معرفی فیلم شب بخیر مامان 2022 (Goodnight Mommy) ؛ یک بازسازی نه چندان ضروری!

معرفی فیلم شب بخیر مامان 2022
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم شب بخیر مامان 2022 فیلمی ترسناک و روانشناختی است که به تازگی اکران شد. در این مقاله پلازا ضمن معرفی فیلم سینمایی شب بخیر مامان ۲۰۲۲ به بررسی نقاط ضعف و قدرت آن نیز می‌پردازیم.

ساختن یک اثر ترسناک در دنیای امروز که بازار این آثار رونق گرفته، کار دشواری است. امروزه با بالا رفتن سطح هوش و عادت کردن تماشاگران به فیلم‌های ترسناک نمی‌توان تنها به موضوعات ماورائی یا لحظات جامپ اسکر (Jump scare) اکتفا کرد. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر نیازمند خلاقیت‌های بیشتری برای این ژانر هستیم.

فیلم شب بخیر مامان 2022 (Goodnight Mommy) به کارگردانی مت سوبل (Matt Sobel) یک بازسازی از فیلمی اتریشی با همین عنوان اثر ورونیکا فرانز (Veronika Franz) ساخته شد. ستارگان این فیلم نائومی واتس (Naomi Watts)، کامرون کروتی (Cameron Crovetti)، نیکولاس کروتی (Nicholas Crovetti) هستند. در ادامه این مقاله پلازا به معرفی کامل این اثر ترسناک جدید خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

داستان فیلم ترسناک شب بخیر مامان 2022

خلاصه فیلم سینمایی شب بخیر مامان / داستان فیلم ترسناک شب بخیر مامان 2022

در این قسمت به خلاصه فیلم سینمایی شب بخیر مامان می‌پردازیم. داستان درباره دو برادر دوقلو به نام‌های الیاس و لوکاس است که پس از طلاق پدر و مادرشان این اولین بار است که نزد مادرشان بازگشته‌اند تا با او زندگی کنند. آنها متوجه چیزهای عجیبی درباره مادرشان می‌شوند. مادر بانداژی به صورت دارد و آن را از چهره‌اش جدا نمی‌کند. او از آنها می‌خواهد تا با قانون جدید خانه یعنی نرفتن به اتاق او کنار بیایند. رفته رفته الیاس و لوکاس متوجه چیزهای عجیب دیگری در فیلم می‌شوند.

ژانر فیلم شب بخیر مامان 2022 جنایی، درام و ترسناک است و فیلم در تاریخ 16 سپتامبر 2022 (25 شهریور 1401) در سرویس‌های Prime Video و Amazon Studios منتشر شد. مدت زمان فیلم Goodnight Mommy 2022 حدودا 92 دقیقه است.

بازیگران فیلم Goodnight Mommy 2022

تریلر فیلم سینمایی ۲۰۲۲ شب بخیر مامان تنها سه بازیگر را به طور عمده به ما نشان می‌دهد. این فیلم مجموعا شش بازیگر دارد که بیشتر محوریت داستان بر سه بازیگر اصلی می‌گردد. در ادامه به بیوگرافی کوتاهی درباره آنها خواهیم پرداخت.

نائومی واتس در نقش مادر

نائومی واتس در نقش مادر / بازیگران فیلم Goodnight Mommy 2022

 • سن: 54 سال
 • محل تولد: کنت، انگلیس
 • آثار معروف: فیلم‌های غیرممکن (The Impossible) و زیبایی خطرناک (Dangerous Beauty)

نائومی الن واتس (Naomi Ellen Watts) بازیگر انگلیسی متولد 28 سپتامبر 1968 (6 مهر 1347) است. پس از مهاجرت خانواده‌اش به استرالیا او بازیگری را با فیلم تنها برای عشق (For Love Alone) شروع کرد. پس از آن در سه سریال تلویزیونی دیگر به نام‌های هی بابا…! (Hey Dad..!)، عروس‌های مسیح (Brides of Christ) و خانه و دوری (Home and Away) به ایفای نقش پرداخت. واتس پس از مهاجرت به آمریکا با سختی‌هایی در حرفه خود مواجه شد اما توانست با آنها کنار بیاید. او در فیلم جاده مالهالند (Mulholland Drive) اثر دیوید لینچ (David Lynch) به ایفای نقش پرداخت که باعث شناخته شدن جهانی او شد.

از دیگر آثار نائومی واتس فیلم‌های حلقه (The Ring) و 21 گرم (21 Grams) هستند که برای آنها نامزد جایزه اسکار شد. او در فیلم سینمایی شب بخیر مامان ۲۰۲۲ نقش اصلی را ایفا می‌کند.

کامرون کروتی در نقش الیاس

مدت زمان فیلم Goodnight Mommy 2022 / کامرون کروتی در نقش الیاس

 • سن: 14 سال
 • محل تولد: کالیفرنیا، آمریکا
 • اثر معروف: سریال پسران (The Boys)

کامرون کروتی بازیگر نوجوان آمریکایی متولد 12 مارس 2008 (22 اسفند 1386) است. او بازیگری را از سن 8 سالگی و سریال دروغ‌های کوچک بزرگ (Big Little Lies) شروع کرد. پس از آن نقش رایان بوچر او در سریال پسران بود که این بازیگر جوان را به مخاطبان معرفی کرد. او به تازگی در فیلم مرد خاکستری (The Gray Man) نیز بازی کرده است. این بازیگر جوان تاکنون یک بار نامزد جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین گروه بازیگری در سریال درام شد. او در فیلم شب بخیر مامان 2022 نقش اصلی را دارد.

نیکلاس کروتی در نقش لوکاس

تریلر فیلم سینمایی شب بخیر مامان ۲۰۲۲ / نیکلاس کروتی در نقش لوکاس

 • سن: 14 سال
 • محل تولد: کالیفرنیا، آمریکا
 • اثر معروف: سریال دروغ‌های بزرگ کوچک (Big Little Lies)

نیکلاس کروتی بازیگر نوجوان آمریکا برادر دوقلو کمرون کروتی است که در فیلم سینمایی شب بخیر مامان ۲۰۲۲ به ایفای نقش پرداخت. او و برادرش در اکثر فیلم و سریال‌هایی که ایفای نقش پرداخته‌اند، در نقش برادران دوقلو حضور دارند. کروتی به بازی در نقش مکس رایت در سریال دروغ‌های بزرگ کوچک معروف است. فیلم پسر جهان را می‌کشد (Boy Kills World) جدیدترین اثر این بازیگر جوان محسوب می‌شود که در سال 2023 اکران خواهد شد. او نیز مانند برادرش نامزد جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین گروه بازیگری در سریال درام شد.

سایر بازیگران فیلم شب بخیر مامان عبارتند از:

 •  پیتر هرمن (Peter Hermann) در نقش پدر
 • کریستال لوکاس-پری (Crystal Lucas-Perry) در نقش سندی
 • جرمی باب (Jeremy Bobb) در نقش گری

بررسی فیلم شب بخیر مامان 2022

نوبت به نقد فیلم سینمایی شب بخیر مامان ۲۰۲۲ می‌رسد. این فیلم در سرویس‌های Amazon Studios و Prime Video منتشر شد و نظرات متوسطی از منتقدان دریافت کرد. اگرچه منتقدان بازی نائومی واتس را در نقش مادر ستایش کردند، اما به نویسندگی آن انتقاد داشتند و به طور کل ساختن این فیلم را با وجود نسخه اصلی بیهوده می‌دانستند.

شما می‌توانید در این بخش نمرات فیلم ترسناک شب بخیر مامان 2022 را مشاهده کنید.

سایتنمره
آی‌ام‌دی‌‌بی (IMDb)5.6/10
راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes)40/100
متاکریتیک (Metacritic)45/100

از مجموع 17 منتقد سایت متاکریتیک، 2 منتقد رای مثبت، 12 منتقد رای متوسط و 2 منتقد رای منفی به این فیلم دادند که در ادامه برخی از نظرات را باهم مرور خواهیم کرد.

نقد فیلم سینمایی شب بخیر مامان ۲۰۲۲ / نمرات فیلم ترسناک شب بخیر مامان 2022

بریتانی ویترسپون (Brittany Witherspoon) / Screen Rant

 • نمره: 80/100

در پایان، شب بخیر مامان دارای تعادل عالی‌ای در  برانگیختن حس کنجکاوی، شگفت زده کردن، و سرگرمی مخاطب داشت. این فیلم همچنین نیاز به عشق مادری را به تصویر می‌کشد و زمانی که در بخش پیچیده‌تر و صمیمی‌تر داستان سرایی خود قرار می‌گیرد، حقیقتا شکوفا می‌شود. بازیگران تلاشی ستودنی  انجام می‌دهند که این مضامین اساسی را منتقل می‌کنند. به علاوه آنها به اندازه کافی راه را برای تماشاگران باز می‌گذارند تا خودشان تفسیر کنند و بفهمند.

نوئل موری (Noel Murray) / Los Angles Crime

 • نمره: 60/100

طرفداران فیلم شب بخیر مامان 2014، ممکن است آن را یک کپی بی‌معنی و کم‌ ارزش بدانند. تازه واردها اما؟ آنها به خوبی خواهند ترسید. اما افسوس که این ترس زیاد پایدار نیست.

مت دوناتو (Matt Donato) / IGN

 • نمره: 50/100

شب بخیر مامان ممکن است به صورت مستقل قابل قبول باشد، اما غیرممکن است که بیش از نسخه اصلی توصیه شود. مت سوبل و کایل وارن وارد حوزه جدیدی می‌شوند که هنوز برای پرداختن به آن زود است یا حداقل این فیلم جای پرداختن به آن نبود.

بنجامین لی (Benjamin Lee) / The Guardian

 • نمره: 40/100

کارگردانی سوبل در مقایسه با بازیگر نقش اول خود (نائومی اسکات) کمی کمتر به نظر می‌رسد. او با تکیه بر سکانس‌های رویایی ما را به سمت لبه سوق می‌دهد. این فیلم هرگز به جذابیت نسخه اصلی نزدیک نمی‌شود یا نمی‌توان چیزی را به اندازه کافی در آن متمایز دانست که منجر به نشان دادن زیبایی‌های آن شود.

پیتر سابسینسکی (Peter Sobczynski) / RogerEbert.com

 • نمره: 25/100

فیلم شب بخیر مامان ضرب آهنگ‌های فیلم اصلی را تکرار می‌کند. اما تمام تنش‌ها، ابهام‌ها و ابتکارهایی را که فیلم قبلی استفاده کرده و در وهله اول بسیار مؤثر بود، را کنار گذاشته است.

کلام آخر

دانلود فیلم شب بخیر مامان 2022 / معرفی فیلم Goodnight Mommy 2022

در این مقاله به معرفی فیلم Goodnight Mommy 2022 پرداختیم. این تریلر ترسناک نتوانست نظر منتقدان و حتی مخاطبان را جلب کند. اگرچه بازیگران این اثر چشمگیر عمل کردند، اما فیلم با اقبال مواجه نشد. لطفا پس از دانلود فیلم شب بخیر مامان 2022 و تماشای آن نظر خود را با ما درمیان بگذارید. از همراهی شما متشکریم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها