وصل نشدن آیفون به وای فای به چه دلیل است؟

وصل نشدن آیفون به وای فای به چه دلیل است ؟
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

گاهی اوقات مشکلات ساده و پیش پا افتاده سبب بروز مشکلات جدی تری میشوند که در خصوص وصل نشدن آیفون به وای فای قصد داریم به نکات ساده ولی مهمی اشاره داشته باشیم که پیشنهاد میشود با پلازا همراه باشید.

در مورد تشخیص و حل این مشکل شاید با موارد بسیاری مواجه شوید که بساری از آنها عملا کارایی خاصی ندارند. در این زمینه به شما کمک خواهیم نمود تا اصلی ترین دلیل وصل نشدن اپل به وای فای را بشناسید. در این زمینه بدنیست بدانید که گوشی های آیفون با کوچک ترین تغییری در بخش نرم افزار با مشکلات بزرگی مواجه میشوند که اگر از این مورد خسته شده اید و تصمیم دارید یکبار برای همیشه به آن پایان دهید پیشنهاد میشود ادامه مقاله را از دست ندهید.

فهرست مطالب

وصل نشدن آیفون به وای فای

اگر تصمیم دارید برای وصل نشدن اپل به وای فای هزینه نکنید باید موارد ذکر شده در ادامه را بطور کامل مطالعه کنید. در بسیاری از مواقع کاربرانی که با این مشکل مواجه میشوند به دلیل حساسیت بالای گوشی و عدم پشتیبانی از زبان فارسی به سراغ فروشنده و یا تکنسین خواهند رفت. در این شرایط از شما درخواست میشود که به یک وای فای دیگر برای بررسی این مشکل متصل شوید که اینکار در بیشتر مواقع رخ خواهد داد.

در اولین قدم برای اثبات اینکه مشکل از گوشی است باید به وای فای دیگری متصل شوید. اینکار به شما ثابت میکند که مشکل مربوط از بخش نرم افزاری گوشی بوده تا در ارتباط با وای فای دچار مشکل شده است. با این اوصاف در ادامه میتوانید روند بررسی اینکار را یاد بگیرید.

آموزش حل مشکل وای فای ایفون

آموزش حل مشکل وای فای ایفون

اگر شبکه وای فای دیگری برای آزمایش در اختیار ندارید باید به Starbucks سری بزنید و سعی کنید از طریق وای فای و یا اپ هایی که مربوط به اتصال وایرلس هستند دسترسی پیدا کنید. یکی از محبوب ترین اپ های این حوزه استفاده از برنامه های انتقال داده نظیر شیریت بوده است که برای جا به جایی فایل بین دوگوشی نیاز به یک ارتباط دهنده وای فای مانند خواهید داشت که از خود برنامه اینکار را برایتان انجام خواهد داد.

در این خصوص اگر مشکلی ندارید و میتوانید به آسانی به گوشی دیگری متصل شوید باید بدانید که گوشی آیفون شما مشکلی نداشته است و در واقع این اتصال وای فای شما بوده که توان اتصال به گوشی را ندارد. در این خصوص پیشنهاد میشود یکبار مودم یا دستگاه ارائه دهنده وای فای را خاموش و روشن کنید.

وقتی گوشی آیفون شما به همه شبکه‌ های وای‌ فای وصل می‌ شود به جز یک مورد

وقتی گوشی آیفون شما به همه شبکه‌ های وای‌ فای وصل می‌ شود به جز یک مورد

یکی دیگر دلایل وصل نشدن آیفون به وای فای هم نام بودن نام وای فای بوده است. اگر تصمیم دارید برای اولین بار به یک وای فای متصل شوید ولی با ارور عدم اتصال مواجه میشوید (در صورتی که رمز ورود را درست وارد میکنید) پیشنهاد میشود بررسی کنید که آیا در حیطه شناسایی وای فای دستگاه شما WIFI دیگری با همان نام وجود داشته است یا خیر. در این خصوص گاهی اوقات بدلیل هم نام بودن ارتباط روند اتصال با مشکل مواجه میشود که راهی جز تغییر دادن نام یک وای فای و یا خاموش کردن گزینه دیگر نخواهید داشت. در ادامه میتوانید سایر موارد مربوط به این مشکل را مطالعه کنید.
راه دیگری برای حل مشکل اتصال وای فای در iOS وجود داشته است که در ادامه آنرا بررسی خواهیم نمود. این سناریو ممکن است برای کاربران بسیاری رخ دهد که با بروزمشکلات متعدد همراه خواهد بود. بازنشانی تنظیمات مودم و داده های وای فای یکی دیگر از روش های این مشکل بوده است. اگر اطلاعات مربوط به مودم خود را در اختیار دارید پیشنهاد میشود یکبار آنرا ریست و مجدد مراحل کانفیگ را انجام دهید. اینکار تمام تاریخچه و اطلاعات ثبت شده در مودم را ریست خواهد نمود و مسیر بهتری را برای اتصال در اختیارتان قرار خواهد داد.
همانطور که میدانید مشاهده مشکل مربوط به مودم و روتر امکان پذیر نبوده است و فقط با تغییر دادن روند فعالیت است که میتوان متوجه شد مشکل از مودم بوده یا گوشی. در خصوص رفع مشکل اتصال ایفون به WiFi همانطور که گفته شد پیشنهاد میشود یکبار تمام تنظیمات مودم خود را پاکسازی و سپس روند اتصال را انجام دهید. اگر مشکلات برطرف شد در نظرات نظر خود را برای کاربران به اشتراک بگذارید. در غیر این صورت روش های دیگری که در ادامه آمده است را بررسی کنید.

علت وصل نشدن گوشی به وای فای / قطع وی پی ان آیفون

علت وصل نشدن گوشی به وای فای / قطع وی پی ان آیفون
اگر هنوز با سوال چرا گوشی آیفون من به وای فای وصل نمیشه؟ دست و پنجه نرم میکنید پیشنهاد میشود نیم نگاهی به وی پی ان گوشی خود داشته باشید. اگر روش های فوق مشکل شمارا برطرف نکرد میتوانید از بخش وی پی ان برای بررسی اینکار اقدام کنید. زمانی که تیک VPN فعال باشد یکسری موارد نیازمند اتصال داده خواهد بود که اگر آنها در گوشی شما موجود نباشد با قطعی و یا عدم اتصال مواجه خواهید شد. در این خصوص پیشنهاد میشود وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید و در بخش VPN تیک Status آنرا بردارید و سپس تست نمایید.

پرشدن سقف اتصالات شبکه ای

شاید با خواندن این عنوان سوالات و ابهامات بسیاری در زمینه حل مشکل وصل نشدن آیفون به اینترنت وای فای در ذهن شما پدیدار شود که یک راه برای پاسخ به تمامی آنها وجود داشته است و آنهم پاکسازی و یا حذف نام شبکه هایی بوده که در گذشته به آنها متصل شده اید.
همانطور که میدانید بسیاری از بخش ها و محدودیت های موجود در گوشی های آیفون برای کاربران شناخته نشده است که این مورد نیز شاید یکی از آن موارد باشد. اگر جزو کاربرانی هستید که به اتصالات وای فای بسیاری وصل میشوید پیشنهاد میشود که یکبار تمامی آنها را از طریق روش زیر پاکسازی و سپس بدنبال متصل کردن گوشی خود به وای فای مدنظر باشید:
  • برای شروع وارد مسیر Settings -> General -> Transfer or Reset iPhone -> Reset شوید.
  • حال روی گزینه Reset Network Settings کلیک نمایید.

اینکار سبب پاکسازی تاریخچه و داده های مربوط به اتصالات قبلی شما بوده است که روش خوبی برای حل مشکل وصل نشدن ایفون به وای فای بشمار میرود. مقاله مربوط به مشکل عدم اتصال ایفون به وای فای به پایان رسید که پیشنهاد میشود نظر خود را در این باره برای ما ارسال کنید.

سخن پایانی

برای وصل نشدن آیفون به وای فای به روش های خوبی اشاره شد که اگر یکی از موارد ذکر شده سبب حل مشکل شما شد پیشنهاد میشود آنرا در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا سایر کاربران نیز امکان برخورداری از آنرا داشته باشند. همچنین اگر به نکته و یا روش خوب و تست شده ای دسترسی دارید که در مقاله وصل نشدن اپل به وای فای به آن اشاره نشده است میتوانید در بخش نظرات باما در ارتباط باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها