بستن آپدیت ویندوز 11 | چگونه آپدیت خودکار ویندوز ۱۱ را غیر فعال کنم؟

بستن آپدیت ویندوز 11
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

چگونه می‌توانید بستن آپدیت ویندوز ۱۱ را انجام دهید؟ مایکروسافت ممکن است یک راه حل یک کلیک برای جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱ را ارائه ندهد، اما می‌توانید با چند ترفند جدید، به بستن آپدیت ویندوز 11 بپردازید. در ادامه بخوانید و همچنین می‌توانید یاد بگیرید که چگونه با غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11 مشکل خود را برطرف کنید.

در آینده بسیار نزدیک سرویس ویندوز 10 پایان خواهد یافت و مایکروسافت به طور فزاینده‌ای در مورد درخواست کاربران برای به روزرسانی تحت فشار قرار می‌گیرد. اگر دستگاه شما با نیازهای ویندوز 11 برآورده شود ، مایکروسافت شروع به نصب خودکار ویندوز 11 می‌کند. در صورتی که هنوز آماده ارتقاء این نسخه جدید ویندوز نیستید، ما دستورالعمل‌های مفصلی را در زیر برای بستن آپدیت ویندوز 11 ارائه داده‌ایم. بیایید شروع کنیم!

فهرست مطالب

سریع‌ترین روش برای جلوگیری از بروزرسانی ویندوز 11

  • services.msc را در کادر Run تایپ کنید.
  • به سمت «Windows Update» به پایین بروید.
  • تنظیم “Windows Update” روی “Disabled” بگذارید تا باعث غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11 شود… در پایین راهنمای کامل برای غیر فعال سازی بروزرسانی ویندوز ۱۱ وجود دارد.

6 روش برای غیر فعال سازی کامل آپدیت ویندوز 11

مایکروسافت ویندوز 11 را منتشر کرده است که فضایی آرام و خلاقانه را فراهم می‌کند که در آن می‌توانید علایق خود را از طریق یک تجربه تازه دنبال کنید. اگرچه مایکروسافت گفته است که باید ویندوز 11 خود را با آخرین ویژگی‌ها و وصله‌های امنیتی به روز نگه دارید، به هر دلیلی می‌توانید قطع بروزرسانی ویندوز ۱۱ را انجام دهید.

روش اول: ساده‌ترین روش برای انجام این کار از طریق تنظیمات ویندوز است

در صورتی که فقط بخواهید به روزرسانی ویندوز 11 را برای مدت کوتاهی متوقف کنید، این روش به شما امکان می‌دهد 7 روز یا بیشتر به روزرسانی را در حالت متوقف نگه دارید.

در اینجا آنچه شما باید برای جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱ انجام دهید:

1. Windows + I Keys را به طور همزمان روی صفحه کلید خود فشار دهید تا تنظیمات ویندوز باز شود.

2. در پنجره تنظیمات ، بر روی Update & Security کلیک کنید و در پنجره بعدی ، Windows Update را از صفحه سمت چپ انتخاب کنید.

3. اگر ویندوز 11 آماده نصب بر روی رایانه شخصی شما باشد ، صفحه شما باید نمایش داده شود. اگر اینگونه است ، می‌توانید اکنون روی Stay On Windows 10 کلیک کنید.

بستن آپدیت ویندوز 11 / جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

4. Alternat، می‌توانید 7 روز روی به روزرسانی‌های مکث کلیک کنید. این باید به طور موقت به روزرسانی‌ها را به مدت یک هفته در انتظار قرار دهد.

اگر می‌خواهید بیش از یک هفته آنها را مکث کنید ، روی گزینه‌های پیشرفته کلیک کنید و در پنجره بعدی ، منوی کشویی را در زیر به روزرسانی‌های مکث گسترش دهید.

بستن آپدیت ویندوز ۱۱ / غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11

5. اکنون می‌توانید تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

روش دوم: سرویس Windows Update را خاموش کنید

یکی دیگر از راه‌های آسان برای لغو به روزرسانی ویندوز 11، خاموش کردن سرویس Windows Update است.

با این حال ، لازم به ذکر است که با بستن آپدیت ویندوز ۱۱ باعث می‌شود همه به روزرسانی‌های ویندوز (از جمله تکه‌های بروزرسانی امنیتی و تجمعی) از نصب در رایانه شخصی خود متوقف شود. هنگامی که آماده نصب به روزرسانی‌ها در آینده هستید ، باید سرویس را به صورت دستی برگردانید.

1. برای غیر فعال سازی دائمی آپدیت ویندوز ۱۱، کلیدهای Windows + R را به طور همزمان روی صفحه کلید خود فشار دهید تا یک کادر گفتگوی Run را باز کنید.

2. در قسمت متن کادر گفتگو ، Services.msc را تایپ کرده و Enter را وارد کنید.

بستن آپدیت ویندوز 11 / جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

پس از ورود به پنجره سرویس ، روی سرویس Windows Update قرار دهید و دوبار کلیک کنید.

بستن آپدیت ویندوز ۱۱

4. در کادر گفتگوی Windows Update Properties ، منوی کشویی را در برابر نوع راه اندازی گسترش داده و Disabled را انتخاب کنید.

5. روی دکمه STOP در زیر وضعیت سرویس کلیک کنید و برای ذخیره تغییرات ، Apply/OK را بزنید.

غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11

با انجام این کار بستن آپدیت ویندوز 11 را انجام می‌دهید. اگر می‌خواهید سرویس بروزرسانی را در آینده از سر بگیرید، به سادگی مراحل ذکر شده در بالا را دوباره دنبال کنید و به عنوان نوع راه اندازی خودکار را انتخاب کنید. سپس روی دکمه شروع کلیک کنید و OK را بزنید.

توجه: معمولاً غیرفعال کردن به‌روزرسانی‌های ویندوز 11 باعث از دست رفتن اطلاعات نمی‌شود. اما اگر به دلیل عملکرد نامناسب اطلاعات خود را از دست دادید، بلافاصله استفاده از دیسک خود را متوقف کنید و از EaseUS Data Recovery Wizard برای بازیابی اطلاعات از دست رفته استفاده کنید.

روش سوم: برای جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱ از ویرایشگر Group Policy استفاده کنید

اگر مشکلی ندارید نصب ویندوز 11 را به تأخیر بیندازید، می‌توانید به‌روزرسانی ویندوز 11 را با Group Policy Editor غیرفعال یا متوقف کنید.

مرحله 1: Win + R را فشار دهید. gpedit.msc را تایپ کنید تا ویرایشگر خط مشی گروه بارگیری شود.

بستن آپدیت ویندوز 11 / جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

مرحله 2: برای بستن بروزرسانی ویندوز ۱۱ به:

Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Windows Update for Business

بروید.

بستن آپدیت ویندوز 11 / جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

مرحله 3: روی “انتخاب نسخه به روز رسانی ویژگی هدف، Select the target feature update version” دوبار کلیک کنید.

جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

مرحله 4: خط مشی را روی “Enabled” تنظیم کنید، 21H1 را در فیلد تایپ کنید، و Group Policy Editor را ببندید.

روش چهارم: هر هفته به بستن آپدیت ویندوز ۱۱ اقدام کنید

راه دیگر برای غیرفعال کردن و جلوگیری از به روز رسانی ویندوز 11 این است که هر هفته آپدیت را متوقف کنید. برای توقف موقت به‌روزرسانی‌های رایانه‌ای ویندوز 11، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: روی نماد Start کلیک کنید و “Settings” را انتخاب کنید.

بستن آپدیت ویندوز 11 / جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

مرحله 2: “Update & Security” را انتخاب کنید و روی “Pause updates for 7 days” کلیک کنید.

غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11

روش پنجم: به روز رسانی ویندوز 11 را با ویرایشگر رجیستری متوقف کنید

علاوه بر این، می‌توانید از ویرایشگر رجیستری برای جلوگیری از به روز رسانی ویندوز 11 استفاده کنید. برای لغو بروزرسانی ویندوز 11 اکنون جزئیات زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: Win + R را فشار دهید و regedit.exe را تایپ کنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.

بستن آپدیت ویندوز 11 / جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

مرحله 2: به “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate” بروید.

مرحله 3: مقدار “DWORD (32-bit)” را روی 1 تنظیم کنید.

غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11

اگر مقدار وجود نداشت، روی Windows Update کلیک راست کرده و New > Dword (32-bit) Value را انتخاب کنید. سپس مقدار TargetReleaseVersionInfo را روی 21H1 قرار دهید.

روش ششم: به روز رسانی ویندوز 11 را با ابزار شخص ثالث غیرفعال کنید

اگر به دنبال راهی آسان برای جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱ هستید، می‌توانید نرم‌افزار شخص ثالث – EaseUS Clean Genius را اجرا کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید بدون اتلاف وقت، آپدیت‌های خودکار ویندوز 11 را برای همیشه غیرفعال کنید. این ابزار را اجرا کنید و دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

آیا یک راه حل با یک کلیک را برای غیرفعال کردن ویژگی به روز رسانی خودکار ویندوز ترجیح می‌دهید؟ اگر چنین است، جعبه ابزار همه‌کاره – EaseUS CleanGenius را دریافت کنید تا به شما کمک کند. با آن می‌توانید Windows Update را غیرفعال یا فعال کنید، هارد دیسک‌ها را تعمیر کنید، محافظت از نوشتن را حذف یا فعال کنید و موارد دیگر را در عرض چند ثانیه.

غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11:

مرحله 1: EaseUS CleanGenius را به صورت رایگان دانلود کرده و آن را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

مرحله 2: EaseUS CleanGenius را راه اندازی کنید و به “Optimization” بروید.

مرحله 3: ابزار به طور خودکار وضعیت سرویس Windows Update را تشخیص می‌دهد. اگر Windows Update در حال حاضر فعال است، روی سوئیچ کلیک کنید تا سرویس متوقف شود.

غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11

مرحله 4: اگر می‌خواهید بررسی کنید که غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 11 را به طور کامل انجام داده‌اید، به “شروع Start” بروید > “سرویس‌ها Services” را تایپ کنید > روی “سرویس ها” راست کلیک کنید و “اجرا به عنوان مدیر Run as administrator” را انتخاب کنید.

جلوگیری از آپدیت ویندوز ۱۱

مرحله 5: در لیست خدمات، “Windows Update” > “Properties” را پیدا کرده و راست کلیک کنید. در بخش “وضعیت سرویس Service status”، باید ببینید که سرویس متوقف شده است.

سخن پایانی

برخی از کاربران به روز رسانی خودکار ویندوز را فعال کرده‌اند، آن‌ها می‌خواهند ویژگی به روز رسانی خودکار را مسدود کنند تا فضای دیسک ویندوز 11 آزاد شود. بنابراین، ما راه حل‌های موثری را برای غیر فعال سازی اتو آپدیت ویندوز 11 و دائمی آپدیت ویندوز را در اختیار شما قرار داده‌ایم. من شخصاً دوست دارم تمام دستگاه‌هایم را به روز نگه‌دارم و ویندوز 11 را فعال کنم تا از جدیدترین ویژگی‌های ویندوز 11 لذت ببرم. اما به روز رسانی ویندوز ممکن است گاهی اوقات بی‌فایده باشد. مراقب آنچه در رایانه خود دانلود و نصب می‌کنید باشید. اگر می‌خواهید عدم بروزرسانی ویندوز 11 را فعال کنید، و از بستن آپدیت ویندوز 11 خود اطمینان حاصل کنید می‌توانید این راه حل‌های بالا را امتحان کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها