جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال ها و گروه های تلگرام

  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

برای جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال تلگرام باید چه کار کنیم؟ در صورتی که مدام به گروه‌ها یا کانال‌های ناشناس اضافه می‌شوید، می‌توانید با استفاده از چند روش، مشکل را حل کنید.

کانال‌ها و در کنار آن‌ها گروه‌ها، از مهمترین قابلیت‌های تلگرام هستند و کاربران زیادی را به این پیام‌رسان جذب کرده‌اند؛ با این وجود برخی اوقات هم اگر به کانال‌های فراوانی اضافه شوید، دیگر استفاده از برنامه به‌صورت عادی امکان‌پذیر نخواهد بود و گذشته از نوتیفیکیشن‌های آزاردهنده و زیاد، نمی‌توانید تمام پیام‌ها را هم بخوانید. مشکل وقتی بدتر می‌شود که به‌صورت خودکار به کانال‌ها اضافه شوید. خوشبختانه از چندین روش برای جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال تلگرام می‌توانید استفاده کنید.

فهرست مطالب

آموزش جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال تلگرام

اگر تنظیمات حریم خصوصی برنامه را به‌درستی اعمال نکرده باشید و یا اگر نام کاربری شما یک نام شناخته شده باشد، در این صورت هر کاربری می‌تواند شما را به یک کانال یا گروه اضافه کند. در ادامه با کمک این روش‌ها می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

1. تنظیمات جلوگیری از دعوت بی اجازه به کانال تلگرامی

بهترین راه برای جلوگیری از دعوت به گروه های تلگرام توسط افراد ناشناس، از طریق تنظیمات حریم خصوصی برنامه است. برای انجام این کار ابتدا وارد تلگرام شوید و به سپس به تنظیمات برنامه بروید. در پنجره بعدی روی Privacy and Security بزنید و Groups and Channels را انتخاب کنید.

جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال تلگرام

در اینجا مطمئن شوید که قسمت Who can add me to group chats روی My Contacts تنظیم شده باشد. در این صورت فقط کسانی که در فهرست مخاطبین شما باشند می‌توانند شما را به کانال‌ها و گروه‌ها اضافه کنند. همچنین در قسمت Add exceptions هم می‌توانید استثنا اضافه کنید. مثلا کاربرانی که به قسمت Always Allow اضافه می‌کنید، همیشه قادر خواهند بود شما را به کانال‌ها اضافه کنند و برعکس کاربرانی که به Never Allow اضافه می‌شوند هم هرگز نمی‌توانند شما را به کانال یا گروهی اضافه کنند. حتی اگر در فهرست مخاطبین شما باشند.

2. تغییر نام کاربری؛ جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال تلگرام

با روش اولی که در این آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه تلگرام به آن پرداختیم، مشکل شما کاملا برطرف می‌شود اما برای اطمینان بیشتر، می‌توانید نام کاربری خودتان را هم عوض کنید. در این صورت هم امنیت حساب شما حفظ می‌شود و هم کاربرانی که در گروه‌ها بودند، نمی‌توانند با استفاده از نام کاربری شما را به یک کانال یا گروه جدید اضافه کنند. برای تغییر نام کاربری ابتدا به تنظیمات تلگرام بروید و روی Settings بزنید.

جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال تلگرام

روی قسمت Username بزنید. در صورتی که قبلا یک نام کاربری ایجاد کرده باشید در اینجا نام کاربری قبلی خودتان را مشاهده می‌کنید.

جلوگیری از اضافه شدن کانال در تلگرام

در کادر بالای صفحه نام کاربری جدید را وارد و در انتها روی تیک بالای صفحه بزنید.

سوالات متداول

1. از کجا بفهمیم چند کانال تلگرام داریم؟

در صفحه اول تلگرام، می‌توانید تمامی کانال‌ها و گروه‌هایی که در آن‌ها عضو هستید را مشاهده کنید.

2. چگونه از دعوت ناخواسته به گروه های تلگرام جلوگیری کنیم؟

با مراجعه به تنظیمات تلگرام و سپس انتخاب Privacy and Security و بعد Groups & Channels می‌توانید به تنظیمات این مورد دسترسی پیدا کنید. با قرار دادن تنظیمات روی My Contacts فقط مخاطبین شما می‌توانند شما را به کانال اضافه کنند. از پایین صفحه نیز می‌توانید استثنا تعریف کنید.

سخن پایانی

جلوگیری از اضافه شدن خودکار به کانال تلگرام، با مراجعه به تنظیمات این پیام‌رسان امکان‌پذیر است. در صورتی که تنظیمات مربوط به اضافه شدن به کانال‌ها و گروه‌ها را به‌درستی اعمال کنید، تنها کاربرانی که خودتان مشخص کرده‌اید می‌توانند شما را به یک کانال یا گروه اضافه کنند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها