معرفی بهترین برنامه های نشان دهنده مصرف اینترنت گوشی

برنامه میزان مصرف اینترنت اندروید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با استفاده از برنامه نشان دهنده مصرف اینترنت، می‌توانید مصرف خود را زیر نظر گرفته و نگذارید از حد معینی تجاوز کند. در ادامه 10 برنامه مدیریت مصرف اینترنت گوشی را معرفی می‌کنیم.

همان‌طور که ما زندگی می‌کنیم و نفس می‌کشیم، از اینترنت هم استفاده می‌کنیم. با پیشرفت تکنولوژی، تقریبا همه از اینترنت در گوشی‌های خود استفاده می‌کنند. ما از گوشی‌ها و اینترنت برای چت کردن و تماس‌های صوتی و ویدیویی با دوستان و خانواده خود استفاده می‌کنیم و همه این‌ها باعث مصرف اینترنت می‌شوند؛ بنابراین همواره باید حواسمان به میزان مصرف دیتا یا وای فای باشد.

با استفاده از برنامه مشاهده مصرف اینترنت می‌توانیم این مشکل را حل کنیم. اپلیکیشن های میزان مصرف اینترنت به ما کمک می‌کنند تا دیتای گوشی خود را پایش کنیم و از حدی مشخص، بیشتر مصرف نکنیم. برنامه‌های مختلفی برای این کار وجود دارند که می‌خواهیم در ادامه، 10 نمونه از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

فهرست مطالب

برنامه های نشان دهنده مصرف اینترنت

در ادامه می‌خواهیم بهترین برنامه های نشان دهنده میزان مصرف اینترنت را معرفی کنیم که بیشتر آن‌ها رایگان هستند و البته نسخه پولی هم دارند.

1. برنامه مصرف اینترنت گوشی Check Internet Data Usage

برنامه مصرف اینترنت گوشی

Check Data Usage یک برنامه نشان دهنده میزان مصرف اینترنت است که دیتای شما را پایش کرده و محل و میزان مصرف اینترنت دیتا و وای فای را زیر نظر می‌گیرد. این اپلیکیشن، زمانی که مصرف اینترنت شما از حد مجاز تعیین شده در داخل برنامه تجاوز می‌کند، به شما هشدار می‌دهد؛ همچنین می‌توانید برنامه‌هایی که بیشتر از همه باعث مصرف اینترنت شما می‌شوند را هم مشاهده کنید. برخی از اپلیکیشن‌های داخل گوشی شما، ممکن است در پس‌زمینه از دیتا گوشی استفاده کنند که با Check Data Usage می‌توانید این برنامه‌ها را شناسایی کرده و آن‌ها را متوقف کنید. با این برنامه همچنین می‌توانید کش گوشی خود را پاک کرده و رم گوشی را برای بهبود عملکرد گوشی، مدیریت کنید.

دانلود اپلیکیشن Check Internet Data Usage برای: اندروید

2. Traffic Monitor؛ بهترین برنامه مدیریت مصرف اینترنت آیفون و اندروید

برنامه مدیریت مصرف اینترنت

Traffic Monitor یک اپلیکیشن همه کاره برای زیر نظر گرفتن میزان مصرف اینترنت است؛ زیرا نه تنها مصرف دیتا را زیر نظر دارد، بلکه به شما اجازه می‌دهد تا سرعت دانلود و آپلود خود را تست و کیفیت سیگنال را بررسی کرده و اطلاعات مختلفی را مانند دیرکرد، سرعت پینگ و … درباره درباره شبکه LTE یا وای فای خود به دست بیاورید این برنامه یک تسک منیجر اختصاصی هم دارد که به شما اجازه می‌دهد تا تمام اپلیکیشن‌ها را به صورت یک فهرست مشاهده کرده و آن‌هایی که میزان زیادی از حافظه شما را مصرف می‌کنند، ببندید تا عملکرد گوشی بهبود پیدا کند. Traffic Monitor نقشه وضعیت پوشش شبکه را هم برای کشورهای مشخصی ارائه می‌کند که بر اساس موقعیتی که در آن قرار دارید، میزان پوشش شبکه را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید :

با مراجعه به بخش میزان مصرف اینترنت اندروید این برنامه هم می‌توانید میزان مصرف دیتا را در یک بازه زمانی مشخص که خودتان تعیین می‌کنید، مشاهده کرده و محدودیت‌هایی را برای آن تعیین کنید. اگر میزان مصرف اینترنت شما از این حد بالاتر رفت، Traffic Monitor به شما هشدار می‌دهد. این اپلیکیشن کاملا رایگان بوده و هیچ تبلیغاتی را درون خود نمایش نمی‌دهد.

3. My Data Manager؛ نرم افزار مدیریت اینترنت ایفون

برنامه مدیریت مصرف اینترنت

My Data Manager یک نرم افزار کنترل مصرف اینترنت وای فای اندروید و آیفون است که بیش از 14 میلیون نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن میزان مصرف اینترنت دیتا را زیر نظر گرفته و اگر از حد مشخصی فراتر رفت، به شما اطلاع دهد تا هزینه‌های اضافی را متحمل نشوید. با برنامه نشان دادن مصرف اینترنت iOS و اندروید، My Data Manager می‌توانید میزان مصرف اینترنت توسط هر برنامه را مشاهده کرده و از مصرف بیش از حد توسط آن‌ها جلوگیری کنید. تاریخچه‌ای از مصرف دیتا توسط شما در این اپلیکیشن ذخیره می‌شود تا راحت‌تر بتوانید بسته اینترنتی مناسب برای خود را پیدا کنید.

4. برنامه مدیریت مصرف اینترنت Data Usage Monitor

برنامه مدیریت مصرف اینترنت

نرم افزار کنترل مصرف اینترنت اندروید Data Usage Monitor با رابط کاربری ساده خود یکی از بهترین برنامه های این فهرست است. این برنامه هم همان‌طور که از آن انتظار دارید، میزان مصرف اینترنت روزانه شما را زیر نظر گرفته و وقتی از حد مشخص شده بالاتر رفت، به شما هشدار می‌دهد. Data Usage Monitor با استفاده از ارائه نمودارهایی، میزان مصرف دیتا و وای فای را برای تحلیل آسان‌تر نشان می‌دهد. برنامه‌های گوشی خود را هم می‌توانید از نظر میزان مصرف اینترنت مشاهده کرده و آن‌ها را کنترل کنید.

5. برنامه مدیریت مصرف اینترنت Samsung Max

نرم افزار کنترل مصرف اینترنت اندروید

Samsung Max اپلیکیشنی مخصوص گوشی‌های سامسونگ است که می‌توانید با استفاده از آن، در مصرف اینترنت صرفه‌جویی کرده و اپلیکیشن‌های خود را مدیریت کنید. شما می‌توانید به راحتی با این برنامه مصرف اینترنت اپلیکیشن‌های خود را زیر نظر گرفته و مصرف آن‌ها در پس‌زمینه را متوقف کنید. این برنامه وقتی اپلیکیشنی بیش از حد از اینترنت شما استفاده کرد، به شما هشدار داده و اجازه می‌دهد تا آن را متوقف کنید. سامسونگ مکس یک سرویس فشرده‌سازی داده دارد که به شما اجازه می‌دهد در مصرف اینترنت صرفه‌جویی کنید. علاوه بر این موارد، این برنامه قابلیت‌های امنیتی و حریم خصوصی هم دارد؛ مثلا حالت Incognito باعث می‌شود که از ردیابی شما توسط اپلیکیشن‌ها جلوگیری شود.

6. اپلیکیشن DataEye

برنامه نشان دهنده مصرف اینترنت

DataEye یک برنامه میزان مصرف اینترنت است که به شما در تشخیص برنامه‌هایی که بیشترین استفاده را از اینترنت دارند، کمک می‌کند. علاوه‌ بر این، یک حالت صرفه‌جویی در مصرف اینترنت هم در این اپلیکیشن وجود دارد که تصاویر را در اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام فشرده می‌کند تا حداکثر استفاده را از اینترنت دیتای گوشی خود ببرید. DataEye رایگان بوده ولی یک بخش پیشنهادی برای اپلیکیشن‌های مختلف دارد که پول خود را از این قسمت درمی‌آورد. شما به راحتی می‌توانید از این قسمت چشم‌پوشی کرده و به استفاده از برنامه ادامه دهید. اگر به دنبال یک برنامه ساده برای صرفه‌جویی و نمایش مصرف اینترنت هستید، استفاده از DataEye به شما پیشنهاد می‌شود.

7. Data Usage Manager & Monitor

برنامه مصرف اینترنت گوشی

اگر به دنبال ساده‌ترین برنامه ای که مصرف اینترنت را نشان دهد هستید، Data Usage Manager & Monitor یک برنامه ساده دیگر برای پایش میزان مصرف اینترنت است. این اپلیکیشن یک ویجت کوچک هم برای صفحه هوم شما دارد. با تنظیم این ویجت، به شما نشان می‌دهد که چقدر از دیتای خود را مصرف کرده‌اید. این برنامه می‌تواند تشخیص دهد که از اینترنت وای فای استفاده می‌کنید و یا دیتای گوشی و هر کدام را به صورت جداگانه نمایش می‌دهد. ویجت این برنامه را می‌توانید با چند ویژگی ساده، شخصی‌سازی کنید. علاوه بر این، برخی ویژگی‌های دیگر مانند استفاده در حالت رومینگ و تاریخچه مصرف اینترنت هم وجود دارند. این برنامه یک حالت پرو هم دارد که می‌توانید برای داشتن برخی ویژگی‌های بیشتر، آن را خریداری کنید.

 • دانلود برنامه Data Usage Manager & Monitor برای: اندروید

8. برنامه مدیریت مصرف اینترنت Data Monitor

برنامه مصرف اینترنت گوشی

Data Monitor برنامه ساده‌ای مانند اسمش است. این برنامه تمام داده‌های ردوبدل شده در شبکه شما را اندازه می‌گیرد. شما می‌توانید یک محدوده برای مصرف تعیین کرده و زمان نوسازی بسته خود را هم مشخص کنید تا همه چیز به صورت خودکار بروزرسانی شود. برخی از کاربران مشکلاتی را در استفاده از این برنامه برای اندروید 10 و گوگل فای گزارش کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که Data Monitor برای دیگران به خوبی کار می‌کند. این برنامه، تست پینگ هم دارد تا مطمئن شوید که اتصال پایداری را دارید. در نسخه پولی Data Monitor می‌توانید از ویجت آن هم استفاده کنید.

9. برنامه محاسبه مصرف اینترنت GlassWire

برنامه مدیریت مصرف اینترنت

نرم افزار محدود کننده مصرف اینترنت اندروید GlassWire، از دیگر گزینه‌هایی است می‌توانید مدنظر داشته باشید. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا میزان مصرف اینترنت را بر اساس هر اپلیکیشن مشاهده کنید و تاریخچه جامعی را هم ارائه می‌دهد تا بدانید چه چیزی در چه زمانی اینترنت مصرف کرده است. علاوه بر این، می‌توانید محدودیت میزان دیتای خود را مشخص کنید و زمانی که به آن حد رسیدید، یک اعلان دریافت کنید.

پایش در زمان واقعی این برنامه حتی در نسخه رایگان آن هم یکی از بهترین‌ها در این زمینه است. یک نسخه از این برنامه میزان مصرف اینترنت برای کامپیوتر هم وجود دارد تا در آنجا هم میزان مصرف خود را زیر نظر بگیرید. نسخه پولی این برنامه کمی گران‌تر از بقیه است، اما استفاده از آن هم بسیار راحت‌تر است.

10. برنامه مصرف اینترنت گوشی Internet Speed Meter Lite

برنامه مدیریت مصرف اینترنت

Internet Speed Meter Lite یک برنامه مصرف اینترنت وای فای برای گوشی است که سرعت اینترنت شما را در نوار وضعیت گوشی نشان می‌دهد و میزان مصرف اینترنت را هم در بخش اعلان‌ها اعلام می‌کند. این برنامه به شما کمک می‌کند تا وضعیت شبکه خود را در هر لحظه بررسی کنید. Internet Speed Meter Lite آمار مربوط به وای فای و دیتای گوشی را به صورت مجزا نشان می‌دهد و از نظر مصرف باتری هم بهینه است. این اپلیکیشن میزان مصرف اینترنت شما را به مدت 30 روز زیر نظر می‌گیرد. اگر نسخه پولی این برنامه را بخرید، ویژگی‌های اضافی بیشتری را هم در اختیار خواهید داشت.

سخن پایانی

اگر نگران میزان مصرف اینترنت در گوشی خود هستید، می‌توانید با استفاده از یکی از 10 برنامه نشان دهنده مصرف اینترنت که در این مطلب معرفی کردیم، به پایش مصرف خود پرداخته و هشدارهایی را تنظیم کنید تا مصرف بیش از حد را به شما اعلام کنند. شما کدام‌یک از این اپلیکیشن‌ها را پسندیدید؟ نظرات خود را می‌توانید در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400