مقایسه ویندوز 11 و ویندوز 10 ؛ تفاوت اساسی ویندوز 11 و 10 مایکروسافت در چیست؟

مقایسه ویندوز ۱۱
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

ویندوز 11 به طور رسمی معرفی شده است و به نظر می‌رسد پیشرفت‌ها و تفاوت های زیادی بین ویندوز 11 و 10 مایکروسافت وجود داشته باشد. در مطلب مقایسه ویندوز ۱۱  در مقابل ویندوز ۱۰، تفاوت ویندوز 11 با ویندوز 10 را خواهید خواند.

اما تغییرات ویندوز ۱۱ نسبت به ویندوز ۱۰ چیست و آیا آن‌ها برای ارائه یک ارتقا کافی هستند؟ ما لیستی از مهم ترین تفاوت ویندوز 11 و ویندوز 10 را جمع آوری کرده ایم، بنابراین می‌دانید که هنگام نصب ویندوز 11 باید منتظر کدام پیشرفت‌ها باشید.

ویندوز 11 در 5 اکتبر در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و با نزدیک شدن به آن تاریخ، باید تفاوت ویندوز 10 با ویندوز 11 را بدانیم. از نظر بصری، این دو سیستم عامل کاملاً متفاوت هستند، اما تغییرات دیگری نیز وجود دارد که نسل بعدی ویندوز را از نسل فعلی متمایز می‌کند. در ادامه با مقایسه بنچمارک ویندوز ۱۱ با ویندوز ۱۰ همراه ما باشید.

آیا باید ویندوز 11 را نصب کنیم؟

مقایسه ویندوز ۱۱ با ویندوز ۱۰

همانطور که ویندوز 10 ارتقاء رایگان ویندوز 8.1 و ویندوز 7 بود، ویندوز 11 نیز ارتقا رایگان ویندوز 10 خواهد بود. اما نکته ای وجود دارد. این ارتقا فقط در صورتی امکان پذیر است که کامپیوتر شخصی شما با حداقل سیستم مورد نیاز مایکروسافت برای ویندوز 11 مطابقت داشته باشد. حتی اگر کامپیوتر شما بتواند ویندوز 11 را اجرا کند، ممکن است فکر کنید که آیا باید آن را ارتقا دهید؟ قبل از پرداختن به تفاوت های بین ویندوز 10 و ویندوز 11، چند نکته در مورد این ارتقاء وجود دارد.

در حال حاضر، ویندوز 11 هنوز در مرحله بتا است. شما فقط می‌توانید آن را از طریق برنامه Windows Insider قبل از دسترسی عمومی دریافت کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم که تا اکتبر صبر کنید تا ویندوز 11 را به صورت ایمن دریافت کنید. مایکروسافت می‌گوید تا اواسط سال 2022 ویندوز 11 را به صورت کامل تر و با دسترسی عمومی به کامپیوترهای جدید و کامپیوترهای دیگر عرضه خواهد کرد. در آن زمان است که ویندوز 11 پایدار خواهد بود و می‌توانید آن را با خیال راحت بر روی رایانه خود نصب کنید.

پشتیبانی از ویندوز 10 تا سال 2025 ادامه خواهد داشت بنابراین هیچ مشکلی در استفاده از ویندوز 10 به وجود نخواهد آمد. به روزرسانی فوری ویندوز 11 واقعاً مهم نیست مگر اینکه واقعاً بخواهید این سیستم عامل را امتحان کنید.

مقایسه ویژگی های ویندوز ۱۰ و ۱۱

مقایسه طراحی جدید ویندوز ۱۱

تفاوت ویندوز 11 با ویندوز 10

در مقایسه ویندوز ۱۱ با ویندوز ۱۰، بارزترین تغییر برای ویندوز 11، نوار وظیفه جدیدی است که بسیار شبیه به طرح macOS است. این بسیار تمیزتر از نسخه ویندوز 10 به نظر می‌رسد که نیمی از طول میز کار را می‌گیرد. اگر روی منوی استارت در ویندوز 10 کلیک کنید، لیستی از همه برنامه‌های نصب شده بر روی کامپیوتر خود را مشاهده خواهید کرد. همچنین آب و هوا، آلبوم عکس و برنامه‌های مختلف مایکروسافت را مشاهده می‌کنید.

همچنین بخوانید :

در عوض، منوی استارت ویندوز 11 برنامه‌های پین شده شما را نمایش می‌دهد و با یک نوار جستجو به شما امکان می‌دهد برنامه‌های کمتر استفاده شده خود را پیدا کنید. همچنین یک قسمت وجود دارد که فعالیت‌های اخیر شما را نشان می‌دهد، بنابراین می‌توانید به فایل‌ها، صفحه وب یا پروژه Photoshop خود بازگردید. این منجر به شخصی سازی بیشتر می‌شود. حتی اگر طرح قدیمی را ترجیح می‌دهید، ویندوز ۱۱ به شما امکان می‌دهد تا نوار وظیفه را تنظیم کنید.

مایکروسافت کادر جستجو را به صورت نماد درآورده است و همچنین Cortana را در ویندوز 11 حذف کرده است. حتی Windows Timeline نیز حذف شده است. ویندوز 11 این ویژگی را به نفع قابلیت همگام سازی Microsoft Edge کنار گذاشته است. بسیاری از این تغییرات فقط بصری هستند. ویندوز 11 و ویندوز 10 ویژگی‌های مشابهی دارند و فقط از نظر ظاهری با هم متفاوت هستند.

حالت تبلت

ویندوز 10 دارای یک حالت تبلت است که باعث می‌شود کامپیوتر شما به یک تجربه تبلت تبدیل شود. در ویندوز 11، این ویژگی حذف شده است.  در عوض، ویندوز 11 بیشتر شبیه یک iPad عمل می‌کند، این در طراحی آن نیز قابل مشاهده است.

بهبود چند وظیفه ای با Snap Desktop

تفاوت ویندوز 11 و 10

ویندوز 10 به شما امکان می‌دهد تا چندین پنجره را به طور همزمان مشاهده کنید، اما این یک کار، نیاز به کشیدن و رها کردن پنجره‌ها دارد که گاهی می‌تواند بسیار ناخوشایند به نظر برسد.

ویندوز 11 Snap Layouts را معرفی می‌کند که باز کردن چندین پنجره را به طور همزمان آسان تر می‌کند. به سادگی یکی از الگوهای مختلف را انتخاب می‌کنید و سپس پنجره‌ها و برنامه‌های انتخابی شما به طور خودکار در جای خود قرار می‌گیرند و متناسب با آن تغییر اندازه می‌دهند. با این ویژگی، ظاهری زیبا را نمایش می‌دهد.

ادغام Teams Chat

برنامه پیام رسانی مایکروسافت Teams در سال 2017، دو سال پس از انتشار ویندوز 10 راه اندازی شد. به همین دلیل، این برنامه به عنوان یک برنامه اختیاری به عنوان جایگزینی برای موارد مشابه Slack تبدیل شد.

در ویندوز 11 ، تیمز نقش بسیار مهمی را ایفا خواهند کرد. قابلیت Chat در نوار وظیفه اصلی تعبیه شده است و ارسال پیام به همکار یا دوست را بسیار آسان و سریع می‌کند. همچنین می‌توانید از طریق این سرویس تماس تصویری برقرار کنید. تیمز به شما این امکان را می‌دهد که حتی با افرادی که در سیستم عامل‌های Android و iOS هستند نیز تماس بگیرید.

برنامه‌های Android در Microsoft Store

ویندوز ۱۱ در مقابل ویندوز ۱۰

مایکروسافت در حال بازسازی فروشگاه مایکروسافت برای ویندوز 11 است و یک طرح تمیزتر و منظم تر ارائه می‌دهد. بزرگترین تغییر در اینجا این است که Microsoft Store از برنامه‌های Android از طریق Appstore آمازون پشتیبانی می‌کند.

این بدان معناست که اینبار به کتابخانه برنامه‎ های بسیار بزرگتری دسترسی خواهید داشت، اگرچه برنامه‌های Android در یک صفحه عمودی شبیه تلفن نمایش داده می‌شوند که برای مانیتورهای کامپیوتر بهینه نشده است. مفید بودن چنین برنامه‌هایی هنوز مشخص نیست، اما از این طریق شما می‌توانید مستقیماً از دستگاه Windows خود فیلم‌هایی را برای Tik Tok ضبط و ارسال کنید.

مایکروسافت همچنین برنامه‌های بومی بیشتری را در Microsoft Store برای Windows 11 معرفی می‌کند، از جمله Visual Studio، Disney+، Adobe Creative Cloud ، Zoom و  Canva.

مقایسه ویژگی‌های گیمینگ ویندوز ۱۱

تغییرات ویندوز ۱۱ نسبت به ویندوز ۱۰

در مقایسه ویندوز ۱۱ در مقابل ویندوز ۱۰، ویندوز 11 در مورد گیمینگ، بدون شک سیستم عامل بهتری نسبت به ویندوز 10 خواهد بود.

ویندوز 11 از برخی از ویژگی‌های Xbox Series X را برای بهبود کیفیت بصری بازی‌ها استفاده می‌کند، مانند Auto HDR که به طور خودکار HDR را به بازی‌های ساخته شده بر روی DirectX 11 یا بالاتر اضافه می‌کند.

ویژگی DirectStorage جدید همچنین به کسانی که دارای SSD NVMe با عملکرد بالا هستند اجازه می‌دهد تا زمان بارگذاری سریع تری را مشاهده کنند. HDR خودکار بازی‌های شما را پر جنب و جوش تر نشان می‌دهد و این گزینه ذخیره سازی باعث می‌شود تا بازی‌ها سریع تر از کارت گرافیک شما بارگیری شوند.

قابل توجه است که سیستم عامل جدید در مقایسه با ویندوز 10 به سیستم سطح بالاتری نیاز دارد. خبر خوب این است که اگر کامپیوتر شما با ویندوز 11 سازگار است، به نظر می‌رسد با راه اندازی رسمی سیستم عامل جدید در 2021، تجربه بسیار بهتری را به دست خواهید آورد.

ویژگی‌های حذف شده

در مقایسه ویندوز ۱۱ در مقابل ویندوز ۱۰، برنامه‌هایی که در این ارتقا حذف شده اند عبارتند از 3D viewer ،OneNote برای Windows 10 ،Paint 3D و Skype. با این حال، هنوز هم می‌توانید این برنامه‌ها را در فروشگاه پیدا کنید.

سوالات متداول

تفاوت اصلی ویندوز 11 و ویندوز 10 در چیست؟

این دو ویندوز عمدتاً از نظر طراحی با هم متفاوتند.

انتشار عمومی ویندوز 11 در چه تاریخی است؟

ویندوز 11 در تاریخ 5 اکتبر 2021 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

تغییرات ویندوز 11 چیست؟

ویندوز 11 از نظر گیمینگ، طراحی و تاریخ آپدیت‌ها تغییر کرده است.

سخن پایانی

تأیید شده است که ویندوز 11 سالی یک بار به روز رسانی می‌شود. این درست مانند MacOS است. در همین حال، آپدیت‌های ویندوز 10 تا حدودی یک راز باقی مانده اند. با این حال مایکروسافت متعهد به پشتیبانی از ویندوز 10 تا سال 2025 است.

اگر واقعاً آخرین و امن ترین نسخه ویندوز را می‌خواهید، ویندوز 11 همان چیزی است که باید نصب کنید. مایکروسافت در مورد نحوه امنیت ویندوز 11 به دلیل الزامات TPM 2.0 و همچنین Secure Boot صحبت‌های زیادی کرده است.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها