چگونه گوشی را اشغال کنیم؟ آموزش روش های از دسترس خارج کردن گوشی

از دسترس خارج کردن گوشی سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با نحوه از دسترس خارج کردن سیمکارت آشنا هستید؟ برای اشغال کردن خط سیمکارت، طریقه های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه با آموزش از دسترس خارج کردن گوشی، همراه پلازا باشید.

ممکن است به هر دلیلی شخصی تمایل به جواب دادن گوشی خود نداشته باشد، اما خاموش کردن و ریجکت کردن نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ یکی از روش‌های مورد استفاده، خارج کردن گوشی از دسترس است. به همین منظور تیم تحریریه پلازا در نظر دارد تا شما را با روش‌های خارج کردن گوشی از دسترس آشنا کند. همچنین کد لازم برای از دسترس خارج کردن گوشی در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل را نیز در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

آموزش از دسترس خارج کردن گوشی

برای از در دسترس نبودن سیمکارت، می‌توانید از روش‌های گفته شده در این مقاله استفاده کنید. در ادامه با آموزش روش‌های از دسترس خارج کردن گوشی همراه شما هستیم.

1. نحوه از دسترس خارج کردن سیمکارت؛ تغییر اپراتور شبکه

برای خارج کردن گوشی از دسترس در این روش لازم نیست گوشی را خاموش کنید. برای این ترفند در ابتدا لازم است تنها تلفن همراه خود را از دسترس خارج کنید. برای فعال کردن این قسمت باید وارد قسمت Settings < More settings < Network selection شوید و گزینه Manual را انتخاب کنید.

پس از انتخاب Manual باید به مدت 10 تا 15 ثانیه صبر کنید تا گوشی همراه شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه شناسایی شده خود را نشان دهد. پس از آن یکی از شبکه‌هایی که متعلق به سیم کارت شما نیست را انتخاب کنید. این عمل باعث خارج کردن گوشی از دسترس می‌شود. برای آنکه دوباره تلفن همراه خود را به حالت اول برگردانید، باید تمام مراحل گفته شده را تکرار کنید و سپس گزینه Automatic را انتخاب کنید.

2. از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه با دایورت کردن

چگونه گوشی را اشغال کنیم / از دسترس خارج شدن موبایل

برای از دسترس خارج كردن سیم کارت همراه اول می‌توانید از روش دایورت کردن نیز استفاده کنید. بدین منظور باید تماس‌های خود را روی خطی که خاموش بوده و از آن استفاده نمی‌شود دایورت کنید. برای فعال کردن این روش وارد Setting و سپس وارد قسمت Call Forwarding شده و شماره موبایل خاموش را که قصد دایورت کردن روی آن را دارید، وارد می‌کنید.

3. خارج کردن باتری گوشی بدون خاموش کردن آن

حرکت انتحاری! برای از دسترس خارج كردن گوشی، یکی از آسان‌ترین راه‌ها، خارج کردن باتری تلفن همراه بدون خاموش کردن آن است. با استفاده از این روش تا زمانی که مجددا تلفن خود را روشن کنید، موبایل شما از دسترس خارج می‌شود. در این حالت پیغام «مشترک مورد نظر در دسترس نیست» هنگام تماس با خط شما شنیده خواهد شد.

4. پیچیدن تلفن همراه در فویل آلومینیومی

یکی دیگر از طریقه های اشغال کردن خط سیمکارت، پیچیدن تلفن همراه در فویل آلومینیومی است. در این روش کافی است گوشی‌تان را در یک فویل آلومینیومی بپیچید. با این کار تلفن شما در دسترس نخواهد بود.

5. قرار دادن گوشی در حالت پرواز؛ از دسترس خارج شدن سیم کارت ایرانسل

نرم افزار از دسترس خارج کردن گوشی / از دسترس خارج کردن گوشی اپل

تمامی گوشی‌های امروزی همگی دارای گزینه‌ای به نام حالت پرواز (Flight mode یا Airplane mode) هستند. برای از دسترس خارج كردن گوشی باید این گزینه را فعال کنید. این روش را تست کنید تا از کار کردن آن به این منظور مطمئن شوید؛ به دلیل آنکه قرار دادن در حالت پرواز برای همه گوشی‌ها باعث خارج کردن گوشی از دسترس و یا در واقع پیغام «مخاطب در دسترس نمی‌باشد»، نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با حالت پرواز در گوشی‌های همراه می‌توانید از این مقاله هم کمک بگیرید.

6. خارج کردن سیم کارت

کد دستوری از دسترس خارج شدن همراه اول / اشغال کردن خط سیمکارت

در بعضی از تلفن‌های همراه سیم کارت زیر باتری گوشی قرار نگرفته است. برای این دسته از گوشی‌ها این نحوه از دسترس خارج کردن سیمکارت، مناسب است. شما می‌توانید سیم کارت خود را خارج کنید و سپس آن را وارد گوشی کنید. این روش باعث از در دسترس نبودن سیمکارت می‌شود. گوشی سیم کارت را قبول نمی‌کند تا زمانی که گوشی خود را یک دور خاموش و روشن کنید.

7. از دسترس خارج شدن موبایل با بلاک کردن شماره

اگر تمایلی به استفاده از روش‌های بالا ندارید، بهترین کار برای از دسترس خارج كردن خط همراه اول برای شماره خاص، بلاک کردن آن شماره است. در این صورت آن شماره دیگر قادر به برقراری تماس با شما نخواهد بود. البته بسته به تنظیمات شبکه و گوشی ممکن است پیام‌های متفاوتی برای طرف مقابل ارسال شود. قبل از استفاده از این روش آن را با یک شماره دیگر خودتان امتحان کنید.

 کد خارج شدن از دسترس گوشی

موارد بالا روش‌های از دسترس خارج کردن گوشی بودند. البته برنامه های از دسترس خارج كردن خط سیمکارت برای شماره خاص هم وجود دارند که همین کارها را انجام می‌دهند، اما تا حد امکان بهتر است آن‌ها را روی گوشی نصب نکنید. اما علاوه بر موارد بالا، برای از دسترس خارج كردن ایرانسل و همراه اول تا پیش از این می‌توانستید از کد از دسترس خارج شدن همراه اول و ایرانسل که در زیر به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

 • فعالسازی: کد #094*21* را از چپ به راست شماره گیری کنید. با گرفتن این کد قادر به برقراری تماس و ارسال پیام هستید، اما شخصی نمی‌تواند با شما تماس بگیرد. «شماره مورد نظر در شبکه نیست» پاسخی است که در جواب شخص تماس گیرنده به فرد داده می‌شود.
 • غیرفعالسازی: برای بازگشت تلفن همراه دوباره به حال عادی تنها کافی بود که کد #21# را شماره گیری کنید تا به حالت اول برگردید.

با این حال، کد در دسترس نبودن همراه اول و ایرانسل دیگر بنظر نمی‌رسد کار کند و ظاهرا توسط اپراتورها از دسترس خارج شده است. به همین ترتیب کد از دسترس خارج شدن گوشی دیگر قابل استفاده نیست. با توجه به از دسترس خارج شدن این کد، بهترین کار استفاده از روش‌هایی است که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم.

سوالات متداول

1. چگونه گوشی اپل خود را از دسترس خارج کنیم؟

همانطور که گفتیم کد از دسترس خارج شدن رایتل یا ایرانسل و یا همراه اول دیگر قابل استفاده نیست. شما چه گوشی اندرویدی داشته باشید و چه اپل، باید از سایر روش‌هایی که در این مطلب برای از دسترس خارج شدن موبایل به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

2. چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم؟

می‌توانید حالت هواپیما را فعال کنید، گوشی را خاموش کنید، از برنامه‌های مختص اینکار استفاده کنید یا اینکه اپراتور شبکه را همانطور که در این مطلب گفتیم بصورت دستی تغییر دهید.

سخن پایانی

ممکن است به هر دلیلی تمایل پاسخگویی به تلفن همراه خود را نداشته باشید و از طرف دیگر رد تماس گزینه مناسبی نباشد. به همین دلیل از از دسترس خارج كردن گوشی، بهترین گزینه است. طریقه های زیادی برای اشغال کردن خط سیمکارت وجود دارد. گوشی‌های اندروید و آیفون هر کدام راه حل‌های مخصوص به خود را در این زمینه دارند. در این مقاله آموزش از دسترس خارج کردن گوشی، چندین روش برای انجام این کار را با هم مرور کردیم. آیا تا به حال از روش‌هایی که در این مقاله معرفی شدند استفاده کرده‌اید؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات و تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران30 دیدگاه
avatar
اووووف
.
03 آبان 1401، 14:55
پاسخ
0
3
سلام من هركسي باهام تماس ميگيره خطم مشغول ميزنه چطور بايد درستش كنم
avatar
اکرم
.
09 شهریور 1401، 19:02
پاسخ
3
3
گزینه خوبیه که بتونیم مدتی بدون تماس احساس آرامش کنیم از وقتی تلفن همراه اختراع شد دیگه حریم تنهاییمونم بدون مزاحمت نیست و در هر شرایطی باشیم باید جوابگو باشیم... "کد در دسترس نبودن ایرانسل "یکی از روشهای مورداستفاده خارج کردن گوشی از دسترسه...برای در دسترس نبودن سیمکارت لازم به خاموش کردن نیست میتونیم روی خطی که خاموشه دایورت میکنیم و یا میشه باطری گوشی رو درآورد اما روش پیچیدن گوشی توی فویل اصلا به نظرم نظر خوبی نیست بهترین کار همون دایورت کردنه که راحتم میتونی از گوشیت استفاده کنی
avatar
.
08 شهریور 1401، 15:48
پاسخ
4
0
برنامه از دسترس خارج کردن خط همراه اول، به شما کمک میکنه افرادی که قبلا با شما تماس گرفتن رو به راحتی ببینید. این برنامه به دلیل قابلیت از دسترس خارج کردن به شما کمک میکنه تماس هاتون را به آسانی مدیریت کنین. امکانات این برنامه یکی میتونه پخش پیام های مشترک در دسترس نمی باشد باشه و...
avatar
majid
.
07 شهریور 1401، 22:54
پاسخ
1
0
کد در دسترس نبودن همراه اول خیلی چاره ی خوبی برای در رفتن از جواب دادن به تماسایی که هیچ تمایلی به شکل گیری مکالمه با اونی که زنگ میزنه نداری. ریجکت کرد که خیلی ضایعست گوشی هم که نمیشه خاموش کرد چون به هر حال گوشی یکی از نیازهای بیست چهارساعتست و نمیشه خاموشش کرد از این جهت از دسترس خارج کردن گوشی خیلی روش خوبیه. به روش های خوب و کاربردی ای اشاره کردید اما پیچیدن تلفن تو فویل آلومینیومی به نظرم به دور از خردمندی بود برای این لیست. چه کاریه اخه اگه بخوای همچین کاری بکنی گوشی رو خاموش میکنی دیگه.
avatar
ارسلان طالبی
.
08 شهریور 1401، 10:15
پاسخ
0
4
@majid
متاسفانه اختراع تلفن همراه باعث شده همه آدما خیلی راحت در دسترس شما باشن و این بعضی مواقع باعث نقض حریم شخصی میشه. این خروج از دسترسی بودن بنظرم راه حل خوبیه که یه گوشه دنج باشید حتی شده برای چند ساعت
avatar
.
06 شهریور 1401، 23:16
پاسخ
3
1
دایورت کردن خیلی خوبه 😅 قشششنگ گوشی رو دایورت میکنی رو یه گوشی خاموش بعد با گوشی روشن خودت کاراتو انجام میدی چون ادم وقتی نمیخواد جواب کسیو بده و گوشی خودشو خاموش میکنه کامل از کار و زندگی میفته اما این روش قشنگ جوابه . از طریق اپراطور هم میشه گوشی رو از دسترس خارج کرد بلاک کردن شماره هم یه گزینس اما شاید بعضی وقتا نشه یه شماره رو بلاک کرد اینجور مواقع بهتره با کد خط رو از دسترس خارج کرد تازه بعد از مدتی با یه کد دیگه راحت میشه در دسترس قرار داد . خلاصه برای اینکه چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم جای نگرانی نیست .
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400