معرفی سریال علاقه پادشاه (The King’s Affection)؛ عشقی ممنوعه اما زیبا

سریال علاقه پادشاه / سریال The King’s Affection
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال علاقه پادشاه با بازی پارک اون بین و رو وون، اولین سریال کره ای است که توانست در مراسم “جوایز بین‌المللی امی” برنده جایزه شود. با معرفی سریال The King’s Affection همراه ما بمانید.

سریال The King’s Affection توسط هان هی جونگ (Han Hee Jung)، نویسنده سریال “Clean with Passion for Now 2018” و سونگ هیون ووک (Song Hyun Wook)، کارگردان سریال “Graceful Friends 2020” و سریال “The Beauty Inside 2018″، ساخته شده است. این درام در بیشتر مدت زمان پخش خود، در صدر لیست 10 سریال برتر نتفلیکس و یکی از پربحث‌ترین سریال‌های شبکه KBS2 بود. پس از یون ایون های در سریال “کافه پرنس”، پارک مین یانگ در سریال “رسوایی سونگ کیو کوان” و سولی در سریال “به تو که زیبایی”، این بار نوبت پارک اون بین است تا در سریال علاقه پادشاه یک درام عاشقانه و تاریخی، به یک مرد مبدل شود و نقش ولیعهدی را بازی کند که اولین نفر در صف تاج و تخت است. با بررسی سریال کره ای علاقه پادشاه همراه پلازا بمانید.

قبل از هرچیز می‌توانید تریلر سریال کره ای علاقه پادشاه با زیرنویس فارسی را در بخش زیر تماشا کنید:

فهرست مطالب

داستان سریال The King’s Affection

داستان سریال کره ای علاقه پادشاه / دانلود سریال کره ای علاقه پادشاه / دانلود سریال The King’s Affection

سریال The King’s Affection ماجراهای “زنی که به شکل مرد مبدل شده است” را به دربار سلطنتی می‌آورد. این درام بر اساس کتابی مصور به همین نام این سوال را مطرح می‌کند: “اگر پادشاهی وجود داشت که به دلیل زن بودن از تاریخ ناپدید می‌شد، چه می‌شد؟”

داستان سریال کره ای علاقه پادشاه در زمان سلسله چوسون اتفاق می‌افتد، زمانی که تولد دوقلوها نشانه‌ای شوم به حساب می‌آمدند. دختری بدشانس به نام لی هوی (پارک اون بین) به عنوان خواهر دوقلوی ولیعهد به دنیا می‌آید. اگرچه خانواده‌اش او را به خاطر دختر بودن رها می‌کنند، اما پس از مرگ برادرش، مجبور می‌شود به عنوان ولیعهد به قصر بازگردد و زندگی‌اش را نه به عنوان یک زن، بلکه به عنوان یک مرد ادامه دهد. این درام مبارزه او را بر سر قدرت، در حالی که این راز مرگبار را از دیگران پنهان می‌کند به تصویر می‌کشد و داستان عاشقانه‌ای را بین لی هوی و عشق اولش، جونگ جی وون (رووون) بازگو می‌کند.

بازیگران سریال علاقه پادشاه

در ادامه می‌توانید با بازیگران سریال کره ای علاقه پادشاه که با بازی درخشان خود توانستند طرفداران بسیاری را به این سریال تاریخی-رمانتیک علاقه‌مند کنند آشنا شوید.

پارک اون بین در نقش لی هوی / دام یی

بررسی سریال کره ای علاقه پادشاه / معرفی سریال The King’s Affection / سریال علاقه پادشاه

پارک اون بین متولد 14 سپتامبر 1992 است و در طول دوران بازیگری خود در نقش‌های مختلفی بازیگری‌اش را به چالش کشیده است. از سریال‌های دیگری که اون بین در آن‌ها نقش آفرینی کرده، می‌توانیم به سریال “Extraordinary Attomey Woo 2022″، سریال”Do You Like Brahms 2020″، سریال “Hot Stove League 2019” و سریال “Hello My Twenties 2017” اشاره کنیم.

کیم سئوک وو (رو وون) در نقش جونگ جی وون

نقد سریال The King’s Affection / تریلر سریال کره ای علاقه پادشاه / مدت زمان سریال The King’s Affection

کیم سئوک وو معروف به رو وون و عضو گروه SF9، متولد 7 آگوست 1996 است. رو وون در آثار دیگری مانند سریال “Tomorrow 2022“، سریال “She Would Never Know 20201” و سریال “Extraordinary You 2019” نیز حضور دارد.

جونگ چه یون در نقش هاکیونگ

بازیگران سریال کره ای علاقه پادشاه / خلاصه ی سریال کره ای علاقه پادشاه / سریال علاقه پادشاه

جونگ چه یون یکی دیگر از بازیگران سریال علاقه پادشاه و عضو گروه DIA و IOI، متولد 1 دسامبر 1997 است. از دیگر درام‌هایی که جونگ چه یون در آن‌ها حضور دارد می‌توانیم به سریال The Golden Spoon 2022″، سریال “My First First Love 2019” و سریال “Homemade Love Story 2020” اشاره کنیم.

نام یون سو در نقش لی هیون

بررسی سریال کره ای علاقه پادشاه / معرفی سریال The King’s Affection / سریال علاقه پادشاه

نام یون سو مدل و بازیگر متولد 14 جولای 1997 است. یون سو با سریال “Extracurricular 2020” محصول نتفلیکس پا به دنیای بازیگری و کیدراما گذاشت. او همچنین در سریال “Birthcare Center 2020” و سریال “Today Webton 2022” نیز بازی کرده است.

دیگر بازیگران سریال علاقه پادشاه

 • چوی بیونگ چان در نقش کیم گا اون (محافظ ولیعهد)
 • بائه یون کیونگ در نقش شین سو ایون
 • چوی میونگ بین در نقش کودکی دام یی و ولیعد لی هوی
 • بائه سو بین در نقش جونگ سئوک جو (پدر جی وون)
 • بک هیون جو در نقش بانو کیم

بررسی سریال کره ای علاقه پادشاه

این بخش حاوی اسپویل داستان سریال است.

همان‌طور که در خلاصه ی سریال کره ای علاقه پادشاه گفتیم، قهرمان داستان ما دختر دوقلوی خانواده سلطنتی است که اکنون باید به عنوان ولیعهد زندگی‌اش را بگذراند. او که به دلیل دختر بودن رها شده بود، در سن 10 سالگی به عنوان یک خدمتکار سلطنتی به نام دامی به قصر بازمی‌گردد و با شاهزاده هوی و اولین عشقش، جونگ جی وون، آشنا می‌شود. وقتی برادرش هوی می‌میرد، مادرش دامی را مجبور می‌کند بجای برادرش زندگی کند. دامی با رازی وحشتناک به ولیعهد تبدیل می‌شود و روزهای بی قرار خود را در جنگ قدرت بین پدرش، پادشاه، و پدربزرگ مادری‌اش، هان گی جائه می‌گذراند.

او نباید قلبش را به روی کسی باز کند تا بتواند از همه کسانی که دوست دارد محافظت کند. اما طی حوادثی، عشق دوران کودکی‌اش جی وون مجبور می‌شود برای نجات دوستانش به قصر بیاید و معلم ولیعهد ‌شود و به این ترتیب این دو نفر در قصر دوباره همدیگر را ملاقات می‌کنند. دامی مجبور است احساسات رو به رشد خود نسبت به جی وون را کنترل کند، درحالی که جی وون نیز با دیدن زیبایی و ظرافت‌های شاهزاده احساس سردرگمی می‌کند.

واضح است که ولیعهد لی هوی تحت تأثیر جذابیت‌های زیاد جی وون قرار گرفته است. او بسیار پاک و مهربان است و بی باکانه ولیعهد را می‌ستاید. از طرف دیگر لی هوی برای صراحت جی وون ارزش قائل است و ناامیدانه سعی می‌کند احساساتش را سرکوب کند تا از همه محافظت کند. صمیمیت بین این دو شخصیت بسیار معتبر و قابل تحسین است.

سریال علاقه پادشاه / سریال The King’s Affection

ژانر سریال The King’s Affection عاشقانه است، اگرچه کارگردان سونگ هیون ووک تمام تلاش خود را کرده است تا فتنه‌های سیاسی رایج در درام‌های تاریخی دوره‌ای را در داستان سرایی‌اش ببافد اما بطور کلی در یک چرخش سرنوشت، ولیعهد هوی به اشتباه ترور می‌شود و دوقلوی او دامی مجبور می‌شود جای او را به عنوان ولیعهد و در نهایت پادشاه بگیرد. در نتیجه، او سنگینی کل پادشاهی را روی دوش خود حمل می‌کند، علاوه بر این که باید این حقیقت را پنهان کند که پادشاه در واقع یک زن است. هرچند لی هیون و جی وون و کیم گا اون 3 فرد نزدیک به او، همیشه برای محافظت از ولیعهد دست به هرکاری می‌زنند، اما بازهم لحظات پر فراز و نشیب و هیجان‌انگیز بسیاری برای حبس شدن نفس بینندگان در حین تماشای سریال وجود دارد.

هان کی جائه (یون جه مون)، رئیس شورای ایالتی، به عنوان شخصیت شرور اصلی، بیشتر زمان نمایش را صرف سیلی زدن به زیردستانش می‌کند، خانواده سلطنتی را تهدید می‌کند و در مقابل خطرات دشمنی بی چهره و ناشناس که تهدیدی برای تاج و تخت و کشور است، در حالی که هیچ وقت پیدا نمی‌شود، می‌گذرد. (از قضا او بدترین دشمن خودش است).

لی هیون (نام یون سو)، پسرعموی ولیعهد و بهترین دوست جی وون است و ضلع سوم یک مثلث عشقی که همیشه درحال زجر کشیدن است! چراکه هم راز بزرگ ولیعهد را می‌داند و هم به دوست همیشگی‌اش جی وون علاقه زیادی دارد و در تمام طول سریال بین عشق و دوستی درحال بالا و پایین کشیده شدن است. کیم گا اون (چوی بیونگ چان) محافظ ولیعهد نیز رازهای زیادی را با خود حمل می‌کند. او جاسوسی است که به عنوان محافظ ولیعهد انتخاب می‌شود تا از نزدیک مراقب تمام حرکاتش باشد، اما آیا می‌تواند به ولیعهد خیانت کند؟

ژانر سریال The King’s Affection / تریلر سریال کره ای علاقه پادشاه / تریلر سریال کره ای علاقه پادشاه

جونگ جی وون یک شخصیت کاملاً مهم در داستان است. او قوی و در عین حال ملایم و قابل اعتماد است. در اصول و ارزش‌هایش بسیار شبیه به ولیعهد است. منصفانه، عادلانه و صادقانه زندگی می‌کند و از انجام آنچه درست است ترسی ندارد. بدون جونگ جی وون، ولیعهد نمی‌درخشید. روون در تطبیق شخصیت شوخ و صمیمی خود در برابر فضای سرد یخی ولیعهد کارش را بسیار خوب انجام می‌دهد.

سریال علاقه پادشاه به خاطر ارائه داستانی از دختری که لباس مردانه به تن کرد و تبدیل به یک پادشاه شد، توجه بینندگان را به خود جلب کرد. اگرچه موارد زیادی وجود دارد که زنان در سریال‌های تاریخی کره‌ای قدرت را به دست می‌گیرند، اما هرگز سعی نکرده‌اند تاج و تخت را به دست آورند یا خودشان پادشاه شوند. اما در این سریال، شخصیت اصلی با تظاهر کردن، همه را فریب می‌دهد. با این حال، این درام با نشان دادن یک شخصیت زن که در حال دست و پنجه نرم کردن با سیاست و گرفتن درس‌هایی برای پادشاه شدن است، صفحه جدیدی را باز می‌کند و پارک اون بین با ظاهری ظریف و کوچک، صلابت و قدرت یک ولیعهد جوان را به بهترین شکل ممکن به تصویر می‌کشد. او در تغییر حالت چهره و لحن صحبتش هنگام برخورد با درباریان و نگاه‌های ناخودآگاهش به جی وون نه به عنوان ولیعهد بلکه به عنوان دامی دختری که تمام قلبش متعلق به معلم بی‌پروا و دوست‌داشتنی‌اش است، عالی عمل می‌کند.

همچنین بخوانید :

درام‌های تاریخی همیشه جلوه‌های بصری زیبایی را به نمایش می‌گذارند. «علاقه پادشاه» نیز تفاوتی ندارد. مناظر و استفاده از رنگ‌ها در لباس‌ها و گل‌ها همه جادویی هستند. مثل تابلویی که به آرامی جلوی چشمان بیننده جان می‌گیرند و حس و حالی رویایی را به مخاطب هدیه می‌دهند. درام‌های تاریخی معمولاً بر اساس افراد، رویدادها یا موقعیت‌های واقعی ساخته می‌شوند، اما وقتی عناصر خارق‌العاده (پروانه‌ها و کرم‌های شب‌تاب) به زیبایی به کار می‌روند، لایه‌ای از احساسات را به قطعه می‌بخشند که تا مدت‌ها در ذهن بینندگان باقی می‌مانند. و در تمام مدت زمان سریال The King’s Affection که در 20 قسمت حدودا یک ساعته ساخته شده است، سازندگان این درام تصاویر جادویی و خوش آب و رنگ بسیاری را برای مخاطبان خلق کرده‌اند.

سخن آخر

با معرفی و نقد سریال The King’s Affection همراهتان بودیم. اگر هنوز این درام را تماشا نکرده‌اید با دانلود سریال کره ای علاقه پادشاه می‌توانید از بازی دوست داشتنی و زیبای پارک اون بین و رو وون حسابی لذت ببرید. اگر سریال را دیده‌اید، نظرات خود را با ما و دیگر همراهان پلازا درمیان بگذارید. شما پایان این سریال به یادماندنی را دوست داشتید؟ از آن راضی بودید؟ ممنون که با مقاله‌ای دیگر همراه ما بودید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
Reza
.
04 دی 1401، 00:09
پاسخ
0
0
داستان سریال بسیار عالی بود اگه کسی ندیده لطفا ببینه این سریال رو واقعا عالیه
avatar
الیناز صابری
.
04 دی 1401، 09:54
پاسخ
0
0
@Reza
مرسی که همراهمون بودین.
avatar
future
.
23 آذر 1401، 08:47
پاسخ
0
1
تبریک میگم ترغیب شدم ببینم سریالو 😍
avatar
الیناز صابری
.
23 آذر 1401، 10:13
پاسخ
0
1
@future
مرسی که مقاله رو خوندین.. :)
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400