دلایل کار نکردن کیبورد با سیم و نحوه رفع مشکلات مربوط به آن

وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر / کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کار نکردن کیبورد با سیم به دلایل بسیاری رخ میدهد که در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به تمامی دلایل و مواردی که ممکن است سبب کار نکردن کیبورد شوند اشاره داشته باشیم. لازم به ذکر است بدانید که راهکار های رفع این مشکل نیز در توضیحات درج شده قرار گرفته است که پیشنهاد میشود باما در ادامه همراه باشید.

از اصلی ترین علت کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر میتوان به مشکلات نرم افزاری و اتصالات یو اس بی هنگام بالا آمدن ویندوز اشاره داشت که اگر در این خصوص اطلاعات کافی ندارید باید بدانید که برای رفع این مشکل باید بخش های مختلفی از ویندوز را بررسی کنید. غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید در هنگام کار با ویندوز ممکن است هشداری برای خرابی قطعات سخت افزاری باشد که با نادیده گرفتن این موضوع ممکن است با مشکلات جدی تری مواجه شوید.

فهرست مطالب

کار نکردن کیبورد با سیم

پیش از اینکه به راه حل‌ها بپردازیم ابتدا باید مشخص کنیم مشکل کیبورد سخت افزاری است یا نرم افزاری. به این صورت می‌توانید تا اندازه قابل توجهی در وقت خود صرفه جویی کنید. برای این کار کامپیوتر را ریبوت کنید و سعی کنید وارد محیط UEFI یا بایوس شوید. معمولا این کار را با فشار دادن کلید Delete یا Esc یا کلید دیگری می‌توانید انجام دهید. اگر با مشکل کار نکردن کیبورد سیمی هنگام بالا آمدن ویندوز مواجه هستید و نمی‌توانید وارد محیط بایوس شوید، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که مشکل غیرفعال شدن کیبورد سیم دار کامپیوتر شما سخت افزاری باشد. اما اگر وارد محیط بایوس می‌شوید و مشکلی در این محیط ندارید مشکل شما نرم افزاری و مربوط به ویندوز است.

کار نکردن کیبورد هنگام بالا آمدن ویندوز

برای اینکه بدانید اصلی ترین دلیل کار نکردن کیبورد هنگام بالا آمدن ویندوز چیست باما همراه باشید. کیبورد یک قطعه جداگانه از کامپیوتر بوده است که میتوانید آنرا از طریق اتصال یو اس بی به سایر بخش های ویندوز متصل کنید. در این میان طبق برنامه نویسی و بخش نرم افزاری که روی کیبورد صورت گرفته ممکن است با کار نکردن آن مواجه شوید که از اصلی ترین دلایل آن میتوان به خرابی کابل متصل شده به کیس و یا عدم خوانایی کیبورد با مدل مادربرد اشاره داشت که در ادامه میتوانید به راه و روش های برطرف کردن این مشکل دسترسی داشته باشید. همچنین میتوانید تجربیات خود در این خصوص را با ما در میان بگذارید.

دلایل کار نکردن کیبورد: مشکلات نرم افزاری

کیبوردها در انواع و اقسام مختلفی وارد بازار می‌شوند و هر کدام از آن‌ها تا حدود زیادی با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل اگر مشکل کیبورد شما سخت افزاری باشد باید ابتدا نوع کیبورد را مشخص کنید و سپس به دنبال راه‌های برطرف کردن مخصوص همان کیبورد بگردید. اما مشکلات نرم افزاری تقریبا در تمامی این کیبوردها شبیه به هم هستند و راه حل‌های یکسانی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تقریبا تمامی بخش های سخت افزاری ویندوز با ویژگی های نرم افزاری همراه هستند که در این میان شما اطلاعات چندانی از آن ندارید. با خرید یک کیبورد و متصل نمودن آن به کیس میتوانید فعالیت خود را آغاز کنید اما اگر هرکاری میکنید بازهم با از کار افتادن کیبورد با سیم مواجه میشوید در اولین گام باید مشکلات نرم افزاری آنرا بررسی کنید. با متصل نمودن کابل به کیس باید یک صدا بشنوید و یا تائید متصل شدن آنرا از ویندوز دریافت کنید که معمولا در ویندوز های 7 به بالا در سمت راست پایین یک نوتیفیکیشن برای متصل شدن صحیح به شما داده میشود. اگر این مورد را مشاهده نکردید و یا صدای مربوط به اتصال پخش نشد در ادامه میتوانید سایر بخش های مربوط را بررسی کنید.

1. کامپیوتر را ریستارت کنید

ریستارت کردن کامپیوتر اولین کاری است که باید برای حل مشکل کار نکردن صفحه کلید یا قفل شدن کیبورد با سیم در آفیس کامپیوتر انجام دهید. در برخی مواقع مشکلات نرم افزاری مثل تداخل یک درایو یا دو برنامه مختلف سبب می‌شوند فعالیت درایور کیبورد متوقف شود. با ریستارت کردن سیستم می‌توانید مشکلات و ارورهایی مثل قفل شدن صفحه کلید با سیم در PC را رفع کنید. البته این راه حل بیشتر برای حل مشکل کار نکردن کیبورد در ویندوز10 کاربرد دارد.

معمولا کار نکردن کیبورد زمانی رخ میدهد که شما از کیبورد جدیدی استفاده میکنید که در این میان برای سازگاری و خوانایی دقیق پیشنهاد میشود که کامپیوتر خود را ریستارت کنید. با انجام اینکار تمامی خطا های نرم افزاری و کش های مربوطه از روی کیبورد پاکسازی میشود و بدون مشکل نرم افزاری میتوانید از صحت کارایی آن مطمئن شوید. در واقع کار نکردن کیبورد هنگام بالا آمدن ویندوز با یک ریستارت ساده ممکن است برطرف شود اگر با انجام اینکار بازهم با کار نکردن آن مواجه هستید در ادامه میتوانید سایر بخش های معرفی شده را تست کنید.

غیرفعال شدن کیبورد سیم دار کامپیوتر - کار نکردن کیبورد سیمی هنگام بالا آمدن ویندوز

کاربران سیستم عامل مک برای حل ارورهای نرم افزاری مربوط به درایو کیبورد باید System Management Controller را ریستارت کنند. برای این کار باید ابتدا سیستم را خاموش کرده و کابل برق را از آن جدا کنید. پس از گذشت 15 ثانیه می‌توانید دوباره سیستم را راه اندازی کنید.

این بخش یکی از اصلی ترین راهکار های موجود برای رفع مشکل کار نکردن کیبورد در ویندوز 7 به بالا بوده است که در این خصوص نیازی به انجام کار خاصی و یا دستکاری در بخش نرم افزاری نخواهید داشت که با یک ریستارت ساده در ویندوز و مک میتوانید به این مشکل پایان دهید و بدنبال راه اندازی مجدد آن باشید که اگر این مورد کارایی نداشت در ادامه میتوانید سایر موارد را تست کنید.

2. بروزرسانی یا نصب دوباره درایوها

معمولا کار نکردن دکمه های کیبورد در بازی زمانی رخ میدهد که شما یک بازی جدید را نصب نموده اید و به دلیل ناهماهنگ بودن بازی با درایور های ویندوز با مشکلاتی نظیر کار نکردن موس یا کیبورد و حتی عدم اجرای بازی مواجه خواهید شد. درایورهای ویندوز وظیفه اتصال سخت افزار های جانبی به ویندوز را دارند که در این خصوص با بروزرسانی آنها میتوانید به این مشکل پایان دهید که در ادامه سایر توضیحات تکمیلی برایتان بازگو خواهد شد.

اگر کار نکردن کیبورد با ریبوت کردن سیستم برطرف نشد، علت تایپ نکردن کیبورد با سیم در کامپیوتر ممکن است از درایوهای کیبورد باشد. به صورت پیش‌فرض وقتی شما یک کیبورد جدید را به کامپیوتر متصل می‌کنید سیستم عامل به طور خودکار یک درایو سازگار با آن کیبورد را پیدا و نصب می‌کند. در لپ‌تاپ این درایو از قبل روی سیستم نصب شده، مگر اینکه یک کیبورد اکسترنال مثل کیبوردهای گیمینگ را به آن وصل کنید که این کیبوردها نیز نرم افزار مخصوص به خودشان را دارند که در وبسایت شرکت سازنده در دسترس است.

کیبورد گیمینگ ریزر مدل BlackWidow Elite Yellow Switch

کیبورد گیمینگ ریزر مدل BlackWidow Elite Yellow SwitchRazer BlackWidow Elite Yellow Switch Gaming Keyboard

نوع اتصالباسیم
رابطUSB
ورودی USBدارد

معمولا مشکل کار نکردن کیبورد های سیم دار در مقایسه با کیبورد های بی سیم به شدت کمتر است اما اگر با این مشکل مواجه شده اید و تصمیم دارید که علت کار نکردن کیبورد سیمی لپ تاپ را بدانید پیشنهاد میشود که از به ترتیب 3 موردی که برایتان بازگو شده است را انجام دهید اگر بازهم کیبورد نشانه ای از اتصال نداشت سایر مواردی که مطرح شده است را تست کنید و نتیجه خود را باما در میان بگذارید.

در هر صورت ممکن است علت عدم کار کردن صفحه کلید سیمی متصل به کیس و همچنین کار نکردن کیبورد در لپ تاپ، از خرابی درایو و عدم برقراری ارتباط میان کیبورد و سیستم باشد. زیرا اگر درایوها بصورت درست و صحیح نصب نشوند، با مشکلات مختلفی مثل غیر فعال شدن کیبورد با سیم در لپ تاپ مواجه خواهید شد. برای برطرف کردن این مشکل باید درایو را به بروزرسانی کنید یا آن را حذف و از نو نصب کنید. برای بروزرسانی قدم‌های زیر را دنبال کنید:

بر روی دکمه استارت راست کلیک کرده و Device Manager یا Power User را انتخاب کنید. در پنجره بعدی منوی Keyboards را باز و بر روی کیبوردتان راست کلیک کنید. در قسمت بعد گزینه Update Driver را انتخاب کنید.

وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر - کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر

اگر با این کار مشکل شما حل نشد، باید درایو را حذف و آن را دوباره نصب کنید. برای انجام این کار، این بار بر روی Uninstall Device کلیک کنید. سپس در پنجره اصلی Device Manager و در نوار بالای صفحه بر روی Action کلیک و گزینه Scan for Hardware Changes را انتخاب کنید.

3. تغییر تنظیمات کیبورد | غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید

بوت یک بخش مهم و ضروری در کامپیوتر های ویندوزی بوده است که در آن میتوانید تمامی بخش های متصل شده به کیس از طریق یو اس بی را مشاهده کنید. برای کار نکردن کیبورد در محیط بوت نیازی به کار خاصی نخواهید داشت و با یک ریستارت ساده و سپس زدن پشت سرهم دکمه Delete میتوانید به صفحه آبی رنگ بوت وارد شوید که در سربرگ یو اس بی میتوانید موارد متصل شده را مشاهده کنید. همچنین در ادامه توضیحات تکمیلی که برای شما ذکر شده است میتوانید با بررسی تنظیمات نرم افزاری کیبورد خود را تست کنید.

برخی تنظیمات نرم افزاری می‌توانند علت کار نکردن کیبوردهای با سیم باشند. برای مثال اگر تنظیمات Repeat Delay کیبورد درست نباشد، ممکن است با یک بار فشار دادن یک کلید، دو یا چند کاراکتر تایپ شوند. برای حل این مشکل به Control Panel بروید و سپس Hardware and Sound و بعد Devices and Printers را انتخاب کنید.

وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر - علت تایپ نکردن کیبورد با سیم در کامپیوتر

در این پنجره بر روی کیبوردتان راست کلیک و گزینه Keyboard Settings را انتخاب کنید. در پنجره بعدی و در زبانه Speed می‌توانید تنظیمات Repeat Delay را مشاهده کنید. می‌توانید نوار مربوط به این قسمت را تغییر دهید و ببینید مشکل تایپ چندین عبارت با فشار دادن یک کلید حل می‌شود یا خیر.

اما اگر هنگام فشار دادن یک کلید و تایپ کاراکتر مربوط به آن تاخیر قابل ملاحظه‌ای وجود دارد، باید تنظیمات Filter Keys را تغییر دهید. برای این کار در Control Panel به قسمت Ease of Access بروید.

غیرفعال شدن کیبورد سیم دار کامپیوتر - رفع مشکل کار نکردن کیبورد سیم دار از نوع usb

از نوار سمت چپ Keyboard را انتخاب کنید و در بخش Use Filter Keys مطمئن شوید گزینه مربوط به آن خاموش است. علاوه بر این مطمئن شوید Use Sticky Keys هم روی Off باشد.

4. حذف برنامه های مشکل ساز

برخی از نرم‌افزارها نیز می‌توانند منشا مشکلات و غیر فعال شدن صفحه کلید سیمی در ویندوز 7 باشند. به خصوص اگر این برنامه‌ها درایوهای اضافی هم روی سیستم نصب کرده باشند؛ چرا که این درایوها ممکن است با درایوهای اصلی کیبورد تداخل پیدا کنند و اجازه فعالیت به آن‌ها ندهند. برای حل مشکل غیر فعال شدن کیبورد سیم دار کامپیوتر، ابتدا بهتر است مشخص کنید کیبورد از چه تاریخی دچار مشکل شده و بعد هر نرم‌افزاری که بعد از آن تاریخ نصب کرده‌اید را حذف کنید. نظر شما در خصوص علت کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر چیست ؟ موارد مد نظر خود را با ما در میان بگذارید.

5. به دنبال ویروس بگردید

اگر هیچکدام از روش‌های بالا کار نکردند علاوه بر مشکلات سخت افزاری این احتمال هم وجود دارد که سیستم شما به یک ویروس آلوده شده باشد. در این صورت می‌توانید برای حل مشکل کارنکردن کیبورد، از طریق آنتی‌ویروس خود کامپیوتر را اسکن و ویروس را حذف کنید.

بسته به نوع بازی و یا برنامه ای که در حال فعالیت با آن هستید ابتدا باید بدانید که از دکمه های مدنظر شما پشتیبانی میشود یا خیر. اگر از این مورد مطمئن هستید و در تنظیمات بازی این مورد را مشاهده نمودید یکی از مواردی که در خصوص کار نکردن بعضی دکمه های کیبورد در ویندوز ممکن است برایتان بوجود بیاید ویروسی بودن سیستم است. امروزه فایل های ویروسی با تخریب جز به جز اجزای سیستم بدنبال نابودی کامپیوتر از ریشه هستند که یکسری از نشانه های آن کار نکردن یکسری از دکمه های کیبورد بوده است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی بهترین کیبوردهای بی سیم 2021 + قیمت
امیربهنام عاشوری13 آذر 1400 13:30
thumbnail
بهترین کیبوردهای ارزان قیمت بازار به همراه لینک خرید
نگار رئیسی15 آبان 1400 12:00

غیرفعال شدن کیبورد سیم دار کامپیوتر: مشکلات سخت افزاری

با عرضه ویندوز 10 کاربران بسیاری استقبال خوبی به آن نشان دادند اما در این میان برخی افراد با مشکل عدم خوانایی کیبورد مواجه شدند که اگر شما نیز جزو این افراد هستید در ادامه میتوانید به علت کار نکردن کیبورد کامپیوتر در ویندوز 10 دسترسی داشته باشید. یکی از موارد مهم در این خصوص تمیز بودن کیبورد و یا بررسی مشکلات سخت افزاری بوده است که اگر چنین مشکلاتی ندارید باید بخش های دیگری که در ادامه مطرح شده است را بررسی کنید.

مواردی که در قسمت قبل برای حل مشکل غیرفعال شدن کیبورد سیم دار کامپیوتر به آن‌ها اشاره کردیم تماما نرم افزاری بودند، اما اگر با دنبال کردن دستورالعمل ابتدای مطلب متوجه شدید که مشکل کیبورد سیم دار که در رایانه نصب کردید سخت افزاری است پس برای پیدا کردن راه حل کار نکردن کیبورد باید آستین‌هایتان را بالا بزنید. اگر از روش های خوبی برخوردار هستید که در مقاله علت کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر به آن اشاره نشده است میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید.

1. صفحه کلید را تمیز کنید

اولین قدم برای رفع مشکل وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر تمیز کردن کیبورد است. گرد و خاک و تکه‌های غذا بزرگترین دشمن یک کیبورد هستند. مشکل اینجاست که به هیچ طریقی نمی‌توانید کیبوردتان را در برابر این ذرات مصون کنید و بهترین کار این است که هرچند وقت یک بار کیبورد را تمیز کنید. در خیلی از مواقع علت کار نکردن بعضی از دکمه های کیبورد کامپیوتر وارد شدن گرد و خاک و ذرات مختلف به کیبورد است.

کیبورد تسکو مدل TK 8018

کیبورد تسکو مدل TK 8018TSCO TK 8018 Keyboard

نوع اتصالباسیم
رابطUSB
ورودی USBدارد

در میان انواع کیبوردها، تمیز کردن کیبوردهای مکانیکی از بقیه آسان‌تر است؛ زیرا می‌توانیم کلیدها را از کیبورد جدا کنیم. برای تمیز کردن صفحه کلید مکانیکی ابتدا آن را از کامپیوتر جدا کنید و سپس با استفاده از یک اسپری هوای فشرده شده هوا را با زاویه 75 درجه به سمت کیبورد هدایت کنید تا ذرات مختلف از آن خارج شوند. ممکن است با این کار برخی از ذرات از کیبورد خارج نشوند که در این صورت باید کلیدها را از کیبورد جدا کنید و دوباره اسپری را به سمت کیبورد بگیرید. کیبورد لپ تاپ را نیز به همین طریق می‌توانید تمیز کنید. پیشنهاد میشود نظر خود را در خصوص علت کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر باما در میان بگذارید.

وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر - علت کار نکردن کیبوردهای با سیم

اگر یک یا دو کلید کیبورد حالت چسبندگی گرفتند، کلید را از صفحه جدا کنید و با استفاده از دستمال الکلی یا دستمال مرطوب شده با آب و صابون قسمت‌های چسبناک را پاک کنید. فقط مراقب باشید آسیبی به سوییچ کلید وارد نشود. در بیشتر مواقع دلیل کار نکردن بعضی دکمه های کیبورد کامپیوتر وارد شدن گرد و غبار و مواد آسیب زا به صفحه کلید است.

علاوه بر اسپری می‌توانید از مسواک، دستمال میکروفایبر یا یک دستمال مرطوب نیز استفاده کنید. تحت هیچ شرایطی از مواد تمیز کننده استفاده نکنید و اسپری را نیز هرگز به صورت مستقیم به سمت کیبورد، به خصوص کیبورد لپ‌تاپ نگیرید. در ادامه مقاله علت کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر باما همراه باشید.

2. باتری را جدا کنید | غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید

گاهی اوقات موارد ساده سبب سردرگمی بسیار میشوند که یکی از مهم ترین مبحث های موجود در علت کار نکردن کیبورد کامپیوتر در ویندوز xp به بالا باتری کیبورد بوده  است که شاید برای اولین بار باشد که شنیده باشید کیبورد باتری دارد. بله یکسری از کیبورد های قدیمی و حتی جدید از باتری های پشتیبان برخوردار هستند که این مورد برای زمانی درنظر گرفته شده که کابل متصل شده به کیس نتواند برق مربوط به کیبورد را تامین کند که در چنین شرایطی از باتری استفاده میشود.

یکی از دلایل عمده  کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ، باتری دستگاه است. اگر باتری لپ‌تاپ شما قابل جداسازی است ابتدا دستگاه را خاموش کرده، باتری را جدا کنید و بعد لپ تاپ را با استفاده از کابل AC و بدون باتری روشن کنید. اگر مشکل کیبورد برطرف شد باید یک باتری جدید برای لپ‌تاپ خریداری کنید.

3. از درستی درگاه کیبورد اطمینان حاصل کنید | غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید

برای رفع مشکل غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید باما همراه باشید که قصد داریم یکی از اصلی ترین دلیل کار نکردن کیبورد یعنی  درگاه کیبورد را برای شما شرح دهیم. آویزان و یا تحت فشار بودن کابل های ویندوز میتوانند در طول زمان با خرابی مواجه شوند که به دلیل نازک بودن کابل کیبورد یکی از اصلی ترین مواردی که در مدت زمان طولانی ممکن است با خرابی آن مواجه شوید کیبورد بوده که فارغ از این موضوع پیشنهاد میشود از درگاه دیگری برای رفع این مشکل استفاده کنید.

علت مشکل قفل شدن کیبورد باسیم در ویندوز 10 ممکن است خرابی درگاه اتصال آن نیز باشد. درگاه کیبورد را نگاه کنید و ببینید آغشته به موادی که ممکن است اتصال را از بین ببرد نشده باشد. همچنین خود درگاه نیز ممکن است آسیب دیده باشد و در کنار آن درگاه USB روی کامپیوتر را نیز بررسی کنید.

دلایل کار نکردن کیبورد - علت کار نکردن کیبورد

برای رفع مشکل کار نکردن کیبورد سیم دار از نوع USB ببینید مشکل از کدام درگاه است. می‌توانید کیبورد را به درگاه‌های مختلف متصل کنید؛ زیرا درگاهی که قبلا از آن استفاده می‌کردید ممکن است دچار مشکلات فیزیکی یا نرم افزاری شده باشد و وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر هم از همین باشد. افزون بر این می‌توانید کیبورد را در یک کامپیوتر دیگر هم امتحان کنید. در ادامه مقاله غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید باما همراه باشید.

4. ویژگی های فعال کیبورد را چک کنید

برخی از کیبوردهای موجود در بازار دارای کلیدهای جداگانه‌ای برای فعال کردن ویژگی‌های به خصوص هستند. در بسیاری از کیبوردها زمانی که کلید شیفت را مدت طولانی نگه دارید کیبورد قفل می‌شود. اگر کیبورد شما دارای این کلیدها باشد و شما اتفاقی آن‌ها را فعال کرده باشید ممکن است رفتارهای عجیب و غریبی از کیبورد ببینید. مثلا با تایپ کردن یک حرف، حروف اضافه دیگری نیز تایپ شوند. پیشنهاد میشود نظر خود را در خصوص غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید باما در میان بگذارید.

اگر مشکل قفل شدن صفحه کلید سیم دار پی سی با اینکارها رفع نشد ممکن است کیبورد دچار مشکل شده باشد و بهتر است آن را به یک تعمیرکار نشان دهید.

آخرین مبحث موجود در رفع مشکل کار نکردن موس و کیبورد نوع usb برای شما مطرح شد که در این میان با بررسی بخش های مختلف ویندوز خود میتوانید راهکار های بسیاری را برای رفع مشکل انجام دهید. همچنین شما عزیزان میتوانید نظر خود را در خصوص روش های مطرح شده باما در میان بگذارید که نظرات شما در تولید و بررسی مطالب این چنینی تاثیرگذار خواهد بود.

کیبورد گیمینگ بلودی مدل B188

کیبورد گیمینگ بلودی مدل B188Bloody B188 Gaming Keyboard

نوع اتصالباسیم
رابطUSB
عمر ضربه پذیری کلیدها100 میلیون ضربه

سوالات متداول

1. چگونه مشکل شناخته نشدن کیبورد با سیم توسط لپتاپ هنگام اتصال را رفع کنیم؟

برای حل مشکل وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر، اول از همه مطمئن شوید کیبورد سالم است. سپس کیبورد را از درگاه جدا و یکبار لپ‌تاپ را ریستارت کنید. اگر مشکل حل نشد یک درگاه USB دیگر در لپ‌تاپ را امتحان کنید. ممکن است مشکل از درگاه‌های USB لپتاپ باشد. همچنین اگر قبلا از چندین کیبورد استفاده می‌کردید ممکن است مشکل از آن‌ها باشد. به Device Manager بروید و در بخش کیبورد، روی کیبوردها راست کلیک و Unistall device را انتخاب کنید. کیبورد استاندارد خود لپ تاپ معمولا با Standard PS/2 Keyboard نشان داده می‌شود. حالا یک بار لپتاپ را ریستارت و دوباره کیبورد را به آن وصل کنید.

2. چگونه کیبورد سیم دار کامپیوتر را در ویندوز 7 فعال کنیم؟

در ویندوز 7 فقط کافی است کیبورد را به کامپیوتر متصل کنید. خود سیستم عامل بصورت خودکار درایوها را پیدا و نصب می‌کند.

3. چگونه صفحه کلید کامپیوتر را در ویندوز 10 فعال کنیم؟

در ویندوز 10 نیز به همین ترتیب فقط با اتصال کیبورد به سیستم، بشکل خودکار درایوهای مربوطه نصب خواهند شد و پس از پایان کار هم ویندوز با یک نوتیفیکیشن به شما اطلاع می‌دهد که کیبورد آماده استفاده است.

سخن پایانی

مقاله ای با موضوع غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید  در اختیار شما عزیزان قرار گرفت که در این زمینه اطلاعات و روش های تکمیلی مربوط به غیر فعال شدن کیبورد یا صفحه کلید شرح داده شد که پیشنهاد میشود نظر خود را در خصوص این مقاله باما در میان بگذارید. وصل نشدن کیبورد با سیم به کامپیوتر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد چرا که عوامل زیادی در کار کردن یک قطعه فیزیکی خارجی با سیستم شما نقش ایفا می‌کنند. برای پیدا کردن مشکل کار نکردن کیبورد سیمی کامپیوتر، باید تمام راه‌ها را طی کنید تا در نهایت بتوانید علت اصلی را پیدا و آن را برطرف کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400