از تزریق فیلر برای زاویه سازی فک و مزایا و معایب آن چه باید بدانید؟

تزریق فیلر برای زاویه سازی فک
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

تزریق فیلر برای زاویه سازی فک یکی از بهترین روش‌ها برای اصلاح و بهبود انحنای سطحی صورت است که امروزه تعداد زیادی از متخصصین آن را به منظور اصلاح ظاهری چهره‌ی افراد پیشنهاد می‌دهند.

زاویه سازی فک با استفاده از تزریق فیلر عوارض و مشکلات به مراتب کمتری در مقایسه با روش‌های تهاجمی نظیر عمل جراحی دارد و همین موضوع هم باعث شده تا متخصصین و همچنین متقاضیان زیبایی، تمایل بیشتری به انجام آن داشته باشند. تزریق فیلر برای زاویه سازی فک یک روش به نسبت کم‌تهاجم در مقایسه با عمل‌های جراحی به حساب می‌آید. انجام عمل جراحی برای اصلاح زاویه‌ی فک و انحنای سطحی صورت، هزینه‌های درمانی و زمانی بسیار زیادی دارد و امروزه صرفا به افرادی توصیه می‌شود که با مشکلات پیچیده‌تری نسبت به فاکتورهای زیبایی و ظاهر چهره مواجه هستند.

همین موضوع باعث شده تا انتخاب روش عمل جراحی به عنوان یک راهکار زیبایی، با پذیرفتن بسیاری از عوارض و مشکلات پیچیده‌ بعدی همراه باشد که به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. با توجه به این موضوع راهکار منطقی و قابل قبول امروزی برای افرادی که به دنبال روشی جایگزین برای زاویه‌سازی فک هستند، تزریق فیلر خواهد بود. در ادامه‌ این مطلب، مهم‌ترین مواردی که باید در مورد روش تزریق فیلر به منظور اصلاح زاویه‌ی فک بدانید را بررسی خواهیم کرد.

فهرست عناوین مطلب:

تعریف اورتوگناستیک یا زاویه سازی فک

اورتوگناستیک (Orthognathic) یا جراحی اصلاح فک (corrective jaw surgery) به عملی گفته می‌شود که طی آن وضعیت استخوان فک در مقایسه با بخش بالایی جمجمه اصلاح می‌شود. واژه‌ی (Orthognathic) خود، ترکیبی از دو واژه‌ یونانی (orthos) به معنای مستقیم و (gnathos) به معنای فک است.

افرادی با ناهنجاری زاویه‌ نادرست فک و جمجمه مواجه هستند، ممکن است از مشکلاتی نظیر وقفه‌ تنفسی در خواب، جویدن ناکامل و نادرست و به‌هم‌ریختگی صورت رنج ببرند. دلیل بروز این ناهنجاری عمدتا مادرزادی بوده و ریشه در کمبود اسکلت جمجمه یا فک و کوتاهی اندازه‌ نسبی آن دارد.

اصلاح این ناهنجاری در صورت افراد، علاوه بر بهبود روند خوابیدن، جویدن و صحبت کردن، باعث ایجاد زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس آنها هم خواهد شد.

راهکار پیش‌فرض برای این دست از افراد اورتوگناستیک و انجام عمل جراحی (Orthognathic surgery) است که یک عمل تهاجمی در زمینه‌ اصلاح زاویه و محل قرارگیری فک در مقایسه با استخوان جمجمه به حساب می‌آید؛ اما امروزه، افرادی که صرفا به دنبال اصلاح صورت و زاویه‌ فک خود برای زیبایی بیشتر هستند می‌توانند از روش تزریق فیلر استفاده کنند که عوارض بسیار کمتری در مقایسه با عمل جراحی دارد.

تزریق فیلر برای زاویه سازی فک چگونه انجام می‌شود؟

تزریق فیلر برای زاویه سازی فک چگونه انجام می‌شود؟

تزریق فیلر برای زاویه سازی فک راهکاری جدید در مقایسه با عمل جراحی به حساب می‌آید که با چالش‌ها و هزینه‌های کمتری همراه است. در روش جراحی، معمولا با تغییر جایگاه فک یا قرار دادن ایمپلنت فرایند زاویه سازی و اصلاح فک انجام می‌شود. این در حالی است که در جریان تزریق فیلر برای زاویه سازی فک با استفاده از ژل‌ و فیلر‌های مخصوص و تزریق آن‌ها نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد.

این روش باعث می‌شود تا زاویه V شکل چانه به شکلی ویژه و خاص ایجاد شود که یکی از فاکتورهای جذابیت و زیبایی به حساب می‌آید. گفتنی است که تزریق فیلر به منظور زاویه سازی فک ممکن است با تزریق مواد دیگر به صورت ترکیبی نظیر نوروتوکسین نیز انجام شود که منجر به ایجاد عضلات توده‌ای برای اصلاح و باریک شدن قسمت پایینی صورت و فک خواهد شد.

در صورتی که تمایل به انجام فرایند تزریق فیلر برای زاویه سازی فک داشته باشید، می‌توانید از خدمات مجموعه مهزیار استفاده کرده و پس از دریافت مشاوره‌های ویژه و انجام بررسی‌های اولیه، خدمات مربوط به زاویه سازی فک با استفاده از فیلر را دریافت کنید.  گفتنی است که فیلرهای مورد استفاده در مجموعه مهزیار از بهترین برندهای اروپایی و آمریکایی است. به عنوان مثال این مجموعه از فیلر برند آلياكسين ساخت کشور سوئیس برای جوانسازی پوست و اصلاح صورت استفاده می‌کند که از لحاظ کیفیت، در نوع خود بهترین در بازار ایران به حساب می‌آید.

در جریان تزریق فیلر برای زاویه سازی فک هم معمولا از ژل‌های هیالورونیک اسید استفاده می‌شود که دارای عوارض جانبی چندانی نیستند و صرفا در روزهای اولیه پس از تزریق باعث ایجاد کمی التهاب می‌شوند.

باید به یاد داشته باشید که کیفیت و برند فیلر و مهارت کامل برای تزریق آن بهترین نتیجه‌ ممکن را برای شما به ارمغان می‌آورد. علاوه بر کیفیت فیلرهای مورد استفاده، خدمات مجموعه مهزیار توسط متخصصین مجرب انجام می‌شود تا با مشاهده نتیجه نهایی، بیشترین سطح رضایت را داشته باشید.

مزایای تزریق فیلر برای زاویه سازی فک

مزایای تزریق فیلر برای زاویه سازی فک

زاویه سازی فک با استفاده از روش تزریق فیلر دارای مزایای متعددی در مقایسه با عمل‌های جراحی سخت و پرهزینه است. بدون شک عمل جراحی دارای هزینه‌های مادی و زمانی زیادی است. دوره‌ نقاهت پس از انجام هر عمل جراحی نسبتا طولانی است و دردی که باید پس از آن تحمل کنید نیز بسیار دشوار است. این در حالی است که دوره نقاهت، مدت زمان انجام و بازه‌ زمانی مناسب برای دریافت نتیجه روش تزریق فیلر در مقایسه با عمل‌های جراحی بسیار کوتاه‌تر خواهد بود و هزینه‌های مادی و تحمل درد آن نیز کمتر از روش‌های تهاجمی‌تر است.

از دیگر مزایایی که باید در مورد این روش بدانید این است که روش تزریق فیلر در دو حالت موقتی و طولانی مدت انجام می‌شود و همین موضوع باعث شده تا علاوه بر برگشت‌پذیر بودن فرآیند اصلاح زاویه فک، فرد متقاضی حق انتخاب بیشتری داشته باشد. این در حالی است که اگر نتایج حاصل شده از عمل جراحی مطلوب فرد نباشد، باید فرایند اصلاح مجدد از طریق عمل جراحی ثانویه انجام شود.

در مجموع می‌توان گفت که تزریق فیلر برای زاویه سازی فک یک راهکار مقرون به صرفه و کم‌دردسرتر در مقایسه با روش تهاجمی عمل جراحی به حساب می‌آید که در مدت زمانی بسیار کوتاه‌تر، نتیجه‌ای مطلوب‌تر را ارائه می‌دهد. با تزریق فیلر در فک حالت صورت موزون و متقارن می‌شود و اجزای مختلف صورت برجسته‌تر شده و چهره جذابیت بیشتری خواهد داشت. این روش همچنین گودی صورت یا لاغری‌ بیش از اندازه را از چهره حذف می‌کند و نمای تمام‌رخ و نیم‌رخ صورت را بهبود می‌بخشد.

معایب و عوارض زاویه سازی فک از طریق تزریق فیلر

یکی از مهم‌ترین معایب زاویه سازی فک با استفاده از روش تزریق فیلر این است که ژل‌های مورد استفاده ماندگاری مادام‌العمر ندارند. همین موضوع باعث شده تا برای نگهداری از حاصل شده، افراد در مدت زمانی مشخص پس از تزریق اولیه، جلسات ترمیمی برای تزریق مجدد را داشته باشند. در حقیقت در جریان این روش، عیب‌های ناشی از زاویه‌ نادرست فک پوشانده می‌شوند.

از طرف دیگر، این روش بیشتر به منظور زیباسازی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر زاویه‌سازی فک نیاز به تغییرات اساسی داشته باشد، همچنان روش‌های تهاجمی‌تر نظیر عمل جراحی باید انجام گیرند. نتایج ایجاد شده از طریق تزریق فیلر هرچند که تاثیرگذار هستند، اما تغییرات اساسی در ساختمان فک و جمجه ایجاد نمی‌کنند و به همین دلیل افراد صرفا برای انجام اصلاحیات کوچک و زیباسازی صورت خود می‌توانند از این روش استفاده کنند. در حقیقت تزریق ژل امکان تغییر اساسی در برجستگی‌های مشابه آنچه طی عمل جراحی در استخوان چانه یا با قرار دادن ایمپلنت ایجاد می‌شود را نخواهد داشت. همچنین از دیگر عوارض زاویه سازی فک با استفاده از فیلر می‌توان به تحمل سوزش در زمان تزریق ماده‌ بی‌حس‌کننده و تحمل بی‌حسی برای مدت زمانی مشخص اشاره کرد که البته رفته رفته و با گذشت زمان این علائم از بین خواهند رفت.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها