معرفی سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو | خلاصه داستان، بازیگران و نمرات

سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو مجموعه تلویزیونی آنتولوژی ترسناک است. امروز قصد داریم به معرفی و بررسی سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو بپردازیم.

سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو یک مجموعه تلویزیونی استریم آنتولوژی ترسناک است که توسط گیرمو دل تورو (Guillermo del Toro) برای نتفلیکس ساخته شده است. سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو شامل هشت داستان ترسناک مدرن ژانرهای گوتیک و گراند گیگنول است. دو قسمت از سریال توسط دل تورو نوشته شده و بقیه توسط فیلمسازان مختلف نوشته و کارگردانی شده است. سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو در 25 اکتبر 2022 (3 آبان 1401) برای اولین بار پخش شد. با معرفی سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو 2022 همراه ما باشید.

در ویدیو زیر می‌توانید تریلر سریال Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities 2022 را با زیرنویس فارسی تماشا کنید.

فهرست مطالب:

داستان سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲

سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

خلاصه ی سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو 2022 مجموعه‌ای از داستان‌های شخصی فیلمساز برنده اسکار است که به همان اندازه پیچیده و وحشتناک توصیف شده است.

در جدول زیر می‌توانید تعداد قسمت های سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲ را ببینید.

قسمتعنوانکارگرداننویسندهتاریخ انتشار
1لات 36گیرمو ناوارورجینا کارادو و گیرمو دل تورو25 اکتبر 2022  (3 آبان 1401)
2موش قبرستانوینچنزو ناتالیوینچنزو ناتالی25 اکتبر 2022
3کالبد شکافیدیوید پریوردیوید اس گویر26 اکتبر 2022 (4 آبان 1401)
4بیرونآنا لیلی امیرپورهالی زد بوستون26 اکتبر 2022
5مدل پیکمنکتی توماسلی پترسون27 اکتبر 2022 (5 آبان 1401)
6رویاها در خانه جادوگرکاترین هاردویکمیکا واتینز27 اکتبر 2022
7مشاهدهپانوس کوسماتوسانوس کوسماتوس و آرون استورارت آهن28 اکتبر 2022 (6 آبان 1401)
8زمزمهجنیفر کنتجنیفر کنت28 اکتبر 2022

قسمت اول سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

نیک سرباز قدیمی بیگانه، جناح راست حقوق یک انبار متروکه را خریداری می‌کند. نیک در آن انبار یک جدول آلمانی و سه جلد درباره احضار شیطان را پیدا می‌کند. یک خریدار علاقه مند، رولاند از او می‌خواهد جلد چهارم را پیدا کند که با هم ارزش 300000 دلار دارد. او دو اتاق را جستجو می‌کنند و گذرگاهی مخفی را پیدا می‌کنند که به اتاقی منتهی می‌شود که حاوی یک دیو خفته، احضار شده و در بدن خشک شده خواهر گم شده پیرمرد مهر و موم شده‌است. نیک با مشاهده جلد چهارم و نادیده گرفتن هشدارهای رولند در مورد ماوراء طبیعی بودن آن، به دنبالش می‌رود.

قسمت دوم سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو

ماسون یک سارق قبر است، هنگامی که وضعیت مالی او وخیم می‌شود. او از یک اشراف‌زاده که به تازگی دفن شده مطلع می‌شود و به دنبال کشف او و اشیاء با ارزشش است، اما متوجه می‌شود که موش‌ها قبلا یک سوراخ بزرگ حفر کرده‌اند و جسد را به زیرزمین کشیده‌اند. او که به دنبال آن‌ها می‌رود، و با یک موش مادر بزرگ روبرو می‌شود که او را از طریق تونل‌های آنها تعقیب می‌کند. در این حال او در چاله‌ای می‌افتد و به معبدی زیرزمینی که به خدای الدریچ شاخدار اختصاص داده شده است می‌رسد.

قسمت سوم سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

معرفی سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو 2022

کلانتر نیت کراون از دوستش دکتر کارل وینترز می‌خواهد تا کالبد شکافی چند معدنچی را انجام دهد که اخیراً در اثر انفجار یکی از آنها به نام جو آلن هنگام حمل یک شی مرموز جان خود را از دست داده‌است. همانطور که او کالبد شکافی خود را ضبط می‌کند، بدن آلن دوباره زنده می‌شود و نشان می‌دهد که یک انگل بیگانه در آن زندگی می‌کند.

همچنین بخوانید :

قسمت چهارم سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

بازیگران سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲

استیسی، زنی به ظاهر غیرجذاب و بی دست و پا است، که آرزو دارد مانند زنان محل کارش زیبا باشد. او پس از دعوت شدن به مهمانی کریسمس همکارش، یک لوسیون محبوب به نام آلو گلو را دریافت می‌کند، زمانی که آن را امتحان می‌کند متوجه می‌شود که این لوسیون باعث ایجاد جوش می‌شود. پس از تماس مرموز سازنده لوسیون، او موافقت می‌کند لوسیون بیشتری بخرد، وقتی لوسیون از بطری‌ها نشت می‌کند به یک موجود انسان نما تبدیل می‌شود.

قسمت پنجم سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

لاصه ی سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو 2022

ویل تربر دانشجوی هنر تحت تاثیر آثار هنری وحشتناک ریچارد پیکمن که شیاطین و صحنه‌های وحشتناک را به تصویر می‌کشد قرار می‌گیرد. سال‌ها بعد، توربر، که اکنون متصدی موزه است، همچنان شیفته آثار پیکمن است اما رویاهای وحشتناکی می‌بیند. پیکمن، که اکنون یک هنرمند موفق است، هنگامی که پسرش جیمز آثارش را می‌بیند، شروع به دیدن رویاهای وحشتناک می‌کند، توربر با پیکمن روبرو می‌شود. پیکمن از او می‌خواهد به خانه‌اش بیاید و آثارش را ببیند، و توضیح می‌دهد که او فقط می‌خواست آثارش دیده شوند. توربر آثار را آتش می‌زند و به طور تصادفی به پیکمن شلیک می‌کند که فاش می‌کند آثار بر اساس تخیل نبوده، بلکه زندگی واقعی و صحنه‌هایی از آینده است.

همچنین بخوانید :

قسمت ششم سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

نقد سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲

والتر گیلمن شاهد است که روح خواهر دوقلویش اپرلی پس از مرگ او به جنگل ارواح گمشده رفته‌است. سال‌ها بعد او به امید نجات خواهرش به دنبال راه ورودی به جنگل است. گیلمن اتاقی را در خانه یک جادوگر اعدام شده اجاره می‌کند و داروی بومی‌ای را که برای بردن او به جنگل طراحی شده است، مصرف می‌کند. پس از چندین بار تلاش، مکان خواهرش را پیدا کرده و حتی متوجه می‌شود که می‌تواند او را با خود به دنیای واقعی بیاورد. تلاش‌های او توجه روح کزیا و یک موش صحرایی با چهره انسانی را به خود جلب کرد. وقتی والتر با موفقیت اپرلی را برمی‌گرداند، متوجه می‌شوند که کزیا و جنکینز نیز برگشته‌اند و والتر باید قبل از طلوع صبح بمیرد تا یکی از آنها را برای همیشه بازگرداند.

قسمت هفتم سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

ژانر سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲

منزوی ثروتمند، لیونل لاسیتر، موسیقیدان برجسته راندال راث، فیزیکدانی که زندگی فرازمینی را مطالعه می‌کند شارلوت زی، نویسنده پرفروش گای لاندون و تارگ راینهارد، روانشناس را برای تماشای ویژه به خانه خود دعوت می‌کند تا به همه آنها کمک کند تا آگاهی خود را گسترش دهند. او در کنار پزشکش دکتر زهرا، همه آنها را تشویق می‌کند که چندین دارو مصرف کنند تا همه‌شان را در یک طول موج قرار دهد. او آن‌ها را به یک اتاق مخفی که حاوی یک شهاب ماورایی است می‌برد. شهاب به حضور جمعی آنها واکنش نشان می‌دهد و آن‌ها را در خلسه فرو می‌برد، شهاب سنگ باز می‌شود و یک موجود تراوش کننده ظاهر می‌شود.

قسمت هشتم سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو

نانسی و ادگار بردلی پرنده شناسانی هستند که روی زمزمه پرندگان مطالعه می‌کنند و اخیراً دخترشان آوا را از دست داده‌اند. آنها برای ادامه تحقیقات و رهایی از غم و اندوه به خانه‌ای دورافتاده می‌روند. نانسی شروع به دیدن مظاهر شبح مانند یک پسر گریان و یک زن عصبانی می‌کند. اما ادگار معتقد است که این رویاها ناشی از فشار غم و اندوه او است که نانسی در تمام مدت آن را در درون خود نگه داشته است. نانسی متوجه می‌شود که مالک سابق کلودت پسرش را غرق کرده و خود، خودکشی کرده است.

بازیگران سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲

در 14 می 2018، اعلام شد که نتفلیکس به ساخت سریال سفارش داده است. تهیه کنندگان اجرایی شامل گیلرمو دل تورو، جی مایلز دیل و گری اونگار بودند. و فیلمبرداری سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو در 28 ژوئن 2021 در تورنتو و همیلتون انتاریو کانادا آغاز شد و در 16 فوریه 2022 به پایان رسید. در ادامه به معرفی چندی از بازیگران سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲ می‌پردازیم.

لیز جانستون در نقش دوتی

سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو

لیز جانستون یک بازیگر اهل لس آنجلس با سابقه تئاتر در نیویورک است. او در آفریقای جنوبی بزرگ شد و به استرالیا نقل مکان کرد، جانستون دارای مدرک MFA در بازیگری از موسسه تئاتر رپرتوری آمریکا در دانشگاه هاروارد است. از فیلم و سریال‌های او می‌توان به سریال ترسناک Mira Mira، فیلم اکشن جنایی Army of the Dead، فیلم خانوادگی Toby Goes to Camp و نقش کزیا در سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو اشاره کرد.

اندرو لینکلن در نقش ادگار بردلی

ازیگران سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲

اندرو جیمز کلاترباک متولد 14 سپتامبر 1973 که با نام حرفه‌ای اندرو لینکلن شناخته می‌شود، یک هنرپیشه انگلیسی است. اولین نقش اصلی او به عنوان شخصیت Egg در درام This Life (1996-1997) از شبکه BBC بود. لینکلن بعداً نقش سیمون کیسی را در سریال کمدی (2001-2003) Teachers از کانال 4، نقش مارک را در فیلم کمدی رمانتیک عاشقانه با مضمون کریسمس Love Actually (2003) و دکتر رابرت بریج در مجموعه تلویزیونی Afterlife (2005-2006) به تصویر کشید. از سال 2010، لینکلن با بازی در نقش ریک گرایمز، شخصیت اصلی مجموعه تلویزیونی ترسناک آخرالزمانی The Walking Dead، شهرت یافت.

پیتر ولر در نقش لیونل لاسیتر

خلاصه ی سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو 2022

پیتر ولر بازیگر سینما و صحنه، کارگردان تلویزیونی و مورخ هنر آمریکایی است. او در بیش از 70 فیلم و سریال تلویزیونی از جمله RoboCop (1987) و دنباله آن RoboCop 2 (1990) ظاهر شد که در آن نقش شخصیت اصلی را بازی کرد. از دیگر فیلم‌های او فیلم علمی تخیلی The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension (1984) و اکشن Star Trek Into Darkness (2013) بازی کرده است. او همچنین در فیلم‌هایی مانند Mighty Aphrodite وودی آلن (1995)، (1994) The New Age اثر الیور استون و اقتباس دیوید کراننبرگ از رمان (1991) Naked Lunch اثر ویلیام باروز ظاهر شد.

برخی از دیگر بازیگران سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲ بترسید عبارتند از:

  • کیت میسوسی (Kate Micucci) در نقش استیسی
  • ایسی دیویس (Essie Davis) در نقش نانسی برادلی
  • بن بارنس (Ben Barnes) در نقش ویلیام توربر
  • تیم بلیک نلسون (Tim Blake Nelson) در نقش نیک آپلتون
  • روپرت گرینت (Rupert Grint) در نقش والتر گیلمن
  • آندرو لینکولن (Andrew Lincoln) در نقش ادگار برادلی
  • سباستین روچ (Sebastian Roché) در نقش رولاند

امتیازات و بررسی سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو 2022

همینطور که در نقد سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲ می‌بینیم این سریال بازخورد خوبی از تماشاگران و منتقدان دریافت کرد. سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو توانست نمره 7.2 از 10 را در IMDb و در نظرسنجی گوگل 88 درصد علاقه تماشاگران را به خود جلب کند. در نقد و بررسی راتن تومیتوز 98 درصد نقدها مثبت ارزیابی شدند، و همچنین در متاکریتیک بر اساس نقد 21 منتقد، 13 نقد مثبت، 8 نقد متوسط بوده‌است. میانگین امتیازی که این سریال دریافت کرده نیز 73 از 100 بوده‌است. در ادامه به بررسی چندی از نمرات سریال Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities 2022 می‌پردازیم.

The Daily Beast | نیک اسکاچر (100)

این مجموعه از داستان‌های اصلی و اقتباسی، حتی یک داستان را به نمایش نمی‌گذارد، که ترس، استرس و جنون را به شکلی هیجان‌انگیز به ارمغان نیاورد. این اپیزودهای یک ساعته آنقدر سریع و الهام‌بخش هستند که دوست دارید بیست قسمت دیگر در راه باشد. این مجموعه در عین اینکه منسجم و متنوع است و خاک آشنا را آبیاری می‌کند.

The A.V. Club | منوئل بتانگول (100)

توجه به جزئیات در همه چیز، از مناظر صوتی هیجان انگیز که گورهای کنده شده را به ذهن متبادر می‌کند تا فضاهایی که به طور دقیق کارگردانی شده‌اند، واقعاً دیدنی هستند. که این داستان‌های ترسناک کوتاه وحشتناک را ارتقا می‌بخشد.

Consequence | کلینت وورگینگتون (91)

همانند هر آنتولوژی ترسناک دیگری، سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو هم بی نقص نیست (اگر صادقانه بگویم گاهی خسته کننده بود). اما این اشتباهات چندان هم نابخشودنی نیستند و بازی به قدری سرگرم‌کننده است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

Collider | ترز لاکسون (83)

در کل، مجموعه داستان‌های عجیب و غریب به این دلیل کار می‌کنند که فقط یک کیف پر از داستان‌های مختلف است. که دل تورو آن را به هم متصل کرده است. ما هرگز در یک مکان زیاد معطل نمی‌شویم و وحشت از سایه‌هایی که می‌تواند در آن پنهان شود سود می‌برد.

The Playlist | برایان تالریکو (83)

با توجه به اوج‌هایی که سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو به آن می‌رسد و کیفیت کلی فیلم سازی، این یک موفقیت بزرگ است.

بازیگران سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲

Slant Magazine | نیو ام سلطان (75)

سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو مانند یک خانه جن زده به نظر می‌رسد، چرا که هشت قسمت آن که هر کدام توسط یک مدیر متفاوت اداره می‌شوند، به همین علت شاهد طیف وسیعی از لحن‌ها و حساسیت‌ها هستیم.

Variety | دنیل دآدارلو (60)

این اپیزودها اغلب تحریک‌آمیز هستند، در اینجا تخیل بصری وجود دارد که عموماً به سمت غریزی بودن و خفیفی تمایل دارد. اما اغلب اوقات، یک غذای معمولی وجود دارد. این گرایش دل تورو را برای یافتن ژرف‌های درون داستان‌سرایی‌های آشنا معکوس می‌کند. در اینجا، ما تنها برای یافتن اخلاقیات نسبتا ساده وارد دنیای الدریچ می‌شویم.

IndieWire | بن تراورس (40)

زمانی که چهار ساعت از یک فصل هشت ساعته از طاقت فرسا تا وحشتناک، و چهار ساعت دیگر از قابل قبول تا بسیار خوب متغیر است، چیزی که برای شما باقی می‌ماند در بهترین حالت یک تجربه تلویزیونی متوسط ​​است.

کلام آخر

سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو

در این مقاله از پلازا به معرفی و بررسی سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲ پرداختیم. ژانر سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو ۲۰۲۲ ترسناک، رمزآلود و درام است. با بازی ستارگانی مانند پیتر ولر، لیز جانستون که هم از نظر منتقدان و هم تماشاگران سریال موفقی بوده. نظر شما در مورد داستان و شخصیت‌ها چه بود؟ چه امتیازی به سریال صندوقچه عجایب گیرمو دل تورو می‌دهید؟ شما می‌توانید نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما و دیگر مخاطبین پلازا درباره سریال قفسه عجایب گیرمو دل تورو به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها