ویندوز ۱۲؛ انتشار طرح مفهومی جدید و اولین تصویر از ویندوز 12

ویندوز 12
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ویندوز ۱۲ چه زمانی منتشر خواهد شد؟ سیستم عامل بعدی مایکروسافت، احتمالا در راه است. این کمپانی، براساس شایعات، طی چند سال آینده نسخه جدید ویندوز را منتشر و در دسترس کاربران قرار خواهد داد. با شایعات مربوط به انتشار، قیمت و ویژگی‌های ویندوز 12 همراه پلازا باشید.

در اوایل سال 2021، چشم انداز نسخه کاملاً جدید ویندوز بسیار بعید به نظر می‌رسید. مایکروسافت قبلاً ویندوز 10 را “آخرین نسخه ویندوز” توصیف کرده بود و حداقل دو بار در سال به اضافه کردن ویژگی‌های جدید ادامه داد. با این حال، این شرکت با انتشار ویندوز 11 که از مفهوم انتزاعی به اعلام رسمی در عرض چند هفته تبدیل شد، این برنامه‌ها را نقض کرد. لغو ویندوز 10 ایکس بر تصمیم مایکروسافت تأثیر گذاشت، اما ساتیا نادلا و شرکت به وضوح مدتی بود که در حال بررسی یک سیستم عامل دسکتاپ جدید بودند.

بدون هیچ اطمینانی در مورد طول عمر ویندوز 11، منطقی است که در مقطعی شاهد جانشینی خواهیم بود. علاوه بر این، پیشنهاداتی وجود دارد که ممکن است دور نباشد، زیرا شایعه شده است که مایکروسافت در حال حاضر روی ویندوز 12 کار می‌کند. در اینجا همه چیزهایی است که در این مرحله اولیه می‌دانیم.

فهرست مطالب

آیا ویندوز 12 وجود خواهد داشت؟

به احتمال زیاد، بله. ویندوز XP و ویندوز 7 به ترتیب به مدت 12 و 11 سال به دریافت به‌روزرسانی‌ها ادامه دادند، در حالی که ویندوز 10 با پایان پشتیبانی در اکتبر 2025، یک دهه از عمر آن می‌گذرد.   چهار سال پشتیبانی جریان اصلی ویندوز 8 در اینجا استثنا است، اما این در درجه اول به دلیل منفی بودن آن است. اگر مایکروسافت این روند را ادامه دهد، ویندوز 11 بین سال‌های 2031 تا 2033 به پایان عمر خود می‌رسد. اگر اینطور باشد، نسخه جدید باید چند سال زودتر در دسترس باشد.

ویندوز ۱۲

با این حال، نشانه‌هایی وجود دارد که ویندوز ۱۲ می‌تواند خیلی زودتر وارد شود. یک مقاله اخیر Windows Central نشان می‌دهد که هر سه سال یک نسخه جدید از ویندوز منتشر می‌شود. نویسنده Zac Bowden حتی می‌گوید که توسعه شروع شده است، و ویندوز 12 در حال حاضر در مراحل اولیه برنامه ریزی و مهندسی است.  حتی یک نام رمز غیر رسمی به آن داده شده است – “Next Valley”.

مقاله قبلی از سایت فناوری آلمانی Deskmodder همچنین پیشنهاد می‌کرد که مایکروسافت شروع به آماده‌سازی برای ویندوز 12 کرده است.

تاریخ عرضه ویندوز 12

ما شواهدی داریم که ویندوز 12 در راه است. سوال بعدی واضح است: چه زمانی در دسترس خواهد بود؟ با فرض اینکه مایکروسافت به چرخه به‌روزرسانی سه ساله که توسط Zac Bowden از Windows Central گزارش شده پایبند باشد، ویندوز 12 در مقطعی در سال 2024 منتشر می‌شود. در این مرحله هیچ چیز مشخص‌تری شایعه نشده است و پیش‌بینی تا کنون تقریباً غیرممکن است. برای زمینه، ویندوز 11 در ژوئن 2021 معرفی شد و چند ماه بعد در اکتبر به طور رسمی منتشر شد. اما عرضه کامل به همه دستگاه‌های سازگار ماه‌ها طول کشید، بنابراین احتمالاً تاریخ عرضه ویندوز 12 داستان مشابهی خواهد بود.

قیمت ویندوز ۱۲

حداقل در ابتدا باید باشد. مایکروسافت یک ارتقاء رایگان به ویندوز 10 ارائه کرد و این آپدیت هنوز در دسترس است.

به روز رسانی به ویندوز 11 نیز هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت، مشروط بر اینکه دستگاه شما الزامات سخت‌افزاری را داشته باشد، و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که مایکروسافت به این زودی‌ها این کار را پایان دهد. اگر این کار را کرد، ممکن است در نهایت قیمت ویندوز ۱۲ نزدیک به قیمت فعلی ویندوز 10 (119.99 پوند / 139 دلار) باشد.

پس از انتشار ویندوز 12، تقریباً مطمئناً برای مدتی رایگان خواهد بود. مایکروسافت به‌طور قابل‌توجهی مشتاق خواهد بود تا افراد زیادی را که ممکن است وارد سیستم‌عامل جدید کند.

آیا ویندوز ۱۲ نیازهای سخت افزاری متفاوتی خواهد داشت؟

احتمالاً، اما نمی‌توان پیش بینی کرد که چه چیزی ممکن است باشند. در حالی که لپ‌ تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی همان طراحی اصلی خود را برای دهه‌ها حفظ کرده‌اند، بسیاری از مشخصات دیگر به سرعت در طول سال‌ها تغییر کرده‌اند.

الزامات سخت افزاری ویندوز 11 بحث برانگیز بوده است، اما ویژگی‌های امنیتی مانند TPM و Secure Boot تنها احتمالاً در آینده برای مایکروسافت مهم تر می‌شوند.

قیمت ویندوز ۱۲

احتمالاً به یک پردازنده جدید از شرکت‌هایی مانند Intel، AMD یا Qualcomm نیاز خواهید داشت، اما سایر تراشه‌سازان ممکن است تا آن زمان محبوب باشند. انتظار می‌رود که مشخصات فعلی یعنی حداقل 4 گیگابایت رم، 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی و صفحه نمایش 720p، برای این نسخه افزایش یابد.

امکانات ویندوز 12

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، فعلا ما هیچ ایده ای از ویژگی های ویندوز ۱۲ نداریم. احتمالا مایکروسافت نیز هنوز نمی‌داند. با دریافت ویژگی‌های جدید ویندوز 11 در طول سال، بسیاری از مواردی که در حال حاضر شایعه شده‌اند، احتمالاً قبل از یک نسخه کاملاً جدید ارائه می‌شوند.

با این حال مایکروسافت در جریان کنفرانس Ignite خود در ماه اکتبر 2022، شاید به‌صورت ناخواسته، اولین عکس ویندوز 12 را در جریان مراسم برای مدت بسیار کوتاهی نشان داد. این تصویر، اطلاعات زیادی از قابلیت های ویندوز 12 به ما نمی‌دهد ولی براساس آن، ویندوز 12 از لحاظ ظاهری بسیار متفاوت از نسخه‌های فعلی خواهد بود.

عکس ویندوز 12

از ویژگی‌های شاخصی که در این تصویر می‌توانیم ببینیم، می‌توان به نوار وظیفه معلق، نوار جستجوی استوانه‌ای در بالای صفحه و انتقال پنل ویجت‌ها و اکشن سنتر به بالای صفحه اشاره داشت. البته که هنوز مشخص نیست نسخه نهایی دقیقا همین ظاهر را دارد یا خیر. ممکن است مایکروسافت تغییرات دیگری نیز اعمال کند. تصویر زیر نیز تصویری است که وبسایت Windows Central براساس تصویری که مایکروسافت منتشر کرده، از ویندوز 12 ساخته است.

ویندوز 12

وبسایت Deskmodder پیش‌بینی می‌کند که ویندوز 12 به جای اینکه بر اساس نسخه‌های قبلی باشد، از ابتدا ساخته خواهد شد. این همان چیزی است که در ویندوز 10 ایکس دیدیم، قبل از اینکه بسیاری از ویژگی‌ها در ویندوز 11 گنجانده شوند. این امکان طراحی کاملاً متفاوت را باز می‌کند، اگرچه ممکن است تغییرات بزرگ در بین کاربران عظیم ویندوز محبوبیت نداشته باشد.

مقاله Windows Central که به تاریخ انتشار 2024 اشاره کرد، هیچ سیستم عامل مناسب ویندوز ۱۲ و ویژگی جدیدی را در این مرحله اولیه نشان نداد. اما نشان می‌دهد که ویژگی‌های جدیدی به نسخه‌های بعدی ویندوز هر چند ماه یکبار اضافه می‌شود، به طور بالقوه تا چهار بار در سال. آنها در داخل به عنوان Moments شناخته می‌شوند، اما نویسنده Zac Bowden می‌گوید که نام تجاری ممکن است به نسخه عمومی راه پیدا نکند.

انتشار طرح مفهومی ویندوز ۱۲

با توجه به اسکرین‌شات بالا، کاربران از همین حالا شروع به‌ساخت طرح‌های مفهومی خود براساس آن کرده‌اند. یکی از طرح‌هایی که به تازگی منتشر شده و توجه کاربران زیادی را نیز به خود جلب کرده، طرح زیر است. در این طرح ویژگی‌های فعلی ویندوز 11 با اعمال تغییراتی، بهبود پیدا کردند. برای مثال قسمت ویجت‌ها حالا از یک مدیا پلیر، تقویم، آب و هوا و اطلاعاتی در مورد ارزش سهام شرکت‌های مختلف ارائه می‌کند.

ویندوز 12

در این طرح همچنین به قسمت تنظیمات سریع نیز توجه ویژه‌ای نشان داده شده است. در اینجا تمرکز اصلی نه بر ظاهر بلکه بر کاربردی بودن و آرایش گزینه‌ها معطوف است. در این قسمت کاربر می‌تواند به‌سرعت به تنظیمات وای‌فای، بلوتوث و بلندی یا روشنایی صفحه دسترسی پیدا کند.

ویندوز ۱۲

البته این طرح همانطور که گفته شد، مفهومی و توسط کاربران ساخته شده است. اما مایکروسافت می‌تواند از آن الگو بگیرد و ویندوز را از قبل بهبود ببخشد.

سخن پایانی

تا زمانی که اطلاعات بیشتری درباره ویژگی های ویندوز ۱۲ در اختیار شما قرار نگیرد، پوشش گسترده ما از اخبار ویندوز را در پلازا بررسی کنید که هم ویندوز 10 و هم ویندوز 11 را پوشش می‌دهد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400