بررسی بزرگی بازار سیترات سدیم در ایران و بازارهای بین المللی

بررسی بزرگی بازار سیترات سدیم در ایران و بازارهای بین المللی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

سیترات سدیم نمک طبیعی سدیم اسید سیتریک است. این ماده، طعم ترش اسید سیتریک را حفظ می‌کند و به عنوان افزودنی طعم نمک ترش و به عنوان نگهدارنده مواد غذایی استفاده می‌شود. بیشتر نوشابه‌های لیمویی طعم ترش خود را مدیون سیترات سدیم هستند.

همچنین برای کنترل اسیدیته نیز استفاده می‌شود و به عنوان تثبیت‌کننده عمل می‌کند. سیترات سدیم در مواد غذایی مانند شکلات‌های کره‌ای، پنیر و انواع لبنیات مایع استفاده می‌شود.

انتظار می‌رود بازار سیترات سدیم دو درصد در طول دوره 5 ساله را ثبت کند.

همچنین با افزایش تقاضای مصارف پزشکی انتظار می‌رود فروش سیترات سدیم دی هیدرات افزایش یابد. علاوه بر این، تقاضا برای سیترات سدیم دی هیدرات به دلیل تغییرات فصلی نوشیدنی و کاربردهای جدید مواد شوینده در حال افزایش است.

افزایش مصرف غذاهای فراوری شده و نوشیدنی‌های نیز به رشد سهم بازار سیترات سدیم و هیدرات کمک می‌کند.

این گزارش عوامل بهبود فروش سیترات سدیم دی هیدرات را روشن می‌کند و به نوبه خود فرصت‌هایی را برای بازیکنان بازار فراهم می‌کند. بااین‌حال، بازار سیترات سدیم دی هیدرات نیز با برخی چالش‌ها مواجه است و سهم بازار خود را از رسیدن به پتانسیل خود محدود می‌سازد.

برخی از روندهای کلیدی بازار سیترات سدیم دی هیدرات، افزایش تقاضا برای سیترات سدیم دی هیدرات، شامل شهرنشینی، نیاز به تدارکات دارویی، افزایش آگاهی مصرف‌کننده و تمایل به غذاهای بسته‌بندی شده‌است.

در سال‌های آینده، افزایش تقاضا از صنعت داروسازی به احتمال زیاد گسترش بازار را به همراه داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود که بازار سیترات سدیم و هیدرات در طول دوره پیش‌بینی نرخ تورم بیش از ۳ % را ثبت کند. از طرف دیگر، پیش‌بینی می‌شود که نوسانات قیمت مواد خام مختل شود.

علاوه بر این، در طول دوره پیش‌بینی، انتظار می‌رود که افزایش تقاضا از صنعت پزشکی، رشد بازار را افزایش دهد. از طرف دیگر، مواد نگهدارنده مواد غذایی ارگانیک توسط مشتریان ترجیح داده می‌شوند، زیرا حاوی مواد شیمیایی کم‌تر هستند. این تغییر در ترجیحات مشتری می‌تواند تأثیر منفی بر بازار این ماده شیمیایی داشته باشد.

افزایش مشکلات سلامتی همراه با استفاده مداوم از سیترات سدیم و نوسان قیمت مواد خام، پیش‌بینی می‌شود که موانع عمده‌ای را در آینده نزدیک به بازار عرضه کنند.

فهرست عناوین مطلب:

محرک های کلیدی سهم بازار سدیم سیترات چیست؟

محرک های کلیدی سهم بازار سدیم سیترات چیست؟

عوامل فصلی برای نوشیدنی‌ها ، کاربردهای جدید شوینده و قیمت ادتا محرک‌های اصلی رشد برای افزایش فروش سیترات سدیم هستند. بااین‌حال، نوسانات قیمت مواد خام مانع رشد پایدار بازار جهانی سدیم سیترات می‌شود.

سدیم سیترات که به نمک trisodium dihydrate citric یا trisodium سیترات نیز معروف است ، از اسید سیتریک به دست می‌آید و به شکل دانه‌ای یا پودری در دسترس است که طعم شور اما خوشایندی دارد. سیترات سدیم dihydrate در آب به صورت آزاد محلول و در هوای مرطوب به صورت جزئی محلول در آب و در الکل نامحلول است. این ماده با خنثی‌سازی کامل اسید سیتریک با خلوص بالا سدیم هیدروکسید یا کربنات و سپس تبلور آماده می‌شود.

سیترات سدیم یک نمک غیر سمی و خنثی است که واکنش‌پذیری پایینی دارد. این روش پایداری شیمیایی را در دمای محیط نشان می‌دهد. سیترات سدیم زیست تخریب پذیر و قابل مصرف با ضایعات یا فاضلاب منظم است و در نتیجه فروش را بهبود می‌بخشد.

این ماده به طور گسترده در مواد نگهدارنده و به عنوان عامل طعم دهنده در صنعت غذا استفاده می‌شود. تقاضای ثابت سیترات سدیم یک توصیه شده توسط کارشناسان است که سدیم سیترات در مقادیر نرمال به عنوان ایمن در نظر گرفته می‌شود.

در صنعت داروسازی، افزایش ثابتی در فروش سیترات سدیم وجود داشته ‌است. سدیم سیترات نیز به عنوان عامل بافر کننده، عامل قلیایی، عامل امولسیون کنندگی و یا عام ترسیب کننده استفاده می‌کند.

بخش غذا و نوشیدنی یک بازار غنی است، به ویژه در آسیا – اقیانوسیه و شورای همکاری خلیج‌فارس. علاوه بر این، تقاضای امارات‌ متحده عربی برای کالاهای غذایی و آشامیدنی به سرعت در حال افزایش است و انتظار می‌رود که این روند در سال‌های آینده ادامه یابد. با توجه به این عوامل، انتظار می‌رود تقاضا برای سیترات سدیم در طول دوره پیش‌بینی گسترش یابد.

کدام کشور منبع کلیدی سدیم سیترات است؟

پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی سدیم سیترات در سال‌های آینده به طور قابل‌توجهی گسترش یابد. توجه شرکت‌های بزرگ شیمیایی به تدریج به سمت اقتصادهای در حال افزایش به دلیل چندین متغیر سودمند و افزایش تقاضا برای سیترات سدیم تغییر می‌کند.

در این میان چین از نظر ظرفیت و فروش سیترات سدیم به بزرگ‌ترین پایه تولید شیمیایی جهان تبدیل شده ‌است. دلیل این امر مزیت هزینه پایین این کشور نسبت به کشورهای غربی از نظر تولید محصولات شیمیایی و تقاضای بالای سیترات سدیم در داخل کشور است. علاوه بر این، رویه‌های مجوز کوتاه‌تر هستند و هزینه‌های ساختمان کم‌تر از اروپا است، بنابراین بر فروش سیترات سدیم تأثیر مثبت می‌گذارد.

بازیگران کلیدی در بازار سیترات سدیم دی هیدرات چه شرکت‌هایی هستند؟

بازیگران کلیدی در بازار سیترات سدیم دی هیدرات چه شرکت‌هایی هستند؟

بازیگران اصلی در بازار سیترات سدیم، شرکت کار گیل، آرچر، شرکت محصولات تارتاریک آمریکایی، شرکت محصولات بیوشیمیایی Gadot شرکتIndustries. ، Citrique Belge ، Jungbunzlauer  Huangshi Xinghua Co. ، ltd . ، RZBC Group ، Shandong TTCA ، ltd . شرکت صنعتی Ensign ltd و شرکت شیمیایی تصفیه در ایران هستند.

در نتیجه رشد شگرف صنعت غذا و نوشیدنی در کشورهایی مانند چین، هند و اندونزی، آسیا – اقیانوسیه در حال حاضر منجر به افزایش فروش سیترات سدیم دی هیدرات شده‌است. علاوه بر این، چین یکی از مهم‌ترین بازارهای دارویی است و تقاضا برای سیترات سدیم در کاربردهای دارویی رو به افزایش است. در نتیجه، انتظار می‌رود که جمعیت رو به افزایش در کشورهای در حال توسعه مانند چین و هند رشد تولید دارویی در آسیا – اقیانوسیه را ارتقا دهد.

بازیگران اصلی بازار در آسیا پاسیفیک مسئول افزایش مداوم در فروش سیترات سدیم دی هیدرات هستند.

فروش سیترات سدیم در ایران

در کشور ایران نیز یکی از شرکت هایی که به صورت گسترده اقدام به فروش ماده شیمیایی سیترات سدیم می نماید، شرکت شیمیایی تصفیه است که محصولات و مواد اولیه خود را به تمام نقاط میهن عزیزمان صادر می نماید.

در این شرکت انواع مواد اولیه صنایع رنگ و رزین مانند پنتا اکسید فسفر و مواد اولیه شوینده به فروش می رسد که شما بازدید کنندگان گرامی می توانید با تماس با شماره های 02149013000 با کارشناسان فروش ما به صورت رایگان گفتگو و ثبت سفارش کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها