گوشی گم شده را چگونه بیابیم؟ ردیابی گوشی از طریق IMEI

ردیابی گوشی گم شده با imei / پیدا کردن گوشی از طریق imei
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

 در این شرایط و با قیمت‌های این روزهای گوشی موبایل، گم شدن یا دزدیده شدن گوشی یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای هرکس رخ دهد. در این حالت خیلی‌ها قید ردیابی گوشی را می‌زنند و یک گوشی دیگر را جایگزین آن می‌کنند اما آیا می‌دانستید پيدا كردن گوشي با IMEI امکان‌پذیر است؟ در این مطلب به طریق ردیابی گوشی با کد شناسه IMEI پرداختیم.

در دنیای امروز که همه چیز متکی بر فناوری است، گم شدن گوشی احساس بسیار بدی است چرا که احتمالا اطلاعات زیادی را در گوشی خود داشته‌اید و حالا دیگر نمی‌توانید به آنها دوباره دسترسی یابید. اما شاید راهی باشد تا کسی که گوشی خود را گم کرده، بدان وسیله آن را پیدا کند. اما چگونه با کد IMEI گوشی را پیدا کنیم؟ در این مطلب از پلازا، قصد داریم برایتان توضیح دهیم که گوشی گمشده را چگونه با کد IMEI ردیابی کنیم.

فهرست مطالب

ردیابی گوشی گم شده با IMEI

قبلا در مقاله ای جداگانه به ارائه روش هایی برای ردیابی گوشی گم شده، با روش های دیگر پرداختیم اما پیدا کردن گوشی با استفاده از سریال IMEI است. شما نیازی به نرم افزار ردیابی گوشی از طریق imei ندارید چرا که هیچکدام از این برنامه‌ها کار خاصی انجام نمی‌دهند.

در واقع به تنهایی امکان ردیابی گوشی با این کد را ندارید و باید با کمک مراجع قضایی اینکار را انجام دهید. اپراتورهای مطرح کشور مانند همراه اول، ایرانسل و رایتل هرکدام دارای سرویس‌هایی هستند که با کمک آن‌ها و با استفاده از کد IMEI می‌توانید درخواست ردیابی گوشی خودتان را ارائه کرده و سپس با اخذ مجوزهای لازم، از طریق اپراتور گوشی را پیدا کنید.

البته این در حالتی است که گوشی روشن باشد و اگر هم دزدیده شده باشد، سارقین کد IMEI گوشی را تغییر نداده باشند. نحوه ردیابی گوشی از طریق کد IMEI در اپراتورهای مختلف به‌صورت زیر است.

1. ردیابی گوشی از طریق IMEI همراه اول

همراه اول در صورتی که گوشی را گم کرده باشید به شما این امکان را می‌دهد تا با آی ام ای آی آن را ردیابی کنید. برای انجام اینکار قبل از هر چیزی باید سیم‌کارتی که داخل گوشی داشتید را مسدود و یک سیم‌کارت جایگزین دریافت کنید. سپس می‌توانید با کمک این سرویس طی بازه‌های زمانی 10 روزه اقدام به ردیابی گوشی کنید. البته به شرطی که گوشی در شبکه فعال باشد.

در طی این 10 روز اگر گوشی در شبکه فعال بود، نتیجه از طریق پیامک برایتان ارسال می‌شود و می‌توانید با کد پیگیری که در پیامک دریافت کردید، به مراجع قانونی مراجعه و برای ردیابی گوشی، دستور قضایی دریافت کنید. اگر گوشی در شبکه فعال نبود می‌توانید دوباره درخواست ردیابی کنید، تعرفه روزانه استفاده از این سرویس 500 تومان است.

برای ثبت درخواست ردیابی گوشی سرقتی با IMEI، باید کد دستوری #221*10* را از سیم‌کارت خودتان شماره‌گیری کنید.

2. پيدا كردن گوشي سیم کارت ایرانسل با IMEI

ردیابی گوشی با IMEI در سیمکارت ایرانسل نیز فرایند مشابهی دارد. البته شرایط استفاده آن کمی متفاوت است. برای استفاده از این سرویس و ردیابی گوشی از طریق IMEI باید ابتدا سیم‌کارت را مسدود کنید. سپس بعد از گذشت 5 روز از تاریخ مسدودسازی سیم‌کارت، کد #6101* از یک خط ایرانسلی شماره‌گیری کنید. سرویس سپس از شما کد IMEI گوشی را می‌خواهد.

ردیابی گوشی با کد IMEI / نرم افزار ردیابی گوشی از طریق imei

پس از ثبت موفقیت آمیز کد شناسه گوشی، پیامکی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن پروسه ثبت درخواست پيدا كردن گوشي با IMEI برایتان فرستاده می‌شود. سپس نتیجه تا 48 ساعت بعد دوباره از طریق پیامک برایتان ارسال می‌شود. اگر نتیجه موفقیت‌آمیز نبود می‌توانید دوباره همین روند را پس از 5 روز تکرار کنید. البته به ازای هر درخواست باید هزار تومان پرداخت کنید.

اما اگر پیدا کردن گوشی از طریق IMEI موفقیت‌آمیز بود و گوشی در شبکه فعال بود، نتیجه به همراه تاریخ و کد ردیابی برایتان پیامک می‌شود. سپس باید به مراجع قضایی بروید و دستور ردیابی دریافت کنید. به گفته ایرانسل حتما باید در نامه قضایی که برایتان صادر می‌شود، کد پیگیری و تاریخ ردیابی که در پیامک دریافت کردید، ثبت شده باشد. شما تا حداکثر 6 ماه پس از دریافت نامه قضایی فرصت مراجعه به ایرانسل را دارید.

3. پیدا کردن گوشی با IMEI در سیمکارت رایتل

سرویس رایتل هم دقیقا مانند 2 اپراتور دیگر است. برای استفاده از این سرویس باید کد IMEI گوشی مسروقه را از طریق یک سیم‌کارت رایتل به شماره 6101 پیامک کنید. سپس یک پیامک برایتان ارسال می‌شود و از شما می‌خواهد در صورتی که در زمان سرقت رفتن یا گم شدن گوشی از سیم‌کارت رایتل استفاده می‌کردید، شماره آن سیم‌کارت را پیامک کنید. در غیر این صورت عدد 0 را باید ارسال کنید.

در ادامه برای آن که گوشی را از 10 روز گذشته تا روز جاری ردیابی کنید عدد 1 را ارسال کنید. برای آنکه گوشی را از ابتدای روز جاری تا 10 روز بعدی ردیابی کنید عدد 2 و برای آنکه گوشی را از 10 روز گذشته تا 10 روز آینده ردیابی کنید عدد 3 را ارسال کنید. تعرفه هرکدام از این خدمات به ترتیب 100 تومان، هزار تومان و هزار و صد تومان است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی بسته های ارزان اینترنت ایرانسل + قیمت و کد فعال ...
محمد علی محمدی13 تیر 1401 09:30
thumbnail
معرفی و بررسی خدمات اپلیکیشن رایتل من + لینک دانلود
مهسا راد25 شهریور 1400 13:00
thumbnail
آشنایی با بسته های ارزان اینترنت رایتل + کد فعال سازی
محمد علی محمدی23 مرداد 1400 12:00
thumbnail
راهنمای خرید سیم کارت ؛ همراه اول، ایرانسل یا رایتل؟
داوود کاظمی زاده16 تیر 1399 18:00

اگر عدد 1 را ارسال کنید، نتیجه ردیابی گوشی گم شده با شماره سریال IMEI، بعد از 24 ساعت برایتان پیامک می‌شود. اما با انتخاب عدد 2 یا 3، سرویس هرزمان که ردیابی موفقیت‌آمیز باشد شما را باخبر می‌کند. اگر نتیجه منفی بود حداکثر 10 روز بعد باخبر خواهید شد. اگر نتیجه مثبت بود، تاریخ و کد ردیابی برایتان پیامک می‌شود. می‌توانید به مراجع قضایی مراجعه و نامه ردیابی دریافت کنید. حتما باید تاریخ و کد ردیابی در دستور قضایی که به شما ارائه می‌شود، ثبت شده باشد. سپس می‌توانید نامه را به رایتل ارائه و نتیجه ردیابی را دریافت کنید.

پيدا كردن گوشي با IMEI از طریق گوگل امکان پذیر است؟

کد IMEI کد شناسه منحصر به‌فرد هر گوشی است. با استفاده از این کد می‌توانید از صحت و اصالت گوشی خود اطمینان حاصل کنید ولی این کد می‌تواند برای ردیابی گوشی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اما پيدا كردن گوشي گمشده با IMEI از طریق گوگل امکان‌پذیر نیست. برای ردیابی با این کد، همانطور که در این مطلب اشاره کردیم، باید به اپراتور سیم‌کارت خود مراجعه و با حکم قضایی اقدام کنید.

اما اگر برنامه Find My Device را روی گوشی نصب و حساب گوگل خودتان را به آن متصل کرده باشید، می‌توانید با مراجعه به‌حساب خود در گوگل، گوشی را ردیابی کنید. البته به‌شرطی که گوشی روشن و متصل به اینترنت باشد. پیشتر در این مطلب، به‌طور کامل به نحوه انجام این کار پرداخته بودیم.

سوالات متداول

1. کد IMEI چیست؟

کد IMEI یک شناسه 15 رقمی و منحصر به فرد برای هر گوشی است. این شماره را می‌توانید در جعبه گوشی یا در تنظیمات پیدا کنید.

2. آیا می‌توان کد IMEI را تغییر داد؟

بله، سارقین امکان تغییر کد گوشی شما را دارند و در این صورت دیگر به هیچ طریقی نمی‌توانید گوشی را ردیابی کنید. البته در این حالت هم گوشی پس از مدت کوتاهی در سامانه همتا مسدود می‌شود و عملا در کشور غیرقابل استفاده خواهد بود.

سخن پایانی

در این مطلب، سعی کردیم که راه‌های پيدا كردن گوشي با IMEI در 3 اپراتور اصلی را به شما معرفی کنیم. کاربران این اپراتورها می‌توانند با نکات ذکر شده در این مقاله و طی کردن مراحل قانونی به یافتن گوشی گم شده خود بپردازند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها