چگونه در واتساپ تماس ویدیویی گروهی برقرار کنیم؟

تماس گروهی واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تماس ویدیویی گروهی واتساپ، یکی از قابلیت‌های کاربردی این پیام‌رسان به‌حساب می‌آید. در این مطلب با پلازا همراه باشید تا با نحوه استفاده از ویژگی تماس تصویری ویدئوکال به صورت گروهی در واتس اپ، آشنا شویم.

قابلیت تماس تصویری واتساپ مانند اکثر رقبای آن، ویژگی‌های فراوانی دارد. شما با استفاده از این ویژگی می‌توانید در آن واحد با 8 کاربر به‌صورت همزمان تماس تصویری برقرار کنید. همچنین از آنجایی که در ایران، واتساپ بیشترین کاربران فعال را دارد، این ویژگی به‌صورت گسترده‌ای توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین خاطر در این مطلب می‌خواهیم به تماس ویدیویی گروهی واتساپ و نحوه استفاده از آن بپردازیم.

فهرست مطالب

تماس ویدیویی گروهی واتساپ

تا پیش از سال 2021، امکان پیوستن به تماس گروهی در واتساپ وجود نداشت. در صورتی که درست در همان لحظه برقراری تماس، به ویدئو کال ملحق نمی‌شدید، تنها راه این بود که کل تماس قطع و دوباره با حضور شما برقرار شود. اما واتساپ با انتشار به‌روزرسانی، این ویژگی را به سرویس پیام‌رسان خود اضافه کرد. حالا می‌توانید همزمان با برقراری تماس، سایر افراد را نیز به تماس گروهی اضافه کنید. در ادامه نحوه برقراری تماس ویدئویی گروهی واتساپ اندروید، iOS و ویندوز را شرح خواهیم داد.

تماس تصویری گروهی واتس اپ آیفون

برای برقراری تماس گروهی در iOS، ابتدا به صفحه چت یکی از کاربرانی که می‌خواهید با او تماس تصویری برقرار کنید بروید و روی آیکون دوربین در بالای صفحه و کنار نام کاربر بزنید.

ویدئوکال گروهی واتساپ

پس از برقراری تماس، برای اضافه کردن افراد جدید به تماس، پیکانی که در پایین صفحه و بالای گزینه‌های قطع تماس و قطع میکروفون و دوربین است را به سمت بالا بکشید و گزینه Add Participant را انتخاب کنید.

تماس تصویری گروهی واتس اپ

حالا از فهرست مخاطبین خود در واتساپ، کاربری که می‌خواهید به تماس افزوده شود را انتخاب کنید. این فرایند را مجددا برای کاربران دیگری که می‌خواهید به تماس اضافه شوند نیز تکرار کنید.

تماس ویدیویی گروهی واتساپ

همچنین ویدئوکال گروهی واتساپ iOS را می‌توانید در یک گروه نیز داشته باشید. در صفحه چت گروه و با لمس آیکون دوربین، واتساپ به‌صورت خودکار با تمام اعضای گروه ویدئوکال گروهی برقرار خواهد کرد.

تماس ویدئویی گروهی واتساپ اندروید

برای برقراری تماس تصویری گروهی واتس اپ در اندروید، ابتدا برنامه را باز کنید و از بالای صفحه به زبانه Calls بروید. در این صفحه می‌توانید تاریخچه تماس‌های ویدیویی خود را مشاهده کنید. همچنین تنظیمات تماس تصویری واتساپ در اندروید برای ایجاد یک لینک دعوت به تماس نیز در همین صفحه است. کافی است برای ایجاد لینک روی Create call link بزنید.

برای حذف تماس گروهی واتساپ، ابتدا انگشت خود را روی آن نگه دارید و بعد دکمه سطل زباله را لمس کنید. دکمه گوشی تلفن که در پایین سمت راست صفحه است را لمس کنید.

ویدئوکال گروهی واتساپ

در صفحه بعدی برای برقراری ویدئوکال گروهی واتساپ، روی گزینه New group call کلیک کنید.

تنظیمات تماس تصویری گروهی واتساپ

حالا از فهرست مخاطبین خود و برای برقراری تماس تصویری هشت نفره واتساپ، 7 نفر را انتخاب و در نهایت روی آیکون دوربین کلیک کنید.

تماس ویدیویی گروهی واتساپ

در گروه‌ها نیز می‌توانید با کلیک روی آیکون دوربین در صفحه چت، با اعضای گروه تماس برقرار کنید.

ویدئوکال گروهی واتساپ

در نسخه iOS و اندروید، در صورتی که گروه بیش از 32 عضو داشته باشد، ابتدا باید تماس صوتی برقرار و سپس حداکثر 32 کاربر را انتخاب و بعد روی آیکون دوربین که برای تماس ویدیویی است بزنید. 7 کاربری که زودتر از همه جواب تماس شما را بدهند به تماس افزوده خواهند شد.

ویدئوکال گروهی واتساپ

افزون بر این، در تنظیمات تماس تصویری گروهی واتساپ و حین برقرار تماس نیز می‌توانید روی آیکون افزودن مخاطبین در بالای صفحه بزنید و کاربران بیشتری را دعوت کنید.

آموزش تماس تصویری گروهی در واتساپ ویندوز و مک

تماس ویدیویی گروهی واتساپ دسکتاپ در حال حاضر امکان‌پذیر نیست. در حقیقت تا همین اواخر امکان برقراری تماس ویدیویی نیز در نسخه دسکتاپ وجود نداشت.

ویدئوکال گروهی واتساپ

فعلا شما می‌توانید تنها با یک کاربر تماس ویدیویی برقرار کنید. برای انجام این کار کافی است در صفحه چت، روی آیکون دوربین کلیک کنید.

سوالات متداول

1. ظرفیت تماس تصویری گروهی واتساپ چقدر است؟

در حال حاضر حداکثر می‌توانید با 8 نفر تماس ویدیویی برقرار کنید.

2. تماس ویدیویی گروهی واتساپ دسکتاپ چگونه است؟

ویدیوکال گروهی واتساپ ویندوز و مک فعلا امکان‌پذیر نیست و این پیام‌رسان فعلا از تماس گروهی در نسخه دسکتاپ پشتیبانی نمی‌کند. اما می‌توانید تماس را با یک کاربر دیگر برقرار کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به تماس ویدیویی گروهی واتساپ در نسخه‌های اندروید و iOS پرداختیم. در حال حاضر حداکثر کاربرانی که می‌توانند در یک تماس ویدیویی حضور داشته باشند 8 نفر است. همچنین فعلا واتساپ از تماس گروهی در دسکتاپ پشتیبانی نمی‌کند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400