انتقال چت واتساپ به تلگرام؛ آموزش تصویری منتقل کردن چت واتس اپ به تلگرام

How to Move WhatsApp Chats History to Telegram / انتقال چت واتساپ
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

انتقال چت واتساپ به تلگرام چگونه است؟ با منتقل کردن چت ها و گروه ها از واتس اپ به تلگرام، می‌توانید به‌راحتی در این پیام‌رسان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

پس از اعلام سیاست‌های جدید حریم خصوصی واتساپ بسیاری از کاربران با نگرانی از این برنامه استفاده می‌کنند و بسیاری دیگر نیز تصمیم گرفتند به کل استفاده از این برنامه را متوقف کنند. تلگرام نیز در این میان فرصت را مناسب دیده و با افزودن قابلیتی به کاربران این امکان را می‌دهد تا تمام چت‌های خود در واتساپ را به این برنامه منتقل کنند.

با انتقال پیام واتساپ تمامی پیام‌ها همراه با زمان و تاریخ ارسال آن‌ها در تلگرام برای شما و طرف مقابل به نمایش در خواهد آمد. اگر نحوه انجام این کار را نمی‌دانید می‌توانید در این مطلب از پلازا با روش انتقال پیام از واتساپ به تلگرام آشنا شوید.

فهرست مطالب

انتقال چت واتساپ به تلگرام

ویژگی انتقال پیام واتساپ به تلگرام تنها محدود به پیام‌های متنی نمی‌شود و شما می‌توانید فایل‌های صوتی، تصاویر و ویدیوها را نیز از واتساپ به تلگرام منتقل کنید. روش انتقال چت های واتساپ به تلگرام خیلی مشکل نیست، اما باید برای هر چت به صورت جداگانه انجام شود و برای همین می‌تواند وقت زیادی بگیرد. علاوه بر این انتقال پیام های واتساپ به تلگرام تنها زمانی قابل انجام است که مخاطبی که قصد انتقال پیام‌هایش به تلگرام را دارید نیز در تلگرام عضو باشد.

همچنین در این مطلب نیز می‌توانید با نحوه انتقال پیام های واتساپ به گوشی جدید آشنا شوید.

1. انتقال چت واتساپ به تلگرام ایفون

ابتدا به نحوه انتقال چت های واتساپ به تلگرام در آیفون خواهیم پرداخت. در واتساپ ابتدا به گفتگو یا چتی که قصد انتقال آن را دارید بروید و بعد تصویر طرف مقابل را لمس کنید تا به بخش Contact Info هدایت شوید. در این صفحه کمی پایین‌تر بیایید و برای انتقال تاریخچه واتساپ به تلگرام گزینه Export Chat را انتخاب کنید.

منتقل کردن چت واتس اپ به تلگرام

یک منو ظاهر می‌شود. در این قسمت اگر می‌خواهید علاوه بر پیام‌های متنی تمام فایل‌های رسانه‌ای نیز به تلگرام انتقال پیدا کند، گزینه Attach Media را انتخاب کنید. در غیر این صورت می‌توانید با انتخاب Without Media تنها پیام‌های متنی را انتقال دهید. اگر تصمیم بگیرید فایل‌های رسانه‌ای را هم انتقال دهید ممکن است حجم داده‌ها بسیار زیاد شود و فرایند انتقال پیام های واتس اپ به تلگرام کمی طولانی شود.

انتقال ویس از واتساپ به تلگرام

در پنجره بعدی از بین برنامه‌ها Telegram را انتخاب کنید. در این مرحله وارد تلگرام خواهید شد و باید مخاطب مورد نظرتان را از فهرست مخاطبین پیدا و انتخاب کنید. زمانی که مخاطب را انتخاب کردید در پنجره‌ای که ظاهر شده گزینه Import را انتخاب کنید. در ادامه تلگرام به صورت خودکار محتویات چت را انتقال خواهد داد.

2. انتقال چت واتساپ به تلگرام اندروید

نحوه انتقال ویس از واتساپ به تلگرام و همچنین چت‌ها و دیگر موارد در اندروید نیز به همین سادگی است. ابتدا واتساپ را در اندروید باز کنید و بعد به گفتگویی که قصد انتقالش را دارید رفته و سه نقطه بالای سمت راست صفحه را لمس کنید. در منوی ظاهر شده ابتدا More و بعد Export Chat را انتخاب کنید. سپس واتساپ از شما می‌پرسد قصد انتقال فایل‌های رسانه‌ای داخل چت را دارید یا خیر.

منتقل کردن چت واتس اپ به تلگرام

اگر فقط می‌خواهید پیام‌های متنی را منتقل کنید گزینه Without Media و برای انتقال عکس از واتساپ به تلگرام و همچنین فیلم‌ها، گزینه Include Media را انتخاب کنید. البته این گزینه در اندروید و iOS تنها زمانی به نمایش در می‌آید که بخواهید پیام‌های یک گروه را منتقل کنید. اگر بخواهید پیام‌هایی که با یک نفر رد و بدل کردید را انتقال دهید، اشتراک گذاری فیلم از تلگرام به واتساپ به‌شکل خودکار انجام می‌شود و تمام فایل‌های رسانه‌ای مربوط به آن چت که در گوشی شما ذخیره شده باشند هم منتقل می‌شوند.

در قسمت بعدی از بین برنامه‌ها تلگرام را انتخاب و از بین چت‌ها، چتی که قصد انتقال پیام‌ها به آن را دارید را انتخاب و گزینه Import را انتخاب کنید.

انتقال ویس از واتساپ به تلگرام

نکته مهمی که در منتقل کردن چت های گروه واتس اپ به تلگرام باید به آن توجه داشته باشید این است که ابتدا باید در تلگرام یک گروه مشابه به آن گروه در واتساپ بسازید و سپس همین فرایند را طی کنید. در مرحله آخر نیز کافی است گروهی که در تلگرام ایجاد کرده‌اید را انتخاب کنید تا پیام‌ها از واتساپ به آن گروه انتقال پیدا کنند. علاوه بر این در زمان انتقال چت‌ها و در مرحله‌ای که می‌خواهید گروه مورد نظرتان در تلگرام را انتخاب کنید نیز می‌توانید با انتخاب Import to a New Group یک گروه جدید بسازید و چت‌ها را به آن انتقال دهید. همچنین لازم به ذکر است که انتقال گیف واتساپ به تلگرام امکان‌پذیر نیست.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
ترفند های واتساپ | ویژگی هایی که شاید با آن ها آشنا ...
تیم پلازا05 شهریور 1401 10:30
thumbnail
آموزش کامل تلگرام ؛ نحوه استفاده از مهمترین ویژگی ...
تیم پلازا26 خرداد 1401 17:30
thumbnail
بهترین کانال های دانلود فیلم و سریال ایرانی و خارجی ...
سارا رمضان01 فروردین 1401 14:30
thumbnail
راهنمای بکاپ گرفتن از واتساپ ؛ چگونه از اطلاعات خود ...
محمد علی محمدی16 اسفند 1400 15:30

سخن پایانی

روش انتقال چت ها از واتساپ به تلگرام در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS فرایند ساده‌ای است و شاید تنها مورد آزاردهنده آن این باشد که باید انتقال پیام‌های هر چت را به صورت تک به تک انجام دهید و این کار نیز ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها