Immediate Spike

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی ؛ از هلسینکی فنلاند تا ونکوور کانادا

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

وقتی تصمیم به مهاجرت می‌گیریم بدیهی است که به دنبال بهترین مکان‌ها بگردیم تا امنیت و رفاه خود را تضمین کنیم. از این رو قصد داریم تا در این مقاله بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را معرفی کنیم.

بدون شک همه ما به‌دنبال یافتن بهترین مکان برای زیستن هستیم. یکی از اساسی‌ترین بخش‌های زندگی انسان‌ها شغل و تخصص آن‌ها است. یافتن بهترین شهرهای دنیا برای کار، امری اساسی و مهم در دستیابی به زندگی رضایت‌بخش و پرمعنا و آرام است و می‌تواند تفاوت بین زندگی شاد و کسل‌کننده باشد. بسیاری از کشورهای دنیا، به‌منظور جذب نیروهای کار مناسب، دست به تبلیغات گسترده‌ و چشم‌نوازی می‌زنند.

نکته مهم در‌این‌بین، یافتن شهری سازگار با خلق‌و‌خو و اهداف و فرهنگ افراد است. درواقع، عوامل زیادی در یافتن بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی دخیل هستند؛ عواملی که از نیازهای اساسی زندگی گرفته تا مواردی پیش‌پا‌افتاده چون آب‌و‌هوا را شامل می‌شوند. درادامه سعی می‌کنیم با بررسی معیارهای مختلف و معقول، بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را معرفی کنیم.

 

فهرست مطالب

تعادل بین زندگی و کار (Work-Life Balance) چیست؟

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین کشور اروپایی برای زندگی

وجود تعادل بین زندگی و کار فرد، نقشی مهم در میزان رضایتش از زندگی شخصی و حرفه‌ای خود دارد. اصطلاح «تعادل بین کار و زندگی» نخستین‌بار در دهه 1970 در کشورهای آمریکا و انگلستان برای توصیف نیاز طبیعی کارمند به صرف زمان در امور خارج از محدوده کاری به‌کار برده شد. این امور می‌توانند شامل مواردی چون گذراندن وقت با خانواده و دوستان و سرگرمی‌ها شوند.

در‌حال‌حاضر، مطالعات اخیر نشان می‌دهند زندگی حرفه‌ای بسیار دشوارتر و درگیرکننده‌تر از 10 سال پیش است. ساعات کاری طولانی اثری منفی بر وضعیت روحی و فیزیکی کارمندان می‌گذارد و به پیچیدگی روابط خانوادگی آن‌ها منجر می‌شود. این مسئله نیاز به وجود تعادل بین زندگی و کار را به میزان زیادی افزایش داده است. بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی، آن‌هایی هستند که کارفرمایانشان این تعادل را به‌شکلی مناسب برقرار می‌کنند.

بهترین شهرهای دنیا برای زندگی و کار

مهم‌ترین عوامل در انتخاب بهترین شهرها برای کار و زندگی، ساعات کاری، وضعیت مرخصی و خدمات رفاهی و درمانی هستند؛ مؤلفه‌هایی که می‌توانند رضایت یک کارمند را از زندگی حرفه‌ای و شخصی خود، رقم بزنند. در ادامه، به 15 شهری اشاره می‌کنیم که بهترین شرایط کاری و زندگی را به شهروندان خود ارائه می‌دهند

1. هلسینکی (فنلاند) | بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی Helsinki / بهترین کشور اروپایی برای زندگی

هلسینکی پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور فنلاند است. این شهر در ساحل خلیج فنلاند بنا شده و جمعیتی برابر با 650 هزار نفر دارد. هلسینکی مهم‌ترین شهر فنلاند بهترین کشور اروپایی برای زندگی در حوزه‌های سیاسی، تحصیلی، اقتصادی، فرهنگی و تحقیقاتی است. از شهرهای مهم نزدیک به هلسینکی می‌توان به استکهلم و سن‌‌پتزربورگ و تالین اشاره کرد. این شهر میزبان مراسم المپیک در سال 1952 بوده است.

شهروندان هلسینکی، تنها با 40 ساعت کار در هفته، از موهبت زندگی در بهترین شهر دنیا برای کار برخوردارند. سازمان‌های این شهر سالانه 30 روز مرخصی و کارفرمایان این شهر نیز 1127 روز مرخصی والدین در اختیار کارمندان خود می‌گذارند که رقمی شگفت‌آور است.

2. مونیخ (آلمان) | بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین کشور برای زندگی

مونیخ پایتخت کشور آلمان و پرجمعیت‌ترین شهر ناحیه باواریا است. این شهر حدودا 1.5 میلیون نفر را در خود جای داده و پس از برلین و هامبورگ، سومین شهر بزرگ آلمان بهترین کشور اروپایی برای زندگی و دوازدهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر رودخانه آیسار است. مونیخ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز هنری، علمی، تکنولوژیکی، اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، تجاری و تحصیلی دنیا شناخته می‌شود.

کیفیت بالای زندگی در مونیخ، آن را به یکی از بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی تبدیل کرده است. شهر مونیخ به‌عقیده بسیاری از کارشناسان، یکی از آرام‌ترین شهرهای دنیاست. میزان ساعات کاری ساکنان این شهر 41 ساعت در هفته است. کارفرمایان مونیخ سالیانه حداقل 20 روز مرخصی دراختیار کارکنان خود قرار می‌دهند و مرخصی والدین نیز 406 روز است.

3. اسلو (نروژ) | بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین شهر دنیا برای مهاجرت ایرانیان

اسلو پایتخت کشور نروژ و پرجمعیت‌ترین شهر آن است. این شهر در سال 1040م بنا و به‌مرور به مرکز تجارت نروژ تبدیل شد. بافت اسلو ترکیبی از مناطق روستایی و شهری است. پایتخت کشور نروژ بهترین کشور اروپایی برای زندگی در سال 1624 و در دوران حکمرانی شاه کریستین چهارم، در آتشی وحشتناک سوخت و سپس با نام کریستیانیا بازسازی شد. نامی که باردیگر در سال 1925 به اسلو تغییر یافت. شهر اسلو مرکز اقتصادی و حکومتی کشور نروژ و از بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی است.

یکی از جالب‌‌ترین ویژگی‌های زندگی در شهر اسلو، ساعات کاری کم کارمندانش است. شهروندان پایتخت نروژ به طور متوسط فقط 38.9 ساعت در هفته کار می‌کنند. سازمان‌های این شهر خدمات حمایتی مناسبی در زمینه‌های درمانی و رفاهی دراختیار کارکنان خود قرار می‌دهند.

4. هامبورگ (آلمان) | بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال 2022

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و هشتمین شهر بزرگ قاره اروپا است. این شهر جمعیتی بالغ بر 1.84 میلیون نفر را در خود جای می‌دهد. این شهر یکی از 16 ایالت فدرال آلمان است و در جوار رودخانه الب قرار دارد. هامبورگ شهری قدیمی و با تاریخ بسیار غنی است. اهالی هامبورگ شاهد بلایای فاجعه‌آمیزی چون آتش‌سوزی عظیم هامبورگ سیلی بزرگ در سال 1962 و درگیری‌های وحشتناک جنگ جهانی دوم بوده‌اند. این شهر پیش از متحدشدن آلمان، ایالتی مستقل بوده است.

شهروندان شهر هامبورگ، همچون مونیخ، به طور متوسط هفته‌ای 41 ساعت را به زندگی حرفه‌ای خود اختصاص می‌دهند. هامبورگ یکی از کم‌استرس‌ترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی است. سازمان‌های فعال در این شهر شرایط رفاهی و مرخصی‌های مناسبی دراختیار کارمندان خود قرار می‌دهند. با این حال امنیت کمتر این شهر درمقایسه‌با مونیخ، از تبدیل آن به بهترین شهر آلمان برای کار و زندگی جلوگیری می‌کند.

5. استکهلم (سوئد) | بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی

پایتخت کشور سوئد، استکهلم، پرجمعیت‌ترین شهر در نواحی اسکاندیناوی است. این شهر حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و شامل 15 جزیره کوچک می‌شود. استکهلم درکنار دریاچه مالارن واقع است که به دریای بالتیک می‌ریزد. تاریخ آغاز زندگی انسان‌ها در این شهر، به شش قرن پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد. در سال 1252، بیرگر یارل استکهلم را بنا کرد. این شهر مرکز فرهنگی، رسانه‌ای، سیاسی و اقتصادی کشور سوئد بهترین کشور اروپایی برای زندگی است.

دولت سوئد طرح‌های فراوانی برای برقراری تعادل بین زندگی شخصی و حرفه‌ای کارکنان خود ارائه داده است. استکهلم یکی از آرام‌ترین و بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی برای تمامی افراد محسوب می‌شود. تنوع فراوان ساکنان این شهر از منظر‌های گوناگون، محیطی جذاب و مهاجرپسند ایجاد کرده است.

6. برلین (آلمان) | بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی

برلین، پایتخت کشور آلمان، چه ازنظر مساحت و چه ازنظر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر این کشور است. درحدود چهار میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند و این شهر یکی از 16 ایالت فدرال کشور آلمان است. برلین در کرانه رودخانه اسپری قرار دارد. از ویژگی‌های محیطی این شهر می‌تواند به وجود دریاچه‌های فراوان در نواحی غربی و جنوب‌شرقی رودخانه اسپری اشاره کرد. ناگفته نماند آب‌و‌هوای برلین بسیار متنوع است.

حدود یک‌سوم این شهر را جنگل‌ها، پارک‌ها، باغ‌ها، رودخانه‌ها، کانال‌ها و دریاچه‌ها تشکیل می‌دهند. ساعت آغاز کار در برلین، 10 صبح است و این شهر ازنظر استرس، وضعیتی بدتر از هامبورگ و مونیخ دارد.

7. زوریخ (سوئیس) | بهترین شهرهای دنیا برای زندگی

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال 2022

زوریخ یکی از شهرهای شمالی کشور سوئیس است. این شهر در کرانه دریاچه زوریخ قرار دارد و بزرگ‌ترین فرودگاه و ایستگاه قطار سوئیس را در خود جای می‌دهد. 15 سال پیش از میلاد مسیح،‌ رومی‌ها این شهر را بنا کردند.

ساعات کاری در شهر زوریخ، نسبتا زیاد است و سازمان‌های آن امکانات رفاهی و درمانی خوبی ارائه می‌دهند. این شهر یکی از کم‌استرس‌ترین مکان‌های دنیا برای کار و زندگی است و از این حیث، تنها مونیخ توانایی رقابت با آن را دارد. زوریخ پرجمعیت‌ترین شهر سوئیس است و ویژگی‌هایی چون آلودگی هوای اندک و میزان رضایت از زندگی زیاد شهروندان، آن را به یکی از بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی تبدیل کرده‌اند.

8. بارسلونا (اسپانیا)

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین شهر دنیا برای مهاجرت ایرانیان

بارسلونا در در شمال‌شرقی کشور اسپانیا قرار دارد و بزرگ‌ترین شهر ناحیه کاتالونیا است. این شهر حدود 6.4 میلیون نفر را در خود جای داده و به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای قاره اروپا شناخته می‌شود. در قرون وسطی، رومی‌ها این شهر را ساختند. این شهر یکی از مهم‌ترین نواحی پادشاهی آراگون بود و درحال‌حاضر، یکی از غنی‌ترین شهرهای اسپانیا بهترین کشور اروپایی برای زندگی از منظر فرهنگ و تاریخ است.

مواردی چون بناهای تاریخی آنتونی گادی و لوییس دامنک آی مونتانر این شهر را به یکی از مراکز گردشگری دنیا تبدیل کرده‌اند. کارکنان شهر بارسلونا از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی به طور متوسط، 41 ساعت در هفته کار می‌کنند؛ میزانی که از تمامی شهرهای حاضر در این فهرست بیشتر است. با‌این‌حال، سازمان‌های این شهر حدود 30.5 روز مرخصی دراختیار کارمندان خود قرار می‌دهند.

9. پاریس (فرانسه)

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی / بهترین کشور اروپایی برای زندگی

پاریس یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی و پایتخت کشور فرانسه است. این شهر با جمعیتی حدود دومیلیون نفر، شلوغ‌ترین شهر فرانسه است و از قرن هفدهم، به‌عنوان یکی از مراکز اقتصادی،‌ دیپلماسی، تجاری، مد، علمی و هنری اروپا شناخته می‌شود. پاریس پس از سنگاپور،‌ گران‌ترین شهر دنیاست. این شهر دو فرودگاه بزرگ دارد و یکی از شلوغ‌ترین سیستم‌های مترو دنیا را در خود جای می‌دهد. پاریس بیش از هر چیزی با موزه‌های خود شناخته می‌شود.

دولت فرانسه بهترین کشور اروپایی برای زندگی لایحه‌های زیادی برای ایجاد تعادلی سالم و مناسب بین زندگی کاری و شخصی کارکنان خود ایجاد کرده است. شهروندان این کشور به طور متوسط، 35 ساعت را در هفته وقف شغل خود می‌کنند و می‌توانند درصورت تمایل، از دریافت ایمیل‌های کاری در اوقات استراحت خود خودداری کنند.

10. ونکوور (کانادا)

بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی Vancouver / بهترین ایالت امریکا برای زندگی

ونکوور شهری ساحلی در غرب کانادا و پرجمعیت‌ترین شهر ناحیه بریتیش کلمبیا است. این شهر حدود سه‌میلیون نفر جمعیت داد و ونکوور یکی از متنوع‌ترین شهرهای دنیا از منظر نژادی و زبانی است و سالیانه پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا است. طبق آمار، زبان مادری بیش از 50 درصد ساکنان این شهر غیرانگلیسی است. حدود 30 درصد از شهروندان ونکوور چینی هستند و به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا برای کار و زندگی شناخته می‌شود.

سالیانه کنفرانس‌ها و رویدادهای جهانی فراوانی در ونکوور برگزار می‌شوند. در سال 1867، فردی انگلیسی به نام جان دیتون این شهر را بنیان نهاد. ونکوور تنها بهترین شهر دنیا برای مهاجرت ایرانیان است و ساکنانش، به‌طور متوسط هفته‌ای 40 ساعت کار می‌کنند و سالیانه فقط 10 روز مرخصی دارند.

11. اوکلند (نیوزیلند)

بهترین کشور برای زندگی

اوکلند یکی از بهترین شهرهای اروپا برای زندگی و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور نیوزیلند است‌. این شهر حدود 1 میلیون و 500 نفر جمعیت و بزرگترین بندر این کشور را در نیمه جنوبی خود جای داده است. علاوه بر این اطلاعات باید بگوییم که این شهر یکی از امن شهرهای کشور نیوزلند، بهترین کشور اروپایی برای زندگی، محسوب می‌شود که بالاترین سرانه قایق‌های بادبانی در جهان را به خود اختصاص داده است. بیشتر ایرانیان مقیم نیوزلند در این شهر حضور دارند.

اقتصاد نیوزلند، آزاد و توسعه یافته است و رتبه 53ام را در لیست بزرگترین اقتصاد ملی و رتبه 68ام قدرت خرید در جهان را دارد‌. نرخ بیکاری در این کشور پس از افت و خیز فراوان ثابت شد و اکنون کشور شایسته‌ای از لحاظ امنیت شغلی محسوب می‌شود. شهروندان اوکلند از ساعت 8:30 دقیقه صبح تا 17:00 بعداظهر باید سخت مشغول کار باشند (حدود 40 ساعت در هفته) و پس از می‌توانند به تفریح بپردازند. علاوه بر این موارد کارفرمایان اوکلندی به نیازهای کارمندان آگاه هستند و آنها را رفع می‌کنند.

12. دوسلدورف (آلمان)

بهترین شهرهای اروپا برای زندگی

از جمله بهترین شهرهای دنیا برای زندگی شهر دوسلدورف آلمان است‌. اصولا کشور آلمان جز آن دسته کشورهای اروپایی محسوب می‌شود که پذیرای مهاجران است‌‌. دوسلدورف مرکز ایالت نوردراین-وستفالن و دومین شهر پرجمعیت آلمان با جمعیتی حدود 6.2 میلیون نفر است تا حدی که فرودگاه این شهر نیز سومین فرودگاه شلوغ جهان از لحاظ رفت و آمد محسوب می‌شود.

دوسلدورف در واقع پایتخت مد و هنر کشور آلمان است. این شهر 22 دانشگاه دارد که از معروف‌ترین آنها باید به دانشگاه‌ هنریک هاین، هنر و موسیقی دوسلدورف اشاره کنیم. همچنین اقتصاد این شهر اط طریق فروش لوازم خدمات تلفنی و بندر دوسلدورف در گردش است. همچنین سطح خدمات ارتباطی و سرعت اینترنت در این شهر بالاست.

13. لس آنجلس (ایالات متحده آمریکا)

بهترین شهر دنیا برای مهاجرت ایرانیان / بهترین ایالت امریکا برای زندگی

لس آنجلس یا شهر فرشتگان از بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی است که بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیای آمریکا محسوب می‌شود. این شهر پس از نیویورک، با جمعیتی حدود 3.9 میلیون نفر دومین شهر پرجمعیت آمریکا محسوب می‌شود‌ و رتبه 18ام درمیان پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان را نیز دارد. جمعیت زیادی از لاتینوها (افراد آمریکای لاتین) در این شهر زندگی می‌کنند. اصولا کالیفرنیا را می‌توان بهترین ایالت امریکا برای زندگی و شهر لس آنجلس را مکان خوبی برای مهاجران ایرانی دانست.

اقتصاد لس آنجلس بر پایه فیلمسازی، هوافضا، فناوری و گردشگری می‌چرخد. همچنین بندرهای این شهر نیز منبع درآمد آن هستند. هزینه زندگی در این شهر بالاست اما از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است و آب‌ و هوای خوبی نیز دارد.

14. کپنهاگ (دانمارک)

بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال 2022

کپنهاگ یا کپنهاگن پایتخت کشور دانمارک بهترین کشور اروپایی برای زندگی است‌‌. این شهر پیشینه تاریخی فراوانی دارد و چندین بار با خاک یکسان شده و دوباره خود را ساخته است. این شهر جمعیت زیادی از دانمارک یعنی چیزی حدود 1.6 میلیون نفر را در خود جای داده و پرجمعیت‌ترین شهر دانمارک است. کپنهاگ می‌تواند مکان خوبی برای مهاجران ایرانی که تخصص خاصی دارند باشد زیرا علیرغم مالیات‌های بالای این کشور از متخصصان غیربومی مالیات کمی می‌گیرند.

کپنهاگ یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی در سال 2022 محسوب می‌شود زیرا این کشور جز شادترین کشورهای دنیاست و از لحاظ امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارد‌. البته لازم به ذکر است که هزینه‌ها در دانمارک بالا هستند اما این باعث نارضایتی نمی‌شود زیرا در ازای هزینه‌های بالا خدمات خوبی نیز دریافت می‌کنید.

15. سیدنی (استرالیا)

بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی

اگر به لیست بهترین کشور برای زندگی سری بزنیم قطعا نام استرالیا را می‌بینیم و ا‌کنون قصد داریم شهر سیدنی را به شما معرفی کنیم‌. سیدنی بزرگترین شهر استرالیا و قاره اقیانوسیه است که در مرکز ایالت نیو ساوت ولز قرار دارد. جمعیت این شهر بیش از 5 میلیون نفر تخمین زده شده و بهترین مکان این قاره برای جذب گردشگران است.

اگر بخواهیم سیدنی را از لحاظ اقتصادی بررسی کنیم باید بگوییم که اصلا خیال نکنید با شهری ارزان روبه‌رو هستید، بسته به امکانات بالا و بزرگی شهر هزینه‌ها در استرالیا بالا می‌رود. اما خبر خوب اینجاست که فرصت‌های شغلی زیادی نیز در سیدنی قرار دارند و همچنین از میزان درآمد بالایی نیز برخوردار هستند.

کلام آخر

در این مقاله، سعی کردیم شما را با بهترین شهرهای دنیا برای زندگی آشنا کنیم. البته مهاجرت امری بسیار مهم است و فقط در این مقاله به شهرهای پر از رفاه جهان اشاره شد. اگر شما نیز ساکن شهری با تعادل مناسب بین زندگی شخصی و کار هستید، حتما تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
رسول
.
06 دی 1399، 15:13
پاسخ
0
2
شاید اگر بگم دلم میخواست ایرانی نبودم و اهل یکی ازاین شهر ها بودم . جبهه بگیرید. ولی واقعا دیگه تعلق خاطری به اینجا ندارم. اینجا زندگی نکردم و رنج کشیدم . همیشه نا امیدم کرده و ازم یه چیزی کم کرده . همیشه بهم دروغ گفته و هیچ وقت حس غرورم رو بیدار نکرده .
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402