بهترین نوع درب اتوماتیک کدام است؟

بهترین نوع درب اتوماتیک کدام است؟
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

از اجزای مهم ساختمان های امروزی و مدرن، با توجه به پیشرفت تکنولوژی، می توان به درب های اتوماتیک اشاره کرد. در تعریف ساده درب اتوماتیک، به دربی گفته می شود که بدون دخالت دست، باز و بسته می شود. نحوه باز و بسته شدن درب های اتوماتیک، با توجه به نیاز کاربر و مکانی که درب در آن نصب شده است، میتواند به وسیله ریموت کنترل یا به صورت چشمی، پس از نزدیک شدن افراد به درب باشد.

در این مقاله قصد داریم انواع درب اتوماتیک همراه با کاربرد آن ها را برای شما معرفی کنیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

فهرست عناوین مطلب:

انواع درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک

1. درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای، از پرکاربردترین درب های اتوماتیک است و انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد و ظاهر مخصوص به خود را دارند. از جمله آن ها می توان به درب اتوماتیک کشویی، تلسکوپی، کروی، گردان و… اشاره کرد.

درب اتوماتیک کشویی، در مکان های عمومی، به وفور استفاده می شود. این درب ها نسبت به درب های لولایی دهنه وسیع تری دارند. از این رو برای ورود و خروج راحت در مکان های پر تردد و شلوغ انتخاب بسیار مناسبی هستند. همچنین این نوع درب ها در مکان هایی که نیاز به کنترل عبور و مرور افراد دارند، مثل بیمارستان ها، فروشگاه ها، بانک ها و… حرف اول را می زنند.

لازم به ذکر است که به طور کلی انتخاب درب اتوماتیک به عنوان درب ورودی در مکان های شلوغ به دلیل عدم نیاز به استفاده از دست و نداشتن دستگیره، از نظر بهداشتی بسیار هوشمندانه است.

همانطور که می دانید امروزه در طراحی نمای داخلی و خارجی مدرن، متریال شیشه جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. به همین دلیل شما می توانید از درب های اتوماتیک شیشه ای به عنوان درب ورودی ساختمان مدرن، استفاده کنید.

شیشه به کار رفته در درب های اتوماتیک معمولا از جنس لمینت یا سکوریت می باشد. این شیشه ها از ایمنی بسیار بالایی برخوردارند. شیشه سکوریت در صورت شکستن به قطعات ریز و صیقلی تبدیل می شود؛ از این رو می توان گفت که تقریبا هیچ گونه تلفات جانی نخواهد داشت. از شیشه های لمینت معمولا برای ایمنی بیشتر استفاده می شود؛ این نوع شیشه ها به دنبال شکستن، فرو نمی ریزند و فقط ترک برمی دارند.

2. درب اتوماتیک پارکینگی

2. درب اتوماتیک پارکینگی

درب های اتوماتیک پارکینگی، همانطور که از نام آن ها پیداست بیشتر در پارکینگ ها استفاده می شوند. با توجه به نیاز امروزه و میزان زیاد رفت و آمد، استفاده از درب اتوماتیک در پارکینگ ها، به دلیل صرفه جویی قابل توجه در وقت و انرژی افراد، از ملزومات است.

نوعی از این درب ها در واقع همان درب های چوبی یا فلزی معمول قدیمی هستند که به وسیله یک موتور و جک الکتریکی به صورت اتوماتیک درمی آیند و به آن ها درب اتوماتیک لولایی گفته می شود. این درب ها می توانند تک لنگه یا دولنگه باشند. همچنین می توان آن ها را به صورت بازشوی یک طرفه تنظیم کرد.

درب اتوماتیک ریلی، نوع دیگری از درب های پارکینگی می باشد. این درب ها به صورت کشو، روی یک ریل به سمت چپ یا راست باز و بسته می شوند. این درب ها معمولا برای مکان هایی با ورودی های بزرگ مثل کارخانجات و سوله ها مناسب هستند. مزیت قابل توجه در مورد این نوع از درب های اتوماتیک، این است که نسبت به درب های لولایی فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند و همچنین سر و صدای کمتری تولید می کنند.

درب اتوماتیک کرکره ای که به آن ها کرکره برقی هم گفته می شود، نوع دیگر درب های اتوماتیک پارکینگی می باشد. تعمیر درب اتوماتیک کرکره ای کاملاً اقتصادی و استفاده از آن بسیار رایج است. درب اتوماتیک کرکره ای را میتوان در پهناهای مختلف هم به عنوان درب پارکینگ منازل و هم در مکان های تجاری و حتی مغازه ها استفاده کرد.

جمع بندی

همانطور که دیدیم، هر کدام از انواع درب اتوماتیک، دارای کاربرد مخصوص به خود و ویژگی های منحصر به فرد است. آنچه در این زمینه واضح می باشد این است که تنوع بالای این درب ها، به شما این امکان را می دهد که با توجه به مکان مورد نظرتان، بهترین و کارآمدترین نوع درب اتوماتیک را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که شما جهت انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع درب اتوماتیک، نیاز به دریافت مشاوره از متخصصان این زمینه خواهید داشت. زیرا علاوه بر تنوع در نوع درب های اتوماتیک، کیفیت و کارایی متریال مورد استفاده نیز، متفاوت است. به عنوان مثال درب اتوماتیک یک مکان پرتردد نیاز به موتوری قوی تر نسبت به دربی که فقط روزی چند بار باز و بسته می شود، دارد.

شرکت ایمن پاد سپهر با اعزام نیرو به کشور سوئیس جهت آموزش سیستم های پیشرفته و همچنین دعوت از مهندسین خبره سوئیسی و ارتباط مداوم فنی و مهندسی، موفق به انتقال بخش مهمی از تکنولوژی ساخت درهای اتوماتیک به کشورمان ایران شده است و می‌تواند در زمینه خرید، راه اندازی و نصب درب های اتوماتیک به شما عزیزان مشاوره بدهد.

در پایان اینکه همه انواع درب های اتوماتیک پس از نصب، نیاز به مراقبت دارند. پس به شما توصیه می کنیم در صورت هر گونه اختلال و تغییر در کارکرد یا شنیدن صدای اضافه از سمت موتور، جهت سرویس کاری با متخصصان تماس بگیرید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها