آموزش نصب آفلاین افزونه های کروم به صورت دستی

  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

شاید گمان کنید که نصب آفلاین افزونه کروم امکان‌پذیر نیست ولی اشتباه فکر می‌کنید. برای نصب دستی افزونه های کروم در ادامه همراه پلازا باشید.

گوگل طی چندین سال گذشته با هدف کاهش احتمال آلوده شدن دستگاه‌های کاربران، محدودیت‌های مربوط به نصب افزونه‌های متفرقه در کروم را بیشتر کرده است. در سال‌های اولیه عرضه کروم، می‌توانستید هر افزونه‌ای را مستقیما از سایت سازنده روی مرورگر نصب کنید اما حالا و به‌صورت رسمی، تنها می‌توان از افزونه‌های فروشگاه کروم استفاده کرد. اما نصب آفلاین افزونه در کروم همچنان امکان‌پذیر است.

فهرست مطالب

برای فعال کردن حالت توسعه‌دهندگان، از بالای صفحه گزینه Developer Mode را روشن کنید. در مرحله بعد به یک برنامه استخراج فایل CRX نیاز دارید. این برنامه فایل CRX را به یک فایل ZIP تبدیل می‌کند. می‌توانید برنامه CRX Extractor را دانلود و نصب کنید. فایل CRX افزونه را به برنامه بدهید و پس از اتمام فرایند پردازش فایل، روی Download کلیک کنید تا فایل ZIP روی سیستم ذخیره شود.
حالا این فایل ZIP را از حالت فشرده خارج کنید. در مرورگر و در همان صفحه افزونه‌ها، روی گزینه Load unpacked در بالای سمت چپ صفحه کلیک کنید.
نصب آفلاین افزونه کروم
حالا پوشه‌ای که از حالت فشرده خارج کردید را انتخاب کنید تا نصب اکستنشن گوگل کروم با فایل آغاز شود. پس از اتمام فرایند نصب، می‌توانید به افزونه دسترسی پیدا کنید. همچنین افزونه دیگر به‌صورت خودکار آپدیت نمی‌شود، شما باید نسخه‌های جدید را هم به همین صورت روی مرورگر نصب کنید.
احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش نصب و دانلود افزونه کروم
نگار رئیسی01 شهریور 1401 20:00
thumbnail
بهترین مرورگر دنیا ؛ امن ترین مرورگر جهان فایرفاکس ...
تیم پلازا11 تیر 1401 15:30

سخن پایانی

نصب آفلاین افزونه در کروم با روش بالا امکان‌پذیر است. البته در برخی نسخه‌های قدیمی تنها با کشیدن و رها کردن فایل CRX به صفحه افزونه‌های مرورگر می‌توان فرایند نصب را انجام داد. اما گوگل در نسخه‌های جدید، این کار را غیرممکن کرده است. در حال حاضر نصب افزونه کروم به صورت دستی، تنها به‌صورت بالا امکان‌پذیر است. اگر شما نیز روش دیگری می‌شناسید، در بخش نظرات آن را با ما و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها