ريست كردن گوشی اندروید به صورت تصویری

آموزش تصویری ريست كردن گوشی اندروید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر بدنبال فروش گوشی خود و یا تحویل آن به شخص دیگری هستید پیشنهاد میشود قبل از هرکار به سراغ ريست كردن گوشی اندروید خود بروید که با اینکار دسترسی به داده ها شما اعم از مخاطبن ، داده های متنی ، اپ های نصب شده و… به صفر خواهد رسید.

فارغ از فروش گوشی گاهی اوقات بدلیل مشکلات نرم افزاری که در گوشی بوجود بیاید راهی جز ریست فکتوری اندروید وجود نخواهد داشت. در این بین اگر اطلاعات کافی در این خصوص ندارید میتوانید از این مقاله کمک بگیرید و شرایط گوشی خود را به زمان تحویل و کارخانه برگردانید که با اینکار تمام مشکلات نرم افزاری شما برطرف خواهد شد اما تمام داده های شما از گوشی حذف خواهد شد که به این نکته باید دقت داشته باشید. اگر با این فرآیند مشکلی ندارید در ادامه با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب

ريست كردن گوشی اندروید

قبل از شروع ریست فکتوری اندروید بیاید با یکدیگر صادق باشیم. بسیاری از منابع داخلی در خصوص ریست فکتوری گوشی براین باور هستند که فقط برنامه های نصب شده از روی گوشی حذف خواهد شد که باید بدانید اینطور نخواهد بود. تمام بخش هایی که مرتبط با بخش نرم افزاری گوشی هستند بطور کامل و برای همیشه پاکسازی میشوند که اگر احساس میکنید ممکن است خطری تصاویر و داده های دیگر شمارا تهدید کند پیشنهاد میشود قبل از اینکار یک فایل بکاپ تهیه کنید تا درصورت بروز مشکل بتوانید از آن استفاده نمایید. در ادامه میتوانید به آموزش ریست فکتوری گوشی اندرویدی دسترسی داشته باشید.

نحوه ریست کردن گوشی اندروید

آموزش تصویری ريست كردن گوشی اندروید

برای reset factory گوشی اندروید میتوانید از مسیر زیر اقدام کنید که در این شرایط پیشنهاد میشود ابتدا این مقاله را مطالعه و نکات مهمی که به آنها اشاره شده است را یادداشت کنید و یا از طریق گوشی یا کامپیوتر وارد این مقاله شوید تا بتوانید روند ریست فکتوری اندروید را بدون مشکل انجام دهید. ناگفته نماند در صورت رو به رو شدن با مشکل میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید :

 • برای شروع ریست فکتوری گوشی وارد تنظیمات گوشی خود شوید.
 • روی گزینه System کلیک کنید.
 • با وارد شدن به بخش System بدنبال گزینه ای بنام Reset با کلمات مشابه باشید.
 • حال باید بدنبال گزینه ای بنام Erase all data (بازنشانی به تنظیمات کارخانه) باشید.
 • با وارد شدن به بخش فوق روی Erase all data کلیک کنید که از شما درخواست رمز گوشی خواهد شد.
 • با وارد شدن رمز گوشی و زدن Erase all data روند ریست فکتوری آغاز خواهد شد که پیشنهاد میشود کاری با گوشی نداشته باشید تا اینکار به پایان برسد.

با استفاده از حالت بازیابی ، اندروید را به حالت کارخانه بازنشانی کنید

آموزش تصویری ريست كردن گوشی اندروید

اگر بدنبال طریقه ریست فکتوری در گوشی های اندروید بدون دسترسی به تنظیمات هستید باما همراه باشید. گاهی اوقات بدلیل مشکلات نرم افزاری و یا وجود فایل های مخرب بسیار اجازه ورود به تنظیمات به شما داده نخواهد شد که در ادامه میتوانید از روش دیگری برای ریست فکتوری گوشی استفاده کنید. در خصوص نحوه بازگشت به تنظیمات کارخانه در اندروید دقت داشته باشید که تمام موارد زیر را باید به دقت انجام دهید تا ریست گوشی بطور کامل انجام گیرد :

 • ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما خاموش است.
 • حال دکمه پاور و کاهش صدارا نگهدارید تا روند روشن شدن صفحه نمایش آغاز شود.
 • صفحه ای با عنوان Start برای شما نمایان خواهد شد که دستورالعمل های مربوط به گوشی شما بوده است.
 • حال میتوانید از دکمه های روشن/خاموش و کم و زیاد صدا برای جا به جایی میان دستور العمل ها استفاده کنید.
 • دکمه کاهش صدا را فشار دهید تا وارد بخش حالت بازیابی شوید.
 • با زدن دکمه پاور وارد بخش حالت بازیابی خواهید شد.
 • با انجام مراحل فوق گوشی شما خاموش و روشن خواهد شد و یک بات که نمایش دهنده مشکلات نرم افزاری بوده برایتان به نمایش درخواهد آمد.
 • حال دکمه خاموش/روشن را نگه دارید و سپس روی کلید افزایش صدا را فشار دهید.
 • حال با استفاده از دکمه های کم و زیاد باید گزینه Wipe data/factory reset را انتخاب کنید که میتوانید روی آن بیایید و پاور را بزنید.
 • با انتخاب Factory data reset روند ریست فکتوری گوشی آغاز خواهد شد.
 • پس از پایان روی Reboot system now کلیک نمایید.

آموزش بازنشانی داده کارخانه در موبایل اندروید بدون تنظیمات همانطور که شاهد بوده اید کمی دشوار بوده است زیرا در این بخش باید حواستان به اطلاعاتی که گفته شده است باشد و اگر اشتباهی کلید دیگری را فشار دهید روند ریست فکتوری کنسل و با مشکل مواجه خواهد شد. در این خصوص پیشنهاد میشود از روش تنظیمات اقدام کنید که اگر برایتان مقدور نبود این روش راه دیگری برای شما بوده  است.در ادامه میتوانید به صورت اختصاصی به روش ریست کردن گوشی سامسونگ دسترسی داشته باشید که این مورد را میتوانید برای گوشی های دیگر نظیر شیائومی انجام دهید زیرا روش ریست فکتوری کردن گوشی شیائومی و سامسونگ شباهت بالایی به یکدیگر داشته اند.


آموزش تصویری ریست فکتوری گوشی سامسونگ


شما می‌توانید از روش‌های متفاوتی برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که قبل از این کار در صورت نیاز حتماً از اطلاعات دستگاه یک بک‌آپ (Backup) تهیه کنید. در ادامه روش‌های گوناگون ریست فکتوری برای گوشی سامسونگ را با تصاویر باکیفیت به شما آموزش خواهیم داد.

 

ریست فکتوری گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات

قبل از ریست فکتوری گوشی به نکات زیر توجه کنید :

همچنین بخوانید :
 • حتی‌الامکان از اطلاعات مورد نیاز خود بک‌آپ تهیه کنید. برای این کار می‌توانید از نرم‌افزارهای معتبر استفاده کنید.
 • به خاطر داشته باشید که ریست فکتوری ممکن است چند دقیقه به طول انجامد. به همین خاطر باتری گوشی خود را حداقل 70% شارژ کنید.
 • امکان لغو ریست فکتوری وجود ندارد. بنابراین تمام اطلاعات ضروری خود را به یک دستگاه دیگر انتقال دهید.

 

قدم اول

ریست کردن سامسونگ

زمانی که گوشی شما روشن است وارد گزینه تنظیمات (Setting) شوید.

 

قدم دوم

ریست کردن گوشی سامسونگ

در این مرحله با گزینه‌های متعددی روبرو می‌شوید، اما باید گزینه بک‌آپ و ریست (Backup & reset) را از منوی تنظیمات انتخاب کنید.

 

قدم سوم

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

گزینه فکتوری دیتا ریست (Factory data reset) یا همان تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید.

 

قدم چهارم

ریست فکتوری برای گوشی سامسونگ

در این مرحله گزینه ریست گوشی (Reset phone) را فشار دهید.

 

قدم پنجم

آموزش فکتوری ریست گوشی های سامسونگ

در آخر گزینه پاک کردن همه (Erase everything) را انتخاب کنید.

 

ریست کردن سامسونگ از طریق کد

اگر ریست فکتوری از طریق تنظیمات برای شما مشکل است، می‌توانید با وارد کردن کدهای دستوری این کار را انجام دهید.

ریست فکتوری سامسونگ

برای ریست فکتوری از طریق کد باید ابتدا گزینه Phone را فشار دهید و سپس کد دستوری #3855*2767* یا #2878*2767* را در آنجا وارد کنید.

ریست کردن سامسونگ

این روش بیشتر مشکلات و ارورهای گوشی را حل می‌کند، اما همواره بهتر است که ریست فکتوری را با استفاده از تنظیمات انجام دهید.

 

همچنین بخوانید :

ریست فکتوری سامسونگ از طریق سیستم اندروید ریکاوری

در زمانی که گوشی روشن باشد، ریست فکتوری سامسونگ را می‌توان به آسانی از طریق تنظیمات یا کد دستوری انجام داد. اما اگر گوشی بنا بر هر دلیلی خاموش بوده و یا به علت هنگ کردن امکان دسترسی به تنظیمات وجود نداشته باشد، شما می‌توانید با ورود به سیستم اندروید ریکاوری، گوشی خود را ریست فکتوری کنید.

 

قدم اول

ریست کردن گوشی سامسونگ / ريست كردن گوشی اندروید

اگر گوشی سامسونگ شما دارای دکمه فیزیکی هوم ( نظیر نوت 4 یا گلکسی اس 6) است، باید به صورت همزمان دکمه‌های ولوم پایین، هوم و پاور را فشار دهید تا منوی اندروید ریکاوری برای شما نمایان شود.

برای اجرای اندروید ریکاوری در گوشی‌هایی که دکمه فیزیکی هوم ندارند، باید دکمه‌های ولوم پایین، ولوم بالا و پاور را همزمان نگه دارید.

 

قدم دوم

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

از منوی اندروید ریکاوری، گزینه «Wipe data/ factory reset» را انتخاب کنید. برای حرکت بین گزینه‌ها باید از دکمه‌های بالا و پایین صدا استفاده کنید.

 

قدم سوم

ریست فکتوری برای گوشی سامسونگ / ريست كردن گوشی اندروید

در این مرحله باید گزینه «Delete all user data» را انتخاب کنید.

اگرچه ریست کردن سامسونگ از طریق تنظیمات تقریباً تمام اطلاعات گوشی را پاک می‌کند، اما برخی از اطلاعات حساس در دستگاه باقی می‌ماند؛ به گونه‌ای که هکرها از طریق آن اطلاعات به آدرس ایمیل، لیست مخاطبین یا عکس‌های ذخیره شده در فضای ابری نظیر گوگل درایو دسترسی پیدا خواهند کرد. بنابراین توصیه می‌شود که در صورت امکان از نرم‌افزارهای موجود برای این کار استفاده کنید.


سخن پایانی


برای ريست كردن گوشی اندروید 2 روش کاربردی و جامع را برایتان شرح دادیم که به نسبت نیاز خود میتوانید از انها استفاده کنید. همچنین بدنیست بدانید که در توضیحات مربوط به ریست فکتوری اندروید به نکات خوبی اشاره شده است که نباید آنها را نادیده گرفت زیرا در این شرایط نادیده گرفتن موارد جزئی سبب بروز مشکلات بزرگ خواهد شد. نظر شما در مورد این مقاله چیست آیا توانستیم نیاز شما بابت ريست كردن گوشی اندروید را پاسخ دهیم ؟ شما عزیزان میتوانید نظر خود را در مورد این مقاله بیان کنید که اینکار سبب افزایش سطح کیفی مقاله خواهد شد و در پیشبرد اهداف سایت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
سمیر
.
14 آذر 1400، 15:08
پاسخ
0
0
بعد از ریست فکتوری تازه باید بدویی دنبال برنامه ها و فایل ها!
avatar
sara
.
06 شهریور 1400، 12:46
پاسخ
0
0
ممنون از سایت خوبتون
جدول فروش فیلم ها