حل مشکل وصل نشدن به وای فای گوشی شیائومی

مشکل وای فای گوشی شیائومی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

مشکل وای فای گوشی شیائومی یکی از مشکلاتی است که از طرف کاربران این سری گوشی‌های هوشمند از سراسر جهان گزارش شده است. اما وصل شدن به وای فای قابل اعتماد و امن خانگی مشکل قابل حلی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ایراد وصل نشدن وای فای شیائومی به مودم خانگی ممکن است به دلیل اتصال ضعیف اینترنت یا سرعت پایین باشد. برای حل این مشکل ابتدا باید موارد اصلی را پیدا کرده و بهترین راه حل‌ها را برای آنها ارائه دهیم. در صورتی که هر کدام از راه‌حل‌های ذکر شده برای مشکل وصل نشدن به وای فای اثری نداشت، بهترین روش امتحان کردن راه‌حل‌ها به شیوه آزمون و خطاست. مشکل وای فای در رابط کاربری MIUI ظاهراً در بین کاربران شیائومی بسیار رایج است و گرچه بسیاری از موارد راه‌حل ساده‌ای دارند اما دلیل متصل نشدن وای فای در گوشی شیائومی هرچه باشد، یافتن بهترین روش حل مشکل وصل نشدن وای فای شاید کمی دردسرساز باشد.

در ادامه می‌خوانید:

آموزش حل مشکل وای فای گوشی شیائومی

این روزها با وجود فیبرهای نوری شهری برای مصارف خانگی و حتی ADSL، کندی اتصال به شبکه‌های وای فای باید به تاریخ پیوسته باشد؛ البته این در صورتی صحیح است که تعداد دستگاه‌های متصل به مودم و وای فای زیاد نباشد. در بسیاری از موارد خطای پیکربندی در بسیاری از گزینه‌هایی که در رابط کاربری MIUI وارد می‌کنیم ممکن است مشکل‌ساز باشد که در ادامه روش رفع آن را توضیح خواهیم داد.

1. فعال‌سازی حالت ترافیک فوق‌العاده در MIUI

برای حل مشکل وای فای گوشی شیائومی و پایین بودن سرعت آن باید به تنظیمات گوشی رفته و برای پیدا کردن گزینه‌های مورد نیاز به قسمت وای فای وارد شویم:

  • ابتدا روی گزینه WiFi assistant کلیک کنید.
  • سپس گزینه Traffic mode را انتخاب می‌کنیم.
  • در نهایت آن را فعال کرده و Extreme mode را انتخاب می‌کنیم.

مشکل وای فای گوشی شیائومی

با تغییر مورد بالا اولویت را به فرایندهایی می‌دهیم که در پس زمینه در جریان هستند و در نتیجه سیگنال وای فای را در فرایندهای دیگر مانند بروزرسانی‌ها، محتوای شبکه‌های اجتماعی یا دیگر موارد ضروری که نیاز به اتصال دائمی به اینترنت دارند از دست نمی‌دهیم.

2. غیرفعال کردن گزینه صرفه‌جویی در باتری

یکی از مواردی موجب بروز ایراد وصل نشدن وای فای شیائومی می‌شود صرفه‌جویی هوشمند باتری است. این گزینه گرچه ممکن است در برخی موراد کاربردی باشد ولی موجب محدود شدن امکاناتی مانند شبکه وای فای می‌شود. فعال بودن این گزینه موجب کند شدن همه فرایندهای دیگر نیز می‌شود. می‌توانیم به آدرس Settings > Battery and Performance رفته و با یک دکمه ساده آن را غیرفعال کنیم.

مشکل وای فای گوشی شیائومی

3. انتخاب بهترین شبکه و غیرفعال کردن حالت خودکار ؛ برطرف کردن مشکل وصل نشدن وای فای شیائومی

گزینه بعدی برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای شیائومی بازگشت به تنظیمات اتصال وای فای و شناسایی اتصالات مختلف در روتر خانه یا محل اتصال است. اغلب روترهای وای فای دارای اتصال 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز هستند. این شبکه‌ها نتایج مختلفی را در اختیارمان می‌گذارند. گزینه 5G سریع‌تر و دارای دامنه قابل قبولی است در حالی که گزینه 2.4 گیگاهرتزی دامنه بیشتری را پوشش داده و سرعت قابل قبولی دارد.

وصل نشدن وای فای شیائومی

برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر باید اتصال خودکار پیشنهادی شیائومی را غیرفعال کنیم و خودمان تصمیم بگیریم که به شبکه‌های 2.4 گیگاهرتزی مگر در مواقع خاص وصل شویم. برای این کار به آدرس Settings> WiFi> WiFi Assistant> Select the best networks رفته و در نهایت گزینه غیرفعال سازی را انتخاب می‌کنیم.

همچنین بخوانید :

سخن پایانی

ممکن است بسیاری از کاربران با مشکل وای فای گوشی شیائومی مواجه شوند. با استفاده از روش های حل مشکل عدم اتصال وای فای در شیائومی می‌توانید این مسئله را تا حد خیلی زیادی برطرف کرده و دوباره بدون دردسر به وای‌فای دسترسی داشته باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها