بررسی 4 ضعف در بازی Saints Row؛ بازگشت ناموفق یک شاهکار

بررسی 4 ضعف در بازی Saints Row؛ بازگشت ناموفق یک شاهکار
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

معمولا همیشه قرار نیست که بازی‌های جهان باز، حتما یک شاهکار باشند و گاهی نیز، مانند بازی Saints Row قرار است کاملا ناامید شویم. اگرچه عناوین قبلی این بازی، بسیار خوش درخشید و با وجود تقلید از بازی‌هایی مانند GTA، آنقدر با استقبال روبرو شد که 2 نسخه از آن ساخته شد، اما با ریبوت جدید نسخه اول، ورق کامل برگشت.

این عنوان جدید، برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس و پلتفرم ویندوز عرضه شده است و اگر کنسول‌های پلی استیشن را در اختیار دارید، می‌توانید با خرید گیفت کارت پلی استیشن ps4 از فروشگاه ایران موجو، این بازی را در کنسول خودتان نیز تجربه کنید.

فهرست عناوین مطلب:

داستانی سطحی و ناپخته

شاید اگر سازندگان بازی Saints Row، کمی دل به کار می‌دادند و ریبوت یک عنوان پرطرفدار را اینقدر سطحی تولید نمی‌کردند، می‌شد امیدوار بود که این ریمستر نیز بتواند حتی موفق تر از نسخه اصلی باشد؛ اما افسوس که چنین نشد. داستان بازی، با جشنی آغاز می‌شود که پس از رخ دادن چند اتفاق عجیب و غریب، با فلش بک‌های مختلف، بک گراند هر یک از شخصیت‌های حاضر در این جشن نمایش داده می‌شود و در اولین قدم نیز، شخصیت اصلی و تصمیم او برای راه اندازی گروه سینت‌ها مشخص می‌شود. داستان نسخه ریبوت Saints Row اصلا آن پختگی که باید را ندارد و آنقدر ساده همه چیز را روایت می‌کند که از همان اول آدم خوب و بد داستان را کاملا می‌شناسید! ضعفی که اگر به آن دقت می‌شد، نتیجه نهایی بهتر از این از آب درمیامد.

گیم پلی بازی saints row

گیم پلی بازی Saints Row

نسخه ریبوت بازی نبرد سینت‌ها، ترکیبی از مراحل اصلی و فرعی است و حداقل در این بخش، استودیو Volition کمی خلاقیت به خرج داده است و توانسته تا حدی، ضعف‌های داستانی آن را جبران کند. اگرچه، اگر دقیق تر به گیم پلی این عنوان نگاه کنیم؛ هوش مصنوعی ضعیف دشمنان شما در طول بازی است و همانطور که همه ما می‌دانیم، این موضوع می‌تواند نقطه ضعف بزرگی برای یک بازی محسوب شود و لذت یک نبرد هیجان انگیز را از بازیکن بگیرد.

ضعف‌های گیم پلی، فقط در NPC‌ها خلاصه نمی‌شود و در

  • زاویه دوربین
  • رانندگی با وسایل نقلیه
  • انیمیشن‌های طول بازی
  • و البته برخی از ماموریت‌های فرعی نیز

باگ‌ها و مشکلات زیادی وجود دارد که گاهی آنقدر اعصاب خردکن می‌شوند که ترجیح می‌دهید کلا بیخیال این بازی شوید؛ اما عجله نکنید. با وجود همه این مشکلات، بازی Saints Row حداقل برای یک بار امتحان کردن خوب است و بهتر است بیخیال آن نشوید.

بخش بزرگی از گیم پلی بازی، در شهری طی می‌شود که از لحاظ طراحی و جزئیات، آنقدر واقعی و خوب است که واقعا گشت و گذار در آن هیجان انگیز خواهد بود. از طرفی، به خاطر قرارگیری این شهر در منطقه بیابانی، می‌توانند از تفریحاتی مانند رانندگی آفرود هم استفاده کنید!

شخصی سازی سلاح‌ها و تجهیزات در بازی Saints Row

عنوان نبرد سینت‌ها، برخلاف انتظار، آزادی عمل زیادی به کاربران برای شخصی سازی سلاح‌ها یا تجهیزاتشان می‌دهد و این موضوع برای یک عنوان شوتر و ماجراجویی جهان باز، یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. شما در طول بازی می‌توانید حتی جاذبه را دستکاری کنید و دشمنانتان را به هوا پرتاب کنید!

برای وسایل نقلیه موجود در بازی نیز، تقریبا همین قدر اختیار و آزادی عمل دارید؛ به طور مثال می‌توانید هلیکوپترها را آنطور که خودتان می‌خواهید بسازید یا دستکاری کنید و همین تنوع، یکنواختی گیم پلی بازی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

خرید گیفت کارت پلی استیشن برای بازی saints row

گرافیک خوب و جذاب

هر چقدر از داستان و گیم پلی بازی Saints Row شکایت کنیم؛ در مورد گرافیک آن واقعا جای هیچ ناله و غر زدنی نمی‌ماند. این بازی از لحاظ گرافیکی، بسیار خوب طراحی شده است و محیط‌های طبیعی و البته چهره‌های شخصیت‌ها، برخلاف داستان آن، کاملا جذاب هستند و حداقل اعصابمان کمی راحت تر می‌شود.

از طرفی، نورپردازی صحنه‌های مختلف نیز، به خوبی انجام شده است؛ اگرچه در برخی از بخش‌های شلوغ بازی ممکن است با افت کیفیت روبرو شویم اما در کل، Saints Row را می‌توان یک عنوان خوب از نظر جلوه‌های بصری در نظر گرفت.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها