اتصال پرینتر به ویندوز 11 | آموزش وصل کردن پرینتر در ویندوز ۱۱

اتصال پرینتر به ویندوز 11
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

همیشه اتصال و وصل کردن پرینتر یا دستگاه چاپ به کامپیوترها یک امر مهم بوده است. این اتصال در کامپیوترهای که از سیستم عامل ویندوزی استفاده میکنند گاها دردسر ساز میشود. اخیرا نیز که ویندوز 11 توسط مایکروسافت معرفی شد، اتصال پرینتر به ویندوز 11 نیز از جمله مواردی است که نیاز به آموزش دارد.

تمامی شرکتها، ارگان های مختلف دولتی و غیر دولتی، سازمانها به نحوی نیاز به پرینتر دارند. البته نه فقط اینها بلکه افراد عادی عامه جامعه نیز زمانی را در طول زندگی خود تجربه میکنند که به پرینتر احتیاج پیدا میکنند. همانطور که ذکر شد افراد مختلف با توجه به نیازهای خود به چاپگر، گاها مجبور میشوند که اضافه کردن پرینتر به ویندوز ۱۱ را یاد بگیرند.

مراحل وصل کردن پرینتر به لپ تاپ ویندوز 11 برای برخی ممکن است سخت باشد، اما شدنی است و کافیست که کمی دقت را چاشنی کار خود کنید. برای وصل کردن پرینتر در ویندوز 11 راه های مختلف و جالبی وجود دارد. شما میتوانید پرینتر خود را بدون سیم و با سیم به رایانه خود متصل کنید که در این مقاله پلازا، مفصلا درمورد آنها خواهید خواند. البته شایان به ذکر است که در یک مقاله نمیتوان همه آن چه که برای راه اندازی پرینتر لازم است را توضیح داد. دلیل این مورد هم این است که هر پرینتر دارای فناوریهای خاص خود هستند و زیر بنای سخت افزاری مشخصی دارند. با توجه به این گستردگی، نمیتوان توضیحات کاملی را ارائه کرد.

در ادامه خواهید خواند:

آموزش اتصال پرینتر به ویندوز 11 ؛ روش های اضافه کردن پرینتر به ویندوز ۱۱

از زمانی که کمپانی نرم افزاری مایکروسافت، نسخه جدید سیستم عامل محبوب خود را بنام ویندوز 11 معرفی و عرضه کرد، مقالات معتددی درباره نحوه کار با آن در بستر وب ایجاد شد. پلازا در این مقاله یک بخش بسیار کاربردی در خصوص ویندوز 11 را به شما فراخواهد داد. عده ای بر این باورند که وصل کردن پرینتر به لپتاپ در ویندوز 11 با اتصال پرینتر به ویندوز 11 در کامپیوتر متفاوت است، اما به هیچ وجه به این صورت نیست. لازم است بدانید که مراحل وصل کردن پرینتر به لپ تاپ ویندوز 11 به دو صورت خودکار و دستی انجام میشود. اتصال برخی از پرینترها با سیم انجام میشود و برخی دیگر اتصال بدون سیم دارند. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که وصل کردن پرینتر به لپتاپ در ویندوز 11 با اضافه کردن پرینتر به ویندوز ۱۱ در کامپیوتر هیچ تفاوتی ندارد.

1. آموزش قدم به قدم وصل کردن پرینتر به کامپیوتر ویندوز 11 به صورت اتوماتیک (اتصال با سیم)

برای اتصال پرینتر به ویندوز 11 باید چند مرحله را به صورت قدم به قدم طی کنید. در قدم اول بایستی پرینتر یا همان چاپگر خود را با کابل به لپ تاپ یا کامپیوتر خود متصل کنید. سپس به سراغ تنظیمات یا همان SETTING ویندوز 11 خود بروید. حال در صفحه تنظیمات، گزینه Printers & scanners را انتخاب نمایید. برای اینکه زودتر و سریعتر به صفحه Printers & scanners دسترسی پیدا کنید، میتوانید، به منوی استارت مراجعه و سپس Printers را سرچ (جستجو) کنید. حال در میان گزینه هایی که به شما پیشنهاد میشود، روی گزینه Printers & scanners کلیک چپ کنید.

اتصال پرینتر به ویندوز 11

در روشی دیگر شما میتوانید بعد ورود به صفحه تنظیمات ویندوز از فهرست سمت چپ گزینه  Bluetooth & devices را انتخاب نمایید. حال به سادگی شما به گزینه Printers & scanners دسترسی دارید.

اتصال پرینتر به ویندوز 11

حال اگر به این صفحه خوب دقت کنید، بخشی را به نام  Add a printer or scanner می بینید. در زیر این بخش، میتوانید نام تمامی پرینترها و اسکنرهایی که به لپتاپ و یا کامپیوتر شما متصل هستند را مشاهده کنید. اگر نام پرینتر شما در این فهرست باشد، این معنی را برای شما تداعی میکند که پرینتر شما با موفقیت توسط ویندوز شما شناسایی شده و میتوانید از آن استفاده نمایید. به این طریق به سادگی هر چه تمام تر اتصال پرینتر به ویندوز 11 انجام میشود.

در برخی از اوقات این شناسایی و قابل استفاده شدن پرینتر توسط ویندوز ممکن است زمانی را از شما بگیرد. اما دلیل این تاخیر زمانی چیست؟ دلیل این تاخیر در شناسایی این است که ویندوز 11 شما تلاش دارد که درایور پرینتر شما را پیدا و تنظیم کند. بنابراین نگران نباشید، اما اگر این زمان به طول انجامید، حتما اتصالات کابل و روشن بودن پرینتر اطمینان حاصل فرمایید. گاهی از اوقات ممکن است که پرینتر شما و به طبع درایور آن قدیمی باشد. پیشنهاد پلازا این است که حتما برای دانلود درایور آپدیت شده پرینتر خود، کیس یا لپ تاپ خود را به اینترنت متصل کنید.

2. اضافه کردن پرینتر به ویندوز ۱۱ به صورت دستی

زمان هایی وجود دارد که لزوما اتصال پرینتر به ویندوز 11 به صورت اتوماتیک انجام نمیشود و لازم است که شما، اقداماتی را انجام دهید. اصطلاحا شما بایستی به صورت دستی وصل کردن پرینتر در ویندوز 11 را انجام دهید. شما زمانی این کار را انجام میدهید که ویندوز و لپتاپ شما، به صورت خودکار و اتوماتیک، پرینتر شما را شناسایی نکند.

برای این که اتصال پرینتر به ویندوز 11 را به صورت دستی انجام دهید، در ابتدا بایستی وارد صفحه Printers & scanners شوید. روش دسترسی به این صفحه را در قسمت های بالاتر این مقاله میتوانید بخوانید. در بالای صفحه روی دکمه Add device کلیک چپ کنید. چند لحظه صبر نمایید و سپس گزینه اضافه کردن دستی یا همان Add manually را برگزینید. در صفحه جدیدی که در مقابل شما قرار دارد با توجه به شرایط مختلف، گزینه های مختلفی برای اتصال پرینتر به ویندوز 11 به صورت دستری برای شما وجود دارد.

در صورتی که روش اتصال به صورت محلی یا مستقیم را انتخاب میکنید باید گزینه Add a local printer or network printer with manual settings و سپس گزینه Next را انتخاب کنید. حال نوبت به انتخاب پورتی که پرینتر با آن به کامیپیوتر شما متصل است میرسد. اگر این اتصال از طریق پورت USB انجام می شود، بایستی گزینه USB001 را انتخاب کنید. در صورتی که از پرینترهای قدیمی بهره میبرید، باید بدانید که این پرینترها از پورت‌های سریال یا LPT استفاده مینمایند. برای اینها یکی از دو گزینه LPT1 یا COM1 استفاده کنید.

وصل کردن پرینتر در ویندوز 11

اکنون نوبت به نصب درایور پرینتر میرسد. اگر دیسک درایور مربوط به پرینتر خود را در اختیار دارید، برای یافتن آن، ابتدا دیسک را در کامپیوتر خود قرار دهید، سپس گزینه Have Disk را بزنید. در غیر این صورت، گزینه  Windows Update بهترین راهی است که میتوانید انتخاب کنید. صفحه را هم اکنون ملاحظه میکنید که پیامی با عنوان Windows is updating the list of printers دارد. لود این صفحه ممکن است چند دقیقه نیز طول بکشد. بعد از این که این لیست‌ها به روز رسانی شدند، از ستون چپ اسم کمپانی سازنده و از ستون راست مدل پرینتر خود را انتخاب کنید. حال مجددا گزینه Next را انتخاب کنید. در قسمت بعدی میتوانید یک اسم را برای پرینتر خود به صورت دلخواه انتخاب کنید. بعد از چند لحظه اتصال پرینتر به ویندوز 11 شما، به صورت دستی با موفقیت صورت میگیرد.

3. آموزش اتصال پرینتر به ویندوز 11 به صورت بی سیم

همیشه وجود کابل و سیم های اضافی برای اکثر آحاد مردم جالب و جذاب نیست، البته موارد استثناء نیز وجود دارد. اما به صورت کلی وجود سیم و کابلهای متعدد باعث کاهش زیبایی و افزایش بهم ریختگی محیط هم میشود. اتصال پرینتر به ویندوز 11 هم جدای از این که از طریق کابل امکان پذیر است بلکه، شما میتوانید از طریق پروتکل های بیسیم نیز اضافه کردن پرینتر به ویندوز ۱۱ را انجام دهید. تا کنون دریافتید که با سیم و کابل چگونه پرینتر را به کامپیوتر ویندوز 11 وصل کنیم؟ اما روش بدون سیم را هم در ادامه فرا خواهید گرفت.

وصل کردن پرینتر به لپتاپ در ویندوز 11 بدون سیم

برای این کار بایستی هم کامپیوتر (لپتاپ) و هم پرینتر شما دارای نسخه های سازگار بلوتوث یا وای فای باشد. در ابتدای کار هر دو دستگاه را به یک شبکه متصل کنید و سپس به صفحه Printers & scanners بروید و در گزینه Add device انتخاب کنید. اگر پرینتر شما پیدا شود دکمه Add device را انتخاب کنید. این دکمه Add device در کنار نام همه پرینترهایی که یافت شده اند وجود دارد، بنابراین پرینتر خود را انتخاب کنید.

اگر از شما رمز عبوری خواسته شد، پین یا اطلاعات احراز هویتی که روی جعبه کارتن و یا در دفترچه های همراه پرینتر شما وجود دارد را وارد کنید. اضافه شدن پرینتر خود را تایید نمایید و به صفحه Printers & scanners که در Settings ویندوز شما قرار دارد مراجعه کنید. لیستی از پرینترها و دستگاه هایی که به لپ تاپ و یا کامپیوتر شما متصل هستند را میتوانید در صفحه Printers & scanners ببینید.

سوالات متداول

روش اتصال بی سیم بهتر است یا بدون سیم؟

با توجه به شرایط و امکانات و نوع پرینتر مورد استفاده، میتوانید بهترین روش را انتخاب کنید

دیسک درایور را گم کرده ام چه باید بکنم؟

می توانید به سادگی از بستر اینترنت دانلود کنید

روش بلوتوثی با روش وای فای چه تفاوتی دارد؟

روش بلوتوثی دقیقا مشابه روش اتصال با وای فای است

سخن پایانی

در این مقاله شما با سه روش اتصال پرینتر به ویندوز 11 آشنایی کامل پیدا کردید. شما مراحل وصل کردن پرینتر به لپ تاپ ویندوز 11 را شناختید. اما نکته ای که لازم است بدانید که گاهی برخی از پرینترها روش های خاص و مربوط به خود را دارند که می توانید به سادگی با مراجعه به دفترچه راهنمای آن، این اتصال را انجام دهید. در صورتی که قسمتی از سوالی که ذهن شما را به خود درگیر کرده است بی پاسخ مانده، آن را در کامنتها با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401