ژست عکاسی سلفی دخترانه؛ مدل ها و ایده هایی برای عکس های سلفی

ژست عکاسی سلفی دخترانه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ژست سلفی دخترانه شاید در نظر یک مسئله خیلی سطحی عنوان شود، اما باید بدانید که با رعایت قوانین جزئی می‌توانید عکس های سلفی زیباتری داشته باشید. اگر به دنبال ایده هستید و می‌خواهید مدل عکاسی سلفی را یاد بگیرید در ادامه همراه با ما باشید.

عکس سلفی یکی از رایج‌ترین مدل‌های عکاسی از خود است که اغلب توسط گوشی موبایل گرفته می‌شود. شرکت گوگل در گزارشی اعلام کرد که در اواسط سال 2019 با گوشی‌های اندرویدی روزانه بیش از 93 میلیون عکس سلفی در جهان گرفته می‌شود و تنها 4 درصد از تمام عکس‌ها در فضای مجازی سلفی هستند که آمار قابل توجهی بشمار می‌آیند. در این مقاله قصد داریم تا ژست عکاسی سلفی دخترانه را به شما یاد دهیم تا از آنها در عکس‌های سلفی خود استفاده کنید، بنابراین همراه با پلازا باشید

در ویدئو زیر می‌توانید با «بیش از 30 ایده عکس سلفی دختر» آشنا شوید.

فهرست مطالب

انواع ژست گرفتن عکس سلفی دخترانه

در این بخش از مقاله به انواع ژست عکاسی سلفی دخترانه می‌پردازیم و به نکات مهمی که در عکس سلفی تاثیرگذار است اشاره خواهیم کرد.

1. ژست های خنده دار بگیرید

ژست عکاسی سلفی دخترانه

در ابتدا شاید احساس خوبی نداشته باشید، اما خودتان را تحت فشار نگذارید و با گرفتن ژست‌های عجیب غریب و خنده‌دار از خودتان عکس‌های طبیعی بگیرید. چرا که غیرطبیعی بودن میمیک صورت از مشکلاتی است که در اغلب عکس های سلفی‌ وجود دارد.

شما با این روش می‌توانید هرکاری که دلتان می‌خواهد را انجام دهید و مهمتر از همه خودتان باشید. ژست‌های خنده‌دار متفاوت می‌تواند یک ایده خاص برای عکس سلفی دخترانه ایرانی به‌شمار بیاید.

2. از دست ها موقع سلفی گرفتن استفاده کنید

ژست گرفتن عکس سلفی دخترانه

یکی دیگر از مدل های عکاسی دخترانه سلفی استفاده از دست‌ها است. دست‌ها از عوامل تاثیرگذار در بهتر شدن عکس سلفی شما محسوب می‌شوند. پس تاثیر آنها را در زیبایی عکس خود دست کم نگیرید. شما می‌توانید دست‌هایتان را زیر چانه، پشت گوش و یا کنار صورت خود بگذارید و ژست بگیرید، اما در نظر داشته باشید نباید به اجزا صورت خود فشار بیاورید. حتی می‌توانید دوربین گوشی خود را روی تایمر بگذارید و با دو دست آزاد از خود سلفی بگیرید.

3. لبخند بزنید

ژست عکس سلفی دخترانه

شاید لبخند زدن موقع گرفتن سلفی تنهایی حس عجیبی به شما دهد، اما بهتر است بدانید که لبخند هر عکسی را زیباتر نشان می‌دهد. یکی از راه های تمرین برای غلبه به حس ناخوشایندی که به شما می‌دهد آن است که جلوی آینه تمرین کنید.

شما می‌توانید به چیزهایی فکر کنید که باعث لبخندتان می‌شود و حتی می‌توانید به اشخاصی فکر کنید که دوست دارید به آنها لبخند بزنید. لبخند زدن از راهکارهای مهم در ژست عکس سلفی دخترانه است.

4. چشم هایتان را فراموش نکنید!

ژست عکس سلفی دخترانه تکی در خانه

در اکثر موارد چشم‌ها مرکز توجه در یک عکس سلفی هستند، بنابراین باید مطمئن باشید که ظاهر خوبی داشته باشند. به عنوان مثال اگر چشمان درشتی دارید آنها را تا حد معمول تنگ کنید. همچنین نگاه مستقیم به دوربین از مدل های عکاسی دخترانه سلفی است که حس صادقانه بودن عکس را به بیننده القا می‌کند. شما می‌توانید از دوربین دور شوید و وانمود کنید که آن را نمی‌بینید. این ژست عکس گرفتن سلفی دخترانه حس صمیمیت می‌دهد و دربین افراد خجالتی نیز محبوب است.

5. صورت خود را در گوشه یا کنار عکس قرار دهید

ژست عکس سلفی دخترانه تکی

اگر صورت خود را در گوشه عکس قرار دهید می‌توانید مقدار بیشتری از تصویر زمینه را نشان دهید. این کار به بیننده این تصور را می‌دهد که شما تصادفی وارد قاب عکاسی شدید. تصویر زمینه و یا همان بک گراند عکس از مسائل مهم و قابل توجه عکس سلفی است.

6. زاویه خوب را پیدا کنید

ژست عکس سلفی دخترانه در خانه

برای ژست گرفتن عکس سلفی دخترانه بهتر است که در بهترین زاویه عکاسی کنید. می‌توانید دوربین را به صورت مستقیم، پایین و گاهی بالا نگه دارید و از خود عکس بگیرید. از آن‌جایی که هرچیزی به دوربین نزدیکتر باشد بزرگتر نشان داده می‌شود بهتر است که از زاویه بالا عکس‌برداری کنید

7. دوربین را با دو دست نگه داشته‌ و سلفی بگیرید

انواع ژست عکاسی سلفی دخترانه / ایده عکس سلفی

درحالی که با دو دست خود دوربین و یا گوشی موبایل را نگه داشته‌اید، سلفی بگیرید. چرا که بازوهای شما به عکس قاب می‌دهد. این ژست عکس گرفتن سلفی دخترانه به عکس شما حس سرزنده و راحتی می‌دهد.

8. گردن خود را جلو بیاورید تا غبغب شما نمایان نشود؛ مدل های عکاسی دخترانه سلفی

ژست عکاسی دخترانه سلفی شاخ / ژست عکس دخترانه سلفی برای پروفایل

باید اعتراف کنیم که عکس‌های سلفی می‌توانند چهره ما را کاملا متفاوت از آنچه که هست نشان دهند. به عنوان مثال غبغب‌دار می‌شویم و یا بینی ما بزرگتر نشان داده می‌شود. برای حل این موضوع شما می‌توانید گردن خود را کمی به سمت جلو بیاورید تا در عکس گردن کشیده‌تر و زیباتری داشته باشید.

9. ژست عکس سلفی دخترانه با دوستان؛ ایده عکس سلفی دخترانه

ژست عکس سلفی دخترانه ایرانی / ژست عکاسی دخترانه شاخ

لازم نیست که همیشه در عکس‌ها تنها باشید، از دوستان خود دعوت کنید و سلفی گروهی بگیرید. قبل از آن حتما مطمئن باشید شخصی که می‌خواهد سلفی گروهی بگیرد کمی جلوتر و دورتر از بقیه شما ایستاده باشد بدین صورت او در پیش زمینه و شما در پس زمینه قرار می‌گیرید. همچنین فردی که عکس سلفی گروهی می‌گیرد می‌تواند در بالای یک شی بایستد و اطمینان حاصل کند که همه افراد در قاب هستند. این دو روش از ژست های عکاسی سلفی دخترانه است که می‌توانید با دوستان خود بگیرید.

10. داخل ماشین سلفی بگیرید

ایده عکس سلفی دخترانه / ایده سلفی ژست عکاسی دخترانه در خانه

یکی دیگر از انواع ژست عکاسی سلفی دخترانه، سلفی در ماشین است. شما می‌توانید با کمک از آینه بغل ماشین، پنجره و آرنج و دست خود عکس‌های زیبایی بگیرید. اگر داخل ماشین هستید و نور مستقیم به صورت شما می‌خورد سلفی نگیرید، صبر کنید تا نور به صورت غیرمستقیم و خوب به صورت شما بازتاب داشته باشد.

11. با حیوانات خانگی خود سلفی بگیرید

ژست های عکاسی سلفی دخترانه / ژست عکس سلفی دخترانه تکی در خانه

ژست عکس سلفی دخترانه تکی با سگ، گربه و دیگر حیوانات خانگی بسیار بامزه و سرگرم کننده است. علاوه بر آن شما نمی‌دانید که نتیجه عکس چه خواهد بود؛ چرا که بسیاری از حیوانات نمی‌توانند یک جا بایستند. بنابراین همیشه ژست عکس گرفتن آنها متفاوت است. هنگامی که می‌خواهید با حیوان خانگی خود عکس بگیرید آن را در آغوش نگه دارید و مطمئن باشید که حرکات ناگهانی نداشته باشد؛ زیرا در غیر اینصورت عکس شما تار خواهد شد.

12. عکس سلفی را ادیت کنید

ایده عکس سلفی دختر / سلفی ژست عکاسی دخترانه در خانه

شما با استفاده از اپلیکشن‌های رایگان ادیت عکس می‌توانید رنگ و نور عکس خام را ادیت کنید و جلوه عکس خود را بیشتر کنید. در این باره می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مثل PicsArt، برنامه Remini و برنامه Snow استفاده کنید.

13. بخشی از چهره خودتان را مخفی کنید؛ مدل های عکاسی دخترانه سلفی

مدل عکاسی دخترانه سلفی / ایده ژست عکاسی در خانه

این ژست عکس سلفی دخترانه تکی در خانه شاید کمی عجیب باشد اما می‌تواند جذابیت عکس را دوچندان کند. می‌توانید با استفاده از یک گل یا برگ‌های درخت، بخشی از صورت خودتان را در عکس پنهان کنید. البته که باید عکس را طوری بگیرید که بخش‌های قابل مشاهده صورت، کاملا در دید باشند. مثلا چشم‌ها.

اگر از یک دوربین بدون آیینه استفاده می‌کنید، احتمالا دوربین یک ویژگی فوکوس خودکار چشم دارد. در غیر این صورت و با گوشی می‌توانید از قابلیت Burst Mode استفاده و چندین عکس بگیرید. همچنین حتما از حالت پرتره دوربین استفاده کنید.

14. جایی بایستید که نور کافی وجود داشته باشد

عکس سلفی دخترانه ایرانی / سلفی ژست عکاسی دخترانه شاخ

یکی از موارد مهم برای گرفتن عکس سلفی دختر با گوشی، که البته برای تمام عکس‌ها صادق است، پیدا کردن نور مناسب است. حتی بهترین ژست عکس در خانه سلفی نیز ممکن است در صورت نبود نور کافی به‌چشم نیاید؛ به همین خاطر همیشه برای عکس گرفتن، به‌دنبال محلی باشید که نور کافی داشته باشد.

15. روی زمین دراز بکشید

مدل عکاسی دخترانه سلفی / ژست عکاسی دخترانه

ژست عکس دخترانه با گوشی بعدی یکی از محبوب‌ترین‌ها است. روی زمین دراز بکشید و دوربین را از بالا به سمت چهره خودتان بگیرید. برای جذاب‌تر کردن عکس، می‌توانید چند شی مختلف هم در اطراف خودتان قرار دهید.

16. به دیوار یا جایی تیکه بدهید؛ ژست عکس دخترانه سلفی برای پروفایل

مدل عکاسی دخترانه سلفی / ژست عکس دخترانه سلفی

یکی دیگر از ژست های سلفی دخترانه، تکیه دادن به دیوار است. از ژست‌های کلاسیک و قدیمی که به عکس شما حالت خودمانی‌تری می‌دهد. همچنین سبب می‌شود راحت‌تر در تصویر قرار بگیرید و عضله‌های گردن و شانه را آزادتر کنید. همچنین می‌توانید سرتان را هم کمی به یک سمت کج کنید.

17. تا جای ممکن از دوربین فاصله بگیرید

ایده عکس سلفی دخترانه / ژست عکاسی دخترانه سلفی

از مدل های عکس گرفتن سلفی دخترانه که می‌تواند سلفی‌های زیباتری همراه داشته باشد، فاصله گرفتن از دوربین است. اگر یک عکاس حرفه‌ای نباشید و یا اگر محیط اطرافتان نور کافی نداشته باشد، هرچقدر به دوربین نزدیک‌تر باشید تصاویر شما ممکن است بیشتر دچار اعوجاج شوند؛ به همین دلیل است که مونوپادها اینقدر محبوب هستند. برای این که عکس زیباتری بگیرید، تا جایی که می‌توانید از دوربین دور شوید.

18. به دوربین نگاه نکنید؛ ایده عکس سلفی دخترانه

یک مدل عکس گرفتن سلفی در خانه، نگاه نکردن به دوربین است. البته نگاه کردن به دوربین هم اشکالی ندارد و می‌تواند به جذابیت تصویر شما اضافه کند. اما اگر به دوربین نگاه نکنید هم می‌توانید سلفی‌های جذابی بگیرید. همچنین می‌تواند تصویر را طبیعی‌تر نشان دهد.

19. دوربین را روی زمین بگذارید

مدل عکاسی دخترانه سلفی / ژست سلفی دخترانه

این ژست عکس سلفی دخترانه تکی در خانه هم برای عکس‌های تک و هم عکس‌های گروهی کاربرد دارد. دوربین را پایین‌تر از خودتان و یا حتی روی زمین بگذارید و از بالا به آن نگاه کنید.

کلام آخر

در این مقاله ژست عکاسی سلفی دخترانه و ایده عکس سلفی دختر با انواع ژست‌ها و راهکارهایی که عکس سلفی را بهتر می‌کند همراه با شما بودیم. امیدواریم این مطلب مفید باشد و ایده‌های خوبی برای ژست عکاسی سلفی به شما بدهد. اگر شما نیز ایده سلفی ژست عکاسی دخترانه در خانه دیگری دارید،  حتما در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400