آموزش شمارش تعداد کلمات در فایل پی دی اف

شمارش تعداد کلمات در ورد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای محاسبه و شمارش تعداد کلمات در یک فایل PDF، روش بسیار ساده‌ای وجود دارد که شامل نحوه شمارش تعداد کاراکتر تایپ شده تعداد اعداد نیز می‌شود. در ادامه این مقاله نحوه شمارش تعداد کلمات پی دی اف آورده شده است.

امروزه نوشتن مقاله و پایان‌نامه با کامپیوتر در دانشگاه‌ها اجباری شده است. اغلب فایل‌های دانشگاهی باید تعداد مشخصی واژه، به عنوان مثال 1000 یا 80000 کلمه داشته باشند. بنابراین، بسیار مهم است که تعداد کلمات در مقالاتی که نوشته می‌شوند، طبق دستورالعمل‌های گفته شده رعایت شوند. برای شمردن کلمات در پی دی اف روش‌های بسیار ساده‌ای وجود دارند که در بخش‌های مختلف این مقاله به صورت جداگانه توضیح داده می‌شوند. همراه پلازا باشید.

فهرست مطالب:

شمارش تعداد کلمات در PDF

هیچ محتوایی بدون ویرایش یا بازبینی تأیید نمی‌شود. با تعداد بیشتری از افراد که به صورت آنلاین کار می‌کنند و محتوای دیجیتالی روزانه ایجاد و ارسال می‌شود، این روند بررسی محتوا به طور طبیعی به صورت دیجیتالی اتفاق می افتد. به همین دلیل است که بسیاری از ابزارهای بررسی اسناد به صورت آنلاین وجود دارد.

از دستور زبان گرفته تا املا، ابزارهایی برای هر چیزی که مربوط به تصحیح مقالات و پیش نویس‌ها باشد، وجود دارد. ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که بخواهید کلمات موجود در یک فایل را بشمارید تا مطمئن شوید که طول آن به طور مناسب با موضوع شما مطابقت دارد، انتظارات خوانندگان شما را برآورده می‌کند و از نظر اعتبار برای موتورهای جستجو مانند Google برجسته می‌شود.

بنابراین چگونه می توان شمارش کلمه را در PDF انجام داد؟ ما می‌دانیم که تعامل با محتوای PDF دشوار است، اما در این پست، چند ابزار را پوشش می‌دهیم که می‌توانند به شما در انجام شمارش کلمات برای PDF کمک کنند.

محاسبه تعداد کلمات یک فایل pdf

استفاده از ورد

برای محاسبه تعداد کلمات یک فایل pdf آنلاین، بدون استفاده از PDF Reader یا بدون نیاز به تبدیل فایل‌های PDF لازم است که فایل پی دی اف خود را با مرورگرهایی مانند گوگل کروم، سافاری (Safari)، اپرا یا فایرفاکس باز کنید. اکنون می‌توانید کل متن را کپی کرده و در هر نسخه‌ای از ورد پیست (Paste) کنید. در فایل ورد به راحتی می‌توانید تعداد کلمات را شمارش کنید.

ابزار محاسبه و شمارش تعداد کلمات PDF Able2Extract Professional یا Slim PDF Reader

برای شمارش تعداد کاراکتر در pdf، شما می‌توانید این کار را به سادگی با کپی کردن متن PDF خود در Able2Extract Professional یا Slim PDF Reader انجام دهید.

 • در Able2Extract Professional، PDF خود را باز کنید.
 • در پنل سمت راست، روی گزینه Select All کلیک کنید تا تمام متن در سند PDF انتخاب شود.
 • تمام متن PDF را در کلیپ بورد در Able2Extract کپی کنید
 • برای انتخاب متن فقط از صفحات خاص، می‌توانید از گزینه Select Page… یا Select Range… استفاده کنید تا فقط بخشی را انتخاب کنید که می‌خواهید برای آن تعداد کلمات داشته باشید.

شمارش کلمات در PDF

 • برای محاسبه و شمارش تعداد کلمات در یک فایل PDF، از نوار ابزار Convert بر روی دستور Copy to Clipboard کلیک کنید.
 • برای کپی کردن متن از یک PDF در Slim PDF Reader، PDF خود را باز کنید.
 • شما می‌توانید تمام محتوای PDF را با استفاده از CTRL + A برای انتخاب تمام محتوای PDF انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید تعداد کلمات فقط بخشی از فایل باشد، می‌توانید برای انتخاب متن خود بکشید و کلیک کنید یا از دکمه انتخاب استفاده کنید.
 • در نوار ابزار بر روی دستور Copy کلیک کنید.

هنگامی که متن خود را از Able2Extract Professional یا Slim PDF Reader با استفاده از روش بالا کپی کردید، می‌توانید آن متن را در ابزارها و برنامه‌های مختلف جایگذاری کنید تا تعداد کلمات موجود در فایل‌های PDF را به صورت آنلاین و رایگان به دست آورید.

گوگل داکز

اگر حساب Google دارید، می‌توانید به راحتی از Google Doc استفاده کنید. هنگامی که در حساب Google خود هستید، به سادگی ایجاد یک Google Doc خالی را انتخاب کنید. با متن PDF کپی شده خود، از CTRL + V برای چسباندن متن در Google Doc استفاده کنید (یا کلیک راست کرده و برای چسباندن متن انتخاب کنید). سپس به Tools > Word Count بروید یا CTRL + SHIFT + C را بزنید.

Counting Characters برای محاسبه و شمارش تعداد کلمات در یک فایل PDF

اگر PDF دارید که در مرورگر باز می‌شود، می‌توانید به راحتی از Counting Characters استفاده کنید. این ابزار شمارش تعداد کلمات پی دی اف دارای یک وب سایت و یک افزونه است که بهترین ها را به شما ارائه می‌دهد. وب سایت کاملاً مستقیم است فقط کافی است متن خود را در فیلد موجود در سایت آن‌ها قرار دهید و در سمت راست یک تعداد کلمه برای متن وارد شده دریافت خواهید کرد. این افزونه زمانی که نصب می‌شود، با کلیک راست بر روی متن PDF انتخابی خود، تعداد کلمات را در لحظه افزایش می‌دهد و به راحتی و فوری قابل دسترسی است.

WordCounter

شمارش تعداد کلمات پی دی اف

این برنامه شمارش کلمات در PDF، نه تنها تعداد کلمات متن کپی شده شما را می‌شمارد، بلکه به کشف چند آمار جالب برای شما نیز کمک می‌کند. شما آماری در مورد متن خود دریافت می‌کنید، مانند 10 کلمه کلیدی برتر، چگالی کلمات کلیدی، و تعداد دفعات تکرار کلمات. WordCounter همچنین می‌تواند زمان خواندن متن را به شما نشان دهد تا بهتر بسنجید که چگونه تعداد کلمات بر تجربه خواننده تأثیر می‌گذارد.

همچنین بخوانید :

جمع بندی

شمارش تعداد کلمات در پاورپوینت و شمارش تعداد کلمات در مرورگر مراحل متعددی دارد، اما برای شمارش تعداد کلمات در ورد روش‌های مستقیم و بسیار ساده‌ای وجود دارد که با باز کردن یک باکس در ورد به راحتی می‌توان تعداد کلمات، کاراکترها، صفحات، خطوط و پاراگراف‌ها را شمارش کرد. لطفاً نظرات خود را درباره شمارش تعداد کلمات پی دی اف در بخش دیدگاه‌های پلازا با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400