راه های شمارش تعداد کلمات وبسایت ها در مرورگر

  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

شمارش کلمات در مرورگر چگونه است؟ برای ترجمه یک سایت یا بهینه‌سازی آن از جنبه‌های مختلف، نیاز است که تعداد کلماتی که در آن استفاده شده است را بدانیم. در این مطلب پلازا به نحوه محاسبه تعداد کلمات در مرورگر می‌پردازیم.

در بیشتر موارد، شمارش تعداد کاراکتر صفحه در مرورگر برای ترجمه آن صفحه به یک زبان دیگر کاربرد دارد. به این ترتیب می‌توان از حجم کار مطلع شد و برای آن برنامه‌ریزی کرد. راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، می‌توان کلمات را در ورد کپی پیست کرد و از آن طریق از تعدادشان مطلع شد. اما این فرایند ممکن است دقت کافی نداشته باشد و کلمات اضافی را هم به کلمات اصلی متن، اضافه کند. در ادامه ما به چندین روش مختلف برای انجام این کار خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

آموزش روش های شمارش کلمات در مرورگر

راه های شمردن کلمات در مرورگر به‌طور کلی 4 روش مختلف است. البته که روش‌های پیچیده‌تر دیگری هم وجود دارد اما این استفاده از این 4 روش از سایر روش‌ها بسیار ساده‌تر است.

محاسبه تعداد کلمات در مرورگر با استفاده از ابزارهای آنلاین

ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارند که می‌توانند با آنالیز صفحات مختلف وب، تعداد کلمات را به‌شما اطلاع دهند. برخی از آن‌ها حتی ایرادات گرامری را هم پیدا و به شما گوشزد می‌کنند.

1. Web Page Word Count Tool

شمارش کلمات در مرورگر

اولین ابزار برای شمارش تعداد کاراکتر صفحه در مرورگر، Web Page Word Count Tool است. این ابزار لینک صفحه مدنظر را از شما دریافت و سپس تمام کلمات استفاده شده در همان صفحه را به‌شما نشان می‌دهد. کافی است لینک صفحه را در کادر وسط صفحه وارد و سپس روی Count Words کلیک کنید.

2. شمارش کلمات در مرورگر با سایت Word Count

محاسبه تعداد کلمات در مرورگر

یک سایت بسیار ساده که تنها هدف آن شمارش کلمات است. در این سایت نیز کافی است آدرس URL را در کادر پیست یا تایپ کنید. این سایت سپس تعداد کلمات، کاراکترها، پاراگراف‌ها را در کنار کلیدواژه‌های مهمی که در آن صفحه استفاده شده‌اند، به‌شما نشان می‌دهد.

3. Easy Word Count

محاسبه تعداد کلمات در مرورگر

ابزار Easy Word Count کمی متفاوت‌تر از 2 ابزار بالا است. این ابزار تنها برای شمارش تعداد کلمات کاربرد دارد. باید ابتدا متنی که می‌خواهید تعداد کلمات آن را شمارش کنید، کپی و سپس در کادر سفید ابتدای صفحه پیست کنید. سایت بلافاصله تعداد کاراکترها، کلمات بدون فاصله خالی را نشان خواهد داد.

2. نصب افزونه Word Counter Plus

محاسبه تعداد کلمات در مرورگر

برای شمارش تعداد کاراکتر صفحه در مرورگر، می‌توانید از یک افزونه مخصوص انجام این کار نیز کمک بگیرید. افزونه‌های زیادی برای مرورگرهای کرومیوم منتشر شدند که چنین امکانی را در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از این افزونه‌ها، Word Counter Plus است. پس از نصب این افزونه در مرورگر، کافی است متن موردنظرتان را هایلایت کرده و سپس روی آن راست کلیک و Word Counter Plus را انتخاب کنید. در یک پنجره تعداد کلمات و کاراکترها در کنار تعداد کلمات طولانی‌ترین کلمه به شما نشان داده می‌شود.

3. استفاده از برنامه شمارش کلمات در مرورگر TransAbacus

شمارش کلمات در مرورگر

برای محاسبه تعداد کلمات در مرورگر، می‌توانید از برنامه‌های مخصوص این کار هم کمک بگیرید. البته این برنامه ارتباطی با مرورگر شما ندارند و به‌صورت جداگانه تعداد کلمات یک وبسایت را شمارش می‌کنند. برنامه TransAbacus یکی از مطرح‌ترین برنامه‌ها برای انجام این کار است. این برنامه آدرس URL را دریافت کرده و سپس تعداد کلمه‌ها را برایتان نشان می‌دهد.

4. کپی پیست کردن متن در ورد

پیشتر در این مطلب به نحوه شماره کلمات در ورد پرداخته بودیم، برای محاسبه تعداد کلمات متن در مرورگر و سایت‌ها نیز می‌توانید متن موردنظرتان را کپی و پس از پیست کردن در ورد، از تعداد کلمات آن مطلع شوید. البته این روش بیشتر برای متن‌های کوتاه کاربرد دارد و برای سایت‌هایی که محتوای زیادی دارند، بهتر است از نرم‌افزار TransAbacus یا سایت Word Count استفاده کنید.

سخن پایانی

روش‌های بالا، ساده‌ترین روش‌ها برای شمارش کلمات در مرورگر بودند. با استفاده از این راه‌ها می‌توانید به‌سادگی و ظرف مدت کوتاهی، از تعداد کلمات در یک سایت و یا یک بخش خاص از آن سایت، مطلع شوید. از نظر شما کدام روش بهتر است؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا، به‌اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها