع باعث شده نام آن را در لیست برنامه پرتره عکس برای اندروید ذکر کنیم. با این دوربین شما قابلیت تنظیم iso، سرعت‌شاتر، نوردهی و سایر موارد را دارید. عملکرد هوش مصنوعی در پردازش تصویر مناسب است و این موضوع باعث می‌شود که آن را بهترین اپلیکیشن عکاسی پرتره بدانیم.

بهترین برنامه های عکاسی پرتره iOS

حالت پرتره از زمان آیفون 7 پلاس به عنوان یکی از پایه‌های اصلی و ویژگی‌های مهم گوشی‌های آیفون مورد توجه کاربران قرار گرفت. در حال حاضر آیفون 8 پلاس و آیفون‌های جدید هر دو از این ویژگی برخوردارند و کاربران می‌توانند عکس‌های حالت پرتره خوبی را بگیرند. اگر گوشی آیفون شما قدیمی است، می‌توانید از 3 نرم افزار عکاسی پرتره زیر استفاده کنید.

1. نرم افزار عکاسی پرتره آیفون PortraitCam

نرم افزار عکاسی پرتره آیفون / portraitcam

این برنامه پرتره برای ایفون رایگان نبوده و 3.99 دلار قیمت دارد. PortraitCam یک برنامه عکاسی پرتره ساده اما قدرتمند است که می‌تواند ابزارهای متنوعی در اختیار کاربران قرار دهد. شما می‌توانید یک عکس جدید به طور مستقیم با PortraitCam بگیرید یا می‌توانید آن را از گالری عکس خود وارد کنید. حتی می‌توانید در آیفون 10 هم از این اپلیکیشن استفاده کنید؛ با PortraitCam می‌توانید از دوربین TrueDepth برای پیش نمایش و ضبط اطلاعات و عمق تصویر استفاده کنید و نتایج بهتری را به دست آورید.

هنگامی که شما تصویر را در PortraitCam اضافه می‌کنید، برنامه به طور خودکار سعی در تشخیص چهره‌ها در عکس می‌ند. در بیشتر موارد، نتایج مثبت است اما لازم است که کمی بهبود یابد تا کامل‌تر شود. می‌توانید از ماسک عمق دهی در قسمت‌های مورد نظر خودتان کمک بگیرید یا حتی فوکوس ایجاد کنید یا ماسکی را استفاده کنید تا لبه‌های تصویر را اصلاح کند.

بسیاری از ویژگی‌های دیگری در PortraitCam وجود دارند که ارزش استفاده از آن را افزایش می‌دهند. شما می‌توانید شدت تار شدن تصویر را تنظیم کنید. این نرم افزار گرفتن عکس پرتره ایفون به شما اجازه می‌دهد دیافراگم تاری را تغییر دهید که شکل و جهت اثر بوکه را تغییر می‌دهد. ابزارهای دیگر مانند چرخش، برجسته‌سازی، حاشیه، ابزار ویرایش اولیه و غیره در دسترس هستند.

PortraitCam می‌تواند عکس‌هایی با عمق تصویر خوب و روشنایی مناسب و همچنین مجهز به فیلترهای مختلف ایجاد کرده و به شما کمک کند تا تصاویری منحصر به فرد ایجاد کنید. البته PortraitCam یکی از گزینه‌های خوب پولی برای شما خواهد بود و اپلیکیشن های دیگری هم در این حوزه با همین کاربرد وجود دارند.

دانلود نرم افزار عکاسی پرتره آیفون PortraitCam

2. برنامه پرتره آیفون FabFocus

اگر شما به دنبال حالت بوکه بیشتر و اضافه کردن حالت پرتره به تصاویر خود هستید، اپلیکیشن FabFocus به شما کمک می کند تا بتوانید این کار را به درستی انجام دهید.

این اپلیکیشن هم مانند PortraitCam، به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس‌های جدید را به طور مستقیم به حالت پرتره بگیرند و به اشتراک بگذارند یا اینکه کاربران می‌توانند عکس را از گالری تصاویر انتخاب کند. رابط کاربری این برنامه به اندازه کافی ساده است، اما در مقایسه با برنامه‌های دیگر کمی حساس‌تر بوده و و از نظر تشخیص چهره‌ها به طور خودکار،  می‌تواند نتایج دقیق‌تری را در اختیار کاربران قرار دهد.

برنامه عکاسی پرتره ایفون / fabfocus

این نرم افزار گرفتن عکس پرتره ایفون برای تار کردن تصویر ابتدا به تجزیه و تحلیل چهره‌ها پرداخته و چهره فرد را در عکس مشخص می‌کند. سپس به تشخیص بدن و سینه او را تشخیص دهد و بعد از این کار، به راحتی می‌تواند پس زمینه را تار کرده و تصویر فرد را به صورت شفاف‌تری نشان دهد.

با این وجود، اگر چه ظاهرا FabFocus به نظر می‌رسد که دقیق‌تر از برنامه‌های دیگر است، اما خیلی هم کامل نیست. ممکن است لازم باشد برخی تنظیمات دقیق را خودتان انجام دهید و یا فیلترهای مناسب را برای تصویر مشخص کنید. FabFocus به شما اجازه می‌دهد به حالت ویرایش بروید، جایی که می‌توانید از فیلترها استفاده کرده و یا قسمت‌هایی را که لازم است ویرایش کنید. همچنین می‌توانید میزان تار شدن و اندازه قلم مو را مشخص کنید.

تنها مساله برنامه FabFocus این است که این برنامه کمی کندتر از بقیه کار می‌کند و گاهی هم آنقدر کند می‌شود که شاید به مذاق شما خوش نیاید.

دانلود برنامه پرتره آیفون FabFocus

3. برنامه عکاسی پرتره آیفون Fore Photo

اپلیکیشن Fore Photo یک برنامه رایگان برای حالت پرتره در گوشی‌های آیفون است. این برنامه فوق العاده ساده بوده و برای اضافه کردن حالت پرتره و عمق بخشیدن به تصویر به کار می‌آید.

Fore Photo دارای یک رابط کاربری بسیار ساده و پر کاربرد بوده و بسیار سریع است. متاسفانه تنها اشکال این برنامه عکاسی پرتره این است که باید عکس را از گالری تصاویر انتخاب کنید و نمی‌توانید حین گرفتن عکس با دوربین به صورت مستقیم حالت پرتره را اعمال کنید. این برنامه برای عکس‌های قدیمی شما مناسب است.

برنامه پرتره برای ایفون / forephoto

در لحظه‌ای که عکس خود را در Front Photo بارگذاری می‌کنید، برنامه با کمک شبکه عصبی به طور خودکار چهره فرد را تشخیص می‌دهد و پس زمینه را به حالت تار در می‌آورد. این کار این برنامه شبیه دوربین‌های حرفه‌ای DSLR است.

البته مانند برنامه‌های دیگری که معرفی کردیم، این برنامه عکاسی پرتره هم خیلی کامل نیست و نقص هایی دارد، ولی نسبتا دقیق است. این برنامه هم مجهز به فیلترهای مختلف بوده و می‌توانید روی عکس ویرایش کنید. تغییرات به سرعت و بدون زحمت انجام می‌شود و بسیار سریع‌تر از رقبای دیگرش است.

این برنامه مجهز به تنظیمات مختلف بوده و می‌تواند میزان تاری را تنظیم کند. Fore Photo رایگان بوده و تنها اشکالی که دارد واترمارک در گوشه پایین سمت راست تصویر است که روی تصاویری که ویرایش می‌کنید قرار می‌گیرد. اگر این واترمارک شما را آزار می‌دهد، می‌توانید برنامه را با قیمت 1.99 دلار و بدون وات مارک خریداری کنید.

دانلود برنامه عکاسی پرتره آیفون Fore Photo

4. برنامه عکاسی پرتره برای ایفون Focos

برنامه فوکوس برای آیفون

اگر بخواهیم بهترین اپلیکیشن عکاسی پرتره آیفون را نام ببریم باید حتماً به فوکوس اشاره کنیم. این برنامه با این هدف طراحی شده که بتوانید با گوشی عکس‌هایی شبیه تصاویر دوربین DSLR ثبت کنید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا بک‌گراند تصاویر خود را به صورت خودکار یا دستی محو کنید.

علاوه بر این موارد موضوعی که آن را به بهترین برنامه پرتره تبدیل می‌کند، قابلیت تنظیم مقدار شدت تاری و باز بودن دیافراگم است که حالتی مشابه به لنز دوربین‌های حرفه‌ای را بازسازی می‌کند. اگر هم با برخی از کاربردهای این نرم‌افزار مشکل داشته باشید؛ قابلیت‌های زیادی برای بهبود وجود دارد.

5. برترین برنامه عکس پرتره DSLR Camera

گرفتن عکس پرتره با دوربین آیفون

برنامه DSLR Camera را می‌توان به علت قابلیت‌های پیشرفته در لیست بهترین اپلیکیشن عکاسی پرتره قرار داد. این نرم‌افزار دارای مجموعه‌ای از قابلیت‌ها است که افراد حرفه‌ای یا آماتور می‌توانند از آن استفاده کنند. رابط کاربری برنامه بسیار عالی و اپ دارای سه حالت مختلف است. حالت‌های آن شامل مواردی همچون حالت خودکار، حالت دستی و در نهایت حالتی به نام P است.

حالت دستی اکثر موارد لیست برترین برنامه عکس پرتره مشابه هم یکدیگر است و به شما امکان تنظیم فوکوس، کنتراست و …  را می‌دهد. حالت خودکار نیز با استفاده از هوش مصنوعی برنامه بهترین تصاویر را ثبت می‌کند و حالت پی برای موقعیت‌هایی که نیاز به ثبت تصاویر با سرعت‌بالا و شرایط نوری عالی است به کار می‌آید.

درزمینهٔ ثبت تصاویر پرتره باید بدانید که با عضوی از فهرست بهترین برنامه پرتره مواجه هستید که به خوبی پس زمینه را محو می‌کند و شما می‌توانید شدت تاری بک‌گراند را تنظیم کنید و همچنین جلوه بوکه به آن اضافه کنید. علاوه بر موارد ذکر شده چندین حالت نورپردازی مختلف در این اپ گنجانده شده که باعث می‌شود که به کمک آن بتوانید، نورپردازی استودیوهای حرفه‌ای را تقلید کنید. قابلیت دیگر تشخیص و مقایسه کیفیت عکس سلفی است که تصاویر مختلف را باهم مقایسه می‌کند و با پردازش هوش مصنوعی در نهایت بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهد.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید، به دست آوردن افکت تاری پس‌زمینه تصویر مستلزم این نیست که حتما دوربین شما از نوع دوگانه باشد. با استفاده از بهترین برنامه اپلیکیشن عکاسی پرتره اندروید یا آیفون و کمی دقت و حوصله، می‌توانید افکت مشابهی را در تصاویر خود ایجاد کنید. در این مطلب 3 نرم افزار عکاسی پرتره اندروید و 3 برنامه پرتره آیفون را معرفی کردیم. اگر از این برنامه‌ها یا برنامه‌های مشابه دیگری استفاده کرده‌اید، می‌توانید نظرات خود را در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
علیرضا سیدی
.
22 مهر 1399، 10:37
پاسخ
0
0
مطلب جالبی بود
avatar
Omid
.
23 خرداد 1398، 17:13
پاسخ
0
0
برنامه پرتره ایفون FabFocus خیلی مذخرفهو تست کردم کاملا عکسو مترکونه
avatar
علی بهاروند
.
19 خرداد 1398، 00:42
پاسخ
0
0
من برنامع fab focus رو دارم.واقعا عالیه
avatar
hani
.
18 خرداد 1398، 16:52
پاسخ
0
0
نرم افزار عکاسی پرتره PortraitCam عالیه. من با ایفون 5 تست کرده بودم جواب داد. حالا هم با آیفون 10 تست کردم
avatar
Omid
.
13 خرداد 1398، 17:03
پاسخ
0
0
دمتتون گرم برنامه پرتره ایفون FabFocus عالی بود. خیلی کمکم کرد
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400