ریپورت کردن در اینستاگرام؛ آموزش تصویری ریپورت کامنت، پست و اکانت

ریپورت اکانت اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ریپورت کردن در اینستاگرام می‌تواند در بسیاری از مواقع به بهبود این شبکه اجتماعی کمک کند. با گزارش کردن اکانت هایی که قوانین این شبکه اجتماعی را زیر پا می‌گذارند، بسیاری از این حساب‌ها حذف می‌شوند.

شما در اینستاگرام می‌توانید افرادی را که قوانین اینستاگرام را زیر پا می‌گذارند ریپورت کنید تا حساب کاربری آن‌ها بسته شود. مواردی مثل نشر مطالب و تصاویر خشونت‌آمیز، اطلاعات نادرست، پیام‌های مزاحمت‌آمیز، اکانت‌های فیک و غیره می‌توانند دلایل ریپورت اکانت در اینستاگرام باشند. در این مقاله از پلازا با آموزش ریپورت اکانت اینستاگرام همراه شما خواهیم بود.

فهرست مطالب

ریپورت کردن در اینستاگرام

وقتی در اینستاگرام ریپورت می‌شوید یا شخصی را ریپورت می‌کنید، در واقع یک جور گزارش در مورد تخطی شما یا آن شخص از قوانین به اینستاگرام داده می‌شود. بنابراین، به وسیله ریپورت اکانت اینستاگرام مطالب و تصاویر ناهنجار یا اکانت‌های جعلی به اینستاگرم (Instagram) گزارش داده می‌شود. در نتیجه ریپورت اکانت به غیرفعال شدن حساب‌های کاربری چنین اشخاصی منجر می‌شود. با این که بیشتر پروفایل‌ها و پست‌ها در اینستاگرام خلاف قوانین عمل نمی‌کنند، اما گاهی ممکن است نقض قوانین رخ دهد. اگر کاربری محتوای نامناسب را ارسال می‌کند، شما می‌توانید ریپورت و حذف اکانت اینستاگرام آن شخص را انجام دهید.

انواع ریپورت در اینستاگرام

ریپورت در اینستاگرام را برای موارد مختلفی می‌توان بکار برد از جمله:

 • ریپورت استوری
 • ریپورت دایرکت
 • ریپورت کامنت
 • ریپورت پست
 • ریپورت اکانت

بنابراین، هر گونه، کامنت، پیام در دایرکت، پست، استوری و اکانتی را که از قوانین اینستاگرم پیروی نکند، می‌توانید در خود اینستاگرام ریپورت کنید.

آموزش کامل ریپورت کردن در اینستاگرام

روش های ریپورت اینستاگرام بسته به محتوایی که قصد گزارش کردن آن را دارید متفاوت است؛ به همین خاطر هم در ادامه نحوه ریپورت کردن را به‌صورت جداگانه برای دایرکت، پست، کامنت و اکانت آموزش خواهیم داد.

1. آموزش ریپورت کردن استوری

برای ریپورت کردن استوری، ابتدا استوری مدنظرتان را باز کنید و سپس روی سه‌نقطه بالای سمت راست صفحه بزنید.

ریپورت کردن در اینستاگرام

از منو ظاهر شده گزینه Report را انتخاب کنید.

2. ریپورت کردن دایرکت اینستاگرام

ریپورت کردن دایرکت کمی متفاوت است. نمی‌توانید پیام‌ها را به‌صورت تک به تک ریپورت کنید و باید کل چت را گزارش کنید. برای انجام این کار، ابتدا چت موردنظر را باز و از بالای صفحه روی نام کاربری فردی که در حال چت کردن با او هستید بزنید.

ریپورت اکانت اینستاگرام

در صفحه بعدی به انتهای صفحه اسکرول کنید.

ریپورت کردن در اینستاگرام

در پایین صفحه روی Report بزنید.

3. ریپورت کردن کامنت در اینستاگرام

برای ریپورت کردن یک کامنت، باید انگشتتان را روی آن نگه دارید و از بالای صفحه آیکون i را لمس کنید.

ریپورت اکانت اینستاگرام

در پنجره ظاهر شده کافی است، گزینه Report this comment را انتخاب کنید.

ریپورت کردن در اینستاگرام

سپس به مرحله گزارش‌دهی خواهید رسید.

4. ریپورت کردن پست در اینستاگرام

برای ریپورت پست اینستاگرام، کافی است روی سه‌نقطه بالای سمت راست پست بزنید. چند گزینه زیر صفحه برایتان نشان داده خواهد شد.

ریپورت اکانت اینستاگرام

روی Report بزنید تا به صفحه گزارش‌دهی برسید.

5. طریقه ریپورت اکانت اینستاگرام ؛ آموزش ریپورت پیج اینستاگرام

آخرین نوع ریپورت کردن در اینستاگرام، ریپورت کردن یک حساب کاربری است. برای انجام این کار ابتدا باید به صفحه حسابی که می‌خواهید گزارش کنید بروید. سپس روی سه‌نقطه بالای سمت راست صفحه بزنید.

ریپورت کردن در اینستاگرام

در اینجا نیز گزینه Report را انتخاب کنید.

مراحل ریپورت اینستاگرام

در هرکدام از روش‌های بالا، زمانی که روی گزینه Report بزنید، پنجره‌ای با گزینه‌های مختلف برایتان نشان داده می‌شود که در آن باید علت ریپورت کردن خود را انتخاب کنید. هرکدام از این گزینه‌ها معنی مختلفی دارند و شما هم بسته به دلیلی که دارید باید آن‌ها را انتخاب کنید. به غیر از زمانی که یک حساب کاربری را ریپورت می‌کنید، در سایر موارد پس از انتخاب گزینه Report، با پنجره‌ای با گزینه‌های زیر مواجه خواهید شد.

ریپورت اکانت اینستاگرام

این گزینه‌ها هرکدام معنی مختلفی دارند:

 • It’s Spam: اگر محتوای مورد نظر شما، دائماً پست‌های آزاردهنده ارسال می‌کند، باید گزینه It’s Spam را انتخاب کنید. پس از انتخاب، اینستاگرام از شما برای ریپورت تشکر می‌کند و فرایند به پایان می‌رسد.
 • Hate speech or symbols: اگر اکانت مورد نظر پست‌هایی ارسال می‌کند که در آن‌ها نمادهای خشونت یا ابراز تنفر به گروهی از جامعه وجود دارد، می‌توانید با استفاده از این گزینه اکانت را ریپورت کنید.
 • Suicide, self-injury or eating disorders: اگر اکانت مورد نظر پست‌هایی با مضمون خودکشی، خودآزاری یا اختلالات تغذیه ارسال می‌کند، با استفاده از این گزینه می‌توانید اکانت را ریپورت کنید.
 • Nudity or sexual activity: این گزینه برای اکانت‌هایی است که پست‌هایی با مضمون برهنگی ارسال می‌کنند. با انتخاب این گزینه می‌توانید اکانت را ریپورت کنید.
 • Bullying or harassment: اگر اکانت مورد نظر پست‌هایی با مضمون آزار و اذیت یا تهدید و زورگویی پست می‌کند، باید این گزینه را انتخاب کنید.
 • False information: این گزینه برای ترویج اطلاعات غلط است. اگر اکانتی که می‌خواهید ریپورت کنید اقدام به ارسال اطلاعات غلط و نادرست می‌کند، باید این گزینه را انتخاب کنید.
 • Violence or dangerous organizations: این گزینه برای اکانت‌هایی است که خشونت را ترویج می‌دهند یا اقدام به تبلیغ سازمان‌های خطرناک می‌کنند.
 • Scam or fraud: اگر اکانت مورد نظر اقدام به کلاهبرداری و دزدی کرده باشد، برای ریپورت کلاهبرداری در اینستاگرام می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.
 • I just don’t like it: اگر دلیل شما صرفاً این است که از محتوای پیج خوشتان نمی‌آید، می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید. پست‌های این اکانت توسط اینستاگرام چک خواهند شد و اگر برخلاف قوانین باشند، اکانت حذف خواهد شد.
 • Sale of illegal or regulated goods: اگر این اکانت، اقدام به فروش محصولات غیرقانونی می‌کند، با انتخاب این گزینه، می‌توانید آن را گزارش کنید.
 • Intellectual property violation: این گزینه زمانی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر حق مالکیت یا حق کپی رایت را زیر پا گذاشته باشد.
 • Eating disorders: برای گزارش محتوایی که اختلالات تغذیه را تبلیغ یا تشویق می‌کنند یا محتوایی که افرادی که مبتلا به این اختلالات هستند را مورد تمسخر قرار می‌دهد.
 • Something else: گزارش دادن محتوایی که جزو دسته‌بندی‌های بالا نیست.

در هنگام ریپورت کردن دایرکت همچنین چند گزینه بالا حذف و جای خود را به گزینه‌های زیر می‌دهند:

 • It’s pretending to be someone else: برای ریپورت اکانت فیک اینستاگرام، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.
  • Me: اگر این اکانت، از عکس‌ها و ویدیوهای شما استفاده می‌کند، می‌توانید با این گزینه ریپورت اکانت جعلی اینستاگرام را انجام دهید.
  • Someone I know: اگر این اکانت، تظاهر می‌کند که یکی از دوستان یا آشنایان شما است، می‌توانید با این گزینه اکانت او را ریپورت کنید.
  • A celebrity or public figure: برای گزارش کردن حساب‌هایی است که تظاهر می‌کنند، حساب رسمی یک چهره مشهور و شناخته شده هستند.
  • A business or organization: برای گزارش حساب‌هایی است که تظاهر می‌کنند، حساب رسمی یک برند یا کسب و کار هستند.

اما هنگام ریپورت کردن یک حساب، گزینه‌های زیر برای شما نشان داده خواهند شد.

ریپورت کردن در اینستاگرام

اگر گزینه اول را انتخاب کنید، اینستاگرام توضیحاتی درباره نحوه ریپورت کردن پست، دایرکت و کامنت به‌شما ارائه خواهد کرد. برای ریپورت کردن این موارد باید همانطور که بالاتر توضیح دادیم، به‌صورت جداگانه عمل کنید. اما با انتخاب گزینه دوم می‌توانید یک حساب را ریپورت کنید. پس از انتخاب Report Account، گزینه‌های زیر به‌نمایش درخواهند آمد.

ریپورت اکانت اینستاگرام

 

گزینه اول شما را فهرست اصلی موارد قابل گزارش، که بالاتر به آن‌ها پرداختیم، هدایت خواهد کرد. گزینه دوم نیز همانطور که توضیح دادیم، برای گزارش حسابی است که تظاهر می‌کند، حساب یک فرد دیگر است. اما گزینه آخر یعنی It may be under the age of 13 برای زمانی است که فکر می‌کنید که سن صاحب اکانت از 13 سال کمتر است. با این کار به سایت اینستاگرام هدایت می‌شوید و اطلاعات تکمیلی از شما خواسته می‌شود. اطلاعاتی مثل یوزرنیم، نام کامل صاحب اکانت، نسبت شما با صاحب اکانت و سال تولد او باید پر شود.

ریپورت کردن در اینستاگرام

در نهایت پس از وارد کردن اطلاعات گزینه Sumbit report را زده و فرآیند ریپورت را انجام می‌دهید. لازم به ذکر است که برای ریپورت پیج هک شده، باید مستقیما با پشتیبانی اینستاگرام تماس برقرار کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش نحوه استفاده از قابلیت کولب اینستاگرام
محمد علی محمدی12 شهریور 1401 09:30
thumbnail
چگونه استوری دیگران را استوری کنیم؟
حانیه متحیر09 مرداد 1401 06:30

سوالات متداول

1. ریپورت اینستاگرام چیست؟ ریپورت اینستاگرام یعنی چه؟

ریپورت کردن در اینستاگرام برای گزارش دادن محتوا و حساب‌هایی است که قوانین و شرایط فعالیت در این شبکه اجتماعی را زیر پا می‌گذارند. با ریپورت کردن یک محتوای به‌خصوص، گزارش شما برای تیم اینستا ارسال خواهد شد تا آن‌ها محتوا را بررسی و در صورت مغایرت با قوانین، حذف کنند.

2. چگونه در اینستاگرام ریپورت کنیم؟

در بیشتر موارد، شما می‌توانید روی سه‌نقطه بالای سمت راست استوری، پست یا اکانت زده و گزینه Report را انتخاب کنید. برای ریپورت کردن کامنت و دایرکت نیز می‌توانید از آموزش قرار داده شده در مطلب کمک بگیرید.

جمع‌بندی

ریپورت کردن در اینستاگرام معمولاً به دلیل عدم پیروی از قوانین توسط کاربران انجام می‌شود؛ به این ترتیب، از طریق این ویژگی می‌توانید صفحات کسانی را که قانون‌های اینستاگرام را زیرپا می‌گذارند، گزارش دهید تا پس از بررسی توسط تیم آن، اکانت گزارش شده غیرفعال شود.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها