26 عنوان از فهرست بهترین فیلم های کره ای ؛ انگل، میزبان، قطار بوسان و …

بهترین فیلم کره ای
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله مهمترین سینماهای جهان به خصوص در دهه اخیر سینمای کره جنوبی محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم فهرست بهترین فیلم های کره ای را برای شما ارائه دهیم. به نظر شما بهترین فیلم کره ای کدام عنوان است؟

سینمای کره جنوبی از جمله سینماهایی است که به ویژه در سال‌های اخیر آثار ارزشمند قابل توجهی را به مخاطبان سینمای سراسر جهان ارائه داده است و کارگردانان مهمی از جمله کیم جی-وون (Kim Jee-woon) و بونگ جون-هو (Bong Joon-ho) توانایی‌های تحسین برانگیز خود را در روایت یک فیلم سینمایی در معرض نمایش گذاشته‌اند.

در مقاله‌ای که پیش رویتان هست، قصد داریم تعدادی از بهترین فیلم‌ های کره ای را با همدیگر زیر ذره‌بین قرار دهیم؛ فیلم‌هایی که ترکیبی از ذهنیت خلاق کارگردانان آن‌ها به همراه دغدغه‌های جهان شمول محسوب می‌شوند. به نظر شما بهترین بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما کدام عنوان است؟

فهرست مطالب

بهترین فیلم‌ های کره ای

در ادامه فیلم های برتر سینمای کره را معرفی خواهیم کرد. برای دانلود فیلم های کره ای دوبله فارسی، همراه پلازا بمانید.

1. فیلم کره ای Parasite – انگل از لیست بهترین فیلم کره ای

بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما/برترین فیلم‌ های کره ای - فیلم کره ای Parasite - انگل

 • کارگردان: بونگ جون-هو (Bong Joon-ho)
 • سال ساخت: 2019
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.6

اولین فیلمی که در فهرست بهترین فیلم های سینمایی کره ای قصد داریم برای شما معرفی کنیم، فیلم Parasite محسوب می‌شود. از بازیگران این فیلم می‌توان به سونگ کانگ‌-هو (Song Kang-ho)، لی سون-کیون (Lee Sun-kyun)، چو یئو-جیونگ (Cho Yeo0jeong)، چوی وو-شیک (Choi Woo-shik) و پارک سو-دم (Park So-dam) اشاره کرد. فیلم Parasite در نود و دومین دوره جشنواره اسکار موفق به کسب چهار جایزه مختلف شد که به ترتیب عبارتند از جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین نمایشنامه و نهایتا بهترین فیلم خارجی.

همچنین بخوانید :

فیلم انگل جز اولین فیلم های کره ای که اسکار گرفتند، است و همچنین اولین فیلم غیرانگلیسی محسوب می‌شود که موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از مراسم اسکار شده است. این اثر سینمایی از بهترین فیلم‌ های کره ای، تاکنون 266 میلیون دلار فروش داشته است و پرفروش‌ترین فیلم کره جنوبی تاکنون محسوب می‌شود. برای دانلود فیلم Parasite از اینجا اقدام کنید.

2. فیلم کره ای Poetry – شاعری از لیست بهترین فیلم کره ای

بهترین فیلم کره ای/فیلم های برتر سینمای کره - فیلم کره ای Poetry - شاعری

 • کارگردان: لی چانگ-دونگ (Lee Chang-dong)
 • سال ساخت: 2010
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

به عنوان دومین فیلم فهرست محبوب‌ترین فیلمهای ساخت کره اثری به نام Poetry را جهت معرفی انتخاب کرده‌ایم که یون جیونگ هی (Yoon Jeong-hee) در آن به ایفای نقش پرداخته است. فیلم Poetry داستان زنی اهل حومه شهر در دوره 60 سالگی را روایت می‌کند که با وجود بیماری آلزایمر خود، روز به روز به سرودن شعر علاقه پیدا می‌کند.

این فیلم از برترین فیلم‌ های کره ای موفق شد در جشنواره فیلم کن سال 2010 جایزه بهترین فیلمنامه را از آن خود کند. البته جوایز فیلم Poetry صرفا به این مورد محدود نمی‌شود و این فیلم موفق شده است که جوایز متعدد دیگری را نیز از جشنواره‌های مختلف از آن خود کند.

3. فیلم سینمایی Oldboy – اولدبوی از لیست بهترین فیلم کره ای

بهترین فیلم های سینمایی کره ای/فیلم های سینمایی کره ای - فیلم سینمایی Oldboy - اولدبوی

 • کارگردان: پارک چان-ووک (Park Chan-wook)
 • سال ساخت: 2003
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.4
همچنین بخوانید :

سومین فیلمی که قصد داریم در فهرست فیلم های برتر سینمای کره برای شما معرفی کنیم، فیلم Oldboy محسوب می‌شود. بازیگرانی همانند چویی مین-سیک (Choi Min-sik)،‌ یو جی-تائه (Yoo Ji-tae) و کانگ هیه-جونگ (Kang Hye-Jung) در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. ژانر فیلم Oldboy اکشن تریلر نئو-نوآر محسوب می‌شود و خود فیلم بر اساس یک کمیک ژاپنی با همین نام که توسط گارون تسوچیا (Garon Tsuchiya) نوشته شده ساخته شده است.

در فیلم Oldboy از لیست فیلمهای سینمایی کره ای، داستان فردی به نام اوه ده-سو (Oh Dae-su) روایت می‌شود؛ کسی که برای 15 سال در سلولی که شبیه یک اتاق هتل است بدون آنکه اطلاعی از زندانبان خود داشته باشد زندانی می‌شود.

4. فیلم کره ای Mother – مادر از لیست بهترین فیلم کره ای

فیلم های کره ای که اسکار گرفتند/محبوب‌ترین فیلمهای ساخت کره

 • کارگردان: بونگ جون-هو (Bong Joon-ho)
 • سال ساخت: 2009
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

به عنوان اثر هنری چهارم فهرست بهترین فیلم های سینمایی کره ای فیلم Mother را برای معرفی انتخاب کرده‌ایم. کارگردان فیلم کره‌ای Mother بونگ جون-هو، کارگردان فیلم Parasite محسوب می‌شود. در این فیلم کیم هیه-جا (Kim Hye-ja) و وون بین (Won Bin) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان فیلم کره‌ای Mother از فیلم های کره ای پرطرفدار، در رابطه با یک زن بیوه است که با تنها پسرش در حال زندگی است. این زن از طریق فروختن گیاهان دارویی در شهر کوچکی در کره جنوبی و همچنین انجام دادن طب سوزنی به شکل غیرقانونی امرار معاش می‌کند. فیلم کره‌ای Mother تاکنون جوایز مختلفی را از آن خود کرده است و تحسین عمومی مخاطبان را به همراه داشته است.

5. فیلم سینمایی Burning – سوزاندن از لیست بهترین فیلم کره ای

فیلم سینمایی کره ای جدید/لیست فیلمهای سینمایی کره ای - فیلم سینمایی Burning - سوزاندن

 • کارگردان: لی چانگ-دونگ (Lee Chang-dong)
 • سال ساخت: 2018
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.6

پنجمین فیلمی که قصد داریم در فهرست بهترین فیلم های کره ای برای شما معرفی کنیم، اثری به نام Burning محسوب می‌شود که در سال 2018 به انتشار رسیده است. بازیگرانی همانند یو آه-این (Yoo Ah-in)، استیون ین (Steven Yeun) و جیون جونگ-سئو (Jeon Jong-seo) در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم Burning از فهرست محبوب ترین فیلم کره ای چند سال اخیر، از سوی منتقدین به ویژه به علت روایت داستانی تعلیق‌دار و مبهم خود و همچنین هنرنمایی خوب بازیگرانش تحسین شد. این فیلم همچنین به عنوان نماینده کره جنوبی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان در نود و یکمین جشنواره اسکار معرفی شد.

6. فیلم The Handmaiden – کنیز از لیست بهترین فیلم کره ای

مهمترین فیلم های کره جنوبی/پرفروش ترین فیلمهای کره ای تاریخ - فیلم The Handmaiden - کنیز

 • کارگردان: پارک چان-ووک (Park Chan-wook)
 • سال ساخت: 2016
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.1

به عنوان اثر ششم فهرست فیلم های کره ای خوب قصد داریم فیلمی به نام The Handmaiden را برای شما معرفی کنیم. فیلمنامه این فیلم با همکاری مشترک چان-ووک و چونگ سئو-کیونگ (Chung Seo-kyung) نوشته شده است. این فیلم بر اساس کتابی به نام Fingersmith اثر سارا واترز (Sarah Waters) ساخته شده است.

در این فیلم از برترین فیلم های کره ای روانشناسی بازیگرانی همانند کیم مین-هی (Kim Min-hee)، کیم تائه-ری (Kim Tae-ri)، ها جونگ-وو (Ha Jung-woo) و چو جین-وونگ (Cho Jin-woong) به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم کره ای The Handmaiden به عنوان نماینده این کشور در جشنواره فیلم کن 2016 انتخاب شده بود.

7. فیلم کره ای The Host – میزبان

بهترین فیلم های سینمایی ساخت کره/محبوب ترین فیلم کره ای چند سال اخیر - فیلم کره ای The Host - میزبان

 • کارگردان: بونگ جون-هو (Bong Joon-ho)
 • سال ساخت: 2006
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.1
همچنین بخوانید :

هفتمین فیلمی که قصد داریم در فهرست بهترین فیلم های کره ای برای شما معرفی کنیم، The Host نام دارد. در این اثر بازیگرانی همانند سونگ کانگ-هو (Song Kang-ho)، بیونگ هی-بونگ (Byun Hee-bong)، پارک هائه-ایل (Park Hae-il)، بائه دونا (Bae Doona) و گو آ-سانگ (Go Ah-sung) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم The Host از فیلمهای کره ای جذاب در رابطه با هیولایی است که دختر یک مرد را گروگان می‌گیرد و روایت فیلم با تلاش‌های این مرد جهت نجات این دختر ادامه پیدا می‌کند. این عنوان یکی از پرفروش ترین فیلمهای کره ای تاریخ محسوب می‌شود.

8. فیلم Train to Busan – قطار بوسان

لیست بهترین فیلم های کره ای تاریخ/فیلم های کره ای پرطرفدار - فیلم Train to Busan - قطار بوسان

 • کارگردان: یان سنگ-هو (Yeon Sang-ho)
 • سال ساخت: 2016
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.5

به عنوان هشتمین اثر فهرست برترین فیلم‌ های کره ای قصد داریم فیلمی به نام Train to Busan را برای شما معرفی کنیم. در این فیلم بازیگرانی همانند گونگ یو (Gong Yoo)، ما دونگ-سیوک (Ma Dong-seok)، جونگ یو-می (Jung Yu-mi) و کیم سو-آن (Kim Su-an) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

وقایع فیلم Train to Busan همانطور که از نام آن مشخص است در یک قطار که به شهر بوسان (Busan) می‌رود اتفاق می‌افتند؛ در عین حالی که یک آخرالزمان زامبی‌وار بیرون قطار در حال روی دادن است و جان افراد قطار به خطر می‌افتد. فیلم کره ای Train to Busan در جشنواره فیلم کن 2016 به اکران درآمد و تبدیل به اولین فیلم کره جنوبی شد که بیش از 10 میلیون نفر به دیدن اکران عمومی آن رفتند.

9. فیلم Memories of Murder – خاطرات قتل

پرفروش ترین فیلم سینمای کره/فیلم های کره ای خوب - فیلم Memories of Murder - خاطرات قتل

 • کارگردان: بونگ جون-هو (Bong Joon-ho)
 • سال ساخت: 2003
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.1

اثر نهم فهرستمان با عنوان فیلم های برتر سینمای کره به معرفی فیلم Memories of Murder اختصاص داده شده است. فیلم کره ای Memories of Murder اثر دیگری از بونگ جون-هو محسوب می‌شود که بر اساس داستانی واقعی از اولین قتل‌های زنجیره‌ای رخ داده در کره جنوبی ساخته شده است. سونگ کانگ-هو و کیم سانگ-کیونگ (Kim Sang-kyung) در این فیلم در نقش دو کارآگاه به نام‌های پارک و سئو ظاهر شده‌اند.

این عنوان از بهترین فیلم های جنایی کره ای، دومین اثر بلند سینمایی بونگ جون-هو محسوب می‌شود و به خاطر فیلمبرداری خود و همچنین عملکرد کانگ‌-هو به عنوان بازیگر تحسین شده است و اغلب به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های کره جنوبی در تمام دوران‌ها شناخته می‌شود.

10. فیلم سینمایی The Age of Shadows – عصر سایه ها

بهترین فیلم های کره ای در imdb/فیلمهای کره ای جذاب - فیلم سینمایی The Age of Shadows - عصر سایه ها

 • کارگردان: کیم جی-وون (Kim Jee-woon)
 • سال ساخت: 2016
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.1

عنوان بعدی که قصد داریم در لیست بهترین فیلم های کره ای تاریخ برای شما معرفی کنیم، فیلمی به نام The Age of Shadows است. در این فیلم بازیگرانی همانند سونگ کانگ-هو، گونگ یو (Gong Yoo) و هان جی-مین (Han Ji-min) به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم کره ای The Age of Shadows به عنوان نماینده کره جنوبی در هشتاد و نهمین جشنواره اسکار معرفی شد، اما موفق به دریافت نامزدی نشد. داستان فیلم The Age of Shadows از برترین فیلم‌ های کره ای، در رابطه با یک پلیس کره‌ای به نام لی جونگ-چول است که برای بررسی پرونده برخی از نیروهای اغتشاشگر گماشته شده است.

11. فیلم On the Beach at Night Alone – شبی تنها کنار دریا

فیلم های کره ای با امتیاز بالا در imdb/برترین فیلم‌ های کره ای - فیلم On the Beach at Night Alone - شبی تنها کنار دریا

 • کارگردان: هونگ سانگ-سو (Hong Sang-soo)
 • سال ساخت: 2017
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 6.8

یکی از بهترین فیلم های کره ای خانوادگی فیلم On the Beach at Night Alone محسوب می‌شود که در شصت و هفتمین جشنواره فیلم برلین حضور داشت. داستان این عنوان از فهرست بهترین فیلم کره ای درباره بازیگری از پا افتاده است که عاشق مردی متاهل شده است. کیم مین-هی (Kim Min-hee) نقش اصلی این فیلم را ایفا کرده است.

12. فیلم My Sassy Girl – دختر پرروی من

بهترین فیلم های سینمایی کره ای/فیلم های برتر سینمای کره - فیلم My Sassy Girl - دختر پرروی من

 • کارگردان: کواک جه-یونگ (Kwak Jae-yong)
 • سال ساخت: 2001
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8

یکی دیگر از برترین فیلم‌ های کره ای فیلم عاشقانه کمدی My Sassy Girl محسوب می‌شود که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. این فیلم یکی از موفق‌ترین آثار کره‌ای و از پرفروش‌ترین فیلم‌های کره‌ای است. ادامه آن نیز با نام My New Sassy Girl در سال 2016 ساخته شد که محصول مشترک کره و چین بود. سریالی کره‌ای نیز بر اساس فیلم My Sassy Girl ساخته شده است. از بازیگران این اثر از فیلم های برتر سینمای کره می‌توانیم به جون جی-هیون (Jun Ji-hyun) و چا ته-هیون (Cha Tae-hyun) اشاره کنیم.

همچنین بخوانید :

13. فیلم Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring – بهار، تابستان، پاییز، زمستان… و بهار

پرفروش ترین فیلم سینمای کره/فیلم های سینمایی کره ای - فیلم Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring - بهار، تابستان، پاییز، زمستان... و بهار

 • کارگردان: کیم کی-دوک (Kim Ki-duk)
 • سال ساخت: 2003
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8

داستان این عنوان از فیلم های سینمایی کره ای در 5 بخش روایت می‌شود که هر بخش، قسمتی از زندگی یک بودایی تازه کار و معلمش را به تصویر می‌کشد. این بخش‌ها هر کدام در فاصله زمانی 10 تا 20 سال و در فصلی متفاوت اتفاق می‌افتند. تماشای این عنوان از فهرست بهترین فیلم کره ای را از دست ندهید. از بازیگران آن باید به او یونگ-سو (O Yeong-su) اشاره کنیم.

14. فیلم On Your Wedding Day – در روز عروسی ات

فیلم های کره ای با امتیاز بالا در imdb/بهترین فیلم‌ های کره ای - فیلم On Your Wedding Day - در روز عروسی ات

 • کارگردان: لی سئوک-گئون ( Lee Seok-geun)
 • سال ساخت: 2018
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7

یکی از فیلم های کره ای ژانر مدرسه فیلم عاشقانه کمدی On Your Wedding Day محسوب می‌شود که داستان عشق و دوستی دو نفر را از دوران مدرسه تا بزرگسالی روایت می‌کند. از بازیگران اصلی این فیلم می‌توانیم به پارک بو-یونگ (Park Bo-young) و کیم یونگ-کوانگ (Kim Young-kwang) اشاره کنیم.

15. فیلم The Wailing – شیون

فیلم فیلم های کره ای با امتیاز بالا در imdb

 • کارگردان: نا هونگ جین (Na Hong-jin)
 • سال ساخت: 2016
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.4

از بهترین فیلم های سینمایی کره ای باید به فیلم ترسناک و هیجان شیون اشاره کنیم. شیون در سال 2016 ساخته شد و هنوزم که هنوز است عده ای آن‌قدر از آن می‌ترسند که حتی به عکس فیلم نگاهی نمی‌اندازند. از جمله بازیگران این بهترین فیلم کره ای باید از نا هونگ جین و چون وو هی (Chun Woo-Hee) نام ببریم.

این اثر از فیلم های کره ای با امتیاز بالا در imdb درباره آشوبی است که جدیدا در روستایی افتاده. قتل‌هایی وحشیانه انجام می‌شوند و مردم روستا این قتل‌ها را به غریبه ای تازه وارد نسبت می‌دهند. تماشای این اثر از بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما توصیه می‌شود.

16. فیلم The Beauty Inside – زیبایی درون

مهمترین فیلم های کره جنوبی

 • کارگردان: بایک (Baik)
 • سال ساخت: 2015
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.3

از بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما، فیلم زیباییی درون است که طرفداران بسیار زیادی هم دارد. این فیلم با بازی دو بازیگر محبوب و سرشناس کره هان هیو جو (Han Hyo-joo) و پارک سئو جون (Park Seo-joo) از جمله بهترین فیلم های سینمایی کره ای محسوب می‌شود‌.

داستان این اثر از مهمترین فیلم های کره جنوبی درباره وو جین است که زندگی عجیبی دارد. او هر روز در یک بدن جدید از خواب بیدار می‌شود. از قضا عاشق دختری به نام یی سو نیز شده و تمام تلاشش را می‌کند تا علیرغم مشکل خود به او ابراز علاقه کند. این اثر از بهترین فیلم های کره ای را حتما ببینید.

17. فیلم Call- تماس

بهترین فیلم های سینمایی کره ایای- فیلم تماس- Call

 • کارگردان: لی چونگ هیون (Lee Chung-hyeon)
 • سال ساخت: 2020
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.1

از بهترین فیلم های سینمایی کره ای، باید به فیلمی که همین دو سال پیش اکران شد اشاره کنیم. این فیلم تماس نام دارد و به جرعت می‌توان گفت که از بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما محسوب می‌شود‌. فیلم سینمایی کره ای جدید تماس با حضور دو بازیگر معروف پارک شین هایه (Park Shin-hye) و جئون جونگ سو (Jeon Jong-seo) ساخته شد.

داستان این اثر از بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما درباره دختری به نام سئو یئون است که به تماسی پاسخ می‌دهد و رفته رفته می‌فهمد این تماس از فردی در همان خانه است اما درست در ۲۰ سال پیش! رفته رفته این تماس عجیب او را در کابوسی خواهد انداخت که رهایی از آن ممکن نیست.

18. فیلم The Witch Part 1 The Subversion – جادوگر قسمت ۱ فروپاشی

فهرست فیلمهای برتر سینمایی کره ای

 • کارگردان: پارک هون جونگ (Park Hoon-jung)
 • سال ساخت: 2018
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.1

از بهترین فیلم های سینمایی ساخت کره باید به این فیلم زیبا اشاره کنیم. این فیلم در ژانر اکشن و رازآلود با بازی کیم دامی (Kim Da-mi) و چوی وو شیک (Choi Woo-shik) است. قسمت دوم این اثر از فهرست فیلمهای برتر سینمایی کره ای در تابستان امسال پخش خواهد شد.

داستان این فیلم از بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما درباره جا یون دختری که وقتی سن کم‌تری داشت از تشکیلات دولتی فرار کرده بود، حالا با گذشته خود که انگار قصد ندارد او را رها کند دوباره روبرو می‌شود. جا یون پس از فرار حافظه اش را از دست داد و نمی‌دانست که دقیقا چه اتفاقی افتاده بود. او برای کمک مالی به خانواده اش در مسابقه ای تلفنی شرکت می‌کند و این نقطه عطف زندگی اوست.

19. فیلم Pandora – پاندورا

بهترین فیلم های کره ای در imdb

 • کارگردان: پارک جونگ وو (Park Jung-woo)
 • سال ساخت: 2016
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 6.6

از بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما باید به فیلم پاندورا اشاره کنیم. پاندورا یکی از آثار لیست پرفروش ترین فیلم سینمای کره است. از ستاره های این فیلم درام و هیجانی باید به کیم نام گیل (Kim Nam-gil) و کیم جو هیون (Kim Ju-hyeon) اشاره کرد.

داستان پاندورا از بهترین فیلم های کره ای در imdb درباره یک نیروگاه اتمی است که در روستایی ساخته شده است، زمین لرزه ای باعث انفجار این نیروگاه و تیره روزی ساکنان این منطقه می‌شود. پاندورا از بهترین فیلم های سینمایی کره ای محسوب می‌شود.

20. فیلم Love and Leashes – عشق و افسار

بهترین فیلم های کره ای تاریخ سینما

 • کارگردان: هیون جین پارک (Hyeon-jin Park)
 • سال ساخت: 2022
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 6.3

یکی از بهترین فیلم های کره ای 2022 فیلم عشق و افسار بوده است. این فیلم با بازی سئو هیون (Seohyun) و جون (Jun) جز بهترین فیلم های کره ای محسوب می‌شود.

داستان این فیلم کره ای درباره دو همکار است که درگیر روابط عاطفی عجیبی می‌شوند. گاهی اوقات قضاوت نکردن سخت است همان‌طور که جونگ جی وو دختر قصه ما سعی می‌کند قضاوت نکند.

21. فیلم Okja – اوکجا

اوکجا / بهترین فیلم های کره جنوبی

 • کارگردان: بونگ جون-هو ( Bong Joon-ho)
 • سال ساخت: 2017
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.3

اوکجا عنوان فیلمی اکشن و ماجراجویانه از بهترین فیلمهای کره ای است و داستان دختر جوانی را روایت می‌کند که یک «سوپر خوک» اصلاح شده ژنتیکی (اوکجا تیتولار) را پرورش می‌دهد و پس از این‌که آن خوک به آمریکا برده می‌شود، به ماموریتی می‌رود که اوکجا را از بدرفتاری‌هایی که قرار است از سوی صنعت گوشت با او انجام بگیرد، نجات دهد.

این فیلم که دغدغه‌های زیست محیطی و حمایت از حیوانات دارد، توانست به بخش نهایی رقابت‌های نخل طلایی 2017 برسد و از سوی منتقدان نقدهای مثبتی دریافت کند.

22. فیلم A Tale of Two Sisters – داستان دو خواهر

برترین فیلم های کره ای / داستان دو خواهر

 • کارگردان: کیم جی وون (Kim Jee-woon)
 • سال ساخت: 2003
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.1

بهترین فیلم سینمایی کره ای بعدی، داستان دو خواهر است که اثری در ژانر ترسناک روانشناسی محسوب می‌شود و اقتباسی است از یک داستان فولکولور به نام Janghwa Hongryeon jeon که چندین بار به عناوین مختلف از آن اقتباس شده است. داستان آن ماجرای دختر بیماری را روایت می‌کند که به تازگی توسط خواهر خود، از یک مرکز روانپزشکی مرخص شده و به خانه برگشته است که با ارواح خانه و نامادری‌شان مبارزه کنند. این دو خواهر پیشینه خانوادگی تاریکی دارند.

این فیلم با بازخوردهای خوب تجاری و نظرات مثبت منتقدان مواجه شد و پرفروش‌ترین فیلم ترسناک کره‌ای در سینماهای آمریکا بوده است و می‌توان آن را فیلم ترسناک موفقی محسوب کرد.

23. فیلم The Outlaws – قانون شکنان

بهترین فیلم های سینمایی کره ای / قانون شکنان

 • کارگردان: کانگ یون سونگ (Kang Yoon-sung)
 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2

قانون شکنان عنوان فیلم اکشن-مهیج کره‌ای و از بهترین فیلم های سینمایی کره ای است که به تازگی، قسمت دوم آن نیز با نام The Roundup در سال 2022 منتشر شده و قسمت سوم این مجموعه نیز، با نام The Roundup: No Way Out در حال ساخت است. این فیلم بر اساس ماجرایی واقعی نوشته شده و داستان مبارزه با گروهی از اراذل و اوباش محلی چینی‌ها را توسط پلیس دوست داشتنی و مشهور کره‌ای، ما سئوک دو (با بازی ما-دونگ سئوک) نشان می‌دهد.

جذابیت این اثر در آن است که توانسته روح خشونت اکشن و لطافت کمدی را با هم بیامیزد و به این ترتیب، هر دو را کمی متعادل‌تر کند. قانون شکنان با نقدهای مثبت بسیاری مواجه شده و همین که 3 قسمت از آن ساخته شده، نشان دهنده میزان محبوبیت بالای آن است. 25 نامزدی و 7 جایزه در جشنواره‌های مختلف که مهم‌ترین آن‌ها، سی و هفتمین جایزه منتقدان فیلم کره‌ای و سی و هشتمین جایزه فیلم اژدهای آبی است، از جمله افتخارات این فیلم محبوب کره‌ای هستند.

24. فیلم Snowpiercer – برف‌شکن

بهترین فیلم کره ای / برف‌شکن

 • کارگردان:بونگ جون-هو (Bong Joon-ho)
 • سال ساخت: 2013
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1

برف‌شکن عنوان فیلم اکشن علمی-تخیلی محصول مشترک کره‌ و جمهوری چک و از فیلم های کره ای معروف است که بر اساس رمانی فرانسوی به همین نام نوشته ژاک لوب، بنجامین لگراند و ژان مارک روشت ساخته شده است. داستان فیلم درباره گروهی از دانشمندان آب و هوا است که تلاش می‌کنند جلوی تغییرات آب و هوایی کره زمین را بگیرند و از گرم شدن آن جلوگیری کنند و در نتیجه تلاش آن‌ها، زمین به عصر یخبندان برمی‌گردد!

این فیلم از برترین فیلم های کره ای است که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و توانسته در 10 فهرست فیلم‌های برتر بین‌المللی سال 2014 ثبت شود. این فیلم با بودجه 40 میلیون دلاری ساخت خود، همچنان به عنوان یکی از گران‌ترین تولیدات کره‌ای محسوب می‌شود که توانسته به فروش 86.8 میلیون دلاری دست پیدا کند.

25. فیلم The Villainess – دختر شرور

بهترین فیلم های کره ای / دختر شرور

 • کارگردان: یونگ بیونگ-گیل (Jung Byung-gil)
 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6

دختر شرور عنوان فیلمی اکشن از فیلم های برتر کره ای است که به گفته کارگردان اثر، از فیلم اروپایی La Femme Nikita (1990) الهام گرفته شده که آن را در 10 سالگی خود دیده بود. این اثر توانسته 18 نامزدی در جوایز گوناگون داشته باشد و نیمی از این جوایز را کسب کند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جایزه فیلم آسیایی نیویورک برای بهترین فیلم اکشن، جایزه گورو جشنواره بین‌المللی فیلم Fantasia برای بهترین فیلم بلند اکشن و جایزه اژدهای آبی برای بهترین دستاوردهای فنی اشاره کرد. داستان آن درباره زنی قاتل به نام سوک هی است که از کودکی به عنوان یک قاتل نخبه شناخته می‌شود و دست به کارهایی می‌زند که انتقام بگیرد و بتواند آزادی خود را به دست آورد و از گذشته ننگین خود فرار کند.

26. فیلم Decision to Leave – تصمیم جدایی

بهترین فیلم های سینمایی کره ای

 • کارگردان: پارک چان-ووک (Park Chan-wook)
 • سال ساخت: 2022
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3

تصمیم جدایی، عنوان فیلم معمایی رمانتیکی ساخته کره جنوبی است که از بهترین فیلم‌های سال 2022 محسوب می‌شود و نماینده کره جنوبی در نود و پنجمین مراسم اسکار بوده است. فیلمی که کارگردان پارک چان-ووک با آن برنده جایزه نخل طلایی بهترین کارگردانی شد.

داستان فیلم از این قرار است که کارآگاهی که در حال تحقیق درباره مرگ مردی در کوهستان است، با زن مرموز مرد مرده در جریان قتل او آشنا می شود.

کلام آخر

با معرفی فیلم سینمایی کره ای همراه شما عزیزان بودیم و در این مقاله، بهترین فیلم های کره ای را برای شما معرفی کردیم و امیدواریم از خواندن فهرست امروزمان نیز نهایت لذت را برده باشید. جا دارد اشاره کنیم که فیلم های سینمایی کره ای خوب دیگری نیز وجود دارند که در مقاله‌مان مجال اشاره به آن‌ها را پیدا نکردیم. نظر شما در رابطه با بهترین فیلم های کره جنوبی چیست؟ اسم فیلم های کره ای که دیده‌اید، را برا ی ما بنویسید و نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها