آموزش تصویری آرشیو کردن چت واتساپ

آرشیو واتساپ / بایگانی کردن چت در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با استفاده از ویژگی آرشیو واتساپ می‌توانید نظم و ترتیب بیشتری به چت‌های خود در این شبکه اجتماعی بدهید. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه بایگانی کردن چت ها و گروه‌ها در واتس اپ بیشتر آشنا شویم.

منظم نگه داشتن چت‌ها در برنامه‌های پیام‌رسان، می‌تواند کمک زیادی به بهبود تجربه کاربری شما در این برنامه‌ها داشته باشد. به همین خاطر هم هست که اکثر این برنامه‌ها دارای قابلیت‌های متنوعی برای دسته‌بندی یا پوشه‌بندی گروه‌ها و چت‌ها هستند. یکی از این قابلیت‌ها نیز امکان بایگانی کردن چت‌های قدیمی است. ویژگی آرشیو واتساپ این امکان را به‌شما می‌دهد تا چت‌ها و گروه‌هایی که در آن‌ها فعال نیستید را در یک بخش جداگانه از صفحه اصلی برنامه نگه‌داری کنید تا در صفحه اول تنها به چت‌های مهم حساب خود دسترسی داشته باشید. در این مطلب پلازا قصد داریم با این ویژگی و نحوه استفاده از آن بیشتر آشنا شویم.

فهرست مطالب

آرشیو واتساپ چیست؟

بایگانی کردن چت در واتساپ، پیام‌ها را از صفحه چت شما به آرشیو واتس‌اپ منتقل می‌کند. بایگانی کردن پیام‌های شما را حذف نمی‌کند. در عوض، پیام‌ها را از دید پنهان می‌کند. این می‌تواند به شما کمک کند تا پیام‌هایی را که می‌خواهید ذخیره کنید، بهتر سازماندهی کنید. فرآیند آرشیو کردن پیام‌ها بسته به این‌که دستگاه آیفون یا اندروید دارید متفاوت است.

آرشیو کردن چت واتس اپ در ایفون

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آرشیو واتساپ آیفون کجاست؟ برای این که یک چت را در آیفون آرشیو کنید کافی است به صفحه اصلی بروید و انگشتتان را روی همان چت از سمت راست به سمت چپ بکشید. با این کار دو گزینه ظاهر می‌شود که یکی از آن‌ها Archive است. روی آن بزنید تا چت آرشیو شود.

آرشیو کردن چت واتس اپ

همچنین برای آرشیو کردن چندین چت به‌صورت همزمان، باید ابتدا روی گزینه Edit در بالای سمت چپ صفحه بزنید. سپس چت‌های مدنظرتان را انتخاب کنید.

بایگانی کردن چت در واتساپ

در نهایت روی گزینه Archive در پایین صفحه بزنید.

چگونه چت را از آرشیو واتساپ خارج کنیم؟

برای دسترسی به بخش بایگانی واتساپ، کافی است در صفحه اول برنامه انگشتتان را از بالا به پایین صفحه بکشید. با این کار یک بخش جدید به‌نام Archived در بالای چت‌ها ظاهر خواهد شد. روی آن بزنید تا چت‌های آرشیو شده را ببینید.

آرشیو کردن چت واتس اپ

حالا دوباره انگشتتان را روی چت مورد نظر از سمت راست به چپ بکشید تا دو گزینه جدید ظاهر شود.

بایگانی کردن چت در واتساپ

روی گزینه Unarchive بزنید تا چت از بایگانی خارج شود.

آرشیو کردن چت واتس اپ اندروید

بایگانی کردن چت در واتساپ در نسخه اندروید بسیار راحت است. برای انجام این کار انگشتتان را روی چتی که می‌خواهید آرشیو شود، نگه دارید و آن را انتخاب کنید. علاوه بر این در صورتی که می‌خواهید سایر چت‌ها را همزمان آرشیو کنید نیز در این مرحله می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

آرشیو کردن چت واتس اپ

حالا برای منتقل کردن چت‌ها به بخش آرشیو، روی گزینه Archive در بالای صفحه، مانند تصویر بالا، بزنید. سپس تمام چت‌هایی که انتخاب کرده‌اید، به بخش آرشیو منتقل می‌شوند.

نحوه بازگرداندن آرشیو پیام های واتس اپ در اندروید

برای رفتن به آرشیو واتساپ در اندروید، باید در صفحه اول برنامه، به پایین صفحه بروید. در انتهای صفحه روی گزینه Archived بزنید تا به این بخش منتقل شوید.

آرشیو کردن چت واتس اپ

در این صفحه می‌توانید تمامی چت‌های آرشیو شده را مشاهده کنید. برای این که چت‌ها را از بایگانی خارج کنید، انگشتتان را روی یکی از آن‌ها نگه داشته و چت را انتخاب کنید.

بایگانی کردن چت در واتساپ

سپس روی گزینه Unarchive در بالای صفحه بزنید. چت‌های انتخابی از آرشیو خارج و در صفحه اصلی قابل دسترسی خواهند بود.

سخن پایانی

زمانی که می‌خواهید چت‌های قدیمی را مخفی کنید اما نمی‌خواهید آن‌ها را حذف کنید، بایگانی کردن و استفاده از تنظیمات آرشیو واتساپ می‌تواند گزینه خوبی باشد. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400