جایگزین اینستاگرام ؛ بهترین جایگزین اینستا در ایران چیست؟

برنامه جایگزین اینستاگرام / برنامه های شبیه اینستا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در طول چند سال گذشته خیلی از کاربران به دنبال بهترین برنامه مشابه اینستاگرام می‌گردند چرا که اینستا دیگر فقط برنامه ای مخصوص عکاسی نیست و تبدیل به یک شبکه اجتماعی مثل توییتر شده است. اما کدام برنامه های مشابه که شبیه اینستاگرام هستند می‌توانند به عنوان یک اپ مانند آن بهترین جایگزین اینستا باشند؟

پیشنهاد ما به این دسته از افراد استفاده از یک برنامه مثل اینستا به جای خود اینستاگرام است. شرکت‌های زیادی در سرتاسر جهان از چین گرفته تا خود آمریکا تلاش کردند برنامه ای به عنوان جایگزین اینستاگرام معرفی کنند اما همه آن‌ها موفق نبودند. اما چگونه یکی از آن‌ها را با توجه به سلیقه و نیاز شخصی خود انتخاب کنیم؟ پلازا برای پاسخ به این سوال در ادامه 14 برنامه شبیه اینستاگرام را خدمت شما معرفی خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

بهترین جایگزین اینستا را بشناسید

مقاله ای با موضوع برنامه مشابه اینستاگرام در اختیارشما عزیزان قرار گرفته است که در این زمینه قصد داریم بهترین برنامه هایی که میتوانند جایگزین اینستاگرام شوند را برای شما معرفی کنیم. باتوجه به محدودیت بالای اینترنت در ایران و اخبار فیلترشدن اینستاگرام پیش بینی میشود که کاربران این برنامه به سمت اپ های دیگری که در ادامه معرفی شده اند خواهند رفت. نظر شما در مورد نرم افزار ایرانی جایگزین اینستاگرام چیست باما همراه باشید.

1. برنامه Snapchat برنامه شبیه اینستاگرام

برنامه Snapchat / برنامه شبیه اینستاگرام / برنامه ای مثل اینستا

اسنپ چت یکی از اصلی‌ترین برنامه های شبیه اینستا است و همین مسئله باعث می‌شود که آن را به عنوان نخستین برنامه شبیه اینستاگرام به شما معرفی کنیم. در محیط Snapchat می‌توانید استوری‌هایی که تا 24 ساعت باقی می‌مانند را به اشتراک بگذارید، اما امکان ارسال پست هایی دائمی مانند اینستاگرام در این برنامه وجود ندارد. این اپلیکیشن قابلیت ساخت استیکر‌ها را شامل بوده و فیلتر‌های عکس جذاب و پرطرفداری را ارائه می‌کند که بسیاری از طرفداران شبکه‌های اجتماعی فقط بخاطر آن‌ها به سراغ اسنپ چت می‌روند.

اسنپ چت یک برنامه مثل اینستا بوده که میتوان آنرا از اصلی ترین رقبای اینستا دانست. در این برنامه میتوانید به طیف وسیعی از فیلتر و افکت دسترسی داشته باشید که دسترسی به آنها کاملا رایگان خواهد بود. با استفاده از این موارد میتوانید تصاویر زیبا  والبته خنده داری را تهیه کنید که در این شرایط امکان اشتراک گذاری آنها را خواهید داشت. بطور کلی اسنپ چت برگرفته از یکسری ویژگی های کلیدی بوده که با استفاده از آنها میتوانید در زمینه های مختلفی حضور پررنگ داشته باشید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • ارائه ابزار های کلیدی و مفید
 • دسترسی به صدها افکت و فیلتر رایگان
 • امکان تهیه ویدیو های کوتاه با افکت های فان
 • رابط کاربری ساده و کاربرپسند

نقاط ضعف :

 • فیلتر بودن برنامه برای ای پی ایران

دانلود برنامه جایگزین اینستاگرام اسنپ چت برای اندروید و iOS

2. برنامه Flickr

برنامه Flickr / اینستاگرام ساخت ایران / برنامه مثل اینستا

Flickr برنامه ای مثل اینستا است که گروهی از خدمات ترکیبی دیگری را ارائه خواهد کرد. این برنامه به عنوان جایگزین جدید اینستاگرام می‌تواند همانند یک سرویس ابری داخلی به فضایی برای ذخیره‌سازی عکس‌های شما تبدیل شده و البته قابلیت اشتراک این تصاویر را نیز به شما خواهد داد. کاربران برنامه Flickr می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن با یکدیگر تعامل داشته؛ اما به نوعی می‌توان گفت که این تعامل به هیجان انگیزی اینستاگرام نخواهد بود. Flickr استوری و لایو را شامل نمی‌شود و هشتگ‌ها اینجا همانند اینستاگرام قدرتمند نیستند، اما آپلود تصاویر در رزولوشن کامل امکان پذیر است.

در مقاله نرم افزار جایگزین اینستاگرام بدنیست بدانید که برنامه فلیکر به نسبت اسنپ چت از اسم و رسم کمتری برخوردار بوده که در این میان کاربران بسیاری حتی نام آنرا نشنیده اند. از ویژگی های برتر این برنامه میتوان به سرویس ابری رایگانی اشاره داشت که برای ذخیره سازی تصاویر و داده های مهم شما درنظر گرفته شده است. جدا از این مورد میتوانید به گفتگو با سایر کاربران بپردازید که در این زمینه از ویژگی های تایپی و استیکر نیز برخوردار خواهید بود. این برنامه رفته رفته در حال رشد بوده است که به عنوان یک تجربه جدید گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • دسترسی به فضای ذخیره سازی رایگان
 • اپلود و دریافت تصاویر با کیفیت اصلی

نقاط ضعف :

 • قدرتمند نبودن به اندازه اینستا
 • هشتک های ضعیف

دانلود اپلیکیشن Flickr برای اندروید و iOS

3. اپلیکیشن Imgur

اپلیکیشن Imgur / اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام / برنامه های شبیه اینستا

Imgur برنامه ای مثل اینستا است که شباهت زیادی نیز به Flickr دارد، اما کمی پرطرفدار‌تر است. شما می‌توانید تعداد بیشمار عکس را در این اپلیکیشن آپلود کرده و آن‌ها را با سایر کاربران و حتی وب‌سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید. به طور کلی Imgur محیطی مناسب برای برقراری ارتباط و تعامل داشتن با سایرین خواهد بود. کاربران در این اپلیکیشن عکس‌ها، والپیپیر‌ها، محتواهای آموزشی و یا خنده‌دار را به اشتراک خواهند گذاشت. البته همانند سایر اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام، Imgur نیز همه امکانات اینستاگرام را شامل نمی‌شود.

همانطور که میدانید اینستا یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های جهانی بوده است که جایگزین اصلی برای آن وجود ندارد اما ما سعی داریم به بهترین جایگزین اینستاگرام که میتواند ویژگی های آنرا در اختیار شما قرار دهد اشاره داشته باشیم. این برنامه از طیف وسیع ویژگی های مورد نیاز برخوردار بوده که در این شرایط میتوانید بدون درنظر داشتن محدودیت تصاویر بالایی را ارسال و یا دریافت کنید. این برنامه از محتواهای آموشی برخوردار بوده است که براساس نیاز خود میتوانید فایل هایی که از دیدتان میتواند برای سایرکاربران مفید واقع شود را به اشتراک بگذارید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • بدون محدودیت در ارسال و دریافت تصاویر
 • امکان قرار دادن فایل های آموزشی در پروفایل خود
 • تعامل با کاربران دیگر در محیطی کاملا زیبا

نقاط ضعف :

 • به اندازه اینستا محبوب و شناخته شده نیست

دانلود اپلیکیشن جایگزین اینستا Imgur برای اندروید و iOS

4. اپلیکیشن Tumblr برنامه های جایگزین اینستاگرام

اپلیکیشن Tumblr / برنامه شبیه اینستاگرام / اپ مشابه اینستاگرام

اگر طرفدار اینستاگرام نیستید، شاید Tumblr بهترین برنامه ای مثل اینستا باشد که باید به آن بروید. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که عکس، ویدئو یا پست‌های متنی را به اشتراک بگذارید. Tumblr از استوری یا لایو پشتیبانی نمی‌کند، اما سایر ویژگی‌های مهم مشابه اینستاگرام را شامل می‌شود. هشتگ‌ها در این برنامه شبیه اینستاگرام فعال بوده و می‌توانند به دیده شدن بیشتر پست‌های شما کمک کنند. بعلاوه امکان ساختن گیف‌ها نیز برای کاربران وجود خواهد داشت. همین ویژگی باعث میشود تامبلر از بهترین برنامه های جایگزین اینستاگرام برای کاربران ایرانی باشد.

همانطور که میدانید نرم افزار ایرانی جایگزین اینستاگرام وجود نداشته و اگرهم وجود داشته باشد توان رقابت با این پیام رسان را نداشته است. در این زمینه ما به سراغ معرفی برنامه های خارجی خواهیم رفت که تمبلر گزینه نسبتا محبوبی در این زمینه بوده که ویژگی های ظاهری بسیاری را به نسبت اینستا دارا است. با استفاده از این برنامه میتوانید ویدیو و یا پست های متنی که مدنظر دارید را برای کاربران دیگر ارسال کنید که در ادامه به سایر ویژگی های آن اشاره خواهد شد.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • ارسال پست های متنی
 • ساخت گیف برای ارسال آن به کاربران دیگر

نقاط ضعف :

 • عدم پشتیبانی از لایو و هشتک گذاری

دانلود اپلیکیشن Tumblr برای اندروید و iOS

5. اپلیکیشن Retrica؛ برنامه های جایگزین اینستاگرام

اپلیکیشن Retrica / جایگزین جدید اینستاگرام / اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام

شاید در فهرست نرم افزار های جایگزین اینستاگرام، Retrica از نظر محبوبیت اصلا با اینستاگرام قابل مقایسه نباشد، اما می‌تواند جایگزین خوبی برای آن باشد. در این اپلیکیشن شما می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای خود را به صورت استوری و پست با دوستان مجازیتان به اشتراک گذاشته و به آن‌ها پیام بفرستید. Retrica به عنوان یک برنامه شبیه اینستاگرام ویژگی‌های جذابی مانند ساختن گیف از روی ویدئوها و همچنین فیلترهای سرگرم کننده عکس را شامل می‌شود که نمی‌توانید آن‌ها را روی خود اینستاگرام پیدا کند.

در میان برنامه هایی مثل اینستاگرام بدنیست بدانید که Retrica یکی دیگر از گزینه های خوبی بوده که براساس ویژگی های آن میتوانید به گزینه های خوبی دسترسی داشته باشید. با استفاده از این برنامه میتوانید به فیلتر های بسیاری دسترسی داشته باشید که این موارد به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است که در ادامه میتوانید به لینک دانلود Retrica برای اندروید و ای او اس دسترسی داشته باشید که دریافت این برنامه کاملا رایگان خواهد بود. این گزینه یک جایگزین اینستا حرفه ای بوده که در آن ویژگی های بسیاری برایتان درنظر گرفته شده است. در ادامه لیست جایگزین اینستا باما همراه باشید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • امکان ساخت گیف های دلخواه
 • وجود فیلترهای زیبا برای قرار دادن روی عکس و ویدیو

نقاط ضعف :

 • به اندازه اینستا از محبوبیت بالایی برخوردار نیست

دانلود اپلیکیشن جایگزین اینستا Retrica برای اندروید و iOS

6. اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام 500px

500px / برنامه شبیه اینستاگرام / نرم افزارهای مشابه اینستاگرام

500px در ابتدا به عنوان یک شبکه اجتماعی مخصوص عکاسان شروع به کار کرد اما در طول چند سال گذشت توانسته امکانات و قابلیت‌های دیگری را هم ارائه و سایر کاربران را هم به خود جذب کند و حالا حداقل در میان عکاسان به عنوان یک برنامه جایگزین اینستاگرام در ایران برای کاربران فارسی زبان شناخته شده است.  به همین دلیل این برنامه بهترین جایگزین اینستاگرام برای کسانی است که تنها روی عکاسی متمرکز هستند. برای عکاسان ۵۰۰ پی اکس بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود.

اگر تصمیم دارید برنامه هایی که مثل اینستاگرام هستند را بشناسید پیشنهاد میشود که این برنامه را تجربه کنید که یکی از بهترین گزینه های ممکن برای عکاسان بوده است. ویژگی های بالای برنامه به شما این امکان را میدهد تا بتوانید در کسری از ثانیه به طیف وسیعی از ابزار های ضروری دسترسی داشته باشید که تمامی آنها برای اشخاصی که در حوزه عکاسی فعالیت دارند مفید خواهد بود. بطور کلی تمرکز این برنامه روی ارائه ویژگی به عکاسان بوده است که در این پلتفرم عکاسان با راحتی بیشتری نسبت به اینستاگرام می‌توانند مطرح شوند و با دیگر عکاسان ارتباط برقرار کنند.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • بهترین جایگزین اینستا برای عکاسان
 • دسترسی به ابزار های مفید در حوزه عکاسی

نقاط ضعف :

 • عدم پشتیبانی از ابزار های غیر ضروری برای عکاسان

دانلود اپلیکیشن 500px برای اندروید و iOS

7. VSCO ؛ از نرم افزارهای مشابه اینستاگرام

VSCO / اپلیکیشن ایرانی جایگزین اینستاگرام / اپ جایگزین اینستاگرام

VSCO یکی دیگر از برنامه های شبیه اینستا است که مانند اینستاگرام فیلترهای مختلفی را برای تصاویر در اختیارتان قرار می‌دهد اما در عین حال یک برنامه ویرایش تصویر، عکاسی و همچنین شبکه اجتماعی هم به حساب می‌آید. البته در این برنامه شما نمی‌توانید تصاویر را لایک کنید یا برایشان کامنت بگذارید یا حتی کسی را دنبال کنید. در عوض می‌توانید تصاویر دیگر کاربران را ببینید و از آن‌ها الگو بگیرید. همین است که می‌گوییم وسکو هم اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود.

اگر به برنامه اینستا به چشم سرگرمی نگاه میکنید و بدنبال یک برنامه سرگرم کننده مثل اینستا هستید بدنیست بدانید که این برنامه گزینه خوبی برای شما خواهد بود. ارائه فیلترهای کاربردی و مفید میتواند شمارا با یک ویرایشگر تصویر عالی همراه کند که ویژگی های این بخش را اصلا در اینستا مشاهده نخواهید کرد. بطور کلی این برنامه برای مشاهده و الگو برداری از سایر کاربران درنظر گرفته شده است که با محدودیت های مختلفی در آن مواجه خواهید بود. حضور اشخاص محبوب بسیار در این جایگزین اینستا میتواند بسیاری از نیازهای شمارا پوشش دهد.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • ارائه ابزار ویرایشگر تصویر حرفه ای
 • وجود الگو های متنوع برای ساخت تصاویر زیبا

نقاط ضعف :

 • امکان لایک و ارسال کامنت را نخواهید داشت

دانلود اپلیکیشن جایگزین اینستا VSCO برای اندروید و iOS

8. اپ جایگزین اینستاگرام We Heart It

We Heart It / نرم افزار جایگزین اینستاگرام / برنامه ایرانی جایگزین اینستاگرام

We Heart It برنامه ای مثل اینستا برای کودکان و نوجوانان است.  Canvas نام پروفایل شما در We Heart It بوده که بعد از ساخت و تکمیل آن می‌توانید تصاویر خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. چرا می‌گوییم وی هییر ایت بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام است؟ در We Heart It می‌توانید پست‌های دیگر کاربران را مشاهده کرده و همچنین اگر تصویری مورد توجه شما قرار گرفت آن را به فهرست مورد علاقه‌های خود اضافه کنید.

در میان برنامه ای مثل اینستا برای کودکان باید بدانید که این برنامه یکی از مشابه ترین گزینه های ممکن در مقایسه با اینستا بوده است که در این شرایط میتوانید به ویژگی های موجود در اینستا نیز دسترسی داشته باشید. رابط کاربری ساده و البته زیبای برنامه میتواند نظر شمارا بطور کامل به خودش جلب نماید که پیشنهاد میشود در ادامه لینک های دانلود برنامه که برای اندروید و ای او اس است را از دست ندهید. در ادامه جایگزین اینستا بیشتری معرفی شده است که نباید آنها را از دست دهید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • رابط و ابزار های مشابه به اینستا
 • امکان ارسال تصاویر و ویدیو ها در شبکه های بسیار دیگر

نقاط ضعف :

 • به اندازه اینستا محبوب نیست

دانلود اپلیکیشن We Heart It برای اندروید و iOS

9. اپلیکیشن Pinterest برنامه های جایگزین اینستاگرام

Pinterest / اپ مشابه اینستاگرام / بهترین برنامه جایگزین اینستاگرام

Pinterest یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی متفاوت از دیگر برنامه های شبیه اینستا است. این برنامه به شما امکان می‌دهد که تصاویر هرچیزی که دوست دارید را منتشر کرده و در مورد آن حرف بزنید که این قابلیت هنگام پست تصویر مربوط به غذاها، لباس و یا چیزهایی از این قبیل می‌تواند بسیار مفید باشد. امکان فالو کردن سایر کاربران در Pinterest وجود دارد، اما این برنامه مشابه اینستاگرام از ویژگی‌هایی مانند استوری و یا لایو پشتیبانی نمی‌کند. اگر بدنبال جایگزین اینستا دیگری هستید باما همراه باشید.

پینترست امروزه در زمینه های بسیاری جزو بهترین ها بوده است که در آن میتوانید تصاویر زیبایی را دریافت کنید که بسیاری از طراحان و عکاسان برای نمایش تصاویر خود از این شبکه استفاده میکنند. این برنامه در میان برنامه مشابه اينستاگرام براي ايفون و اندروید گزینه خوبی بوده است که در آن میتوانید به دسته بندی های بسیاری دسترسی داشته باشید که روزانه هزاران تصویر باکیفیت جدید در آن قرار میگیرد که در ادامه میتوانید آنرا دریافت کنید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 •  امکان دریافت تصاویر با کیفیت اصلی
 • مشخص نمودن حیطه کاری خود در دسته بندی های مختلف

نقاط ضعف :

 • به اندازه اینستا محبوب نیست ولی جزو بهترین ها است.

دانلود اپلیکیشن Pinterest برای اندروید و iOS

10. برنامه جایگزین اینستاگرام Gala برنامه های جایگزین اینستاگرام

برنامه ای مثل اینستا / برنامه های مشابه اینستاگرام

آخرین برنامه در فهرست برنامه های شبیه اینستا، گالا است. احتمالا تا به‌حال اسم آن را نشنیده باشید. این برنامه توسط گروه کوچکی از کارآفرینان و برنامه‌نویسان در نیویورک ساخته شده و هدف اصلی آن نیز ارائه یک محیط مشابه اینستاگرام در روز های اول فعالیت آن است.

گالا در سال 2021 فعالیت خود را آغاز کرد. این برنامه یک رابط کاربری ساده و تقریبا شبیه به اینستاگرام دارد و یکی از مهمترین ویژگی‌های آن این است که حساب iOS شما را به عنوان حسابتان در برنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این ترتیب داده‌های شما مثل موقعیت مکانی و اطلاعات شخصی همچنان طبق پروتکل‌های اپل مورد محافظت قرار می‌گیرند. در ادامه مقاله جایگزین اینستا باما همراه باشید.

برنامه همچنین دارای یک بخش مانند Explore در اینستاگرام است که در آن می‌توانید محتوای جدید پیدا کنید. البته از آنجایی که برنامه تازه کار خود را آغاز کرده ایراداتی هم دارد. مثلا فعلا نسخه اندروید آن منتشر نشده و منحصرا به iOS تعلق دارد. با این حال، گالا یکی از بهترین برنامه های جدید جایگزین اینستاگرام به‌حساب می‌آید.

برنامه گالا در میان برنامه مشابه اینستاگرام برای ویندوز فون یک محصول خوب بوده است که البته به اندازه موارد فوق محبوب نیست ولی ویژگی های خوبی را در خود جای داده است که این برنامه تنها برای پلتفرم ای او اس عرضه شده است که در ادامه میتوانید آنرا دریافت کنید. این ابزار را میتوان یک جایگزین اینستاگرام در ایران دانست که ویژگی های بسیار آن میتواند گزینه خوبی برای شما باشد.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • نمایش مطالب جدید براساس موقعیت مکانی کاربران

نقاط ضعف :

 • به اندازه اینستا محبوب نیست

دانلود برنامه مثل اینستا Gala برای iOS

11. برنامه Ello برنامه های مشابه اینستاگرام

11. برنامه Ello

برنامه Ello در میان برنامه مشابه اینستاگرام اندروید یک گزینه عالی بوده است که شباهت بسیاری به اینستاگرام دارد که با ابزار و ویژگی های موجود در این برنامه میتوانید به گزینه های بسیاری دسترسی داشته باشید. هدف از ساخت این ابزار به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو ها بوده است که میتوانید محیطی مشابه به اینستا را در اختیار داشته باشید. هرچند این برنامه به اندازه اینستا محبوب نیست ولی با وجود ویژگی های خوبش میتواند گزینه خوبی برای شما باشد. برای دستیابی به جایگزین جدید اینستاگرام با پلازا همراه باشید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • ارائه ابزار های کلیدی و قدرتمندتر
 • وجود بخش اکسپلور برای مشاهده مطالب تاپ

نقاط ضعف :

 • به اندازه اینستا محبوب نیست

فیسبوک یکی از قدیمی ترین شبکه های اطلاع رسانی و گفتگو در دنیای مجازی بوده که این مورد را میتوان یک سردسته برای اینستا دانست زیرا سازنده این سرویس بوده که به فکر راه اندازی شبکه ای بنام اینستاگرام افتاد. با این حال بدنیست بدانید که فیسبوک امکان راه اندازی اکانت شخصی و عمومی را به شما خواهد داد که در این زمینه میتوانید با اشخاص مختلفی از سراسر جهان در ارتباط باشید. رابط کاربری حرفه ای و ساده در کنار ارائه ویژگی های بسیار برای شخصی سازی اکانت و مطالب میتواند پست های شمارا به شکل بهتری در دید عموم قرار دهد که در این زمینه امکان قرار دادن استوری برای 24 ساعت را خواهید داشت. اپلیکیشن اندرویدی و آیفونی این برنامه در کنار نسخه وب آن در دسترس عموم بوده  که برای حضور در آن نیاز به یک تغییر دهنده ای پی خواهید داشت. اگر بدنبال برنامه های مشابه اینستاگرام هستید باما در ادامه همراه باشید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • شناخته شده و کاملا جهانی
 • پوشش کاربران مختلف از سراسر جهان
 • امکان گفتگو و ساخت اکانت شخصی برای خود

نقاط ضعف :

 • مانند اینستا در زمینه کسب و کار محبوب نیست

13. برنامه Mastodon بهترین جایگزین اینستاگرام

13. برنامه Mastodon بهترین جایگزین اینستاگرام

Mastodon یک شبکه اجتماعی جدیدتر نسبت به موارد معرفی شده فوق بوده که این مورد بدان معناست که میتوانید روی سرورهای این برنامه ویژگی و سیلایق شخصی خود را پیاده سازی کنید. بطور کلی Mastodon در زمینه های مختلفی کاربرد داشته که از اصلی ترین آنها میتوان به فناوری و عکاسی اشاره داشت که روزانه هزاران مطلب جدید در آن بارگذاری میشود. ایده پردازی عالی کاربران در این شبکه سبب شده تا بیشتر افرادی که از قدرت تفکر خوبی برخوردار هستند به سمت این گزینه روی آورند. بدنیست بدانید که این برنامه نسبت به گزینه های دیگر مانند ردیت در تمام سال برای های خوبی را برای کاربران خود داشته است. رابط کاربری ساده و ارائه ویژگی های بسیار میتواند بسیاری از نیاز های شما را تحت پوشش قرار دهد. جهت معرفی جایگزین اینستا دیگری باما همراه باشید.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • حضور شخصیت های فعال و نوآور
 • رابط کاربری شیک و کاربرپسند
 • دسترسی به تنظیمات و ابزارهای مناسب

نقاط ضعف :

 • هنوز بطور کامل جهانی نشده است

14. برنامه Twitter برنامه مثل اینستا

14. برنامه Twitter برنامه مثل اینستا

Twitter یک اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام بوده که امروزه میتوان آنرا یکی از محبوب ترین گزینه های اجتماعی در سراسر جهان دانست. در توییتر قادر خواهید بود تا هرچیزی که نیاز دارید را ببینید و مطالب مهم خود را که میتواند برای اشخاص دیگر مهم باشد را به اشتراک بگذارید. با استفاده از توتییر امکان راه اندازی کسب و کار و تبلیغ کار خود را خواهید داشت که امروزه میلیون ها نفر از طریق این شبکه کار خود را برای دیگران معرفی میکنند. حال بدنیست بدانید که توییتر یک پریسکوپ دو اپلیکیشنی بوده که در آن میتوانید روی بخش های مختلفی از اکانت خود تمرکز داشته باشید. راه اندازی اکانت جدید و قرار دادن تصویر پروفایل و دستیابی به تنظیمات متعدد از ابتدایی ترین ویژگی های این اپ بوده است.

ویژگی های مثبت در مقایسه با اینستاگرام :

 • مکان معرفی کسب و کار خود
 • راه اندازی اکانت شغلی و شخصی جدید
 • مدیریت اکانت از روش های مختلف
 • سازگاری با پلتفرم های متنوع

نقاط ضعف :

 • به اندازه اینستاگرام برای ایرانیان محبوب نبوده است

نظر شما در مورد اینکه چه برنامه ای جایگزین اینستاگرام میشود چیست ؟ پیشنهادات و نظرات خود را در این زمینه باما به اشتراک بگذارید که اینکار سبب رشد بهتر مقاله خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله 14 اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام را معرفی کردیم. همه برنامه های مانند اینستاگرام معرفی شده در این مطلب از قابلیت‌ها و امکانات مختلفی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند انتظارات مختلف از شبکه‌های اجتماعی را برآورده کنند. اما جایگزینی اینستاگرام با هر یک از آن‌ها می‌تواند یک چالش بزرگ به حساب بیاید. شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما کدام یک از برنامه های معرفی شده بهترین اپ مشابه اینستاگرام هستند؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
شماتیک
.
10 مرداد 1399، 11:05
پاسخ
3
1
سلام و تشکر از مطلب مفیدتون (برای تبلیغ، به واحد تبلیغات پلازا مراجعه کنید؛ با تشکر)
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400