بهترین سریال های عاشقانه ایرانی ؛ از در پناه تو تا شهرزاد

سریال های عاشقانه ایرانی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال های عاشقانه ایرانی از آغاز شکل‌گیری تلویزیون تا کنون همواره طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده‌اند. در ادامه به معرفی 18 سریال عاشقانه ایرانی می‌پردازیم.

فیلم‌ها و سریال‌های با رنگ و بوی عاشقانه همواره مورد توجه و علاقه عموم قرار داشته‌اند. مشاهده کشمکش‌ها و تلاش دو دلداده برای رسیدن به یکدیگر، شیرینی و جذابیت خاصی را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد. در دهه‌های گذشته در صدا و سیما و اخیرا شبکه نمایش خانگی سریال های عاشقانه ایرانی بسیاری تولید شده‌اند. برخی از این سریال‌ها از قالب یک سرگرمی صرف فراتر رفته و به جایگاه ویژه‌ای در قلب و روح مخاطبان دست یافته‌اند. در این مقاله از پلازا به معرفی لیست ماندگارترین و بهترین سریال عاشقانه ایرانی به ترتیب تاریخ پخش آن‌ها می‌پردازیم.

فهرست مطالب:

بهترین سریال های عاشقانه ایرانی

در ادامه لیست عاشقانه ترین سریال ایرانی را معرفی می‌کنیم.

1. سریال در پناه تو از سریال های عاشقانه ایرانی

سریال عاشقانه ایرانی

 • سال ساخت: 1374
 • کارگردان: حمید لبخنده
 • بازیگران: لعیا زنگنه، زنده یاد حسن جوهرچی، پارسا پیروزفر، رامین پرچمی، ایرج راد
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 26
همچنین بخوانید :

داستان این عاشقانه ترین سریال ایرانی دهه هفتاد، زندگی دختری محجوب و زیبا به نام مریم افشار (لعیا زنگنه) را روایت می‌کند. مریم دختر متین و با وقاری است که هر پسری آرزوی زندگی با او را دارد. او در خانواده‌ای اصیل و کامل زندگی می‌کند که از نظر عاطفی و مالی همه نیازهای او را برطرف می‌کنند. بنابراین به سادگی مجاب به ازدواج نمی‌شود. دو تن از همکلاسی‌های مریم در دانشگاه، به نام‌های رامین (رامین پرچمی) و محمد (حسن جوهرچی) که دوستان صمیمی نیز هستند، به طور همزمان به مریم علاقه‌مند شده‌اند. رامین که جسارت بیشتری دارد، پیش از اینکه راز علاقه محمد به مریم را بداند، به او ابراز عشق می‌کند. به مرور زمان مریم نیز به رامین علاقه‌مند شده و با یکدیگر ازدواج می‌کنند. با گذشت مدتی از آغاز زندگی مشترک، مشکلات و سختی‌های متعددی گریبانگیر زندگی آنان می‌شود. سریال در پناه تو زمانی بهترین سریال عاشقانه ایرانی بود. این اثر از سریال های ایرانی رمانتیک با فضای پس از انقلاب و سنتی ایرانی هم‌خوانی بسیاری داشت.

2. سریال شب دهم از سریال های عاشقانه ایرانی

بهترین سریال های عاشقانه ایرانی

 • سال ساخت: 1380
 • کارگردان: حسن فتحی
 • بازیگران: حسین یاری، کتایون ریاحی، رویا تیموریان، ثریا قاسمی، پرویز فلاحی‌پور
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 14

مجموعه تلوزیونی ایرانی و عاشقانه شب دهم یکی از ساخته‌های مناسبتی حسن فتحی است. این عاشقانه ترین سریال ایرانی که برای پخش در ماه محرم ساخته شده بود، روایتگر داستانی عاشقانه است که در بستر دوران رضا خان رخ می‌دهد. حیدر بامرام (حسین یاری) از لات‌های تهران است. او به طور اتفاقی با شازده‌ای قجری به نام فخرالزمان آشنا شده و به شدت شیفته و دلبسته او می‌شود. فخرالزمان نیز که به حیدر بی‌میل نیست، برای ازدواج با او شرطی را پیش روی حیدر قرار می‌دهد. شرط ازدواج فخرالزمان برای حیدر، اجرای ده شب تعزیه در ماه محرم است. از آنجا که اجرای مراسم مذهبی و تعزیه‌خوانی در دوره حکومت رضاخان قدغن بوده، حیدر به کمک دوست صمیمی خود یاور موفق می‌شوند به طور مخفیانه و دور از چشم آژان‌ها 9 شب از این تعزیه‌ها را به انجام برسانند، تا اینکه در شب دهم اتفاقی می‌افتد. سریال شب دهم از سریالهای عاشقانه ایرانی برتر در زمان خود موضوع جالب و جذابی داشت.

3. سریال نرگس از سریال های عاشقانه ایرانی

سریال ایرانی عاشقانه

 • سال ساخت: 1385
 • کارگردان: سیروس مقدم
 • بازیگران: زنده یاد پوپک گلدره، حسن پورشیرازی، مهرانه مهین‌ترابی، مهدی سلوکی، پوراندخت مهیمن
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 69

در فهرست سریال های عاشقانه ایرانی نام نرگس وجود دارد. دو خواهر به نام‌های نرگس (پوپک گلدره و سپس ستاره اسکندری) و نسرین (عاطفه نوری) پدر خود را از دست داده و با مادرشان (پوراندخت مهیمن) زندگی می‌کنند. نسرین که دختری سرکش و لجوج است، با پسری به نام بهروز شوکت (مهدی سلوکی) آشنا شده و تصمیم به ازدواج با او را می‌گیرد. خانواده بهروز بسیار ثروتمند و مخالف ازدواج بهروز و نسرین هستند. پدر بهروز، محمود شوکت (حسن پورشیرازی) فردی مستبد و یکدنده است و تحت هیچ شرایطی راضی به این ازدواج نشده و دست به سنگ‌اندازی‌های بسیاری برای نسرین و خانواده‌اش می‌زند. نرگس خواهر دلسوز و مهربان نسرین، علیرغم مخالفت قلبی با ازدواج نسرین و بهروز، با تمام قدرت سعی در برطرف کردن موانع از سر راه این دو عاشق دارد. سرانجام با تمام سختی‌ها و علیرغم تمام مخالفت‌ها بهروز و نسرین با یکدیگر ازدواج می‌کنند.

ازدواج این دو نه تنها نقطه پایانی برای سنگ‌اندازی‌ها و مانع تراشی‌های محمود شوکت نمی‌شود، بلکه آغازگر فصل جدیدی از فراز و نشیب‌ها برای این دو خواهد شد. محمود شوکت برای برهم زدن این ازدواج دست به هر کاری می‌زند. تا اینکه با طرح نقشه‌ای، بهروز را برای یک سری معاملات تجاری به خارج از کشور می‌فرستد و سپس زمینه‌های طلاق غیابی او از نسرین را فراهم می‌کند. با صدور حکم طلاق غیابی نسرین و بهروز، نسرین به خانه مادری خود بازمی‌گردد و تصمیم می‌گیرد دخترش را که ثمره عشقی نافرجام است به تنهایی بزرگ کند.

نرگس مرهم درد خواهرش شده و او را تنها نمی‌گذارد. بهروز هم در خارج از کشور زندگی جدیدی را با دختر عمویش آغاز کرده است. اما این بار نیز ازدواج بهروز به طلاق منجر می‌شود. با بازگشت بهروز به ایران و خبردار شدن محمود شوکت از دلیل طلاق بهروز و دختر عمویش، پایه و اساس خانواده شوکت فروپاشیده و سپس اتفاقاتی رخ می‌دهد که ناخودآگاه زمینه‌ساز بازگشت بهروز و نسرین به یکدیگر خواهد شد. این عاشقانه ترین سریال ایرانی در زمان خودش با چالش های فراوانی روبرو شد. عمده ترین چالش این فیلم مرگ شخصیت مهم و دوست داشتنی اش پوپک گلدره بود. پس از آن به دلیل یک سری از اتفاقات این اثر از سریالهای عاشقانه ایرانی برتر دیگر هیچ‌گاه باز پخش نداشت.

4. سریال مدار صفر درجه از سریال های عاشقانه ایرانی

برترین سریال های عاشقانه ایرانی جدید

 • سال ساخت: 1386
 • کارگردان: حسن فتحی
 • بازیگران: شهاب حسینی، رویا تیموریان، لعیا زنگنه، مسعود رایگان، رحیم نوروزی
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 30

مدار صفر درجه را بسیاری یکی از سریالهای ایرانی ژانر عاشقانه می‌دانند. وقایع این عاشقانه ترین سریال ایرانی در بستر سال‌های وقوع جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد. حبیب پارسا (شهاب حسینی) دانشجویی ایرانی‌ست که برای ادامه تحصیل به فرانسه مهاجرت می‌کند. حبیب در دانشگاه با یکی از همکلاسی‌های یهودی خود به نام سارا آستروک آشنا می‌شود. سارا و حبیب در ابتدا در جریان‌های فکری متضاد با یکدیگر هستند و همین تضاد باعث بروز بحث و جدال‌های متعددی میان این دو می‌شود.

دیری نمی‌پاید که این جنگ و جدال‌ها آتش عشق را میان سارا و حبیب شعله‌ور می‌کنند. با شدت گرفتن جنگ جهانی دوم و تسلط آلمانی‌های نازی بر پاریس، فصل جدیدی در زندگی حبیب و سارا آغاز می‌شود. به دلیل کشتار گسترده یهودیان به دست ارتش نازی، جان سارا و خانواده‌اش به خطر می‌افتد. حبیب که دلباخته سارا است و دوری او برایش غیرقابل تحمل است، به سارا و خانواده‌اش پیشنهاد می‌دهد که همراه او به ایران بیایند. با ورود سارا و خانواده‌اش به ایران مشکلات جدیدی بر سر راه این دو دلداده قرار می‌گیرد. بدون اغراق مدار صفر درجه یکی از سریالهای عاشقانه ایرانی برتر است.

5. سریال میوه ممنوعه از سریال های عاشقانه ایرانی

سریال عاشقانه ایرانی جدید

 • سال ساخت: 1386
 • کارگردان: حسن فتحی
 • بازیگران: علی نصیریان، هانیه توسلی، گوهر خیراندیش، امیر جعفری، طناز طباطبایی
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 31

سریال میوه ممنوعه یکی دیگر از سریالهای عاشقانه ایرانی برتر ماه رمضان سال 86، برای صدا و سیما است. این بهترین سریال عاشقانه ایرانی روایتگر داستان عشقی ممنوع و خانمان‌سوز است. حاج یونس (علی نصیریان) تاجری متدین و معتقد به اصول دینی و اخلاقی است. آوازه خیرخواهی و نیکوکاری او میان همه مردم پیچیده و بسیاری او را الگوی خود می‌دانند. حاج یونس که هیچگاه پایش را از اصول اعتقادی و اخلاقی خود فراتر نگذاشته است به طور اتفاقی با دختری به نام هستی (هانیه توسلی) آشنا می‌شود. هستی دختر یکی از کارخانه‌داران و تجار معتبری است که به دلیل مشکلات مالی ورشکسته شده است.

هستی بر این عقیده است که پسر حاج یونس، جلال (امیر جعفری) باعث و بانی ورشکستگی پدرش است. به همین دلیل هستی شکایت جلال را نزد حاج یونس برده و خواستار رسیدگی او به این معضل می‌شود. حاج یونس که عمری خود را وقف اصول اعتقادی خود کرده است، با دیدن هستی، دلباخته و شیدای او می‌شود. این عشق دوران پیری، حاج یونس را به شدت گرفتار کرده و او را سردرگم می‌کند. او تمام تلاشش را به کار می‌گیرد تا در عین مخفی نگه داشتن این ماجرا، هستی را که همسن دخترش است در چارچوب شرع و عرف به تصرف خود درآورد. نمی‌توان گفت که از لحاظ بار رمانتیک این اثر عاشقانه ترین سریال ایرانی است بلکه میوه ممنوعه از زاویه دیگری به عشق نگاه می‌کند. معرفی لیست سریال عاشقانه ایرانی را همچنان ادامه می‌دهیم.

6. سریال ستایش

سریال های عاشقانه ایرانی تلویزیون

 • سال ساخت: 1398-1389
 • کارگردان: سعید سلطانی
 • بازیگران: نرگس محمدی، داریوش ارجمند، مهدی پاکدل، مهدی سلوکی، سیما تیرانداز
 • تعداد فصل‌ها: 3
 • تعداد قسمت‌ها: 111

از سریالهای تلوزیونی ایرانی عاشقانه باید به ستایش اشاره کنیم. این بهترین سریال عاشقانه ایرانی درباره محمد، جوانی است که از سربازی فرار کرده است و ماموران همه‌جا به دنبال او می‌گردند. خواهر محمد، ستایش (نرگس محمدی) از دوست صمیمی محمد، طاهر (مهدی پاکدل) تقاضا می‌کند تا محمد را مخفی کند. طاهر مقدمات خروج محمد از کشور را فراهم می‌کند. محمد به دلیل تلاش برای خروج غیرقانونی، در درگیری با مرزبانان کشته شده و طاهر نیز بازداشت می‌شود. پس از مدتی خانواده ستایش رضایت می‌دهند تا طاهر از زندان آزاد شود. طاهر که به ستایش علاقه‌مند شده است به او پیشنهاد ازدواج می‌دهد. خانواده ستایش و طاهر هردو با این وصلت مخالف هستند. بیشتر از همه پدر طاهر، حشمت فردوس (داریوش ارجمند) مخالف این ازدواج است و برای آزار و اذیت ستایش و سرنگرفتن این ازدواج از هیچ کاری فروگذار نمی‌کند. این اثر از سریالهای عاشقانه ایرانی برتر در سه فصل، روایتگر بخش‌های مختلفی از زندگی ستایش و مشکلاتش است.

7. سریال شهرزاد

سریال های رمانتیک ایرانی

 • سال ساخت: 1397-1394
 • کارگردان: حسن فتحی
 • بازیگران: ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی، علی نصیریان، پریناز ایزدیار
 • تعداد فصل‌ها: 3
 • تعداد قسمت‌ها: 59

سریال جدید ایرانی عاشقانه شهرزاد از جمله پرمخاطب‌ترین سریال های عاشقانه ایرانی نمایش خانگی محسوب می‌شود. وقایع این داستان از بحبوحه کودتا 28 مرداد آغاز می‌شود. شهرزاد و فرهاد دو عاشق دلباخته هستند که برای به هم رسیدنشان لحظه شماری می‌کنند. فرهاد که نویسنده و فعال اجتماعی مدافع دکتر مصدق است، با وقوع کودتا و زد و خوردهای صورت گرفته در روز 28 مرداد، به طور ناخواسته باعث قتل یکی از نوچه‌های شعبان بی‌مخ می‌شود و به همین علت دستگیر شده و به زندان می‌افتد.

پدران شهرزاد و فرهاد هردو برای شخص با نفوذ و قدرتمندی به نام بزرگ آقا کار می‌کنند. آن‌ها از بزرگ آقا خواهش می‌کنند که با استفاده از نفوذ خود حکم اعدام فرهاد را لغو کرده و او را نجات دهد. بزرگ آقا در قبال درخواست عجیبی از شهرزاد، جان فرهاد را از مرگ نجات می‌دهد. او در قبال لطفی که به آنان کرده است از شهرزاد می‌خواهد که همسر دوم دامادش که برادرزاده او نیز هست، شود. دلیل این درخواست نیز نازایی دختر بزرگ آقا یعنی شیرین است. با تن در دادن شهرزاد به ازدواج با قباد، فصل جدیدی در زندگی او آغاز می‌شود. این عاشقانه ترین سریال ایرانی شاید انقلاب جدیدی در سریال های عاشقانه ایرانی جدید نمایش خانگی بود.

8. سریال عاشقانه

جدیدترین سریال عاشقانه ایرانی

 • سال ساخت: 1395-1400
 • کارگردان: منوچهر هادی
 • بازیگران: محمدرضا گلزار، ساره بیات، مهناز افشار، هومن سیدی، پانته‌آ بهرام، حسین یاری، بهاره کیان‌افشار
 • تعداد فصل‌ها: 2
 • تعداد قسمت‌ها: 39

در اسامی سریال های عاشقانه ایرانی جدید قطعا نام عاشقانه وجود دارد. سریال عاشقانه روایتگر زندگی چند خانواده و معضلات هرکدام است. این شخصیت‌ها هرکدام مسیر مشخص خود را دارند که به نوعی به یکدیگر مرتبط می‌شوند. با پیدا شدن سر و کله گیسو (مهناز افشار) در داستان، زندگی تمام این افراد تحت‌الشعاع قرار گرفته و مسیرهای تازه‌ای پیش روی آنان قرار می‌گیرد. فصل دوم این سریال نیز با یک نام جدید (گیسو) و در سال 1399 منتشر شد. در این مقاله نیز می‌توانید از فصل دوم سریال عاشقانه مطلع شوید.

9. سریال نهنگ آبی

سریال ایرانی رمانتیک

 • سال ساخت: 1397
 • کارگردان: فریدون جیرانی
 • بازیگران: ساعد سهیلی، لیلا حاتمی، حسین یاری، ویشکا آسایش، حمیدرزا آذرنگ، ماهور الوند، آزاده صمدی، ستاره پسیانی
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 30

سریال ایرانی رمانتیک نهنگ آبی یکی دیگر از محصولات موفق شبکه نمایش خانگی است. پخش این سریال در سال 1397 آغاز شد و تا یک سال بعد ادامه پیدا کرد. این سریال ایرانی عاشقانه روایتگر زندگی پسری درونگرا به نام آرمین است که وقتی در سایت کتابخوانی‌اش با ژاله آشنا می‌شود، زندگی‌اش برای همیشه تغییر می‌کند. ژاله باعث می‌شود آرمین با آدم‌های جدیدی آشنا شود و زندگی‌اش تحت تأثیر این افراد به کل تغییر کند.

10. سریال مانکن

سریال های عاشقانه ایرانی

 • سال ساخت: 1397-1398
 • کارگردان: حسین سهیلی‌زاده
 • بازیگران: محمدرضا فروتن، مریلا زارعی، امیرحسین آرمان، نازنین بیاتی، فرزاد فرزین
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 26

از سریال های عاشقانه ایرانی جدید باید به مانکن اشاره کنیم. کاوه (امیرحسین آرمان) و همتا (نازنین بیاتی) رابطه عاشقانه جذابی با یکدیگر دارند و برای زندگی با یکدیگر برنامه‌ریزی می‌کنند. پدر کاوه که از سرمایه‌داران به نام تهران بوده است به طور مشکوکی دچار مشکلات مالی و ورشکستگی شده و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد. کاوه که با مشکلات مالی بسیاری برای تامین معاش خانواده‌اش دست و پنجه نرم می‌کند، ناچار می‌شود در ازای جدایی از همتا و ازدواج با زن ثروتمندی به نام کتی (مریلا زارعی) بدهی پدرش را بپردازد و او را از زندان آزاد کند. جدایی کاوه از همتا، ضربه سختی را به او وارد می‌کند.

همتا نیز که شرایط مالی بهتری از کاوه ندارد و با مادر و ناپدری‌اش زندگی می‌کند، تحت فشار ناپدری معتاد خود خانه را ترک می‌کند. طی وقوع اتفاقاتی همتا با مردی به نام اخگر (محمدرضا فروتن) آشنا می‌شود. همتا و کاوه دور از یکدیگر، فصل جدیدی از زندگی خود را آغاز می‌کنند. غافل از اینکه دست سرنوشت دوباره این دو را به یکدیگر متصل می‌کند. در این مطلب می‌توانید بیشتر درباره سریال مانکن بخوانید.

11. سریال دل

سریال عاشقانه ایرانی

 • سال ساخت: 1398
 • کارگردان: منوچهر هادی
 • بازیگران: حامد بهداد، ساره بیات، یکتا ناصر، کوروش تهامی، سعید راد، افسانه بایگان، بیژن امکانیان، نسرین مقانلو
 • تعداد فصل‌ها: 3
 • تعداد قسمت‌ها: 40

سریال عاشقانه و احساسی ایرانی جدید دیگر ایم لیست دل است. دل راجع به آرش (حامد بهداد) و رستا (ساره بیات) است که سرانجام پس از فراز و نشیب‌های مختلف موفق به جلب رضایت خانواده آرش با ازدواجشان می‌شوند. همه چیز به بهترین شکل ممکن در حال پیشرفت است و آرش و رستا برای مراسم عروسی خود آماده می‌شوند. روز عروسی اما اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد که همه چیز را به هم می‌ریزد. رستا ناپدید می‌شود و هیچ‌کس نمی‌تواند او را بیابد. با برهم خوردن عروسی، آرش با هزاران سوال بی‌جواب خود را تنها می‌یابد. در این مطلب می‌توانید بیشتر با سریال دل آشنا شوید.

12. سریال ملکه گدایان از سریال های رمانتیک ایرانی

بهترین سریال های عاشقانه ایرانی

 • سال ساخت: 1399-1400
 • کارگردان: حسین سهیلی زاده
 • بازیگران: باران کوثری، پانته‌آ بهرام، آرمان درویش، محمدرضا غفاری، رضا بهبودی، رویا نونهالی، فرزاد فرزین
 • تعداد فصل‌ها: 2
 • تعداد قسمت‌ها: 30

سریال ملکه گدایان نیز یکی از بهترین سریال های عاشقانه ایرانی در شبکه نمایش خانگی است که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. این سریال درباره پسری به نام البرز است که در آلمان زندگی می‌کند و آنجا با افرا آشنا می‌شود. افرا و البرز تصمیم می‌گیرند باهم ازدواج کنند اما قبل از ازدواج آن‌ها،‌ البرز متوجه می‌شود پدرش به کما رفته و او باید به ایران بازگردد. اما این سفر، سفر پرمخاطره‌ای است و اتفاقات متفاوتی را برای او و اطرافیانش رقم می‌زند. سریال ملکه گدایان در دو فصل منتشر شده.

13. سریال می‌ خواهم زنده بمانم

سریال ایرانی جدید عاشقانه/سریالهای عاشقانه ایرانی 1400

 • سال ساخت: 1400
 • کارگردان: شهرام شاه‌حسینی
 • بازیگران: حامد بهداد، سحر دولت شاهی، پدرام شریفی، آزاده صمدی، علی شادمان، مهران احمدی، آناهیتا درگاهی
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 20

از سریالهای عاشقانه ایرانی 1400 باید به می‌خواهم زنده بمانم اشاره کنیم. این عاشقانه ترین سریال ایرانی از ۴ اسفند ۱۳۹۹ در فیلیمو پخش شد و به دلیل بازیگران بزرگ توانست با استقبال خوبی روبرو شود. داستان سریال می‌خواهم زنده بمانم از آن‌جایی شروع می‌شود که در سال ۱۳۶۸ و پس از پایان جنگ، قبل از ادغام کمیته، شهربانی و ژاندارمری اتفاقی برای پدر خانواده حقی رخ می‌دهد. این اتفاقات بزرگ‌ترین چالش ها را برای هما به دنبال دارد. قرار بود فصل دوم این بهترین سریال عاشقانه ایرانی در سال ۱۴۰۱ پخش شود اما ساخت آن کنسل شد.

14. سریال عاشقانه خاتون

سریال ایرانی عاشقانه

 • سال ساخت: 1400
 • کارگردان: حسین سهیلی زاده
 • بازیگران: مهران مدیری، نگار جواهریان، میرسعید مولویان، بابک حمیدیان، اشکان خطیبی، رضا بهبودی، شبنم مقدمی، بهناز جعفری، پانته‌آ پناهی‌ها، پیام دهکردی
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 23

سریال عاشقانه ایرانی جدید خاتون نیز در فهرست بهترین‌های این ژانر قرار می‌گیرد. در این مجموعه نمایش خانگی زندگی خاتون را دنبال می‌کنیم. ماجرای سریال از سال 1320 آغاز می‌شود و از همان زمان با خاتون و فراز و نشیب‌های زندگی‌اش همراه می‌شویم در حالی که او سعی می‌کند به عنوان یک زن در جامعه سنتی و مردسالار ترقی کند. سریال خاتون را می‌توان یکی از بهترین سریال های عاشقانه ایرانی در سال‌های اخیر نامید. پیشنهاد می‌کنیم این سریال را در فهرست سریال‌هایی که باید ببینید قرار دهید.

15. سریال خسوف

برترین سریال های عاشقانه ایرانی جدید

 • سال ساخت: 1400
 • کارگردان: مازیار میری
 • بازیگران: امین تارخ، مینو شریفی، سجاد بابایی، علی عمرانی، مسعود کرامتی، ستاره اسکندری، شهره سلطانی
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 30

خسوف یکی از سریال های عاشقانه ایرانی جدید با هنرنمایی امین تارخ است. یکی از نقاط عطف این سریال، حضور محسن چاوشی به عنوان خواننده تیتراژ است. داستان سریال خسوف درباره پسری است که قرار بوده با دختردایی‌اش ازدواج کند اما وقتی عاشق یک دختر دیگر می‌شود، همه چیز به هم می‌ریزد. پیشنهاد می‌کنیم تماشای این سریال درام و رمانتیک را از دست ندهید.

16. سریال جیران

سریال عاشقانه ایرانی جدید

 • سال ساخت: 1400-1401
 • کارگردان: حسن فتحی
 • بازیگران: بهرام رادان، مریلا زارعی، پریناز ایزدیار، امیرحسین فتحی، مهدی پاکدل
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 23

جدیدترین سریال های عاشقانه ایرانی که در ژانر تاریخی نیز ساخته شده است و این روزها بسیار سر و صدا کرده سریال قاجاری جیران است. سریال ایرانی جدید عاشقانه 1401، جیران راجع به یکی از همسران ناصرالدین شاه به نام خدیجه است. برخی از روایت های تاریخی درباره موضوع مطرح شده در این اثر از سریال های عاشقانه ایرانی می‌گویند که خدیجه ملقب به جیران زنی با چهره ای معمولی بود که شاه به حدی عاشق او شد که پس او دیگر لقب فروغ السطنه که مختص جیران بود را به کسی نداد و تا پایان عمر جیران را فراموش نکرد.

17. سریال نوبت لیلی

سریال های عاشقانه ایرانی تلویزیون

 • سال ساخت: 1401
 • کارگردان: روح الله حجازی
 • بازیگران: حمید فرخ‌نژاد، مریلا زارعی، پردیس احمدیه، امین شعرباف، لادن مستوفی، گوهر خیراندیش، مهران غفوریان، مسعود کرامتی، نادر فلاح
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 22

نوبت لیلی را نیز می‌توان از جدیدترین و بهترین سریال های عاشقانه ایرانی و البته متفاوت‌ترین سریال این لیست دانست. این سریال ماجرای دختری کنجکاو را روایت می‌کند که با پیدا کردن یک کتاب به رازهای عجیبی درباره خانواده‌اش پی می‌برد. یکی از جذابیت‌های این سریال نیز استفاده از ایده جهان‌های موازی است. پخش سریال نوبت لیلی از فروردین 1401 آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

18. سریال عاشقانه ایرانی جدید یاغی

سریال های رمانتیک ایرانی

 • سال ساخت: 1401
 • کارگردان: محمد کارت
 • بازیگران: پارسا پیروزفر، علی شادمان، طناز طباطبایی، امیر جعفری، نیکی کریمی، فرهاد اصلانی، مهدی حسینی‌نیا، آبان عسکری، مه‌لقا باقری، عباس جمشیدی
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 20

معرفی برترین سریال های عاشقانه ایرانی جدید را با یاغی به اتمام می‌رسانیم. یاغی یکی از جدیدترین محصولات شبکه نمایش خانگی است که پخش آن از 29 اردیبهشت 1401 آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این سریال داستان پسر جوانی به نام جاوید است که شناسنامه و هویت ندارد. او می‌خواهد برای اینکه یک زندگی خوب داشته باشد و با دختر موردعلاقه‌اش ازدواج کند شناسنامه بگیرد اما این کار به آن راحتی که به نظر می‌رسد نیست. جاوید به کشتی علاقه دارد و در این میان با فردی آشنا می‌شود که به نظر می‌رسد می‌تواند در این مسیر به او کمک کند. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از سرنوشت این پسر، تماشای یاغی، جدیدترین سریال عاشقانه ایرانی را از دست ندهید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی بهترین سریال های عاشقانه ایرانی تلویزیون و شبکه نمایش خانگی در طول چند دهه گذشته پرداختیم. البته تمام سریال‌های محبوب را در این‌ جا ذکر نکردیم زیرا اگرچه ژانری عاشقانه نیز داشتند اما ژانر اصلی آن‌ها نبود و در مطالب دیگر از آن‌ها یاد کرده و یا خواهیم کرد. ملاحظه کردید که در دهه اخیر، سریال های عاشقانه ایرانی در شبکه نمایش خانگی، گوی سبقت را از سریال‌های هم‌رده خود در صدا و سیما ربوده‌اند. از طرفی دیگر ماندگاری سریال‌های دهه هفتاد و هشتاد تلویزیون ملی را نمی‌توان با سریال‌های ساخته شده در سال‌های اخیر قیاس کرد. نظر شما در مورد سریالهای عاشقانه ایرانی برتر چیست؟ کدام یک از سریال های عاشقانه ایرانی معرفی شده در این مقاله را تماشا کرده‌اید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
الناز بیلکی
.
24 شهریور 1401، 20:11
پاسخ
0
0
خاتون فوققق العادههه بود مخصوصا عشق بین شیرزاد و خاتون و خیلی دوست داشتم ، شهرزاد هم عالی بود.
avatar
.
.
26 اردیبهشت 1401، 21:43
پاسخ
2
1
اره مخصوصا دل اصلا خیلییی عالیی بود😏شهرزادا با دل مقایسه میکنین؟
avatar
Abol
.
24 اردیبهشت 1401، 16:25
پاسخ
0
4
فقط شهرزاد هیچ سریال دیگه ای به پاش نمیرسه
avatar
محمدمهدی
.
24 اردیبهشت 1401، 11:44
پاسخ
0
6
هیچ کدومشون به شهرزاد نمی‌رسن شاهکار بود این سریال👌
avatar
نازنین
.
16 دی 1399، 12:03
پاسخ
3
4
فقط مانکن و شهرزاد بهترینن
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400