ترسناکترین بازی های تاریخ برای کامپیوتر، PS4 و ایکس باکس وان

ترسناک ترین بازیهای جهان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

«ترس» همواره یکی از محبوب‌ترین حس‌ها بین گیمرها بوده است. از این رو، جای تعجب نیست اگر به دنبال برترین و ترسناک ترین بازی جهان باشید. شاید انتخاب ترسناک ترین بازیهای دنیا کار بسیار دشواری باشد، اما در این مطلب قصد داریم تا لیستی از ترسناکترین بازی های تاریخ را معرفی کنیم. بر همین اساس در مقاله‌ای که پیش رویتان هست سفری را آغاز می‌کنیم که در آن به دنبال وحشتناک ترین بازی جهان خواهیم گشت. همراه ما بمانید.

به دنبال ترسناک ترین بازی جهان بودن فرصتی سرگرم کننده است و به شما این امکان را می‌دهد تا چیزهایی را تجربه کنید که در دنیای امن واقعی اصلا دوست ندارید با آنها مواجه شوید. ترسناک ترین بازیهای دنیا شما را به وحشت می‌اندازند، اما شاید آن لحظه‌ای که از دست موجودات ترسناک فرار می‌کنید، باعث شود که احساس رهایی کنید و از بازی لذت ببرید و شاید هم کمی عرق شما را در بیاورد! در این مقاله سعی کرده‌ایم تا فهرستی از ترسناکترین بازی های تاریخ را برای شما آماده کنیم؛ لیستی که شامل بازی‌های قدیمی در گذشته و بازی‌های امروزی می‌شود. البته بدون شک عبارت وحشتناک ترین بازی جهان را برای هر عنوانی نمی‌توان به کار برد. بر همین اساس می‌خواهیم در لیست بازی های ترسناک برتر امروزمان به آن‌ عناوین مخوف یا به اصطلاح عناوین لایق عبارت ترسناک ترین بازی جهان که جان چند نفر را گرفته‌ است (البته اغلب در شکل استعاری آن!) بپردازیم. همراه پلازا بمانید.

معرفی ترسناکترین بازی های تاریخ

البته پیش از معرفی لیست بازی های ترسناک برتر به شما هشدار می‌دهیم که اگر ناراحتی قلبی دارید و یا ممکن است شب ها کابوس ببینید، از خواندن این مطلب و همین طور تجربه این ترسناک ترین بازی های ویدیویی خودداری کنید!

1- بازی Resident Evil 7

ترسناک ترین بازی جهان ترسناک ترین بازیهای دنیا

فهرست ترسناک ترین بازی جهان را باید با یکی از آثار مخترع سبک ترسناک یعنی استاد «شینجی میکامی» آغاز کرد. این اسطوره بازی‌ساز ژاپنی، کارگردان و طراح بزرگ‌ترین بازی‌های کپ‌کام مانند رزیدنت اویل در دهه 1990 میلادی بوده است و از آن زمان تا کنون تعدادی از ترسناک ترین بازیهای دنیا را روانه بازار کرده است. شروع زنجیره ورود به دنیای ترسناکترین بازی های تاریخ توسط این بازی‌ساز قهار با ساخت بازی رزیدنت اویل در سبک ترسناک بود که تا به امروز این دنیای پیچیده درحال گسترش یافتن بوده است. در این میان بازی رزیدنت اویل 3 به زعم طرفداران این سری بازی وحشتناک ترین بازی جهان محسوب می‌شود.

رزیدنت اویل 7 از جدیدترین عناوین این سری‌ و جزو بازی های ترسناک ps4 است که داستان آن درمورد شخصی‌ است به نام Ethan که به دنبال همسر گمشده خود می‌گردد و رد او را تا خانه‌ای متروکه دنبال کرده که متعلق به خانواده‌ای روانی به نام Baker است. انجام این بازی از طریق «واقعیت مجازی» نیز امکان‌پذیر است. این بازی در سال 2017 برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و در سال 2018 برای کنسول نینتندو سوویچ منتشر شد. برای دانلود این بازی ترسناک برای پلی استیشن 4 و کامپیوتر می‌توانید سری به این صفحه بزنید.

2- بازی Resident Evil Village

ترسناکترین بازی های تاریخ وحشتناک ترین بازی جهان

این ترسناک ترین بازی جهان در ادامه قسمت قبلی خود یعنی بازی Resident Evil 7: Biohazard به عنوان یکی از ترسناک ترین بازیهای جهان ساخته شده است و دهمین قسمت از ترسناکترین بازی های تاریخ به حساب می‌آید. این وحشتناک ترین بازی جهان که به بازی Resident Evil 8 نیز معروف است، وقایعش چند سال پس از بازیResident Evil 7 اتفاق می‌افتد و در آن بار دیگر شاهد حضور ایثن وینترز (Ethan Winters) هستیم این بار در قالب یکی دیگر از ترسناکترین بازی های تاریخ هستیم.

در این نسخه از ترسناک ترین بازیهای دنیا شخصی دختر ایثن را ربوده و او را به یک دهکده مرموز اروپایی سوق داده است که در آن هیچ‌ چیز آنطور که به نظر می‌رسد نیست؛ دقیقا همانطور که از بازی‌ای مانند Resident Evil انتظار دارید. بازی رزیدنت اویل 8 به عنوان یکی از رعب آور ترین ترین بازی ps4 در تاریخ 17 اردیبهشت برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و  پلی استیشن 5 نیز منتشر شده است.

 

3- بازی Shadows of the Damned

ترسناک ترین بازی جهان ترسناک ترین بازیهای دنیا

بازی Shadows of the Damned به عنوان سومین عضو فهرست ترسناک ترین بازی جهان که به نوعی همکاری میان شینجی میکامی، خالق Resident Evil 4 و Suda 51 به شمار می‌رود، همچون بازی Resident Evil 4 است و همواره کاربران به مقایسه میان این دو پرداخته‌اند. در این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا ماجراهای گارسیا هات اسپور (Garcia Hotspur) دنبال می‌شود؛ یک شکارچی شیطان که به شهر شیاطین سفر می‌کند تا معشوقه خود را از دست آن‌ها نجات دهد. گیم پلی ترسناک ترین بازی جهان Shadows of the Damned هم به شیوه مبارزات تن به تن و هم به شیوه مبارزه با اسلحه دنبال می‌شود.

این عضو از فهرست ترسناک ترین بازی های جهان نوعی گیم اکشن به حساب می‌آید و برای پلتفرم‌های پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 طراحی شده است. در نتیجه، آن دسته از کاربران PS3 و یا ایکس باکس 360 که به دنبال ترسناک ترین بازی های دنیا می‌گردند، این بازی را می‌توانند انتخاب کنند. اگر می‌خواهید یک بازی از لیست بهترین بازی های دلهره آور امروزمان انتخاب کنید می‌توانید از این بازی شروع کنید.

 

4- بازی Manhunt

ترسناکترین بازی های تاریخ وحشتناک ترین بازی جهان

بازی Manhunt عضو چهارم فهرست ترسناک ترین بازی جهان محسوب می‌شود. این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا طراحی شده توسط  Rockstar North و منتشر شده توسط راک استار گیمز است که اولین نسخه از آن در سال 2003 عرضه شد. این وحشتناک ترین بازی جهان برای پلتفرم‌های پلی استیشن 2، مایکروسافت ویندوز، ایکس باکس و … ارائه شده است.

بازیکنان در این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ باید سعی کنند که با استفاده از سلاح گرم دشمنان خود را از پای درآورند و یا از پشت به آنها نزدیک شده و از فاصله‌ای نزدیک آنها را بکشند. در نهایت، اینکه، آن دسته از کاربرانی که در جستجوی فهرستی از برترین و ترسناک ترین بازی های جهان هستند، این مورد یکی از موارد فهرست مورد نظرشان است.

 

5- بازی Amnesia: The Dark Descent

ترسناک ترین بازی جهان ترسناک ترین بازیهای دنیا

پنجمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان بازی ویدیویی Amnesia: The Dark Descent محسوب می‌شود. کابوس‌های شبانه اصلا شبیه به سایر ترسناک ترین بازیهای دنیا نیستند، چرا که از هیچ قانون خاصی پیروی نمی‌کنند. اما بازی Amnesia: The Dark Descent به عنوان یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ کاملا شبیه به یک کابوس است. این عنوان یک نوع بازی ترسناک است که در آن هیولاها به هر طریقی ممکن است شما را بگیرند و دزدکی راه رفتن و پنهان شدن، تنها چاره شما به نظر می‌رسد. در واقع نگاه کردن به این هیولاها آن قدر ترسناک است که شما را حسابی به وحشت می‌اندازد.

هنگامی که هیولاهای بازی به سراغ شما می‌آیند، باید به صورت چمباتمه درون یک توپ قرار بگیرید و چشمان خود را ببندید و با استفاده از علائم صوتی متوجه شوید که چه زمانی از آنجا رفته‌اند. بازی‌های کمی همچون این بازی ترسناک برای پلی استیشن 4 تا این حد مرعوب‌کننده هستند. در واقع در این عضو از بازی های ترسناک ایکس باکس وان قانون طلایی ترس مورد استفاده قرار گرفته: ترس از چیزهای ناشناخته که ترسناک‌ترین نوع وحشت است. این بازی در سال 2010 برای مایکروسافت ویندوز، سیستم‌عامل مک و لینوکس، در سال 2016 برای پلی استیشن 4 و در سال 2018 برای ایکس باکس وان ارائه گردید.

یک مدل بازی دیگر نیز با عنوان Amnesia: A Machine for Pigs وجود دارد که از نظر روانشناختی بسیار درگیرکننده است. در اینجا نیز شخصیت اصلی بازی باید جان خود را در برابر هیولاها نجات دهد.

در این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا شما هیچ اسلحه‌ای ندارید. وقتی موجودات عجیب و غریب در بازی Amnesia به سمت شما هجوم می‌آورند، یا باید قایم شوید و یا فرار کنید. اگر از فانوس خود برای دیدن در تاریکی استفاده کنید، هیولاها نیز راحت‌تر شما را پیدا خواهند کرد. اگر نور فانوس را خاموش کنید، بهتر می‌توانید قایم شوید؛ اما کاراکتر شما در بازی به آرامی از ترس دیوانه می‌شود! بازی Amnesia در سبک «ترس از چیزهای ناشناخته» است.

داستان بازی از آنجایی شروع می‌شود که شخصیت اصلی در قلعه‌ای گیر افتاده و حافظه خود را به کلی از دست داده است. او همراه خود تنها یک یادداشت از طرف خودش دارد که به او می‌گوید «باید صاحب این خانه را پیدا کنی و او را بکشی». صفحه بارگذاری بازی به شما پیشنهاد می‌کند که برق‌ها را خاموش کرده و با هدفون به انجام آن بپردازید که به طور قطع ترسناک‌ترین روش برای انجام بازی است! گرافیک بازی ممکن است کمی قدیمی به نظر بیاید، اما اتمسفر بازی منحصربه‌فرد است. این بازی در سال 2010 در سبک ترس منتشر شد و برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نینتندو سوویچ، ایکس باکس وان و پلی استیشن در دسترس قرار گرفت. برای دانلود این وحشتناک ترین بازی جهان می‌توانید سری به این لینک بزنید.

 

6- بازی Dead Space 2

ترسناکترین بازی های تاریخ وحشتناک ترین بازی جهان

بازی Dead Space 2 به عنوان دیگر عضو فهرست ترسناک ترین بازی جهان یکی دیگر از برترین و بهترین ترسناکترین بازی های تاریخ است که توسط استودیو Visceral Games ساخته و توسط کمپانی EA منتشر شده است. در این بازی شما کنترل «آیزاک کلارک» را از زاویه دوربین سوم‌شخص بر عهده دارید. آیزاک لباسی بر تن دارد که روی ستون فقرات آن با نواری آبی رنگ، میزان سلامتی او مشخص شده است.

در بازی معماهای زیادی مثل هک کردن قرار داده شده که بازیکن باید با انجام دادن آن‌ها مراحل را طی کند. داستان بازی در یک ایستگاه فضایی رخ می‌دهد که در آن شخصیت اصلی داخل یک تیمارستان قرار دارد و حافظه خود را از دست داده است. موجودات فضایی و اجساد در ایستگاه فضایی، دشمنان اولیه شما هستند و باید تک و تنها با از بین بردن آنان، راه خود را برای خروج و پیدا کردن حقیقت باز کنید. این بازی در سال 2011 برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 منتشر شد که همواره از آن به عنوان یکی از ترسناک ترین بازیهای دنیا یاد می‌شود.

 

7- بازی Observer

هفتمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان بازی ویدیویی Observer محسوب می‌شود. در این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا داستان افرادی از آینده که جامعه آن‌ها توسط تکنولوژی کامپیوتری تحت کنترل است، به موضوعی داغ در این چند سال تبدیل شده و سازندگان بازی Layers of Fear هم پا به این عرصه گذاشته‌اند. این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ درمورد آینده‌ای است که شرایط زندگی در آن سخت و طاقت‌فرساست و وابستگی انسان‌ها به تکنولوژی بسیار زیاد شده است.

در داستان این عضو از بازی های ترسناک ایکس باکس وان افراد طبقه دوم جامعه، معتاد به تکنولوژی واقعیت مجازی شده‌اند که به دلیل قتل‌های فراوانی که از این طریق رخ داده است روی می‌دهد. پلیس نیز دسترسی نفوذ به این دستگاه‌ها برای خواندن ذهن افراد را دارد. شما در نقش کارآگاهی هستید که برای یافتن پسر گمشده‌اش، دسترسی به خواندن حافظه افراد زنده و مرده را دارد. ترکیب جنایت راز‌آلود و سبک ترسناک باعث می‌شود که تنش در انسان افزایش پیدا کند؛ هیچ‌چیز ترسناک‌تر از این نیست که در دل تاریکی‌ای بروید که می‌دانید در آن موجودی منتظر حضور شماست. این بازی ترسناک ایکس باکس وان در سال 2017 برای رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد.

 

8- بازی The Evil Within 2

ترسناک ترین بازی جهان ترسناک ترین بازیهای دنیا

هشتمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان یکی دیگر از ساخته‌های آقای «میکامی» است. بازی «شیطان درون» به عنوان یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ شناخته می‌شود. این بازی نیز مانند سری رزیدنت اویل درمورد طمع انسان برای استفاده ماورایی از اجساد است با این تفاوت که افراد در فضایی مایع به نام STEM غوطه‌ور هستند و دیگر  قرار نیست که تبدیل به زامبی بشوند. در اینجا کابوس هر شخص برای آن‌ها به نمایش در می‌آید؛ طوری که انگار در ذهن خود گیر افتاده‌اند. داستان آن شبیه به دنیای ماتریکس است؛ اما این بار هیچ قرصی وجود ندارد که شما را از این وضعیت خلاص کند.

قسمت دوم این عضو از ترسناک ترین بازی های کامپیوتر در مورد کارآگاهی به نام Sebastian Castellanos است که سعی دارد وارد STEM شده تا از طریق آن دختر گمشده‌اش را که مورد آزمایش‌های کمپانی Mobius قرار گرفته پیدا کند. این دنباله، آزادی های بیشتری نسبت به قسمت اول خود دارد؛ بدین معنا که محیط‌های بیشتری برای جستجو و راه‌های متفاوتی برای انجام مراحل بازی وجود دارد. این بهترین بازی ترسناک ps۴ در سال 2017 برای رایانه‌های شخصی و کنسول ایکس باکس وان نیز منتشر شد.

 

9- بازی Alien: Isolation

ترسناک ترین بازی جهان ترسناک ترین بازیهای دنیا

بازی Alien: Isolation به عنوان نهمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان یکی از بهترین بازی های سری Alien به شمار می‌رود که در آن باهوش‌ترین و ترسناک ترین دشمنان به تصویر کشیده می‌شوند. این عنوان که نوعی بازی ترسناک یا Survival Game به حساب می‌آید، در اصل توسط سگا منتشر شد و به صورت رسمی برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان طراحی شده است. در نتیجه آن دسته از کاربرانی که به دنبال بهترین بازی های ترسناک اول شخص هستند، می‌توانند این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا را در انتخاب‌های خود قرار دهند.

داستان این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ بر اساس اقتباسی از فیلم Alien شکل گرفته و 15 سال بعد از رویدادهای آن فیلم اتفاق می‌افتد. این قسمت در مورد آماندا ریپلی، دختر الن ریپلی است که در مورد مفقود شدن مادرش (الن) تحقیق می‌کند.

این وحشتناک ترین بازی جهان که توسط استودیو Creative Assembly ساخته شده است توسط کمپانی SEGA منتشر شده است. داستان این عضو از بازی های ترسناک ایکس باکس وان برگرفته از فیلمی با همین نام است که در سال 1979 منتشر شد. Amanda Ripley دختر شخصیت اصلی داستان یعنی Ellen Ripley، به دنبال یافتن مادر گمشده‌اش است. جستجوهای Ripley، او را به سمت ایستگاه فضایی کنترل از راه دوری به نام Sevestapol می‌برد که در راه‌روهای آن، موجودی آشنا وجود دارد که به دنبال شکار انسان‌هاست.

هوش بیگانه در این بازی ترسناک ایکس باکس وان ماهیت خود را نشان می‌دهد؛ بدین شکل که فضایی‌ها، شکست‌ناپذیر هستند و هوش آن‌ها همواره در حال تکامل و یادگیری رفتار انسان‌ها است. مثلا اگر در بازی بیش‌ از حد در کمد‌ها مخفی شوید، موجود فضایی برای پیدا کردن‌تان شروع به گشتن تمامی کمدها می‌کند؛ اگر از ردیاب برای دوری کردن از محل موجود فضایی استفاده کنید، صدای بیب آن را می‌شنود و به شما نزدیک می‌شود؛ اگر شما را ببیند، به خاطر می‌سپارد که از کدام در وارد و از کدام یک خارج شدید. واقعا باید از سازندگان مریض این بهترین بازی ترسناک ps۴ تشکر کنیم! این این عضو از بازی های ترسناک پی سی در سال 2014 برای رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، پلی استیشن 3 و 4 منتشر شد.

 

10- بازی Resident Evil 3 Remake

ترسناک ترین بازیهای جهان / وحشتناک ترین بازی جهان

بعد از موفقیت بزرگ بازی Resident Evil 2 Remake در سال 2019 که فروش جهانی رزیدنت اویل 2 اصلی را شکست، کپ‌کام تصمیم گرفت تا به دنبال نسخه بعدی این بازسازی‌ها برود. بازی Resident Evil 3: Nemesis به عنوان دهمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان که جدیدترین عنوانِ بازسازی شده است، قرار است در این نسخه دچار تغییرات بسیاری شود؛ مثل تغییر زاویه دوربین و سیستم مبارزه مانند همان‌چیزی که در رزیدنت اویل 2 ریمیک شاهد بودیم. موتور بازی‌سازی نیز قرار است همان انجین قدرتمند RE Engine باشد تا همه جزئیات را شبیه به واقعیت بسازد؛ اما کپ‌کام تغییرات هوشمندانه‌ای در رزیدنت اویل 3 ریمیک به وجود آورده که آن را از رزیدنت اویل 2 ریمیک هم جذاب‌تر می‌کند.

داستان این رعب آور ترین ترین بازی ps4 هم‌زمان با اتفاقات رزیدنت اویل 2 رخ می‌دهد. شهر راکون سیتی گرفتار یک فاجعه عظیم شده و حالا یکی از اعضای S.T.A.R.S که جیل ولنتاین نام دارد، در این شهر گیر افتاده است. کمپانی آمبرلا (Umbrella) که در شهر راکون سیتی در حال انجام یک سری آزمایش‌های محرمانه بود، باعث وقوع فاجعه‌ای شد که ممکن بود به انقراض انسان‌ها منجر شود. جیل ولنتاین به همراه تیم استارز درحال تلاش بود تا از این آزمایش‌های محرمانه سر در بیاورد و آنها را افشا سازد؛ اما خود را در مخمصه‌ای جدید و خطرناک می‌اندازد. ویروس جدیدی ساخته شده که باعث می‌شود تا انسان‌ها به یکدیگر حمله کنند و از طریق این ویروس، هیولایی قدرتمند به وجود آمده که فقط یک هدف دارد؛ نابود کردن اعضای استارز که جیل نیز یکی از آن‌هاست.

 

11- بازی Soma

بازی Soma به عنوان یازدهمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان پای خود را فراتر از چهارچوب گذاشته است. استودیو سازنده Amnesia: The Dark Descent، این بار به سبک علمی-تخیلی روی آورده و سعی دارد رابطه سیال بین ذهن و بدن انسان را مورد آزمایش قرار دهد. شما به عنوان شخصیت اصلی در یک مرکز تحقیقات خالی از سکنه بیدار می‌شوید و با روبات‌هایی مواجه می‌شوید که فکر می‌کنند انسان هستند.

پس از مدتی مشخص می‌شود که درون این ربات‌ها ذهن انسان‌های واقعی کار گذاشته شده است؛ اما آنان کاملا از این قضیه ناآگاه هستند و نمی‌دانند که ذهن‌شان درون یک ربات بارگذاری شده و نمی‌دانند که چرا باید به انسان بودن خود شک کنند. داستان این عضو از بازی های ترسناک پی سی کنجکاوی‌برانگیز، وحشت‌انگیز و بسیار اندوه‌آور است. به کسانی که به هوش مصنوعی و تجربه یکی از برترین و بهترین بازی های ترسناک جهان علاقمندند، این بازی پیشنهاد می‌شود. بازی Soma به عنوان یکی از ترسناک ترین بازی های ویدیویی در سال 2015 برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد.

 

12- بازی The Last of Us

گیم پلی ترسناک ترین بازی جهان ترسناک ترین بازی جهان برای کامپیوتر

در دوازدهمین جایگاه از فهرست ترسناک ترین بازی های جهان بازی The Last of Us قرار دارد. در شبکه BBC مستندی درباره یک قارچ به نام Cordyceps پخش شد. در آن مستند نشان داده شد که نحوه عملکرد این قارچ بر روی مورچه‌ها بدین شکل است که روی مغز آن‌ها تاثیر می‌گذارد و به نوعی کنترل‌شان را بدست می‌گیرد. سپس قبل از اینکه جمجمه مورچه‌ها منفجر شود، آن‌ها را به درون آب هدایت می‌کند. این موضوع جالب، زمینه‌ساز ایده‌ای برای استودیو ناتی داگ شد که بازی The Last of Us را بسازد.

«آخرین ما» داستان مردی به نام «جوئل» است که سعی دارد از دختری به نام «الی» در محیط پساآخرالزمانی آمریکا مراقبت کند؛ جایی که قارچ Cordyceps، انسان‌ها را آلوده کرده است. منابع در این وحشتناک ترین بازی جهان بسیار کمیاب هستند؛ بدین معنا که برای پیدا کردن گلوله باید درون زباله‌ها را هم بگردید و با استفاده از نوار چسب و قیچی، چاقو بسازید تا جلوی حمله انسان‌های آلوده به قارچ را بگیرید. صحنه‌های ترسناک در این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ بی‌رحمانه و بی‌پروا هستند؛ اما با ظرافت خاصی در داستان بکار برده می‌شوند. «آخرین ما» به عنوان یکی از ترسناک ترین بازیهای دنیا یکی از بهترین داستان‌های چند سال اخیر در بین بازی‌ها را دارد و جزو بازی‌هایی‌ست که حتما باید آن را تجربه کنید. این بازی در سال 2013 برای کنسول پلی استیشن 3 و در سال 2014 برای پلی استیشن 4 با عنوان The Last of Us Remastered منتشر شد.

 

13- بازی Until Dawn

بازی های ترسناک ps4 لیست بازی های ترسناک برتر

سیزدهمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی تاریخ به بازی Until Dawn اختصاص دارد. فیلم‌های ترسناکی که در آن نوجوانان به خاک و خون کشیده می‌شوند، در طول چند دهه گذشته همواره در بازار وجود داشته‌اند. اما بازی های ترسناک زیادی نبوده‌اند که چندان وارد قلمرو این سبک شوند و کاملا این موضوع را بشکافند. اما بازی Until Dawn که در سال 2015 عرضه شد، این جسارت را به خرج داده است.

این بازی ویدیویی به عنوان یکی از ترسناک ترین بازیهای دنیا در مورد گروهی نوجوان پر شر و شور است که تعطیلات را می‌خواهند در یک کلبه کوهستانی و دورافتاده سپری کنند. اما در آنجا متوجه می‌شوند که موجوداتی ترسناک و مهیب قصد کشتن‌شان را دارند. این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ مملو از سرگرمی نیست و اگر شما نتوانید با منطق درست شخصیت‌ها را در طول بازی حرکت دهید، همه شخصیت‌های آن کشته خواهند شد. این بازی در مسیر خود واقعا شما را به وحشت می‌اندازد و از جمله لایقین عنوان وحشتناک ترین بازی جهان است.

در حالی که بسیاری از بازی‌های موجود تنها به خاطر فاکتور ترس در این فهرست هستند، اما بازی Until Dawn به دلایل دیگری نیز این عنوان را کسب کرده است. این عضو از فهرست ترسناک ترین بازی های جهان به شکلی مطمئن از سنت‌های بازی های ترسناک استفاده کرده و به همان فاکتورهای همیشگی این نوع بازی ها به شکلی بی‌‎نظیر وفادار است.

این عضو از لیست بازی های ترسناک برتر در سال 2015 از سوی کمپانی سونی برای پلتفرم پلی استیشن 4 ارائه گردید. در نهایت آنکه این بازی برای آن دسته از کاربرانی که به دنبال بازی ترسناک برای پلی استیشن 4 هستند، بسیار مناسب است.

 

14-بازی Metro Exodus

فهرست ترسناک ترین بازی های جهان بازی ترسناک برای پلی استیشن 4

بازی Metro Exodus به عنوان چهاردهمین عضو فهرست ترسناک ترین بازی جهان مربوط به اتفاقات آخرالزمانی است که در روسیه اتفاق می‌افتد و یک بازی درام با محوریت خانواده است، هرچند که سبک و سیاقی خشن دارد.

در این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا قوانین مرسوم به چالش کشیده می‌شود. در مراحل اولیه این وحشتناک ترین بازی جهان به شما آموزش داده می‌شود تا نور را از بین ببرید و باعث سیطره یافتن تاریکی شوید. سپس در پناهگاه‌هایی پر از عنکبوت که زیر دریای خزر قرار گرفته، پناه بگیرید. این موجودات با پاهای ترسناک خود در همه جا حضور دارند و شما به عنوان بازیکن این بازی، هیچ گاه نباید زره و ماسک خود را کنار بگذارید.

بازی اول شخص و با سبک و سیاق تیراندازی Metro Exodus در سال 2019 توسط Deep Silver برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان ارائه شد. در نتیجه این بازی برای آن دسته از کاربرانی که به دنبال رعب آور ترین ترین بازی ps4 می‌گردند، قابل انتخاب است.

 

15- بازی Little Nightmares

دانلود ترسناک ترین بازی جهان رعب آور ترین ترین بازی ps4

در پانزدهمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی جهان بازی Little Nightmares قرار دارد. در یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ یعنی Little Nightmares همه چیز شبیه به افسانه و عجیب و غریب است، اما موقعیت‌های آن بسیار سیاه و ناخوشایند است. مسلما برای کودکان فضای مناسبی نیست، مگر اینکه بخواهید آنها را بترسانید. در این بازی که روی شخصیتی با یک روپوش زرد متمرکز شده، شما باید از دست موجودی به نام The Maw فرار کنید که موجوداتی عجیب و غریب و ترسناک هستند و می‌خواهند شما را بگیرند. در حالی که این بازی با مشکلاتی همراه است، اما سبک و سیاق وحشتناک آن باعث شده تا به یکی از ترسناک ترین بازی های کامپیوتر تبدیل شود. در یک صحنه باید از کنار یک موجود کور با بازوهایی بلند فرار کنید و در ادامه باید از دست موجوداتی حریص پنهان شوید تا مبادا شما را بخورند. این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ به شکل یک انیمیشن زیبا، هیجان‌انگیز و جذاب است.

کابوس‌های کوچک که یکی از ترسناک ترین بازیهای دنیا محسوب می‌شود، برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4، نینتندو سوئیچ و ایکس باکس وان عرضه شده است. بدین ترتیب این بازی برای طرفداران بازی های ترسناک پی سی و همین طور آن دسته از افرادی که به دنبال بهترین بازی ترسناک ps۴ یا بازی ترسناک برای ایکس باکس وان هستند، گزینه بسیار مناسبی است.

 

16- بازی Alan Wake

بازی های ترسناک ایکس باکس وان بازی ترسناک ایکس باکس وان

Alan Wake ترسناک‌ترین بازی حال حاضر در میان گیم‌های موجود نیست؛ اما صحنه‌های بازی و شخصیت اصلی آن بهترین نکات بازی هستند. مکان بازی Bright Falls است که با رازهای بسیار مخوفی همراه است. صحنه‌های مختلف موجود در بازی باعث می‌شوند تا موقعیت‌های آن بسیار زنده به نظر برسند. گره‌های داستان Alan Wake همچون مینی‌سریال‌های تلویزیونی آرام آرام باز می‌شوند و کاملا حالت قسمت به قسمت دارند.

بازی Alan Wake لحظات هیجان‌انگیز زیادی دارد. شاید به نظر مبالغه‌آمیز باشد، اما این بازی از نظر بسیاری از کارشناسان دنیای بازی، لذت‌بخش‌ ترین بازی ترسناک دنیا است. گروه دشمنان در Alan Wake بسیار چالش‌برانگیز هستند و تمامی افرادی که این بازی را انجام می‌دهند با چالش‌های هیجان‌انگیزی روبه‌رو می‌شوند.

یکی از ترسناک ترین بازیهای جهان یعنی آلن ویک که توسط Remedy Entertainment ساخته و توسط مایکروسافت استودیوز منتشر گردیده، در اصل برای ایکس باکس 360 و مایکروسافت ویندوز طراحی شده است. در نتیجه، کاربرانی که در جستجوی بازی های ترسناک برای کامپیوتر و یا بازی ترسناک Xbox هستند، می‌توانند آن را انتخاب کنند.

 

17- بازی DOOM 3

ترسناک ترین بازی های کامپیوتر ترسناک ترین بازی های ویدیویی

بازی DOOM 3 به عنوان هفدهمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان نوعی بازی ترسناک اول شخص است که توسط کمپانی id Software طراحی و Activision آن را منتشر کرده است. این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا در سال 2004 و در اصل برای ویندوز ارائه گردید. سال بعد نسخه مخصوص لینوکس آن نیز به بازار آمد و در سال 2005 برای سیستم‌عامل مک عرضه شد. Vicarious Visions آن را برای ایکس باکس پورت کرد که در سال 2005 عرضه شد.

هدف اصلی در این وحشتناک ترین بازی جهان گذشتن موفقیت‌آمیز از مراحل مختلف و شکست دادن دشمنانی است که قصد کشتن شخصیت اول را دارند. در این بازی همچنین بازیکن گاهی اوقات با شخصیت‌هایی نیز روبرو می‌شود که اطلاعات، اشیا و تجهیزات لازم را با خود دارند. در این بازی ده سلاح مختلف برای بازیکن طراحی شده تا با آنها جان خود را نجات دهد. در نتیجه کاربرانی که به دنبال فهرست ترسناک ترین بازی های جهان می‌گردند، این بازی را می‌توانند انتخاب کنند.

 

18- بازی Outlast

بهترین بازی ترسناک ps۴ بازی ترسناک برای ایکس باکس وان

بازی Outlast به عنوان هجدهمین عضو فهرست ترسناک ترین بازی جهان جزو ترسناک ترین بازی تاریخ بشر در فضایی است که عملا هیچ کسی دوست ندارد در دنیای واقعی آن را تجربه کند؛ یک تیمارستان که به نظر متروکه است، اما جنب و جوش زیادی به خصوص هنگام شب در آن وجود دارد. محل این بازی جایی در میان کوهستان است و کیلومترها از هر نوع کمکی دور است. چه کسی می‌تواند چنین جایی را تصور کند؟ فضاهایی که شخصیت اصلی تنها است، خودش به حد کافی ترس به همراه دارد، اما در این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا فضا همچون یک فیلم سیاه و سفید است.

در این وحشتناک ترین بازی جهان استفاده هوشمندانه‌ای از قابلیت دید در شب دوربین صورت گرفته تا در تاریکی بتوان فضای اطراف را دید. تصاویر سبز درخشانی که در این ترسناک ترین بازی جهان برای کامپیوتر وجود دارد، کاملا شبیه به دنیای واقعی است. در جایی از بازی باید به دنبال سایه‌هایی بروید که هنگام حرکت صداهایی از خود تولید می‌کنند و در حالی که باید پشت یک میز پناه بگیرید، باید از طریق قابلیت دید در شب دوربین آنها را پیدا کنید. همچنین وز وز موجودات درون این بازی به ترسناک‌تر شدن آن کمک می‌کنند. هنگامی که دو نفره این بازی را انجام می‌دهید، بسیار جالب و جذاب است، چرا که ممکن است هر یک از شما از ترس جیغ بکشید و باعث ترس دیگری شوید.

این مورد از ترسناکترین بازی های تاریخ توسط Red Barrels طراحی و برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان ارائه شده است. در نتیجه، آن دسته از کاربرانی که در جستجوی ترسناک ترین بازیهای دنیا برای کامپیوتر، ترسناک ترین بازی PS4 و یا بازی های ترسناک ایکس باکس وان هستند، این بازی را می‌توانند انتخاب کنند.

در یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ یعنی Outlast لحظه‌ای وجود دارد که می‌توانست همه‌چیز را تغییر دهد. زمانی که ماشین شما در منطقه‌ای متروکه نزدیک یک تیمارستان ترسناک خراب می‌شود، در جلویی آن بسته است؛ اما کاراکتر بازی که یک روزنامه‌نگار کنجکاو است، پنجره بازی را پیدا می‌کند. در این نقطه، هرکس دیگری که ذره‌ای به امنیت خودش اهمیت بدهد، بیخیال این قضیه می‌شود و به نیروی پشتیبانی زنگ می‌زند که البته اگر این اتفاق می‌افتاد با بازی خیلی افتضاحی رو به رو می‌شدیم؛ اما در عوض، شخصیت ماجرا همراه با دوربین دستی از پنجره وارد تیمارستان می‌شود و چیزی که با آن روبه‌رو می‌شویم، 5 ساعت وحشت خالص است!

در حالی که ساکنین این تیمارستان آن را اداره می‌کنند، راه‌روهای تیمارستان با خون سیاه رنگ پوشیده شده؛ بدین معنا که شما باید با استفاده از قابلیت دید در شب دوربین دستی‌تان از این قسمت‌ها عبور کنید. در بازی های سبک ترسناک، هیچ چیز ترسناک‌تر از تمام شدن باتری دوربین نیست! این وحشتناک ترین بازی جهان در سال 2014 برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد.

 

19- بازی Slender: The Arrival

بازی های ترسناک پی سی لیست بهترین بازی های دلهره آور

نوزدهمین عضو از فهرست ترسناک ترین بازی جهان به بازی Slender اختصاص دارد. سری جدید بازی Slender تحت عنوان The Arrival اولین بار به عنوان میم‌های فروم‌های اینترنتی مشهور شد و به سرعت توانست به یکی از ترسناک ترین بازی های دنیا تبدیل شود. در این عضواز ترسناک ترین بازی های ویدیویی شما باید اقدام به جمع‌آوری هشت یادداشت در یک جنگل تیره و تاریک کنید، در حالی که اهریمن‌ها به دنبال شما هستند. نسخه رایگان این بازی ترسناک قدیمی به نام  The Eight Pages از ویدئوهای Let’s Play یوتیوبی تهیه شده بود و در ادامه مشخص شد فضای وحشتناک و دلهره‌آوری که برای اسلندر پیش می‌آید، به قدر کافی سرگرم‌کننده هست. در نهایت، محبوبیت این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا سبب شد تا کمپانی سازنده آن یعنی استودیوی Blue Isle تصمیم گرفتند، نوعی نسخه پولی از این بازی به نام Slender: The Arrival بسازند که به قیمت 10 دلار برای کاربران عرضه می‌گردد و به عنوان جایزه برای کاربران خود، امکان پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی آکیولس ریفت (Oculus Rift) را ارائه کرده است.

این بازی به عنوان یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ در ابتدا برای مایکروسافت ویندوز و بعدها برای ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 ارائه گردید. در ادامه، برای ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نیز عرضه شد. در نتیجه، این بازی هم اکنون برای افراد در جستجوی بازی ترسناک برای پلی استیشن 4، طرفداران بازی های ترسناک پی سی و یا بازی ترسناک ایکس باکس وان هستند بسیار مناسب است.

 

20- بازی Dead Space

ترسناک ترین بازی جهان که جان چند نفر را گرفته

در بیستمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی جهان بازی Dead Space قرار دارد. اگر سری Resident Evil را سلطان ترسناک ترین بازیهای دنیا قلمداد کنیم که در آن شخصیت اول از ماجرایی نجات پیدا کرده و حالا قصد دارد زنده بماند، در آن صورت بازی Dead Space نوعی بازی است که می‌تواند واقعا جایگاه برتر آن بازی را تهدید کند. در Dead Space همه عناصر ترسناک در کنار هم قرار گرفته و به صورت یک بسته کامل به کاربر ارائه می‌شود. این بازی که در سال 2008 عرضه شد، در مورد مهندسی به نام آیزاک کلارک است که در یک فضاپیمای خراب گیر افتاده است. کمی بعد، معلوم می‌شود که آن فضاپیما آن قدرها هم که به نظر می‌رسد، خالی از سکنه نیست و موجودات فضایی هر چیزی را در آنجا تبدیل به موجوداتی ترسناک کرده‌اند که فقط به فکر خوردن هستند و هرکدام ترسناک‌تر از دیگری است.

این بازی ویدیویی به عنوان یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ با محدود کردن بیش از پیش کاربر، تجربه وحشتناک ترین بازی جهان را به وی ارائه می‌کند. مهمات آیزاک در حال تمام شدن است و در این داستان مرتبا در حال تغییر، اصلا نمی‌داند اوضاع از چه قرار است و در اصل او از سوی چیزهایی تهدید می‌شود که آنها را نمی‌بیند. بنابراین بخش عمده‌ای از فضای رعب‌آور این بازی به چیزهایی باز می‌گردد که شما می‌شنوید و طراحی زیبای صداهای فوق‌العاده در اطراف آیزاک به عنوان جهانی کاملا مرده بسیار خوب از آب درآمده است. اگرچه، این قسمت جدید بازی به موارد دلهره‌آوری همچون محصولات سینمایی روی آورده، اما سری قبلی آن به کابوس‌های ما وابسته بود. این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 ارائه گردیده است.

 

21- بازی System Shock 2

ترسناک ترین بازیهای دنیا ترسناکترین بازی های تاریخ

بیست و یکمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی جهان به بازی System Shock 2 اختصاص دارد. داستان این مورد از ترسناک ترین بازیهای دنیا یعنی System Shock 2 در مورد یک سفینه فضایی خالی از سکنه است و در سال 2114 اتفاق می‌افتد. کاربر در گیم پلی ترسناک ترین بازی جهان نقش سربازی را بازی می‌کند که سعی دارد تا از شیوع یک بیماری ژنتیکی جلوگیری کند. این بازی نیز همچون System Shock از نوع مبارزه‌ای اول شخص و پر از موقعیت‌های اکتشافی است. System Shock 2 برای پلتفرم‌های مایکروسافت ویندوز و لینوکس عرضه شده و از جمله ترسناکترین بازی های تاریخ به شمار می‌رود.

 

22- بازی ترسناک P.T

وحشتناک ترین بازی جهان

بیست و دومین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی جهان به بازی ترسناک P.T اختصاص دارد. در وحشتناک ترین بازی جهان یعنی P.T که مخفف شده Playable Teaser است، شما در یک راهرو قرار می‌گیرید و هزاران روش مختلف برای ترساندن شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بازی لحظاتی وجود دارد که شما با خطراتی روبرو می‌شوید، اما این لحظات بسیار اندک و با فاصله هستند. وحشت اصلی از چیزهای ناشناخته ایجاد می‌شود. فکر این که در پیچ بعدی چه چیزی ممکن است وجود داشته باشد و این که آیا در ادامه با کابوس جدیدی روبرو می‌شویم یا خیر. تخیل شما جاهای خالی را پر می‌کند و در ادامه باعث وحشت بیشتر شما می‌گردد.

همچنین در این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ تمامی ویژگی‌های ترسناک موجود که برای طرفداران یکی دیگر از ترسناک ترین بازی های دنیا یعنی Silent Hill به نوعی حس نوستالژی دارد، یافت می‌شود. این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا توسط Kojima Productions طراحی و توسط Konami برای پلی استیشن 4 ارائه گردید؛ اما هیچ گاه به مرحله عرضه کامل نرسید و تنها یک دمو از آن عرضه شد.

 

23- بازی ترسناک F.E.A.R

ترسناک ترین بازیهای دنیا ترسناکترین بازی های تاریخ وحشتناک ترین بازی جهان

جایگاه بیست و سوم فهرست ترسناک ترین بازی جهان به بازی F.E.A.R اختصاص دارد. این بازی اول شخص به عنوان یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ در مقایسه با بسیاری از گیم‌های شوتر موجود قدرتمندتر و ترسناک‌تر است. هنگامی که شروع به بازی می‌کنید و جلوتر که می‌روید و احساس قدرتمند بودن در خود دارید، ناگهان خطری مانند در معرض تیراندازی دشمن‌ها بودن، می‌تواند باعث شکست خوردن شما شود.

ترس واقعی این عضو از ترسناک ترین بازیهای دنیا آنجاست که صحنه‌ای است که بعد از کشتن تمامی دشمنان در یک اتاق، شاهدش خواهید بود. درست در همان لحظه، متوجه شخصی در انتهای راهرو می‌شوید که به شما خیره شده است. این شخص، یک دختر بچه است که در عین معصوم به نظر رسیدن ممکن است خطر بزرگی برای شما باشد. در ادامه تمامی اشیای موجود در بازی قابلیت حرکت کردن را پیدا می‌کنند و چراغ‌ها روشن و خاموش می‌شوند. برای آنکه بدانید در ادامه چه اتفاقاتی در این بازی می‌افتد، باید آن را خودتان تجربه کنید.

بازی F.E.A.R به عنوان یکی از ترسناکترین بازی های تاریخ توسط Monolith Productions طراحی و توسط Vivendi Universal Games و Warner Bros. Games منتشر شد. این وحشتناک ترین بازی جهان اولین بار در سال 2005 برای مایکروسافت ویندوز ارائه گردید و بعدها توسط Day 1 Studios برای ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 عرضه شد. در نتیجه این بازی برای طرفداران بازی های ترسناک پی سی و کاربران علاقه‌مند به بازی های ترسناک ایکس باکس وان بسیار مناسب است.

 

24- بازی Resident Evil 2 Remake

گیم پلی ترسناک ترین بازی جهان ترسناک ترین بازی جهان برای کامپیوتر

در بیست و چهارمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی جهان بازی ویدیویی Resident Evil 2 قرار گرفته است. لئون کندی به عنوان مامور پلیس اولین روز کاری خود را سپری می‌کند که اتفاقا روز سختی هم هست. این مامور پلیس که در مورد اوضاع و احوال شهر Racoon اطلاعات کافی ندارد و تازه‌کار به حساب می‌آید، با گروهی از شهروندان روبرو می‌شود که به خاطر یک نوع بیماری همه‌گیر تبدیل به زامبی شده‌اند. این عضو از ترسناکترین بازی های تاریخ جزو بهترین نسخه‌های سری بازی Resident Evil 2 است.

بعد از گذشت 20 سال از عرضه اولین سری از این بازی که برای PS1 ارائه شده بود، بازی Resident Evil 2 روانه دنیای بازی شد و البته باورش سخت بود که دوباره این بازی به فهرست ترسناک ترین بازیهای دنیا راه یابد. اما در مورد نوعی بازی صحبت می‌کنیم که با احترام به گذشته و نگاهی به آینده طراحی شده و قدمتی نزدیک به دو دهه دارد. ترکیب اتفاقات قدیمی و جدید در این بازی بسیار موفقیت‌آمیز بوده و نقل دوباره داستان لئون و کلر که قصد فرار از شهری پر از زامبی و هیولاهای دیگر را دارند، عالی از آب درآمده است. البته در این بازی ویژگی‌های بازی ترسناک امروزی نیز در نظر گرفته شده و در آن تیراندازی‌های خوب، معماهای هوشمندانه و برخی سطوح زیبا با هم ترکیب شده‌اند.

رزیدنت اویل 2 ریمیک که یکی از ترسناک ترین بازیهای جهان محسوب می‌شود برای پلتفرم‌های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان ارائه شده است. در نتیجه کاربرانی که به دنبال ترسناک ترین بازی PS4 و یا بازی ترسناک Xbox می‌گردند، این بازی را انتخاب کنند. همچنین این بازی برای طرفداران بازی های ترسناک پی سی نیز مناسب است.

 

25- بازی The Evil Within

بازی های ترسناک ps4 لیست بازی های ترسناک برتر

در بیست و پنجمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی جهان بازی The Evil Within قرار گرفته است. این بازی ویدیویی که یکی دیگر از ترسناکترین بازی های تاریخ با زاویه دید سوم شخص است توسط خالق Resident Evil کارگردانی شده و در اکتبر 2014 برای پلتفرم‌های پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، ایکس باکس 360، ایکس باکس وان و مایکروسافت ویندوز ارائه گردید.

در این بازی شخصیت اصلی به نام سباستین کاستیانوس در دنیایی پر از مکان‌های وحشتناک و با موجودات ترسناک حضور دارد. در این بازی، کاربران باید با دشمنان کابوس‌مانند مبارزه کنند و از مراحل به سلامت عبور کرده و به یافتن گنج‌های مختلف بپردازند. بدین ترتیب، کاربران PS3، PS4 و ایکس باکس که دنبال ترسناک ترین بازیهای دنیا بازار می‌گردند، این بازی را در نظر داشته باشند.

همچنین بخوانید :

26- بازی Resident Evil 4

فهرست ترسناک ترین بازی های جهان بازی ترسناک برای پلی استیشن 4

همچنین بخوانید :

در بیست و ششمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی جهان بازی Resident Evil 4 قرار گرفته است. در این لیست، بارها و بارها به بازی‌ای اشاره کردیم که اکثر بازی های ترسناک موفق از آن الگو برداری کرده‌اند. Resident Evil 4 یکی از ترسناک ترین بازیهای جهان با زاویه دید سوم شخص و موقعیت های تیراندازی است که توسط کمپانی ژاپنی Capcom عرضه شده است. این بازی برای پلتفرم‌های ویندوز، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، ایکس باکس 360، ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ ارائه شد. به این ترتیب، کاربرانی که به دنبال ترسناک ترین بازی PS4 و یا بازی ترسناک Xbox می‌گردند، می‌توانند این بازی را انتخاب کنند. همچنین این بازی برای طرفداران بازی های ترسناک برای کامپیوتر نیز مناسب است.

در این بازی نیز همچون دیگر سری‌های Resident Evil، بازیکنان باید شخصیت اول لئون کندی را از نگاه سوم شخص کنترل کنند. در این سری موارد کنترلی مختلفی اضافه شده است. بر اساس موقعیت، بازیکنان باید به یک نردبان ضربه بزنند، از یک پنجره به بیرون بپرند و یا کار دشمنان زخمی را یک سره کنند.

 

27- بازی Silent Hill 2

دانلود ترسناک ترین بازی جهان رعب آور ترین ترین بازی ps4

آخرین و بیست و هفتمین جایگاه فهرست ترسناک ترین بازی تاریخ به بازی ویدیویی Silent Hill 2 اختصاص یافته است. نسخه دوم بازی Silent Hill که تحت عنوان Silent Hill 2 عرضه شده، محلی برای بعضی از ترسناک ترین موجودات و دشمنان در طول تاریخ بازیهای ویدئویی جهان است. این بازی کلاسیک که برای پلتفرم PS2 طراحی شده بوده، ما را واقعا به وحشت می‌اندازد و ثابت می‌کند که هیچ چیزی ترسناک‌تر از تخیل خودمان وجود ندارد. اگرچه شخصیت اصلی این بازی، جیمز ساندرلند با موجوداتی همچون پرستارانی دروغین و همین طور شخصیتی به نام Pyramid Head روبرو می‌شود، اما به نظر می‌رسد که بیشتر از طرف شیطان درونش مورد تهدید قرار دارد. در این مسیر، شهری خالی از سکنه به نام Silent Hill شخصیت‌های مختلف را دور هم جمع کرده است.

جیمز به خاطر یک نامه به شهر Silent Hill برگشته که به نظر می‌رسد از طرف همسر فوت شده او باشد. اما تنها چیزهایی که او در این راه پیدا می‌کند، یادآوری گناهان و تقصیر او به خاطر مرگ همسرش است. در همه نقاط این شهر، یک ترس جدید نهفته، اما برای اینکه جیمز بفهمد واقعا چه اتفاقاتی افتاده، باید این ترس‌ها را کنار بزند. در Silent Hill شما تنها با یک بازی ترسناک روبرو نیستید، بلکه با داستانی روبرو هستید که هرقدر در آن جلوتر می‌روید، هیجان‌انگیزتر می‌شود.

28. بازی Dead By Daylight بازی های ترسناک ps4

28. بازی Dead By Daylight بازی های ترسناک ps4

امروزه بازی ترسناک ps4 و پلتفرم های دیگر به سطحی رسیده اند که به تنهایی میتوانند گیمر را برای مدت زمان طولانی سرگرم نمایند. این بازی محول شرکت Behaviour Interactive Inc. بوده است که در سال 2016 برای پلتفرم PC عرضه شده و بی تردید با گیم پلی خوب و جذابی که در اختیار داشته میتواند شمارا با چالش های بسیاری مواجه نماید که پیشنهاد میشود در ادامه توضیحات که به داستان و گیم پلی بازی اشاره شده است باما همراه باشید.

بازی Dead By Daylight را میتوان یک بازی ترسناک چند نفره 4vs1 دانست که در آن یک گیمر نقش قاتل وحشی را برعهده میگیرد و چهار گیمر دیگر که در نقش Survivors هستند باید از دست قاتل فرار کنند. این سبک از خط داستانی سبب شده تا بازی از محبوبیت بسیار خوبی برخوردار باشد که در طول گیم پلی میتوانید اقدامات بسیاری را انجام دهید که از اصلی ترین آنها میتوان به دستگیری و شکنجه و کشتن اشاره داشت. اما افرادی که بازمانده اند امکان ادامه دادن گیم پلی به صورت سوم شخص را خواهند داشت که در چنین شرایطی میتوانند از مزیت و موقعیت بهتری بر خوردار باشند.

نقش قاتل در بازی Dead By Daylight به صورت اول شخص بوده است که این مورد به گیمر امکان کنترل بهتر روی طعمه را خواهد داد که باید از تمام تمرکز خود برای شکست دادن دشمنان دیگر استفاده کنید. اصلی ترین هدفی که بازماندگان در این بازی دارند فرار از کشته شدن بوده است که امروزه نسخه های مختلفی از این بازی را میتوانید برای پلتفرم های مختلف دریافت کنید. طراحی عالی در کنار گیم پلی روان میتواند شمارا برای مدت زمان طولانی سرگرم نماید که در این زمینه چالش های بسیاری برایتان درنظر گرفته شده است. در ادامه لیست باما همراه باشید که به بازی های خوب دیگری نیز اشاره شده است.

29. بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl بهترین بازی های ترسناک pc

29. بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl بهترین بازی های ترسناک pc

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl یک بازی وحشتناک و کاملا پویا وده است که توسط شرکت GSC Game World قرار است در سال 2023 عرضه شود که نسخه جدیدی از بازی های استالکر بوده و قرار است دنیا و سبک جدیدی از بازی های ترسناک را به تصویر بکشد که بی تردید برای گیمرهای قدیمی این بازی میتواند هیجانات بسیاری را به نمایش بگذارد که پیشنهاد میشود در ادامه توضیحات مربوط به بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl باما همراه باشید.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl که به منطقه ممنوعه چرنوبیل معروف است پس از دومین انفجار عظیم در سال 2006 آغاز میشود که سبب تغییرات وسیعی در دنیای کنونی شده است. جهش یافته های خشن سبب بوجود آمدن ناهنجاری های مرگبار شده اند که در این میان جناح های مختلفی برای حکمرانی به مناطق بازمانده تشکیل شده اند. حال افرادی که در نقش بازمانده هستند باید برای بقا سخت بکوشند و هم از شر جهش یافتگان فرار کنند و هم از سد مشکلات عظیمی که سدراهشان شده است. این بازی شامل ارزش های بسیاری بوده است که در نقش استالکر باید بدنبال شکست دادن و کشتن نیروهای بسیاری باشید تا بتوانید از خودتان محافظت کنید.

بی تردید بازی S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl یکی از ترسناک ترین بازی های جهان خواهد بود. سبک جهان باز یکپارچه فوتورئالیستی بازی که در یک منطقه رادیواکتیو با وسعت ۶۴ کیلومتر مربع با محیط‌های متنوعی که فضای پسا آخرالزمانی را از زوایای مختلف نشان می‌دهد سبب شده تا این بازی از هر زاویه ای یک گزینه عالی برای سرگرمی باشد. طراحی عالی در کنار خط داستانی طولانی و گیم پلی روان میتواند شمارا با چالش های بسیاری مواجه کند که در این بازی راهی جز کشتن و نابود سازی نیرو و شخصیت های مقابل را نخواهید داشت. پیشنهاد میشود نظر خود را در مورد این بازی آینده نگر و بازی های دیگر باما بیان کنید.

30 بازی The Quarry ترسناک ترین بازی های کامپیوتر

30 بازی The Quarry ترسناک ترین بازی های کامپیوتر

The Quarry آخرین بازی معرفی شده در لیست بازی های ترسناک بوده است که این محصول جذاب توسط شرکت Supermassive Games در دست ساخت بوده و قرار است شرکت نام آشنای 2K Games وظیفه انتشار آنرا در ماه های آینده برعهده داشته باشد که بی شک ویژگی و سبک جدید این بازی ترسناک میتواند هرگیمری را به سمت خود جذب نماید که پیشنهاد میشود در ادامه توضیحات باما همراه باشید و نظر خود را در خصوص این بازی بیان کنید.

The Quarry از دید سایت های مختلفی توانسته امتیاز بالایی را کسب کند که اگر از دوست داران بازی های آنلاین و ترسناک هستید باید بدانید که این گیم یک گزینه عالی بوده که از طراحی بسیار خوبی برخوردار بوده است. تمام اجزای بازی با دقت فراوان و وسواس بالا طراحی شده اند و همین مورد سبب شده تا گیم پلی بسیار خوبی در این بازی پدیدار شود که تمرکز اصلی آن روی صحنه هایی بوده که با خشونت همراه است و بی شک با کیفیت بالایی به تصویر کشیده خواهند شد. این مورد سبب شده تا بازی The Quarry به یک الگو برای گیم های دیگر تبدیل شود.

بازی The Quarry در میان بهترین بازی های ترسناک برای ویندوز بی شک به جایگاه بسیار خوبی خواهد رسید که پیشنهاد میشود نظر خود را در مورد این گیم باما به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است بدانید که تمامی صداگذاری های بازی در محیط های حرفه ای شبیه سازی شده است تا گیمر با حس بهتری سروکار داشته باشد.

سوالات متداول

ترسناک ترین بازی های جهان در این مقاله بر چه اساسی انتخاب شده اند؟

خشونت و امتیاز اصلی ترین دلایل انتخاب بازی های این مقاله بوده است که بی شک نمونه آنرا کمتر دیده اید.

علت علاقه ی مردم به بازی های ترسناک چیست؟

این مورد را میتوان به موارد بسیاری ربط داد اما شرایط جامعه و نبود محیط های مختلف برای خالی نمودن عصبانیت میتواند دلیل خوبی برای این موضوع باشد.

کم حجم ترین و پر حجم ترین بازی های ژانر وحشت این لیست کدامند؟

لازم به ذکر است بدانید که بازی های بسیاری در این لیست وجود داشته که نمیتوان پرحجم و کم حجم ترین آنها را در یک یا دو مورد خلاصه نمود.

سخن پایانی

مقوله ترس و وحشت همواره مقوله جذابی برای بازی‌سازها بوده است. اگر به دنبال دانلود ترسناک ترین بازی جهان باشید در این مقاله موارد مختلفی برای شما تدارک دیده شده است. به طور کلی می‌توان گفت دو نوع ترس عمده وجود دارد که به ترتیب ترس ناگهانی و ترس اتمسفریک نامیده می‌شود و در این مقاله‌ها بازی‌هایی که متعلق به هر دو نوع ترس هستند برای شما مورد معرفی قرار گردید.

بطور کلی در این مطلب سعی کردیم برخی از برترین و ترسناک ترین بازی های جهان را معرفی کنیم. اگر شما هم عنوانی در سبک ترسناک ترین بازیهای جهان مد نظر دارید که در اینجا ذکر نشده، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟ دیدگاه خود را از طریق بخش پایین با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
امیر
.
07 تیر 1402، 13:55
پاسخ
0
0
خیلی عالی
avatar
ساره رفیعی
.
28 اردیبهشت 1402، 16:17
پاسخ
0
0
خیلی خیلی عالی بود 🙃😊
avatar
کیارش
.
21 آبان 1399، 01:08
پاسخ
3
0
من اگه بخوام ب کانال شما فیر یوز بدم چیکار کنم
avatar
امیر
.
20 شهریور 1399، 01:54
پاسخ
1
4
خیلی عالی بود تشکر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400