پر افتخار ترین بازیگر ایران ؛ موفق ترین بازیگران ایرانی را بشناسید!

پر افتخار ترین بازیگر ایران
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فکر می‌کنید پر افتخار ترین بازیگر ایران چه کسی باشد؟ جشنواره‌های معتبر و مهمی در زمینه سینما در داخل کشور برگزار می‌شوند و تعداد بازیگرانی که بارها و بارها برنده جوایز این جشنواره‌ها شده‌اند کم نیست. با ما همراه باشید تا به رکوردداران جوایز سینمای ایران در سال‌های اخیر بپردازیم و با پرافتخارترین بازیگر ایران آشنا شویم.

از آنجایی که سینما عرصه‌ای جذاب برای مردم محسوب می‌شود و هر سال تعداد زیادی از فیلم‌ها و سریال‌ها با حضور هنرمندان برجسته و مطرح برای عموم به نمایش گذاشته می‌شوند، قضاوت و داوری درباره بهترین‌ها در جشنواره‌های معتبر داخلی همیشه جذابیت ویژه‌ای برای مخاطبان و سینمادوستان دارد. اما حالا با مقاله‌ای متفاوت نزد شما آمده‌ایم. پرجایزه ترین بازیگر ایران در سال‌های اخیر کیست؟ اینکه چه کسی در جشن منتقدان سینمای ایران بیشتر از دیگران مورد توجه بوده یا رکورددار جایزه بازیگری در پنج سال گذشته چه کسی بوده است هم در نوع خود کنجکاوی‌برانگیز است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید صاحبان بیشترین سیمرغ یا بازیگران رکورددار جوایز بین المللی سینمای ایران در چند سال اخیر چه کسانی بوده‌اند. ما به پرسش شما در این مقاله از پلازا پاسخ می‌دهیم و برایتان شش بازیگر مرد و شش بازیگر زن را که رکورددار دریافت جایزه بهترین بازیگری بوده‌اند را لیست کرده‌ایم؛ بازیگرانی که پرکار بودن و همچنین تعداد جوایزشان نشان می‌دهد به معنای واقعی کلمه در سال‌های اخیر ستاره بوده‌اند. با معرفی رکوردداران جوایز سینمای ایران در سال‌های اخیر، همراه ما باشید.

فهرست مطالب:

موفقترین بازیگران مرد ایرانی

در ادامه با فهرست پر افتخار ترین بازیگر مرد ایران آشنا می‌شویم و درباره آثار، فعالیت‌ها و جوایز آن‌ها صحبت می‌کنیم. لازم به ذکر است که در این مطلب از پلازا، فقط جشنواره‌های معتبر سینمایی داخلی را در نظر گرفتیم و رکوردداران جوایز سینمای ایران در جشنواره‌های فجر، انجمن منتقدان و نویسندگان، جشن حافظ و جشن خانه سینما را مرور کرده‌ایم. بدون شک سینمای ایران ستارگان بزرگ بی‌شماری دارد و ذکر نام همه‌ی آن‌ها در این لیست میسر نیست.

1. شهاب حسینی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

پر افتخار ترین بازیگر مرد ایران

 • سن: 48 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 29
 • تعداد جوایز داخلی: 12 جایزه؛ یک سیمرغ بلورین و سه دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر، سه تندیس جشن خانه سینما، دو تندیس و یک دیپلم افتخار جشن منتقدان و نویسندگان، دو تندیس جشن حافظ
 • جایزه بین‌المللی معتبر: برنده خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین برای فیلم «جدایی نادر از سیمین»، برنده نخل طلای جشنواره کن برای فیلم «فروشنده»

شهاب حسینی که در انتهای دهه هشتاد به بازیگری توانمند و موفق در سینما تبدیل شده بود و خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین هم گواه این مدعا بود، در یک دهه اخیر سعی کرد کارگردانی، راه‌اندازی شرکت فیلمسازی در آمریکا و حضور در سریال نمایش خانگی «شهرزاد» را در کارنامه داشته باشد که این آخری با نقش قباد محبوبیتش را چند برابر کرد. حسینی با فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی یکی از معتبرترین جوایز سینمایی جهان یعنی نخل طلای جشنواره کن را کسب کرد و خود را به قله‌های موفقیت در سینما رساند. یکی از جدیدترین فیلم‌های او که در جشنواره‌های خارجی خوش درخشید، یک فیلم فنلاندی به اسم اولین برف است.

2. نوید محمدزاده ؛ پر افتخار ترین بازیگر جشنواره فجر

پر افتخار ترین بازیگران ایران

 • سن: 36 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 19 فیلم
 • تعداد جوایز داخلی: 11 جایزه؛ دو سیمرغ بلورین، سه تندیس جشن خانه سینما، سه تندیس جشن منتقدان و نویسندگان، سه تندیس حافظ
 • جایزه بین‌المللی معتبر: برنده جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم ونیز برای «بدون تاریخ، بدون امضا»

نوید محمدزاده دیگر نیازی به معرفی ندارد. بدون اغراق، یکی از ستارگان بزرگ و محبوب این روزهای سینمای ایران در یک دهه اخیر به بسیاری از آرزوهای سینمایی یک بازیگر رسید. او که کارش را با تئاتر شروع کرده بود، آنقدر در این مدیوم درخشید که یک روز رضا درمیشیان او را برای نقش اول فیلمش «عصبانی نیستم» انتخاب کرد و همین آغاز ماجراجویی نوید سینمای ایران بود. محمدزاده تا کنون 11 جایزه معتبر داخلی و چند جایزه مهم از جشنواره‌های سینمایی بزرگ جهان دریافت کرده است. این نشان می‌دهد او در انتخاب نقش‌هایش بسیار موفق عمل کرده و کیفیت را فدای کمیت نکرده است. او طی این سال‌ها در 19 فیلم حضور داشته که سه تا از آن‌ها فیلم کوتاه بودند. جدیدترین فیلم‌های نوید محمدزاده نیز فیلم‌های برادران لیلا (1401)، شب، داخلی، دیوار (1401) و همچنین فیلم تفریق است که در آن با ترانه علیدوستی هم‌بازی است. اما تاریخ اکران این فیلم هنوز مشخص نیست.

3. رضا عطاران ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

پر افتخار ترین بازیگر جشنواره فجر

 • سن: 54 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 23 فیلم
 • جوایز داخلی: 7 جایزه؛ سه سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، دو تندیس جشن منتقدان و نویسندگان، یک تندیس جشن خانه سینما، یک تندیس حافظ

رضا عطاران، از بازیگران مرد ایرانی میانسال، در یک دهه اخیر نه تنها برای همیشه از تلویزیون به سینما کوچ کرد، بلکه در سینما هم خود را از بازی در فیلم‌های ضعیف و درجه سه به بازی در نقش‌های اصلی فیلم‌های موفق و تماشایی ارتقا داد. او از معدود بازیگران ایرانی است که هم برای ایفای نقش جدی و هم برای ایفای نقشی کمدی، سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دشت کرده است! او برای بازی در فیلم کمدی طبقه هساث (1392) و فیلم درام روشن (1399) این جایزه را دریافت کرده است. «دهلیز» و «ورود آقایان ممنوع» از دیگر فیلم‌های موفق او هستند.

عطاران در چند سال اخیر به ستاره پولساز سینمای ایران تبدیل شده است و حضورش در یک فیلم، گیشه آن را کاملا تضمین می‌کند. این را دقیقا در فیلم‌های رکوردشکن و پرفروشی همچون نهنگ عنبر (1393) نهنگ عنبر ۲ (1395) و هزارپا (1396) دیدیم. برخلاف اغلب کمدین‌هایی که وارد دنیای درام و تراژدی شده‌اند و کمدی را رها کرده‌اند، شاید بتوان گفت رضا عطاران تنها کمدینی است که در یک دهه اخیر با وجود موقعیت‌های بسیار، همچنان به کمدی وفادار بوده و سعی کرده بیشتر با طنز و کمدی به دیدار مخاطبان برود و برای آنها خنده بسازد.

4. امین حیایی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

موفقترین بازیگران مرد ایرانی

 • سن: 52
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 22
 • جوایز داخلی: 7 جایزه؛ یک دیپلم افتخار جشنوار فیلم فجر، دو سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، سه تندیس حافظ، یک دیپلم افتخار انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران

امبن حیایی نیز از بازیگران نام‌آشنای سینمای ایران است که با آثارش در ذهن ما جا خوش کرده. این پرافتخارترین بازیگر ایران، تا کنون با حضور در فیلم‌های شعله‌ور (1396)، شب (1386) و برف آخر (1400) به ترتیب موفق به کسب یک دیپلم افتخار و دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شده. او در سال 1382 برای فیلم مزاحم، در سال 1393 برای فیلم خانوم و در سال 1398 با نقش آفرینی در سریال ساخت ایران ۲، دو تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد و یک تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد کمدی را از جشن دنیای تصویر دریافت کرد.

5. پیمان معادی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

پر افتخار ترین بازیگر زن ایرانی

 • سن: 52 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 15 فیلم
 • جوایز داخلی: 6 جایزه؛ دو سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، یک تندیس جشن خانه سینما، یک تندیس جشن منتقدان و نویسندگان و دو تندیس جشن حافظ
 • جایزه بین‌المللی معتبر: برنده خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین برای فیلم «جدایی نادر از سیمین»، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم استکهلم

پیمان معادی اساسا تا قبل از «درباره الی» تجربه بازیگری آنچنانی نداشت و در سینمای ایران مشغول فیلمنامه‌نویسی بود. حضور درخشان او در «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» شمایل جدیدی از معادی را به همه معرفی کرد. او در یک دهه اخیر علاوه بر ساخت دو فیلم موفق و قوی، با دقت نقش‌های جذابی را برای بازی در داخل و خارج کشور انتخاب کرد و این روزها، علاوه بر موفقیت در سینمای ایران، در دنیا نیز شناخته شده است. او در سال 1398 برای ایفای نقش در «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم فجر را دشت کرد.

پیمان معادی نه تنها به عنوان بازیگر، که به عنوان کارگردان و فیلمنامه‌نویس نیز موفق عمل کرده است. فیلم‌های او بارها جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ بلورین شده و این جایزه را دریافت کرده‌اند. اما چون در این مقاله درباره پرافتخارترین بازیگر ایران صحبت می‌کنیم، این جوایز را در این بخش ذکر نکرده‌ایم. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با پیمان معادی، پر افتخار ترین بازیگران ایران، به مقاله بیوگرافی پیمان معادی مراجعه کنید.

6. فرهاد اصلانی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

بازیگران مرد ایرانی میانسال

 • سن: 56 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 29 فیلم
 • جوایز داخلی: 4 جایزه؛ یک سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، یک تندیس خلاقیت در بازیگری از جشن منتقدان و نویسندگان، یک تندیس جشن خانه سینما، یک تندیس حافظ
 • جایزه بین‌المللی معتبر: برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم مسکو برای فیلم «دختر»

فرهاد اصلانی شخصیت آرام و بی‌حاشیه اما به شدت حرفه‌ای و خلاق سینمای ایران ششمین نفر لیست رکوردداران جوایز سینمای ایران است. اصلانی در آستانه شروع چهارمین دهه فعالیت خود در سینما و تلویزیون هنوز هم با هر اثرش مخاطبان را شگفت‌زده می‌کند، همان‌طور که این اواخر با «مغزهای کوچک زنگ زده» و «هیولا» دوباره این کار را انجام داد. اصلانی در این سال‌ها برای دریافت جوایز بسیاری کاندید شده است، اما سهمش جمعا چهار جایزه است که یکی از آن‌ها تندیس خلاقیت در بازیگری است که توسط منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران به او اهدا شده است.

7. دیگران

پر افتخار ترین بازیگر ایران

برخی دیگر از موفق‌ترین بازیگران مرد که در این فهرست قرار می‌گیرند عبارتند از: محسن تنابنده با شش جایزه، بابک حمیدیان و حامد بهداد با پنج جایزه معتبر، مهدی هاشمی با سه جایزه و امیر آقایی با دو جایزه معتبر بازیگری.

موفق ترین بازیگران زن ایرانی

بعد از مرور فهرست پر افتخار ترین بازیگر ایران، نوبت به بازیگران زن و مرور رکوردداران جوایز سینمای ایران در بین زنان هنرمند می‌رسد. برای اینکه بدانید رکورددار بیشترین سیمرغ جشنواره فیلم فجر یا رکورددار جوایز جشن خانه سینما در بین بازیگران زن چه کسی است، ادامه مطلب را بخوانید.

1. لیلا حاتمی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

موفق ترین بازیگران زن ایرانی

 • سن: 49 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 17 فیلم
 • جوایز داخلی: 11 جایزه؛ دو سیمرغ بلورین و یک دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر، دو تندیس جشن خانه سینما، چهار تندیس جشن منتقدان و نویسندگان، دو تندیس حافظ
 • جایزه بین‌المللی معتبر: برنده خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین برای فیلم «جدایی نادر از سیمین»

لیلا حاتمی را شاید بتوان پر افتخار ترین بازیگر زن ایرانی دانست. حاتمی در سال 1389 به همراه سایر بازیگران فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده خرس نقره‌ای جشنواره برلین شد و پس از آن با حضور در فیلم‌هایی متفاوت و ارائه نقش‌های جذاب، خود را به عنوان یکی از بزرگان سینمای ایران تثبیت کرد. فیلم‌های بی‌پولی و رگ خواب دو تا از موفق‌ترین فیلم‌های او هستند که جوایز متعددی را برایش به ارمغان آوردند.  جالب است بدانید که لیلا حاتمی در سال 1391، نشان لژیون دونور که بالاترین نشان افتخار فرانسه است را  از دولت این کشور دریافت کرد. لیلا حاتمی با بازی در «نهنگ آبی» فریدون جیرانی بعد از سال‌ها، حضور در یک سریال را در شبکه نمایش خانگی تجربه کرد که برای همین نقش کاندید دریافت جایزه جشن حافظ شد. حاتمی پس از آن نیز در سریال شبکه مخفی زنان (1401) حضور پیدا کرد.

2. مریلا زارعی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

پر افتخار ترین بازیگران ایران

 • سن: 48 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 17
 • جوایز داخلی: 7 جایزه؛ سه سیمرغ بلورین و یک دیپلم افتخار از جشنواره فیلم فجر، دو تندیس جشن خانه سینما، یک تندیس حافظ
 • جوایز خارجی: جایزه ویژه جشنواره فیلم آسیاپاسیفیک برای فیلم «شیار ۱۴۳»

مریلا زارعی تنها بازیگر زنی است که توانسته سه سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر را به خانه ببرد. در کنار این سه سیمرغ، تندیس حافظ و تندیس جشن خانه سینما، از دیگر جوایز مهمی هستند که مریلا زارعی در سال‌های گذشته برنده شده است. زارعی که یکی از توانمندترین بازیگران زن در ایفای نقش‌های پیچیده و متفاوت است در یک دهه اخیر در فیلم‌های اجتماعی بیشتر از سایر آثار حاضر بوده است. او سال 1399 بعد از مدت‌ها در یک سریال شبکه نمایش خانگی به نام «مانکن» بازی کرد که تندیس حافظ را برایش به ارمغان آورد. جدیدترین فیلم او نیز هناس نام دارد که در سال 1401 منتشر شد.

3. فرشته صدرعرفایی ؛ پرافتخارترین بازیگر ایران

پر افتخار ترین بازیگر جشنواره فجر

 • سن: 60 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 10 فیلم
 • جوایز داخلی: 6 جایزه؛ دو سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، سه تندیس جشن خانه سینما، یک دیپلم افتخار جشن انجمن منتقدان و نویسندگان

مسن‌ترین بازیگر این لیست، کسی نیست جز فرشته صدرعرفایی که با وجود درخشش در دهه اخیر کمتر راجع به او نوشته و گفته شده است. صدرعرفایی برای آثاری چون «کافه ترانزیت»، «کوچه بی‌نام»، «حوض نقاشی» و «شبی که ماه کامل شد» مجموعا شش جایزه کسب کرده است. و این نسبت به تعداد فیلم‌هایی که در آنها حضور داشته عدد قابل توجهی به حساب می‌آید. آخرین جایزه فرشته صدرعرفایی مربوط به بازی این بازیگر در فیلم «شبی که ماه کامل شد» می‌شود. او در این فیلم نقش بسیار سخت و پیچیده‌ای دارد و از انجام این کار کاملا موفق و سربلند بیرون آمده است.

4. طناز طباطبایی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

موفق ترین بازیگران زن ایرانی

 • سن: 39
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 20
 • جوایز داخلی: 6 جایزه؛ دو سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، سه جایزه جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، یک جایزه جشن خانه سینما

معرفی فهرست پرافتخارترین بازیگر ایران را با طناز طباطبایی ادامه می‌دهیم. طباطبایی نزدیک به دو دهه است که در عرصه سینما فعالیت می‌کند و او را در فیلم‌های مختلفی دیده‌ایم. او از بازیگران موفق کشورمان است که تا کنون موفق به کسب جوایز متعددی شده. او تا کنون 5 بار نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنوار فجر شده و دو مرتبه، برای فیلم‌های شنای پروانه (1398) و بی رویا (1400)، موفق شد این سیمرغ را از آن خود کند. یکی از بهترین آثار این پرافتخارترین بازیگر ایران، فیلم هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند بود که اگرچه در سال 1390 ساخته شد، اما تا سال 1394 در جشنواره‌های مختلف خارج از ایران به نمایش درآمد و بر افتخارات این بازیگر کشورمان افزود.

5. باران کوثری ؛ پرافتخارترین بازیگر ایران

پرافتخارترین بازیگر ایران

 • سن: 36 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 22 فیلم
 • جوایز داخلی: 5 جایزه؛‌ دو سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، یک تندیس حافظ و یک جایزه جشن خانه سینما
 • جایزه بین‌المللی معتبر: برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم دوبلین در سال 2019 برای بازی در «عرق سرد»

کوچکترین بازیگر زن لیست رکوردداران جوایز سینمای ایران از نظر سنی، یکی از پرافتخارترین آنهاست. کوثری تا کنون 7مرتبه نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فجر شده و دو تا از این سیمرغ‌ها را از آن خود کرده است. باران کوثری با بازی در فیلم‌های عرق سرد (1396)، کوچه بی‌نام (1393)، روز سوم (1385) و خون‌بازی (1385)، موفق به کسب پنج جایزه معتبر داخلی شده و به فهرست پرافتخارترین بازیگر ایران راه پیدا کرده است.

6. سارا بهرامی ؛ پر افتخار ترین بازیگر ایران

پر افتخار ترین بازیگر زن ایرانی

 • سن: 39 سال
 • تعداد فیلم از سال 1390 تا کنون: 15
 • جوایز داخلی: 4 جایزه؛ یک سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر، دو تندیس جشن منتقدان و نویسندگان، یک تندیس جشن خانه سینما

سارا بهرامی، پرافتخارترین بازیگر ایران، همچون نوید محمدزاده از جوانان وارد شده به فضای سینما و تلویزیون در یک دهه اخیر محسوب می‌شود و اکثر فعالیت‌های تصویری او مربوط به دهه 90 است. اما با این وجود این بازیگر در همان اولین سال‌های ورودش به سینما با فیلم «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» تحسین منتقدان را برانگیخت. بهرامی به پیشرفتش ادامه داد و با بازی در نقش یک معتاد در فیلم «دارکوب» جای پای خود را در سینما محکم کرد. او در سال 1400 نیز با نقش‌آفرینی در سریال علف‌زار، بار دیگر نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای بهترین بازیگر زن شد اما این جایزه را به طناز طباطبایی باخت.

7. دیگران

پرافتخارترین بازیگر ایران

علاوه بر بازیگران زنی که در بالا به آنها اشاره شد، بازیگران مطرح دیگری همچون پریناز ایزدیار و سحر دولتشاهی با سه جایزه نفرات بعدی این لیست هستند. برای طولانی نشدن مطلب از ذکر جزئیات جوایز آنها بصورت تک به تک خودداری کرده‌ایم.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تنها برخی از موفق‌ترین بازیگران ایران را معرفی کنیم. و جوایز این بازیگران را صرفا در جشنواره‌های داخلی معتبر همچون فیلم فجر، جشن سینمای ایران، جشنواره حافظ و جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در نظر گرفتیم. در این بررسی، سایر جشنواره‌های دولتی به دلیل حضور نداشتن برخی از فیلم‌ها، محدود بودن مضامین فیلم‌ها و داوری نشدن تعدادی از آثار در نظر گرفته نشده‌اند. همچنین جشنواره‌های خارجی نیز به طور دقیق بررسی نشده؛ چرا که جوایز جشنواره‌های خارجی مانند اسکار، کن و ونیز، از نظر اعتبار قابل مقایسه با یکدیگر و با دیگر جشنواره‌ها نیست و نمی‌توان جایزه جشنواره‌ای همچون جشنواره پوسان را با جشنواره ونیز هم رده دانست.

از طرفی برخی از بازیگران برای یک فیلم در هر چهار جشن معتبر داخلی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند که در نظر گرفتن جوایزشان اجتناب‌ناپذیر است و ما جوایز را محدود به فیلم‌های مختلف نکردیم. به‌هرحال این بازیگران رکوردداران جوایز سینمای ایران هستند و با نگاهی کلی به فیلم‌ها و جشنواره‌های سال‌های اخیر متوجه می‌شوید در سطح بالاتری نسبت به سایرین قرار می‌گیرند. به نظرتان کدام بازیگر می‌توانست در لیست پر افتخار ترین بازیگر ایران حضور داشته باشد که به حقش نرسیده است؟ شما بازی کدامیک از هنرمندانی که بین رکوردداران جوایز سینمای ایران حضور دارند را بیشتر می‌پسندید و او را لایق جوایز بیشتری می‌دانید؟ فراموش نکنید که نظراتتان را در بخش دیدگاه‌ها با ما و خوانندگان پلازا به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها