تلگرام پریمیوم ؛ ویژگی های اشتراک پولی تلگرام و تفاوت آن با نسخه رایگان

تلگرام پریمیوم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تلگرام پریمیوم نسخه پولی این پیام‌رسان است که همراه با ویژگی‌های اضافی عرضه می‌شود. این نسخه علاوه بر ویژگی‌های اضافی، برخی محدودیت‌های قبلی مثل حداکثر حجم فایل‌های ارسالی را نیز افزایش می‌دهد. با پلازا همراه باشید تا بیشتر با این نسخه و امکانات آن آشنا شویم.

تلگرام پس از اعلام اینکه به بیش از 700 میلیون کاربر ماهانه رسیده است، سرویس اشتراکی خود را نیز معرفی کرد. تلگرام از ابتدا یک برنامه کاملا رایگان و بدون تبلیغات بود اما حالا و با افزایش تعداد کاربران و همچنین هزینه‌های روزانه خود، تصمیم گرفته یک اشتراک پولی با ویژگی‌های اضافی راه‌اندازی کند.

در ادامه می‌خوانید:

معرفی و بررسی تلگرام پریمیوم

اشتراک تلگرام پریمیوم به‌صورت ماهیانه است. با خرید اشتراک شما به چند ویژگی اضافی و کلیدی دسترسی خواهید داشت. البته تمام ویژگی‌هایی که قبلا رایگان بودند، همچنان رایگان باقی خواهند ماند، اما برخی از ویژگی‌های جدید، تنها در دسترس کاربرانی که اشتراک پریمیوم را خریداری کرده باشند، قرار خواهد گرفت.

ویژگی های تلگرام پریمیوم

در ادامه همراه پلازا باشید تا به‌طور دقیق‌تر به مشخصات تلگرام پریمیوم و امکاناتی که ارائه می‌کند بپردازیم.

1. دو برابر شدن سقف محدودیت‌ها

یکی از مهمترین امکانات تلگرام پریمیوم، 2 برابر شدن محدودیت‌های نسخه رایگان است. در نسخه پریمیوم شما می‌توانید فایل‌ها را با حداکثر حجم 4 گیگابایت ارسال کنید در حالی که در نسخه رایگان این محدودیت 2 گیگابایت بود.

تلگرام پریمیوم / ویزگی های تلگرام پریمیوم

از دیگر امکانات نسخه پریمیوم افزایش حداکثر تعداد کانال‌هایی است که می‌توانید دنبال کنید. در نسخه پولی شما می‌توانید تا حداکثر 1 هزار کانال را دنبال کنید. همچنین تعداد پوشه‌های چت نیز از 10 به 20 عدد افزایش پیدا کرده و حالا در هر پوشه می‌توانید حداکثر 200 چت مختلف قرار دهید. همچنین می‌توانید 10 چت را نیز در صفحه اصلی برنامه پین کنید؛ افزون بر این، محدودیت‌های مربوط به تعداد استیکرهای مورد علاقه، لینک‌های عمومی، گیف‌های ذخیره شده و طول متن بیوگرافی نیز 2 برابر شده‌اند.

2. سرعت دانلود سریع‌تر

در این نسخه می‌توانید فایل‌ها و تصاویر و ویدیوها را با بالاترین سرعت ممکن دانلود کنید. البته سرعت دانلود شما از سرعتی که از شرکت ارائه دهنده اینترنت دریافت می‌کنید فراتر نمی‌رود.

3. تبدیل صدا به متن

گذشته از افزایش سقف محدودیت‌ها، یکی از نکات جالب تلگرام پریمیوم، ارائه سرویس تبدیل صدا به متن است که می‌تواند صدا را به پیام متنی تبدیل کند.

4. استیکرها و انیمیشن‌های اختصاصی

از دیگر امکانات نسخه پریمیوم می‌توانیم به آیکون‌های اختصاصی برای برنامه، ری‌اکشن‌ها و استیکرهای جداگانه اشاره کنیم. درست مانند آی‌مسیج، در نسخه پولی تلگرام می‌توانید به انیمیشن‌های تمام صفحه استیکرها دسترسی داشته باشید.

تلگرام پریمیوم / نکات جالب تلگرام پریمیوم

5. حذف تبلیغات

در حال حاضر تبلیغات در برخی مواقع در کانال‌هایی که مشترکین زیادی دارند، برای کاربرانی که حساب رایگان داشته باشند نشان داده می‌شوند. همچنین در گروه‌ها نیز می‌توانید تبلیغات را مشاهده کنید. مشترکین پریمیوم اما این تبلیغات را مشاهده نمی‌کنند.

6. تصویر پروفایل متحرک

شاید مهمترین تفاوت تلگرام پریمیوم با تلگرام همین مورد باشد. با خرید و دانلود تلگرام پریمیوم شما می‌توانید یک تصویر پروفایل متحرک برای حساب خود انتخاب کنید. مثلا یک ویدیو کوتاه را به‌جای تصویر در پروفایل خود قرار دهید.

7. نشانگر اخصاصی

مثل تصاویر متحرک برای پروفایل، هرکاربری که اشتراک پریمیوم خریداری کرده باشد، یک نشان در کنار نام خود دریافت می‌کند. این نشان در فهرست چت نشان داده می‌شود.

خرید تلگرام پریمیوم

برای خرید اشتراک پریمیوم تلگرام، باید در قسمت Settings روی گزینه Telegram Premium بزنید و اشتراک را خریداری کنید. قیمت این اشتراک ماهانه 5 دلار است. البته لازم به ذکر است که این اشتراک برای حساب‌هایی که با شماره تلفن ایران ثبت نام کرده باشند، قابل خریداری نیست.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
امن ترین پیام رسان دنیا ؛ کدام برنامه چت بیشترین امنیت ...
تیم پلازا28 خرداد 1401 16:30
thumbnail
آموزش کامل تلگرام ؛ نحوه استفاده از مهمترین ویژگی ...
تیم پلازا26 خرداد 1401 17:30

سوالات متداول

1. خرید اکانت تلگرام پریمیوم برای شماره های ایران ممکن است؟

خیر. اشتراک تلگرام پریمیوم برای شماره‌های داخل ایران قابل دسترسی نیست.

2. فرق تلگرام پریمیوم با تلگرام معمولی در چیست؟

در نسخه پریمیوم سقف محدودیت‌های نسخه عادی مثل حجم فایل‌های ارسالی، کانال‌هایی که می‌توانید مشترک شوید، تعداد چت فولدرها، استیکرهای مورد علاقه و گیف‌هایی که می‌توانید ذخیره کنید 2 برابر شده است. همچنین سرعت دانلود شما نیز بیشتر است و به خدماتی مثل تبدیل صدا به متن، استیکرها و انیمیشن‌های تمام صفحه اختصاصی و تصویر پروفایل متحرک نیز دسترسی خواهید داشت.

سخن پایانی

با توجه به قیمت، اشتراک تلگرام پریمیوم برای خیلی از کاربران ارزش خرید چندانی ندارد. البته برخی ویژگی‌ها مثل امکان ارسال فایل‌ها تا حجم 4 گیگابایت ممکن است توجه برخی کاربران را به خود جلب کند اما سایر موارد آنقدر ارزش خاصی ندارند. مثلا 2 برابر شدن سقف محدودیت کانال‌ها، فولدرهای چت، طول متن بیوگرافی، چت‌های پین شده یا گیف‌های ذخیره شده کاربرد چندانی ندارند و همین محدودیت‌های فعلی هم برای خیلی از کاربران کافی است. نظر شما در مورد این اشتراک چیست؟ اگر این اشتراک در ایران قابل دسترسی بود، آن را خریداری می‌کردید؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400