آموزش تصویری گذاشتن رمز در ویندوز 10

آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 / نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با آموزش نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰ اگر بیش از یک کاربر وجود داشته باشد یا حساب مهمان فعال داشته باشید، همچنان می‌توانید از رایانه شخصی استفاده کنید. قصد داریم آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 و یا عوض کردن گذرواژه را توضیح دهیم. در ادامه با پلازا روش های قفل کردن ویندوز ۱۰ را با هم بررسی کنیم.

اگر رمز ورود ویندوز 10 خود را فراموش کرده یا گم کرده‌اید و باید دوباره به دستگاه خود وارد شوید، گزینه‌های زیر ممکن است به شما کمک کند تا با آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10مجدداً آن را راه اندازی کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد حساب‌های استاندارد محلی در مقابل حساب‌های مدیریتی، به ایجاد حساب کاربری یا مدیر محلی در ویندوز 10 مراجعه کنید. این مراحل برای قرار دادن رمز عبور یا رمز دسترسی به حساب کاربری ویندوز 10 است.

فهرست مطالب

آموزش تصویری پسورد ویندوز ۱۰ | نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰

اولین کاری که برای ایجاد رمز ورود ویندوز ده باید انجام دهید این است که به تنظیمات ویندوز بروید. برای انجام نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰، باید روی دکمه تنظیمات در پانل اعلان یا دکمه‌ای که با باز کردن منوی شروع در ستون سمت چپ ظاهر می‌شود، کلیک کنید. همچنین می‌توانید با فشردن همزمان دکمه Windows + I تنظیمات را باز کنید.

آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 / نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰

هنگامی که در تنظیمات ویندوز قرار گرفتید، بخش‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که در آن‌ها تمام گزینه‌های موجود برای طریقه قفل کردن ویندوز ۱۰ مرتب شده‌اند. در این صفحه اولیه، روی بخش حساب‌ها ضربه بزنید تا وارد شوید تا گزینه‌های ورود به حساب یا سیستم عامل خود را تنظیم کنید.

آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 / نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰

پس از وارد شدن به گزینه‌های Account در تنظیمات ویندوز، در ستون سمت چپ روی بخش Login Options (1) کلیک کنید. وقتی وارد شدید، کمی پایین رفته و روی گزینه Password که با نماد یک کلید ظاهر می‌شود کلیک کنید.

روش های قفل کردن ویندوز ۱۰ / عوض کردن گذرواژه ویندوز 10

وقتی روی Password کلیک می‌کنید، گزینه همراه با توضیح انتخاب می‌شود. در این‌جا می‌توانید رمز ورود را ایجاد کنید، اگر قبلاً آن را ندارید، اما اگر قبلاً آن را ایجاد کرده‌اید، روی دکمه Change کلیک کنید تا بتوانید رمز عبور فعلی را برای یکی دیگر تغییر دهید.

 

آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 / نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰

پیش از این‌که بتوانید برای تغییر پسورد ویندوز 10 خود اقدام کنید، قبل از آن باید هویت خود را تأیید کنید. برای این کار، می‌توانید از روشی که در حال حاضر برای راه‌اندازی ویندوز پیکربندی کرده‌اید، برای مثال از پین یا رمز عبور حساب مایکروسافت خود استفاده کنید.

روش های قفل کردن ویندوز ۱۰ / عوض کردن گذرواژه ویندوز 10

سپس می‌توانید به تغییر رمز عبور بروید. برای انجام نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰، باید رمز عبور فعلی خود و رمز جدیدی را که می‌خواهید استفاده کنید، بنویسید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید با این آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 این است که رمز عبور حساب مایکروسافت خود را نیز تغییر خواهید داد، به این معنی که برای دسترسی به ایمیل Hotmail یا Outlook خود باید از همین رمز عبور استفاده کنید.

نحوه حذف پسورد ویندوز 10

حذف رمز عبور اکانت ویندوز 10 یک فرآیند بسیار ساده است. حقیقت این است که با وجود توصیه نشدن، مایکروسافت کار را برای پاک کردن تمام ردپای رمز عبور شما بسیار آسان می‌کند. اولین قدم، چگونه ممکن است غیر از این باشد، دسترسی به پیکربندی سیستم است. می‌توانید این کار را با میانبر صفحه کلید Windows + I یا با میانبری که در منوی استارت در اختیار دارید انجام دهید. خوب، هنگامی که در پنجره تنظیمات هستید، این کاری است که باید انجام دهید:

 • بخش Accounts را باز کنید.
 • روی گزینه‌های ورود کلیک کنید.
 • از بین تمامی پارامترهایی که روی صفحه نمایش مشاهده می‌کنید، گزینه Password را انتخاب کنید. با انجام این کار دکمه تغییر نمایش داده می‌شود. روی آن کلیک کنید.
 • در پنجره پاپ آپ ویندوز از شما رمز عبور فعلی شما را می‌خواهد. علاوه بر این، دو فیلد اضافی برای وارد کردن رمز عبور باید آن‌ها را خالی بگذارید.

اکنون حساب شما پسورد ندارد. با پیروی از این روش، از ویندوز 10 می‌خواهید که رمز عبور فعلی شما را به یک رمز خالی تغییر دهد و در نتیجه، متوجه می‌شود که نمی‌خواهید رمز عبور مرتبط با حساب خود داشته باشید.

چگونه روش های قفل کردن ویندوز ۱۰ را با Computer Manager حذف کنیم؟

یک روش جایگزین برای روشی که در بالا برای عوض کردن گذرواژه ویندوز 10 ذکر کردیم وجود دارد. در این مورد، در مورد استفاده از Computer Manager است، برنامه‌ای که تا حدودی قدیمی‌تر از Configuration است، اما به همان اندازه مؤثر است. در این مورد، شما باید دستورالعمل های زیر را برای عوض کردن گذرواژه ویندوز 10 و یا حذف آن دنبال کنید:

 • Computer Manager را با میانبر Windows + X اجرا کنید.
 • در منوی کناری، بخش مدیریت رایانه (محلی) را نمایش دهید.
 • سپس روی System Tools کلیک کنید.
 • برای مشاهده تمام گزینه‌های مربوط به حساب های ویندوز 10 روی Users کلیک کنید.
 • در لیست، کاربر را انتخاب کنید و روی آن کلیک راست کنید. گزینه Set password را انتخاب کنید. مانند سیستم قبلی، لازم است قسمت متن را خالی بگذارید.

چرا باید رمز عبور را تغییر دهید؟

آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 / نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰

شاید تعجب کنید که چرا باید رمز ویندوز خود را تغییر دهید. این چیزی است که ما می‌توانیم برای هر سرویس یا دستگاه دیگری که استفاده می‌کنیم اعمال کنیم. حقیقت این است که تغییر دوره‌ای رمز عبور یکی از مهمترین نکات برای حفظ امنیت و جلوگیری از بروز مشکل است.

این مهم است زیرا گاهی اوقات ممکن است آسیب پذیری ظاهر شود. این می‌تواند باعث شود که کلید دسترسی به بیرون درز کند و در نهایت در دستان اشتباه قرار گیرد. اگر می‌خواهیم تحت تأثیر این نوع مشکلات قرار نگیریم، چیزی اساسی این است که به طور دوره‌ای رمز عبور را تغییر دهیم و در نتیجه امنیت را تازه کنیم.

همچنین ممکن است اتفاق بیفتد که ما برخی از بدافزارها در سیستم داشته باشیم. به عنوان مثال، یک کی لاگر که وظیفه ضبط ضربه‌های کلید را بر عهده دارد و در نتیجه رمز ویندوز یا هر سرویسی را که ما استفاده می‌کنیم، سرقت می‌کند. ما باید رمز عبور را هر از چند گاهی تغییر دهیم و در صورتی که شخصی رمز عبور را دزدیده است، آن را بی‌فایده کنیم.

یک رمز عبور خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

خب، چه پسوردی را در ویندوز بگذاریم؟ ما قصد داریم چند دستورالعمل ضروری را برای ایجاد کلیدی که واقعاً از ما محافظت می‌کند توضیح دهیم. به خاطر داشته باشید که نباید 123456 (که هنوز هم بیشترین استفاده را دارند) و همچنین کلماتی که به ما مربوط می‌شوند، نام ما، شماره تلفن و غیره را قرار دهیم. هدف این است که کار را تا حد امکان برای یک متجاوز احتمالی سخت کنیم. رمز عبور چقدر باید باشد، هیچ قانون ثابتی وجود ندارد، اما می‌توان گفت که هر چه تعداد بیشتری داشته باشد، بهتر است. هر نماد، هر عدد یا حرف اضافی، رمز عبور را بطور تصاعدی ایمن‌تر می‌کند. ترکیب‌های احتمالی بیشتری خواهید داشت که تشخیص آن را بسیار سخت‌تر می‌کند.

می توان گفت که از 10 کاراکتر یک رمز عبور خوب است. اگر 12 قرار بدیم بهتر از 11. همیشه سعی کنید طول خوبی داشته باشه و مواردی که قبلا ذکر کردیم رو در نظر بگیریم که کاملا تصادفی باشه و از حروف، اعداد و نمادها استفاده کنیم. این به حداکثر رساندن امنیت کمک می‌کند.

به طور خلاصه، با انجام این مراحل می‌توانید رمز عبور را در ویندوز 10 و ویندوز 11 تغییر دهید. این یک فرآیند ساده است، اما انجام آن به صورت دوره‌ای برای به حداکثر رساندن امنیت و جلوگیری از مزاحمان بسیار راحت است. شما می‌توانید از یک مدیر رمز عبور برای تولید کلیدهای واقعا قوی استفاده کنید.

 • نکته: اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که رمز عبور ویندوز باید منحصر به فرد باشد. باید در هر پلتفرم یا سرویسی که در آن ثبت نام کرده‌ایم باشد. استفاده از رمز عبور یکسان در بیش از یک مکان اشتباه است، زیرا این امر می‌تواند باعث ایجاد چیزی شود که به عنوان اثر دومینو شناخته می‌شود و امنیت حساب‌های ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مزایا و معایب حذف رمز عبور در ویندوز 10

آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 / نحوه گذاشتن پسورد در ویندوز ۱۰
حذف رمز عبور در ویندوز 10 دارای مزایا و معایبی است. مهم است که آنها را بشناسید تا مشخص کنید که آیا واقعاً ارزش حذف این لایه امنیتی روی رایانه شما را دارد یا خیر.

مزیت و فایده:

ورود بسیار سریعتر است. اگر رایانه شخصی شما حساب فعال دیگری نداشته باشد، ویندوز به طور خودکار با نمایه شما وارد سیستم می‌شود، بدون اینکه هیچ اقدامی از جانب شما انجام شود.

نیازی نیست چیزی را به خاطر بسپارید. یکی دیگر از مزایای واضح حذف کلید ویندوز 10 این است که نیازی به حفظ کردن آن نخواهید داشت. اگر تمایل دارید رمزهای عبور را فراموش کنید، احتمالاً ایده خوبی است که آن‌ها را از رایانه شخصی خود حذف کنید.

معایب:

اطلاعات شخصی شما آسیب پذیر است. با روش های قفل کردن ویندوز ۱۰ اشنا شوید. اگر داده‌های حیاتی را در رایانه خود ذخیره می‌کنید، رمز عبور از آن در برابر چشمان کنجکاو محافظت می‌کند. حتی اگر فکر می‌کنید رایانه شما ایمن است، ممکن است گم شود یا از راه دور مورد حمله قرار گیرد. در این موارد داشتن رمز عبور حیاتی است. تغییر تنظیمات آسان‌تر است. وقتی می‌خواهید پارامتر مهمی را تغییر دهید، ویندوز رمز عبور کاربر مدیر را می‌خواهد. اگر رمز عبور وجود نداشته باشد، حساب‌های دیگر می‌توانند تنظیمات مهم سیستم را تغییر دهند.

به حساب‌های اینترنتی خود دسترسی داشته باشید. اگر شما یکی از کسانی هستید که رمزهای عبور خود را در مرورگر ذخیره می‌کنید، حذف کلید از حساب ویندوز مانند دسترسی به همه آن اطلاعات است. اگر شخصی قفل دستگاه شما را باز کند، می‌تواند به ایمیل، نمایه‌های اجتماعی و موارد دیگر دسترسی داشته باشد.

دسترسی از راه دور آسان شده‌است. بدون رمز عبور فعال، دانستن نام کاربری برای کنترل کامپیوتر از طریق دسکتاپ از راه دور کافی است. این در محیط‌های کاری یا آموزشی یک مشکل واقعی است.

سخن پایانی

بعد از یاد گرفتن آموزش ایجاد رمز ورود در ویندوز 10 و همچنین عوض کردن گذرواژه ویندوز 10 چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که برای انجام این تغییر باید رمز عبور فعلی رایانه خود را بدانید، یا حداقل رمز عبور ویندوز را که با حساب کاربری شما پیکربندی شده است، در صورتی که بیش از یکی دارید، بدانید. اگر مشکلی پیش آمد، حتی اگر نمی‌توانید وارد سیستم شوید، می‌توانید با آموزش گذاشتن رمز در ویندوز 10 و روش های قفل کردن ویندوز ۱۰ در قسمت بالا رمز عبور خود را بازنشانی کنید، اگرچه انجام این کار مستلزم دسترسی به حساب مایکروسافت شما نیز خواهد بود، اقدامی که باعث می‌شود هر کسی نتواند رمز عبور جلسه شما را تغییر دهد. این برعکس چیزی است که در مورد حذف رمز ویندوز به شما آموزش می‌دهیم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها