بازی روبلاکس چیست؟ تریلر و گیم پلی (Roblox)

بازی آنلاین روبلاکس / بازی اینترنتی روبلاکس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های گیمینگ در دهه اخیر بازی Roblox محسوب می‌شود. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست به بررسی جوانب مختلف بازی روبلاکس خواهیم پرداخت. با ما در ادامه مقاله بازی های روبلاکس همراه باشید.

بازی Roblox یک بازی ویدیویی در ژانر ساخت بازی (Game Creation) است که به کاربرهای خود اجازه می‌دهد تا از طریق آن به برنامه‌نویسی بازی های ویدیویی پرداخته و همچنین عناوین ساخته شده توسط کاربران دیگر را تجربه کنند. این بازی که آن را یک پلتفرم مستقل جهت ساخت بازی های ویدیویی می‌توان نامید توسط دیوید باسوکی (David Baszucki) و اریک کسل (Erik Cassel) در سال 2004 کشف شده و در سال 2006 انتشار یافت. در بازی روبلاکس گیم‌های مختلفی از ژانرهای گوناگون که همه آن‌ها توسط کاربران ساخته شده‌اند میزبانی می‌شود. در مقاله‌ای که پیش رو دارید قصد داریم به بررسی داستان بازی Roblox، گیم پلی بازی روبلاکس و تریلر بازی Roblox بپردازیم و همچنین بازی Roblox برای اندروید را نیز برای شما معرفی کنیم. همراه پلازا بمانید.

گیم پلی بازی روبلاکس / داستان بازی Roblox

آنچه در ادامه می‌خوانید:


تریلر معرفی بازی های روبلاکس Roblox


در ابتدا با تیزر بازی روبلاکس همراه شما هستیم. اگر بخواهیم به شکل مختصر به این سوال که «بازی Roblox چیست؟» پاسخ دهیم می‌توان گفت این بازی یک «پلتفرم گیمینگ» است که می‌توانید در آن هم بازی بسازید و هم بازی بکنید. برای آشنایی بیشتر با بازی اینترنتی روبلاکس شما را به دیدن ویدیوی زیر دعوت می‌کنیم. همراه پلازا بمانید. در ادامه «تریلر بازی روبلکس Roblox» را مشاهده خواهید کرد.


داستان بازی روبلاکس

با دانستن اینکه روبلاکس چیست در ادامه میتوانید به خط داستانی و اصلی بازی که سبب محبوبیت آن شده است دسترسی داشته باشید. پیشنهاد میشود نظر خود را در مورد این بازی باما در میان بگذارید و در ادامه مقاله باما همراه باشید. می‌توان گفت بازی آنلاین روبلاکس داستان خطی یا مشخصی ندارد؛ چراکه در درون آن صدها بازی وجود دارند که هر کدام دارای داستان و ماجرای ویژه مخصوص به خود هستند. از این جهت در معرفی بازی Roblox این بازی ویدیویی را از این جهت می‌توان یک عنوان منحصر به فرد نامید. در بازی Roblox برای PC و دیگر پلتفرم‌ها کاربران قادر هستند از طریق موتور بازی‌سازی Roblox Studio بازی های ویدیویی مختص خود را بسازند و سپس آن‌ها را با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته و دیگران آن‌ها را بازی کنند. پیشنهاد میشود نظر خود را در مورد بازی روبلاکس باما در میان بگذارید و اگر در زمینه آشنایی و مراحل این بازی با سوالاتی همراه هستید آنها را به اشتراک بگذارید.

زبان برنامه‌نویسی بازی روبلکس یک زبان برنامه‌نویسی ویژه است که Lua نام دارد و کاربران از طریق آن قادر هستند که به دستکاری محیط بازی خود بپردازند. کاربران در بازی Roblox قادر هستند محتوای درون بازی بخرند که به شکل گیم پس (Game Pass) ارائه می‌شود و تنها یک بار قابل خرید است. البته آیتم‌ها و عناصر دیگر درون بازی نیز موجودند که می‌توان آن‌ها را بیش از یک بار خرید و این عناصر «محصولات سازندگان» نامیده می‌شوند.

همچنین بخوانید :

جا دارد اشاره کنیم که سود حاصل از خرید این موارد در بازی Roblox برای کامپیوتر و دیگر پلتفرم‌ها بین سازنده بازی و کمپانی Roblox تقسیم می‌شود. نهایتا باید بگوییم که در بازی Roblox اکثر بازی‌هایی که از طریق موتور بازی سازی Roblox Studio ساخته می‌شوند محصول رده سنی کودک هستند و حدود 20 میلیون بازی ویدیویی در سال از این طریق تولید می‌شود. با مشاهده عکس روبلاکس متوجه کیفیت و ویژگی های آن خواهید شد که در این میان میتوان گفت این بازی یک گزینه عالی برای سرگرمی بوده  است که در میان تمام گیم های مشابه توانسته به امتیاز بالایی دست پیدا کند و به محبوبیت خوبی برسد. اگر در خصوص بازی روبلاکس چیست سوالاتی در ذهن شما پدیدار شده است پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله باما همراه باشید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

تریلر بازی Roblox / معرفی بازی Roblox

 


گیم پلی بازی روبلاکس


بازی roblox جدا از توضیحاتی که تا کنون داده شد از بخش های جذاب دیگری نیز برخوردار بوده است که در ادامه این توضیحات قصد داریم شمارا با گیم پلی و ویژگی های مربوط به این بخش اشاره داشته باشیم که پیشنهاد میشود باما همراه باشید و نظر خود را باما در میان بگذارید. علاوه بر موارد گفته شده در گیم پلی بازی روبلاکس بازیکنان قادر هستند که به خرید، فروش و ساخت یکسری آیتم‌های مجازی بپردازند که از آن‌ها می‌توان برای تزئین کاراکترهای مجازی در قالب آواتار (Avatar) این کاراکترها استفاده کرد. لباس‌ها در بازی Roblox می‌توانند توسط همه افراد خریداری شوند؛ اما تنها بازیکنانی که دارای عضویت دائم (Premium) هستند می‌توانند این لباس‌ها را بفروشند.

از سوی دیگر در بازی روبلاکس تنها ادمین‌ها (Administratorها) قادر هستند که به فروش آیتم‌های تزئینی، اعضای بدن، لوازم (Gearها) و پکیج‌ها بپردازند که این کار را از طریق یک اکانت روبلاکس رسمی انجام می‌دهند. علاوه بر این کلاه‌های مجازی و تزئینات در بازی Roblox توسط عده محدودی از کاربران با تجربه قبلی نیز می‌توانند منتشر شوند. تعدادی فرد در بازی روبلاکس حضور دارند که به شکل تمام وقت به طراحی آیتم‌ها می‌پردازند و جا دارد اشاره کنیم که مهمترین طراحان آیتم در این بازی بیش از 100 هزار دلار در سال از طریق فروش آیتم‌ها سود می‌کنند.

آیتم‌هایی که در بازی Roblox دارای برچسب نسخه Limited Edition هستند تنها می‌توانند توسط کاربران با عضویت دائم (Premium) مورد معامله قرار بگیرند. نکته مهم دیگری که در بررسی بازی Roblox باید به آن اشاره کنیم ارز مجازی این بازی است که روباکس (Robux) نام دارد و کاربران از طریق آن قادر هستند که به خریداری آیتم‌های مختلف بپردازند. بازیکنان در بازی روبلاکس قادر هستند که با ارز واقعی ارز مجازی روباکس را خریداری کنند.

حال بدنیست بدانید که در ابتدای عرضه این بازی سوال بازی roblox چیست در ذهن گیمرهای بسیاری بوجود آمد که در این مقاله از سایت پلازا بطور کامل این سوال و این بازی را بررسی نموده ایم که پیشنهاد میشود در ادامه توضیحات مربوط به بازی روبلاکس باما همراه باشید که بی شک از بهترین و سرگرم کننده ترین بازی های جهان برای اندروید بوده است که نباید آنرا ساده از دست داد.

بررسی بازی Roblox / تیزر بازی روبلاکس

در بازی روبلاکس همچنین به کاربرهایی که دارای عضویت دائم هستند به شکل دوره‌ای کمک هزینه نیز تعلق می‌گیرد. علاوه بر این کاربران در بازی Roblox قادر به تولید و معامله محتوای مجازی با همدیگر نیز هستند که از این طریق هم می‌توانند روباکس دریافت کنند. نهایتا روباکسی که در این بازی از طریق فروش محتوای تولید شده توسط کاربران دریافت می‌شود را می‌توان از طریق وب سایت معامله سازندگان (Developer Exchange System) تبدیل به ارز واقعی کرد.

بازی Roblox را در شکل کلی آن می‌توان یک بازی غیرسنتی نامید؛ چراکه بر خلاف عناوین موجود در بازار گیمینگ این بازی یک پلتفرم (Platform) محسوب می‌شود؛ پلتفرمی که تاکید فزاینده‌ای بر روی مبحث ساخت و اشتراک بازی‌ها با کاربران دیگر به شکل آنلاین دارد. جا دارد اشاره کنیم که بازی روبلاکس به شکل رسمی در سال 2006 منتشر شد، اما نسخه بتا این بازی دو سال پیش و در سال 2004 عرضه شد. می‌توان‌ گفت نقطه قوت اصلی بازی روبلاکس آن است که به کاربران خود اجازه می‌دهد هزاران بازی ویدیویی ساخته شده رایگان توسط کاربران دیگر را تجربه کنند.

تاکنون بیش از 100 میلیون کاربر فعال در بازی Roblox ثبت نام کرده‌اند که این بازی را به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ساخت و اشتراک بازی در طول تاریخ گیمینگ تبدیل کرده است. اگر وب سایت رسمی بازی روبلاکس را از نظر بگذرانیم متوجه خواهیم شد که از سال 2008 تاکنون این عنوان حدود 28 میلیارد ساعت بازی شده است و به شکل ماهیانه 1.2 میلیارد ساعت تجربه شده و در دوره اوجش 2.7 میلیون نفر کاربر به شکل همزمان آن را بازی کرده‌اند. در واقع به زبان ساده بازی روبلاکس یکی از محبوب‌ترین عناوین گیمینگ دهه اخیر محسوب می‌شود.

در ابتدای این توضیحات این مقاله گیم پلی و فیلم بازی روبلاکس در اختیار شما قرار گرفت که با دیدن آن میتوانید بطور کامل با بخش های بازی آشنا شوید و از آن لذت ببرید. لازم به ذکر است بدانید که طبق توضیحات درج شده در پاراگراف فوق میتوان این بازی را یکی از اعتیادآور ترین بازی های عرضه شده دانست که براساس آمار بالای آن گیمرهای بسیاری در این بازی حضور داشته اند که اگر تصمیم به حضور و نصب این بازی دارید پیشنهاد میشود که توضیحات تکمیلی و سایر بخش های بازی که معرفی شده اند را از دست ندهید.

بازی آنلاین روبلاکس / بازی اینترنتی روبلاکس

هر دنیایی که در بازی Roblox با آن روبرو می‌شوید توسط کاربران دیگر ساخته شده است و میلیون‌ها دنیای مختلف وجود دارد که در بازی روبلاکس می‌توانید به گشت و گذار در آن‌ها بپردازید. برخی بازیکنان در بازی Roblox تمرکز خود را تنها روی جنبه‌های خلاقانه و آفرینش این بازی می‌گذارند، درحالی که کاربران دیگر عموما روی «بازی کردن» تمرکز می‌کنند. دامنه محتوایی که در بازی Roblox با آن مواجه خواهید شد از محتوایی عمیق تا محتوایی با طراحی بسیار ساده و کاربردی متغیر است و البته اغلب دنیاهای بازی میان این دو قرار می‌گیرند.

علاوه بر این سیستم جست و جوی بازی Roblox به شما کمک خواهد کرد که بازی‌های مورد نظر و یا آفرینش خود را به راحتی انجام دهید؛ به ویژه اگر جزو رده‌های سنی جوانتر باشید. بسیاری از آفرینش‌هایی که در بازی روبلاکس با آن‌ها روبرو خواهید شد از بازی‌های دیگر دنیای گیمینگ الهام گرفته شده‌اند. به عنوان مثال در این پلتفرم ممکن است بازی‌هایی را بیابید که شما را به یاد عناوینی همانند سری بازی Call of Duty، بازی پوکمون و همچنین سری بازی بتل‌فیلد بیندازند. البته بازی‌های دیگری را نیز خواهید یافت که منحصربه‌فرد هستند و نظیر آن‌ها را در جای دیگری ندیده‌اید که از جمله آن‌ها می‌توان به بازی Work at a Pizza Place (ساخته شده توسط کاربر Dued1) اشاره کرد.

به بیان بهتر می‌توان گفت در بازی Roblox هر عنوانی را که می‌توانید تصور کنید می‌توانید تجربه کنید؛ از بازی‌های رانندگی گرفته تا بازی‌های تیراندازی و بازی‌های نقش آفرینی و حتی نسخه‌های مختلفی از بازی‌های MMO که قادر هستید آن‌ها را امتحان کنید. با این دامنه متنوع انتخاب‌ها زیاد شگفت آور نیز که بازی روبلاکس موفق شده است در مدت زمانی نه چندان طولانی این همه مخاطب به خود جذب کند. جا دارد بگوییم دنیاهای بازی روبلاکس علاوه بر گیمینگ وارد حوزه‌های فیلم و انیمیشن نیز شده‌اند.

کیفیت بالای بازی نمایانگر سبک آن بوده است که با مشاهده عکس بازی روبلاکس میتوانید تا حد زیادی با سبک این بازی آشنا شوید. روبلاکس یک گزینه ایده آل در سبک های مختلف بوده که میتواند گیمرهای بسیاری را از سبک های مختلف به سمت خود جذب کند که شخصیت و کاراکتر های بسیاری در این بازی حضور داشته اند.

دانلود بازی روبلاکس / بازی roblox برای اندروید

آفریننده‌های بازی‌ها در بازی روبلاکس همانطور که اشاره شد از زبان برنامه‌نویسی Lua برای تاثیر گذاشتن روی رویداد‌های هر بازی استفاده می‌کنند. با برنامه‌نویسی Lua قادر خواهید بود که صحنه‌ای صرفا زیبا را تبدیل به یک بازی واقعی کنید و میزان مشارکت مخاطب در این صحنه را نیز خودتان تعیین کنید. یک دنیای پرجزئیات در بازی روبلاکس می‌تواند از تجربه‌ای صرفا زیبا و چشم‌نواز تا تجربه‌ای سرگرم‌کننده و بسیار پیچیده‌ متغیر باشد.

ثبت نام برای اکانتتان در بازی Roblox رایگان است و این کار را می‌توانید از طریق سایت رسمی این بازی انجام دهید. بازی روبلاکس بر روی پلتفرم‌های مختلفی شامل ویندوز، مک، iOS، اندروید و ایکس باکس وان منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که بازی Roblox برای PS4 و پلتفرم نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) منتشر شود. جا دارد اشاره کنیم که تا همین اواخر برخی از بازیکنان بازی روبلاکس قادر بودند به تجربه تعدادی از دنیاهای ساخته شده بازی از طریق پلتفرم پلی استیشن 4 و با استفاده از مرورگر این پلتفرم بپردازند؛ اما این امکان در حال حاضر برداشته شده است.

مقوله دیگری که در رابطه با بازی Roblox باید به آن اشاره کنیم دامنه مخاطبان و رده سنی این بازی است. در این رابطه باید اشاره کنیم که بازی روبلاکس برای تمام کاربران با رده‌های سنی مختلف تدارک دیده شده است؛ اما با این وجود سازندگان توصیه می‌کنند که مخاطبان جوانتر و به ویژه کودکان هنگام تجربه بازی روبلاکس و انتخاب بازی‌های خود توسط بزرگترها نظارت شوند. بازی روبلاکس تاکید زیادی بر روی مقوله ارتباط اجتماعی دارد و از این جهت امنیت کاربران رده‌های سنی پایین از اولویت‌های سازندگان محسوب می‌شود.

در این مقاله بطور کامل معرفی بازی روبلاکس انجام گرفت که سایر بخش های بازی نیز مورد بررسی قرار گرفت که در این زمینه پیشنهاد میشود باما همراه باشید و سوالات و نظراتی که در خصوص این بازی برای شما بوجود امده است را باما در میان بگذارید. همچنین در ادامه میتوانید به توضیحات تکمیلی گیم پلی بازی های roblox دسترسی داشته باشید.

بازی roblox برای pc / بازی roblox چیست

تا کنون چندین گزارش آزار و اذیت و موقعیت‌های نامناسب نیز از بازی Roblox مشاهده کرده‌ایم، اما با این وجود سیستم‌های مختلفی نیز وجود دارند که از طریق آن‌ها امکان رخ دادن این رویدادها برای این دسته از مخاطبان به حداقل ممکن برسد. ادمین‌های بازی روبلاکس پس از ساخته شدن بازی‌ها توسط کاربران آن‌ها را مورد بازبینی قرار می‌دهند؛ به ویژه از این جهت که از عدم وجود محتوای نامناسب مشخص در بازی خلق شده اطمینان حاصل کنند. در ادامه توضیحات مربوط به بازی های روبلاکس باما همراه باشید.

البته با این وجود تجربه‌های مشخصی را نیز در بازی روبلاکس خواهید یافت که دارای میزان مشخصی از خشونت و یا درون‌مایه‌های تاریک دیگرند. بنابراین شاید بهتر باشد هر کدام از دنیاها یا بازی‌های مختلف موجود در این عنوان را به شکل موردی بررسی کنیم؛ چراکه هر کدام از این دنیاها دارای مولفه‌های مشخصی هستند که آن‌ها را از عناوین دیگر متمایز می‌کند. علاوه بر این جا دارد اشاره کنیم که مکانیزم‌های کنترلی نیز در بازی Roblox وجود دارند که می‌توانید هنگامی که فرزندتان این بازی را تجربه می‌کند آن‌ها را فعال کنید.

در بازی روبلاکس همچنین می‌توانید از طریق‌های مختلف تجربه فرزند خود از بازی را تحت نظارت قرار دهید. این نظارت می‌تواند شامل کنترل آنلاین روابط کاربر با دیگر کاربران، قابلیت کاربر در دسترسی به محتوای قابل خرید و همچنین نظارت بر محتوایی که کاربران در آن مشارکت می‌کنند شود. نهایتا باید بگوییم که همانند دیگر پلتفرم‌های اجتماعی در بازی Roblox نیز قادر خواهید بود که بازیکنانی را که سبب آزار و اذیت شما یا دیگران می‌شوند گزارش کنید. پلتفرم روبلاکس یک سبک جدید بوده است که براساس آن میتوانید با گیم پلی طولانی مدت سروکار داشته باشید و برای مدت زمان طولانی سرگرم شوید.

بازی roblox برای ps4 / بازی roblox برای کامپیوتر

می‌توان گفت به دلیل محتوای میلیونی موجود در بازی Roblox شاید بهتر باشد به عنوان والدین قبل از تجربه یک بازی توسط فرزندتان آن را مورد ارزیابی قرار دهید. جا دارد اشاره کنیم که تنها در کشور انگلستان حدود 1.5 میلیون کودک بازی روبلاکس را تجربه می‌کنند. همچنین بر اساس گزارشی که با شرکت 20 هزار کودک انگلیسی انجام گرفته است، 24 درصد از کودکان 10 الی 12 ساله بازی روبلاکس را تجربه می‌کنند؛ میزانی که بیشتر از مشارکت این گروه سنی در برنامه تیک تاک (13 درصد)، برنامه اسنپ چت (20 درصد) و تقریبا هم اندازه برنامه اینستاگرام (25 درصد) است.

علاوه بر این بر اساس همین گزارش 19 درصد از کودکان هفت الی نه ساله در انگلستان بازی Roblox را تجربه می‌کنند؛ موردی که کمتر از مشارکت این گروه سنی در شبکه اجتماعی یوتیوب (43 درصد) محسوب می‌شود، اما در عین حال بیشتر از مشارکت این کودکان در کانال‌های تلویزیونی همانند CBBC (یازده درصد)، کانال نیکلودئون (10 درصد) و کانال کارتون نتورک (8 درصد) است.

 


بازی Roblox برای موبایل


در قسمت زیر لینک دانلود بازی Roblox برای اندروید و iOS را برای شما قرار می‌دهیم. همراه پلازا بمانید.

دانلود بازی روبلاکس برای اندروید و iOS

گیم پلی بازی روبلاکس / داستان بازی Roblox

در مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم جوانب مختلف بازی روبلاکس را برای شما معرفی کنیم. در ابتدا تریلر معرفی این بازی متفاوت را برای شما قرار دادیم و سپس به بررسی جوانب مختلف داستان و گیم پلی و همچنین مکانیزم‌های گوناگون موجود در بازی و میزان مشارکت گروه‌های سنی مختلف در آن پرداختیم. امیدواریم با خواندن مقاله‌مان نسبت به این تجربه متفاوت و محبوب در دنیای گیمینگ ترغیب شده باشید. همچنین امیدواریم در زمان آینده شاهد انتشار عناوین و یا شاید بهتر باشد بگوییم پلتفرم‌های گیمینگ بیشتری شبیه بازی Roblox باشیم. نظر خود را در خصوص بازی های روبلاکس باما در میان بگذارید.

نظر شما در رابطه با بازی روبلاکس چیست؟ آیا این بازی متفاوت را تجربه کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را از طریق بخش پایین و قسمت کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
احمد
.
23 دی 1399، 14:11
پاسخ
7
1
مضخرف ترین بازی دنیا
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400