معرفی پیام رسان سشن | با برنامه چت سشن آشنا شوید

پیام رسان سشن برنامه چت سشن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهمترین پیام رسان‌های موجود در فضای وب پیام رسان سشن محسوب می‌شود. این برنامه چت هم از منظر امنیتی و هم از منظرهای مختلف دیگر موارد بسیار زیادی را برای عرضه به شما دارد. بر همین اساس می‌توان گفت شما در برنامه سشن چه از منظر قابلیت‌های مکالمه‌ای و چه از منظر قابلیت‌های امنیتی با ویژگی‌های قابل توجه و قابل تاملی روبرو خواهید بود. بر آن شدیم تا در این مطلب پیام رسان مورد نظر را مورد بررسی قرار دهیم. با ما باشید.

مبحث پیام رسان‌های موجود در فضای اینترنت مبحث گسترده‌ای است که می‌توان آن را از منظرهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار داد. اگر پیام رسان‌های مختلف موجود در فضای مجازی را مورد بررسی قرار دهیم به موارد مختلفی برمی‌خوریم که از جمله این موارد می‌توان به پیام رسان‌هایی همچون واتساپ، تلگرام و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. با این وجود برخی پیام رسان‌های دیگر هستند که شاید به میزان پیام رسان‌هایی همانند واتساپ طرفدار نداشته باشند اما در هر صورت به واسطه ویژگی‌های بسیار خوب خود مورد توجه بسیاری از علاقمندان و کاربران قرار گرفته‌اند.

فهرست مطلب:

معرفی پیام رسان سشن | برنامه سشن مسنجر چیست؟

از جمله این پیام رسان‌ها می‌توان به پیام رسان سشن اشاره کرد که با ویژگی‌های بسیار ویژه خود توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است. بر آن شده‌ایم تا در مقاله‌ای که پیش روی شما هست به معرفی اپلیکیشن سشن بپردازیم. همراه پلازا بمانید.

اپلیکیشن سشن چیست؟

پیامرسان سشن پلتفرمی است که حاوی یکسری سرور غیرمتمرکز است که همگی به یک شبکه واحد متصل شده‌اند و از جمله ویژگی‌های بارز آن می‌توان به این امر اشاره کرد که شما هنگام ساختن یک اکانت در پیام رسان سشن نیازی نیست که اطلاعات شخصی‌‌تان را وارد کنید.

توسعه دهنده اصلی برنامه چت سشن کمپانی Oxen محسوب می‌شود که خود تحت حمایت کمپانی تاسیسات لوکی (Loki Foundation) محسوب می‌شود. کمپانی تاسیسات لوکی یک کمپانی غیردولتی متعلق به کشور استرالیا است که تخصص اصلی آن تکنولوژی امنیتی (Privacy) محسوب می‌شود.

سشنمسنجر وب برنامه سشن مسنجر چیست

یکی از موارد مهمی که هنگام بررسی ویژگی‌ های پیام رسان سشن باید به آن اشاره کنیم استفاده این پیام رسان از تکنولوژی Blockchain محسوب می‌شود. بر همین اساس می‌توان گفت که برنامه چت سشن با استفاده از این تکنولوژی تمرکز خود را بر روی به حداقل رساندن فناوری داده به نفع حریم شخصی کاربران و عدم استفاده از اطلاعات شخصی آن‌ها گذاشته است.

شما هنگامی که از برنامه سشن استفاده می‌کنید به علت سرورهای غیرمتمرکز این برنامه IP تان و محلی که از طریق آن به برنامه وصل می‌شوید نامعلوم باقی می‌ماند که همین امر سبب می‌شود برنامه چت سشن به یکی از بهترین موارد برای چت کردن در یک محیط امن تبدیل شود.

معرفی اپلیکیشن سشن پیامرسان سشن

فارغ از امنیت برنامه سشن نکته دیگری که در رابطه با این برنامه باید به آن اشاره کنیم رایگان بودن پیام رسان سشن است که از طریق پلتفرم‌های اندروید و iOS در اختیار استفاده کنندگان از گوشی‌های هوشمند قرار گرفته است. همچنین شایان ذکر است که اشاره کنیم نسخه‌های مک، لینوکس و ویندوز برنامه سشن نیز در اختیار علاقمندان قرار گرفته است که مخاطبان آن می‌توانند آن را از طریق درگاه وب و یا درگاه‌های برنامه‌ها دانلود کنند.

هنگامی که استفاده کنندگان از پیام رسان سشن به این پیام رسان دسترسی پیدا می‌کنند وقت آن فرا می‌رسد که شما در برنامه چت سشن یک اکانت شخصی ایجاد کنید. در طی این پروسه شما باید به عنوان استفاده کننده برنامه سشن یک اکانت سشن ایجاد کنید که از جمله مشخصه‌های آن می‌توان به عدم نیاز به ایمیل و یا شماره تلفن در پروفایلتان اشاره کرد.

شما از طریق همین اکانت در سشنمسجر وب یا نسخه‌های دیگر آن قابلیت آن را خواهید داشت که با افراد دیگر در ارتباط باشید. نام اکانت شما در پیام رسان سشن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و همچنین باید به این امر اشاره کنیم که شما از طریق درگاه برنامه چت سشن می‌توانید به جست و جوی کاربران دیگر نیز بپردازید.

اپلیکیشن سشنچیست ویژگی های پیام رسان سشن

راهنمای برنامه سشن

اگر تا کنون از برنامه سشن استفاده نکرده‌اید هنگامی که برای اولین بار این اپلیکیشن را باز می‌کنید روی گزینه Create Session ID کلیک کنید تا اکانت سشن شما ایجاد شود. اما اگر اکانت سشن دارید از گزینه Continue your session استفاده کنید تا از طریق آن به استفاده از این برنامه ادامه دهید. Session ID شما همان شماره‌ای است که به دوستان خود می‌دهید تا از طریق آن شما را در این برنامه بشناسند و با شما در ارتباط باشند. با Session ID به مثابه یک شماره تلفن مخفی برخورد کنید. پس از ساخت Session ID روی گزینه Continue کلیک کنید.

همچنین بخوانید :

پس از آن اسم شما در برنامه چت سشن برای بقیه ظاهر خواهد شد. جا دارد اشاره کنیم که بقیه افراد را نمی‌توانید از طریق یک یوزرنیم مربوط به صفحه نمایش اضافه کنید و این امر صرفا برای ظاهر امر خوب است. مبحث دیگر مبحث نوتیفیکیشن‌هاست که می‌توانید آن‌ها را از دو طریق مدیریت کنید که به این شرح هستند: حالت سریع (Fast Mode) که نوتیفیکیشن‌های آن مطمئن‌تر هستند اما از منظر امنیتی درجه پایین‌تری دارند چرا که IP شما در برنامه گوگل یا اپل ظاهر خواهد شد. البته نگران امنیت خود نباشید. حالت دیگر نیز حالت آهسته (Slow Mode) است که از منظر امنیتی درجه بالاتری دارد اما نوتیفیکیشن‌های کمتری در اختیار شما می‌گذارد.

معرفی اپلیکیشن سشن پیامرسان سشن

همچنین از طریق قسمت App Settings می‌توانید این تنظیمات را هر موقع که بخواهید به دلخواه عوض کنید. پس از این مراحل قادر به آن خواهید بود که دوستان خود را اضافه کنید و شروع به چت کنید. پس از آن با زدن دکمه Continue شما به بخش ریکاوری وارد خواهید شد. شما باید عبارتی را که در اختیار شما قرار می‌گیرد در این بخش کپی کنید و در یک فضای امن نگه‌داری کنید. توصیه می‌کنیم که این عبارت را بنویسید. شما از طریق این عبارت قادر به بازیابی اکانت برنامه چت سشن خود خواهید بود. برای استفاده از عبارت امنیتی خود هنگام نصب دوباره برنامه دکمه Continue your session را بزنید.

در این وحله تقریبا آماده هستید که در برنامه چت سشن به چت با دیگران بپردازید. با فشار دادن دکمه plus-button در برنامه سشن سه گزینه برای شما روشن خواهد شد. یکی از این گزینه‌ها دکمه start-chat-button است که به شما این امکان را می‌دهد که با فرد دیگر چت کنید. دکمه closed-group-button به شما این امکان را می‌دهد که یک گروه شخصی ایجاد کنید و نهایتا دکمه open-group-button به شما این امکان را می‌دهد که عضو گروه‌های بزرگ شوید.

همچنین شایان ذکر است که بگوییم شما در پیام رسان سشن با چت با فرد دیگر به او درخواست دوستی نیز می‌دهید. همچنین شما می‌توانید از طریق تنظیمات برنامه و دکمه qr-code-button کد QR فرد دیگری را که از برنامه چت سشن استفاده می‌کند اسکن کنید و با او به شکل مجازی دوست شوید. هنگامی که درخواست دوستی شما پذیرفته شد راحت خواهید بود تا هر چقدر که می‌خواهید به فرد مورد نظر پیام بفرستید. در مورد گروه‌ها نیز دو نکته حائز اهمیت است.

اول آنکه در گروه‌های شخصی تنها می‌توانید دوستان خود را اضافه کنید. دوم آنکه شما نمی‌توانید به خودی خود یک گروه بزرگ (دارای امنیت کمتر) ایجاد کنید و عضو شدن به این گروه‌هایی که به صورت پیش فرض در برنامه سشن وجود دارند پروسه بسیار راحت‌تری نسبت به ایجاد کردن این گروه‌هاست. البته این قضیه غیرممکن نیست و شما می‌توانید از طریق این لینک اطلاعات بیشتری را در این رابطه به دست بیاورید.

برنامه چت سشن برنامه سشن

همانطور که اشاره کردیم یکی دیگر از مشخصه‌های برنامه سشن قابلیت اسکن کدهای QR است که به عنوان یک ویژگی مضاعف به این برنامه اضافه شده است. پس از آنکه شما در پیام رسان سشن وارد شدید نیازمند آن خواهیم بود که یک عبارت برای بازیابی اکانتتان ایجاد کنید. نکته جالب در رابطه با برنامه چت سشن آن است که کاربران این برنامه تنها از طریق یکسری کدها و عبارت‌های خاص می‌توانند پس از حذف اکانت سشن، اکانت خود را بازیابی کنند چرا که به علت عدم وجود ایمیل گزینه «پسورد خودم را گم کرده‌ام» در این برنامه وجود ندارد.

در برنامه سشن کاربران می‌توانند به همدیگر فایل‌های مختلفی از جمله فایل‌های صوتی، فایل‌های GIF، عکس‌ها و … را هنگام مکالمه با همدیگر ارسال بکنند. علاوه بر آن شما در این پیام رسان قادر خواهید بود که پیام‌های گم شونده را ظاهر کنید تا امنیت خود را هنگام مکالمه یا چت افزایش دهید. همچنین در پیام رسان سشن یکسری نشانه‌های دیداری وجود دارند که هنگامی که یک کاربر در مکالمه در حال تایپ است یا یک پیام را خوانده است به طرف مقابل نشان داده می‌شوند که البته می‌توانید این نشانه‌های دیداری را هر موقع که بخواهید غیرفعال کنید.

از دیگر امکانات برنامه چت Session که آن را از برنامه‌های مشابه متفاوت می‌کند همانطور که اشاره کردیم می‌توان به گزینه‌های امنیتی و تمرکز این برنامه برای محافظت از کاربران اشاره کرد. بر همین اساس اگر از خود بپرسید که اپلیکیشن سشن چیست اینگونه پاسخ می‌یابید که برنامه سشن یک پلتفرم بسیار توانمند است که دارای ویژگی‌های مختص خود است که از جمله مهمترین این ویژگی‌ها همچنین می‌توان به پشتیبانی از شبکه روت Onion اشاره کرد که در زمینه وصل غیرمتمرکز به اینترنت تبحر بسیار زیادی دارد و این امر امنیت شما را هنگام مکالمه با کاربران دیگر بسیار افزایش می‌دهد.

امکانات برنامه چت session راهنمای نصب سشن

به واسطه این تکنولوژی در برنامه چت سشن هویت کاربر در مکان‌های مختلف به شکل همزمان ظاهر می‌شود تا ردیابی کانکشن‌های انجام گرفته از طریق این پیام رسان بسیار سخت شود. علاوه بر این همانطور که به شکل اجمالی به آن اشاره کردیم IP شما نیز حتی از خود سرورهای برنامه سشن مخفی خواهد بود.

یکی دیگر از قابلیت‌های پیام رسان سشن قابلیت TTL است که از طریق آن کاربران این اختیار را پیدا می‌کنند که برای پیام‌های خود تاریخ انقضا بگذارند و اگر طرف مقابل پس از یک مدت مشخص پیام‌ها را ندید این پیام‌ها حذف شوند و قضیه جالب آن است که شما می‌توانید این تاریخ انقضا را از چند ثانیه به یک هفته طول دهید.

دیگر قابلیت برنامه چت سشن آن است که این برنامه لوکیشن، شبکه یا همانطور که اشاره کردیم مشخصات شما را ضبط نمی‌کند. قابلیت دیگر نیز آن است که از آنجایی که ایمیل یا تلفن شما برای ایجاد اکانت نیاز نیست شما اکانت خود را تنها از طریق عبارت‌های بازیابی می‌توانید بازیابی کنید. اما مهمتر از این‌ها قابلیت چت گروهی است که از طریق آن حداکثر 100 کاربر می‌توانند در سرورهای غیرمتمرکز برنامه چت سشن با همدیگر به مکالمه و چت با همدیگر بپردازند. علاوه بر این کاربران در برنامه چت سشن قادر به آن هستند که از طریق سرورهای این برنامه به میزبانی یکسری گروه‌های تازه بپردازند.

حذف اکانت سشن امنیت برنامه سشن

سخن پایانی

در شکل کلی آن می‌توان گفت پیام رسان سشن یک پیام رسان امن با دسترسی آسان است که از طریق آن می‌توانید با دوستان خود به مکالمه و چت بپردازید و همین امر سبب می‌شود که این پیام رسان از جهات بسیار دارای ویژگی‌هایی باشد که من جمله از منظر امنیتی آن را با پیام رسان‌های دیگر متفاوت می‌کند. اگر به دنبال راهنمای نصب سشن باشید از این لینک کمک بگیرید. برای جذف اکانت سشن خود نیز در این لینک اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می‌گیرد. سشن مسنجر وب از هر لحاظ یک پیام رسان ویژه است. بر همین اساس می‌توان گفت امنیت برنامه سشن و موارد مختلف دیگری که این برنامه در اختیارتان می‌گذارد سبب شده‌اند که برنامه چت سشن به یک نرم افزار درجه یک تبدیل شود.

نظر شما چیست؟ دیدگاه‌های خود را از طریق بخش پایین و قسمت کامنت‌های سایت با ما در ارتباط بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400