بهترین دیکشنری های گوشی های اندروید و iOS + لینک دانلود

بهترین دیکشنری های اندروید / بهترین دیکشنری های ios
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اگر به دنبال بهترین دیکشنری گوشی هستید، ما در این مقاله قصد داریم چندین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی کاربردی و عالی را به همراه لینک دانلود آن‌ها برای موبایل، به شما معرفی کنیم.

دیکشنری یکی از برنامه‌های ضروری و کاربردی است که هر کاربری باید بر روی گوشی خود داشته باشد. دیکشنری‌های متعددی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به سادگی معانی مختلف واژه‌ها را پیدا کنید. ما در این مقاله فهرستی از بهترین دیکشنری های اندروید و iOS را برای شما گردآوری کرده‌ایم. این دیکشنری‌ها بسیار ساده و در عین حال کاربردی هستند و هر کسی می‌تواند به راحتی از آن‌ها استفاده کند. بهترین دیکشنری های اندروید و iOS علاوه بر نشان دادن معانی یک واژه می‌توانند تلفظ، مترادف و متضادهای آن واژه را نیز به شما نشان دهند. در ادامه این مقاله بهترین دیکشنری های اندروید و iOS را به همراه لینک دانلود آن‌ها به شما معرفی می‌کنیم. با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب

بهترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی گوشی

در این بخش بهترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی را به شما معرفی می‌کنیم.

1. دیکشنری Merriam – Webster

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی گوشی

دیکشنری Merriam – Webster یکی از کامل‌ترین و بهترین دیکشنری های اندروید و iOS است که به صورت آنلاین قابل دسترسی است. Merriam – Webster یک دیکشنری جامع و کامل است که هر فرد با استفاده از آن می‌تواند به راحتی معنای واژگان مختلف را جستجو کرده و کاربردهای آن را در موقعیت‌ها و جملات گوناگون نیز مشاهده کند. این دیکشنری همچنین دارای ویژگی‌های دیگری از جمله تلفظ صوتی (آمریکن و بریتیش)، ارائه مترادف و متضاد واژگان و همچنین مثال‌های گوناگون در قالب جملات مختلف است. با استفاده از دیکشنری Merriam – Webster می‌توانید دایره لغات خود را گسترش دهید و علاوه بر واژه‌ای که در آن جستجو می‌کنید، چندین واژه دیگر را نیز در کنار آن یاد بگیرید.

2. برنامه Oxford Dictionary

بهترین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای آیفون

Oxford Dictionary نیز یک دیکشنری بسیار معتبر و کاربردی است که کاربران زیادی دارد. این دیکشنری قدمت بسیاری دارد و برخی افراد هنوز هم نسخه کتاب آن را در کتابخانه خود دارند؛ اما کاربران بسیاری به نسخه آنلاین آن روی آورده‌اند و با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود از Oxford Dictionary استفاده می‌کنند. استفاده از این دیکشنری بسیار ساده است. رابط این دیکشنری شامل یک نوار جستجو است که شما باید کلمه مورد نظر خود را در آن وارد کنید و بلافاصله تمام اطلاعات موجود درباره آن کلمه برایتان نمایش داده می‌شود. 

Oxford Dictionary نیز دارای تلفظ صوتی، ارائه مترادف و متضاد و همچنین آموزش است. این دیکشنری به صورت آنلاین کار می‌کند و هر آنچه که شما درباره یک لغت باید بدانید را در اختیارتان قرار می‌دهد. شما می‌توانید کلماتی که قبلا در این برنامه جستجو کرده‌اید را در آن ذخیره کنید و در صورت نیاز و بدون اتصال به اینترنت به آن‌ها مراجعه کنید. این دیکشنری برای اندروید و iOS به صورت رایگان در دسترس است، اما دارای تبلیغات درون برنامه‌ای است. 

3. اپلیکیشن Dictionary.com؛ بهترین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای آیفون

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی گوشی

اپلیکیشن Dictionary.com نیز بهترین دیکشنری آفلاین iOS است. این دیکشنری بدون اتصال به اینترنت کار می‌کند اما در ابتدا از شما می‌خواهد که تمام فایل‌های ضروری آفلاین را دانلود کنید. Dictionary.com ویژگی‌های کلی یک دیکشنری را ارائه می‌دهد و علاوه بر آن شامل برخی قابلیت‌های مازاد از جمله ارائه آزمون‌های مختلف، ارائه دیکشنری‌های تخصصی، علمی، عامیانه، قابلیت ارائه «کلمه روز- Word of the day» و غیره است. این دیکشنری دارای تلفظ صوتی است و تعاریف و مترادف بیش از 2,000,000 کلمه را در خود ذخیره کرده است.

Dictionary.com در کنار ارائه معانی و تعاریف مختلف یک واژه، تاریخچه پیدایش آن واژه را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه به صورت رایگان برای سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است.

4. برنامه TheFreeDictionary.com

بهترین دیکشنری گوشی

برنامه TheFreeDictionary.com نیز بسیار شبیه به برنامه Dictionary.com و ديكشنري خوب براي iOS و اندروید است که علاوه بر امکان دسترسی آفلاین، قابلیت‌های متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه نیز دارای قابلیت ارائه «کلمه روز – Word of the day» است و همچنین دارای دیکشنری‌های عمومی و تخصصی در زمینه‌های مختلف مانند پزشکی، مالی، حقوقی و غیره است.

TheFreeDictionary.com تمام قابلیت‌هایی که دیکشنری‌های معرفی شده در این فهرست دارند را ارائه می‌دهد و دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای است. این برنامه به صورت رایگان برای اندروید و iOS در دسترس است.

بهترین دیکشنری های انگلیسی به فارسی موبایل

در این بخش بهترین دیکشنری های گوشی های اندروید و iOS انگلیسی به فارسی را به شما معرفی می‌کنیم.

1. فست دیکشنری – Fast Dictionary؛ بهترین دیکشنری انگلیسی به فارسی برای آیفون

بهترین دیکشنری گوشی

Fast Dictionary یکی از بهترین دیکشنری های اندروید و iOS برای ترجمه لغات از انگلیسی به فارسی است و کاربران بسیاری دارد. این برنامه آفلاین است و بدون نیاز به اینترنت کار می‌کند و دارای بیش از 200,000 لغت است. این دیکشنری با ارائه مثال‌ها و جملات مختلف، مفهوم هر کلمه را در موقعیت‌های گوناگون به شما نشان می‌دهد. Fast Dictionary دارای تلفظ صوتی (آمریکن و بریتیش) و فونتیک است. این برنامه قابلیت ترجمه متن را نیز ارائه می‌دهد و نوع دستوری کلمه مورد نظرتان (اسم، فعل، صفت و قید) را نیز به شما نشان می‌دهد.

این ديكشنري انگليسي به فارسي ايفون و اندروید، دارای تبلیغات است و برای حذف تبلیغات آن می‌توانید پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشید. به طور کلی اگر به دنبال یک دیکشنری جامع  کامل انگلیسی به فارسی هستید، Fast Dictionary را امتحان کنید.

2. دیکشنری تحلیلگران – TDictionary؛ دیکشنری انگلیسی به فارسی موبایل

بهترین دیکشنری انگلیسی به فارسی برای آیفون

دیکشنری تحلیلگران نیز یکی از بهترین و کاربردی‌ترین دیکشنری‌های موجود است که به صورت رایگان برای سیستم عامل اندروید در دسترس است. تحلیلگران یک برنامه کامل است که شما را از نصب هر دیکشنری دیگری بی‌نیاز می‌کند. پس از وارد کردن لغت مورد نظر خود در این برنامه می‌توانید بلافاصله معانی مختلف، تلفظ صوتی، فونتیک، کلمات مترادف و متضاد و همچنین مثال‌های کاربردی در قالب جملات مختلف آن کلمه را دریافت کنید.

دیکشنری تحلیلگران همچنین دارای آموزش لغات ضروری آزمون تافل و آیلتس است که برای فراگیران زبان بسیار مناسب و مفید است. این برنامه کاربران زیادی دارد و از بهترین دیکشنری های اندروید برای ترجمه انگلیسی به فارسی است. این دیکشنری از لحاظ جامعیت و کاربردی بودن، نسخه فارسی دیکشنری معتبر لانگمن (Longman) محسوب می‌شود.

  • دانلود دیکشنری تحلیلگران برای: اندروید

3. دیکشنری انگلیسی به فارسی موبایل Persian Dictionary – Dict Box

دیکشنری انگلیسی به فارسی موبایل

برنامه Persian Dictionary – Dict Box یکی دیگر از بهترین دیکشنری ‌های اندروید و iOS موجود در این فهرست است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد. این دیکشنری بیش از 500.000 کلمه دارد و دارای تلفظ صوتی است و به صورت آفلاین کار می‌کند. Persian Dictionary – Dict Box نیز مانند دیکشنری‌های دیگر از قابلیت‌هایی چون ارائه مترادف و متضاد، مترجم متن، توضیح کامل کلمه مورد نظر با ارائه مثال‌ها و عکس‌های مختلف و ارائه واژگان روزانه پشتیبانی می‌کند و همچنین دارای فلش کارت‌های آموزشی نیز هست. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید کلمات مورد نظر خود را در آن جستجو کنید.
  • دانلود برنامه Persian Dictionary – Dict Box برای: اندروید | iOS

4. دیکشنری انگلیسی فارسی سخنگو؛ بهترین دیکشنری گوشی

دیکشنری انگلیسی به فارسی موبایل

یکی دیگر از گزینه‌هایی که می‌توان به‌عنوان بهترین دیکشنری برای اندروید از آن یاد کرد، همین اپلیکیشن است. این برنامه معنای کلمات فارسی و انگلیسی را می‌توانید مشاهده کنید و همچنین می‌توانید با تلفظ کلمات انگلیسی هم آشنا شوید. از امکانات برنامه می‌توان به امکان جستجوی کلمات، کپی و پیست کلمات و همچنین امکان جستجو با صدا اشاره کرد.

  • دانلود برنامه دیکشنری انگلیسی فارسی سخنگو برای: اندروید

5. Persian English Dictionary؛ دیکشنری رایگان برای گوشی اندروید

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی گوشی

اگر به‌دنبال بهترین دیکشنری اندروید با تلفظ هستید، دیکشنری Persian English Dictionary می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این برنامه آفلاین است و برای استفاده از آن نیازی به اتصال اینترنت ندارید. می‌توانید معنای کلمات را به‌صورت پاپ‌آپ و حتی بدون نیاز به باز کردن برنامه مشاهده کنید. برنامه قادر است هنگام خواندن فایل‌های PDF و استفاده از مرورگر و یا حتی اجرای بازی‌ها، معنای کلمات را با یک پنجره پاپ‌آپ در داخل همان برنامه به‌شما نشان دهد.

  • دانلود برنامه Persian English Dictionary برای: اندروید

سخن پایانی

ما در این مقاله بهترین دیکشنری های گوشی را برای ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی به شما معرفی کردیم. دیکشنری یکی از برنامه‌های ضروری است که هر کاربری باید بر روی گوشی خود داشته باشد. شما تا به حال از کدامیک از دیکشنری‌های معرفی شده در این مقاله استفاده کرده‌اید؟ لطفا نظرات خود را در بخش ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها