معرفی فیلم Persuasion 2022 | داستان، بازیگران و نقد و بررسی

فیلم Persuasion 2022
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم Persuasion 2022 اقتباسی ادبی از رمانی با همین نام نوشته جین آستن است. برای آشنایی با داستان فیلم ترغیب ۲۰۲۲، ماجرایی عاشقانه در قرن هجدهم با بازی داکوتا جانسون همراه ما باشید.

جین آستن (Jane Austen) نسخه خطی آخرین رمانش با نام «Persuasion» را در سال 1816، یک سال قبل از مرگش تکمیل کرد. کری کرانال (Carrie Cracknell) کارگردان تئاتر معروف، از روی فیلمنامه‌ای از ران باس (Ron Bass) و آلیس ویکتوریا وینسلو (Alice Victoria Winslow) این داستان را به تصویر کشیده است. اقتباسی عاشقانه که متاسفانه از نظر منتقدین آنچنان که باید نتوانسته است ماجرای زیبای داستان جین آستن را نزدیک به متن اصلی به تصویر بکشد! در ادامه با معرفی فیلم Persuasion 2022 همراه پلازا بمانید.

پیش از هرچیز می‌توانید تریلر فیلم ترغیب ۲۰۲۲ با زیرنویس فارسی را در بخش زیر تماشا کنید:

آنچه در ادامه می‌خوانید

دانلود فیلم Persuasion 2022

لینک‌ های دانلود فیلم ترغیب را برای شما در این بخش قرار داده‌ایم.

خلاصه داستان فیلم Persuasion 2022

فیلم سینمایی ترغیب 2022 / فیلم ترغیب ۲۰۲۲

آن الیوت (داکوتا جانسون) بخاطر ترغیب خانواده‌اش، رابطه‌اش با افسر جوان نیروی دریایی فردریک ونتورث (کوسمو جارویس) را به دلیل موقعیت اجتماعی پایین‌تر و ثروتمند نبودنش قطع می‌کند. 8 سال از این ماجرا می‌گذرد ولی آن هنوز فردریک را فراموش نکرده است. ماجراهایی رخ می‌دهد و در این بین آن دوباره با فردریک که حالا دریا سالاری موفق، ثروتمند و همچنان مجرد است ملاقات می‌کند. آیا هنوز امکان به ثمر رسیدن این عشق دیرین وجود دارد؟

بازیگران فیلم Persuasion

در ادامه معرفی فیلم سینمایی جدید ترغیب 2022 بیایید با بازیگران این اثر آشنا شویم.

داکوتا جانسون در نقش آن الیوت

فیلم ترغیب داکوتا جانسون / معرفی فیلم Persuasion

داکوتا جانسون (Dakota Mayi Johnson)، بازیگر، مدل و زاده تگزاس است و در تاریخ 4 اکتبر 1989 (12 مهر 1368) به دنیا آمده است. از دیگر آثار اخیر او می‌توان به فیلم Cha Cha Real Smooth محصول سال 2022، فیلم The Lost Daughter محصول سال 2021، فیلم The High Note محصول سال 2020، فیلم The Peanut Butter Falcon محصول سال 2019 اشاره کرد.

کوسمو جارویس در نقش فردریک ونتورث در فیلم Persuasion 2022

دانلود فیلم Persuasion 2022 / بررسی فیلم ترغیب 2022

هریسون کوسمو کریکوریان جارویس (Harrison Cosmo Krikoryan Jarvis) معروف به کوسمو جارویس، متولد 1 سپتامبر 1989 (10 شهریور 1386) است. او بازیگر، موسیقی‌دان، خواننده و کارگردان است. کوسمو جارویس با فیلم Lady Macbeth محصول 2016 وارد عرصه بازیگری شد. از دیگر آثار او می‌توان فیلم Funny Face محصول سال 2020، فیلم Calm With Horses محصول سال 2019 و فیلم Farming محصول سال 2018 را نام برد.

هنری گلدینگ در نقش ویلیام الیوت

بازیگران فیلم Persuasion / خلاصه داستان فیلم Persuasion 2022

هنری گلدینگ (Henry Golding) متولد 5 فوریه 1987 (16 بهمن 1365) مدل، بازیگر و مجری تلویزیونی اهل بریتانیا است. از فیلم‌هایی که هنری در آن حضور داشته است می‌توان از فیلم Snake Eyes محصول سال 2021، فیلم The Gentlemen، فیلم Last Christmas محصول سال 2019 و فیلم Crazy Rich Asians محصول سال 2018 یاد کرد.

میا مک کنا بروس در نقش مری الیوت

فیلم Persuasion 2022

میا مک‌کنا بروس (Mia McKenna-Bruce)، متولد 3 ژوییه 1997 (13 خرداد 1376) است. از آثار این بازیگر می‌توان فیلم Last Train to Christmas، فیلم کوتاه Smudged Smile محصول سال 2021 و فیلم کوتاه Watch What I Do محصول سال 2019 را نام برد. همچنین می‌توانید در سریال Get Even محصول سال 2020 و سریال The Rebels محصول 2019 با بازی میا بروس، این بازیگر را تماشا کنید.

از دیگر بازیگران فیلم Persuasion 2022 می‌توان به افراد زیر اشاره کرد:

 • نیا تاول (Nia Towle) در نقش لوئیسا
 • نیکی آموکا-برد (Nikki Amuka-Bird) در نقش لیدی راسل
 • ریچارد ای. گرانت (Richard E. Grant) در نقش سر والتر الیوت
 • ادوارد بلومل (Edward Bluemel) در نقش کاپیتان هارویل
 • و…

بررسی فیلم ترغیب 2022

فیلم ترغیب ۲۰۲۲

این بخش شامل اسپویل و جزئیات بیشتری از داستان فیلم است.

نقطه شیرین اقتباس‌های ادبی تاریخی، ترکیب غریزه روح اثر اصلی با حساسیت کاملاً مدرن است. فیلم “زنان کوچک” گرتا گرویگ تعادل را به زیبایی انجام داد. و فیلم “تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد” به دست آرماندو ایانوچی، طنز را با احترام به آثار کلاسیک چارلز دیکنز در فیلمش مطابقت داد. اما این اقتباس از “رمان ترغیب” جین آستن، توسط کارگردان تئاتر، کری کرانل، از روی فیلمنامه‌ای از ران باس و آلیس ویکتوریا وینسلو، بیشتر شبیه یک شوخی است.

هم فیلم و هم رمان در اوایل دهه 1800 شروع می‌شوند، زیرا قهرمان داستان، آن الیوت (داکوتا جانسون)، پس از اینکه پدرشان پس‌انداز خانواده را هدر داد، به دیدار خواهرش مری (میا مک‌کنا-بروس) در حومه‌های انگلیسی می‌رود. آن زنی مجرد است که خوش شانس است که در آن روزگاران همچنان مجرد است ولی مورد احترام قرار می‌گیرد (یا حداقل مفید تلقی می‌شود). اما در خطاب مستقیم به دوربین، آن اعتراف می‌کند که با خاطره یک رابطه عاشقانه که او را متقاعد کرده بود تا با یک ملوان جوان اما بی‌بخت، فردریک ونتورث (کوسمو جارویس) ازدواج کند، تسخیر شده و او را فراموش نکرده است.

اکنون آن تنهاست و پشیمانی او تنها زمانی افزایش می‌یابد که ونتورث به عنوان یک کاپیتان نیروی دریایی ثروتمند به کشور باز می‌گردد. او مشتاق یافتن همسر است، و اگر در ابتدا این‌طور بنظر برسد که نگاهش به خواهرشوهر مری، یعنی لوئیزا (نیا تاول) باشد، اما می‌بینیم که توجه او همیشه به سمت آن باز می‌گردد.

مشکل اینجاست که در فیلم ترغیب ۲۰۲۲ هیچ‌یک از شخصیت‌ها مطمئن نیستند که دیگری هنوز عشقی را که زمانی به اشتراک می‌گذاشته‌اند، احساس می‌کنند یا خیر، و بنابراین ما 100 دقیقه منتظر می‌مانیم تا آن‌ها احساسات خود را ابراز کنند و عروسی را که به زیبایی تمام کتاب‌های آستن را به هم پیوند می‌دهد ادامه دهند. با این حال، آستن با این رمان کاملاً روشن کرد که ازدواج انگلیسی در آن دوره بر سر احساسات نبود. آنها قراردادهای اجتماعی بودند که برای تقویت ثروت و موقعیت یک خانواده طراحی شده بودند. با این حال، وقتی احساسات و مزیت همسو می‌شوند، تضاد کجاست؟ آلیس ویکتوریا وینسلو و ران باس، فیلمنامه نویسان، با اشتراک اعتبار، قهرمان خود را به چیزی بسیار متفاوت از آنچه آستن توصیف می‌کرد یا با آنچه اقتباس‌های قبلی روی صفحه تصور می‌کرد (در نسخه‌های تلویزیونی بریتانیا در سال 1995 و 2007 توسط سالی هاوکینز و آماندا روت) تبدیل می‌کنند.

برای این داستان عاشقانه احیا شده، عمارت‌های عجیب و غریب، لباس‌های قهوه‌ای و چشم اندازهای باشکوه وجود دارد. اما در دل این اقتباس زیبا بحرانی از معاصر وجود دارد و مشکل با ارائه قهرمانش آغاز می‌شود! داکوتا جانسون، با سایه چشم دودی و رژ لب صورتی، جذابیت اعتماد به نفس یک سلبریتی را به نمایش می‌گذارد که اسرار خود را با مخاطبان با خیره شدن به دوربین، در میان‌ می‌گذارد و غم و اندوه داستان آستن در مورد عشق‌های از دست رفته آنچنان که باید در سیر داستان وجود ندارد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی بهترین فیلم های آنتی وسترن | فیلم آنتی وسترن ...
امیرحسین سالاری16 مرداد 1401 10:00
thumbnail
معرفی فیلم قانون شکنان 2022 ؛ داستان، بازیگران و نقد ...
زینب علیزاده15 مرداد 1401 21:00
thumbnail
بهترین فیلم های علمی تخیلی ؛ از هوش مصنوعی تا سفر در ...
مونا جلالی15 مرداد 1401 13:30
thumbnail
نقد و بررسی فیلم تی تی آیدا پناهنده | جادویی، اما واقعی
مونا جلالی15 مرداد 1401 10:30

در رمان، حس نرم‌گفتاری آن، بدبختی‌اش را طولانی‌تر می‌کند، در حالی که در فیلم Persuasion 2022 او یک راوی تیزبین و بدون فیلتر است که قضاوت‌های گزنده‌ای را در مورد خانواده‌اش ارائه می‌کند. او مرتباً مستقیماً به سمت دوربین می‌چرخد و به تماشاگران نگاهی همدستی می‌اندازد، انگار می‌خواهد بگوید: “منظورم را ببینید” یا “آیا می‌توانید این افراد را باور کنید؟”

نتفلیکس از میان کتاب‌های آستن اثری را انتخاب کرده است که نگاه نسبتاً غم انگیزی است به اینکه زن بودن در قرن هجدهم چگونه بود. که کاملاً با وضعیت تاهل شما تعریف می‌شود. اگر مانند قهرمان داستان آن الیوت – شخصیت آرام مردم پسند – اشتباه کردید و عشق زندگی خود را رد کردید تا خانواده خود را راضی نگه دارید، خود را یک طرد شده اجتماعی می‌دیدید که نادیده گرفته شده و نامرئی است. با استانداردهای قرن هجدهم، آن یک زن میانسال است. او در اثر فقدان و اشتیاق فرسوده شده است، پژمرده و افسرده و نامرئی است. اما در فیلم ترغیب ۲۰۲۲ ، آن زیاد هم شرایط شخصیت رمان جین آستن را ندارد.

به همین دلیل بینندگان و منتقدین هم عقیده‌اند که اگر سازندگان می‌خواهند تا این حد آنچه واقعاً آن را به “ترغیب” تبدیل می‌کند را کنار بگذارند، اصلاً چرا Persuasion را انتخاب کردند؟ البته کار آستن با مدرنیزاسیون غریبه نیست (مثلا به Clueless فکر کنید)، که به طرز مبتکرانه‌ای اما را به عنوان یک عاشقانه نوجوان دهه 90 دوباره تصور کرد، یا حتی جدیدترین اقتباس از همان رمان، یک فیلم شیک با بازی آنیا تیلور و علاوه بر آن بسیاری دیگر نیز آثار آستن را با موفقیت به‌روزرسانی کردند، به گونه‌ای که مخاطبان جدیدی را بدون اینکه طرفداران طولانی‌مدت را از خود دور کنند یا روح مطالب منبع را از دست بدهند، به تصویر کشیده‌اند. بنابراین، مدرن‌سازی به خودی خود مشکلی نیست، اما باید لحن مناسبی داشته باشد و اینجاست که فیلم ترغیب داکوتا جانسون قادر به متقاعد کردن نیست.

سخن آخر

با معرفی فیلم Persuasion همراهتان بودیم. عنوانی که از نظر منتقدین نتوانست آنطور که باید به آخرین اثر جین آستین ادای دین کند و با ایجاد تغییراتی که باعث کم شدن زیبایی داستان اصلی شده، بجای تاثیری مثبت و به یادماندنی، فیلم را به عنوانی فاقد لحظات درخشان و تاثیرگذار تبدیل کرده است. اما بازهم در کنار تمام کم و کاستی‌ها نمی‌توان بازی زیبا و تاثیرگذار داکوتا جانسون و دیگر بازیگران را به کل نادیده گرفت و بی‌خیال تماشای فیلم Persuasion 2022 شد. نظر شما درباره فیلم ترغیب ۲۰۲۲ چیست؟ آن را تماشا کرده‌اید؟ شما هم فکر می‌کنید فیلم در مقابل داستان اصلی و رمان ترغیب نتوانسته است داستان و احساسات را به بیننده منتقل کند؟ نظرات خود را با ما و دیگر همراهان پلازا به اشتراک بگذارید. ممنون که همراه ما بودید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
حمیده فعال
.
29 شهریور 1401، 22:26
پاسخ
0
0
من بخش کمی از این فیلم یعنی ترغیب محصول 2022 را دیدم چرا تعدادی از بازیگران سیاه پوست را برای نقش های مختلف انتخاب کردند؟ منظورم این است که در داستان جین استین کاراکترها سیاه پوست نبودند این موضوع کمی داستان را غیر قابل باور کرده است. رفتار الیزابت و آن خیلی به دخترهای اشرافی نمی خورد. باید مغرورتر بودند گاهی رفتارهای سبک سرانه می بینیم بازیگر جوانی برای نقش مری انتخاب کردند که این خوب است که به کاراکتر مری شباهت دارد بعضی از اسم ها را عوض کردند
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400