معرفی مسابقه پدرخوانده ؛ باری دیگر مافیا با سعید ابوطالب!

معرفی مسابقه پدرخوانده
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی مافیا یکی از پرطرفدارترین بازی‌های گروهی جهان است که تاکنون طی برنامه‌های مختلف در ایران پخش شده است. در این مقاله قصد داریم از جدیدترین برنامه مختص بازی مافیا یعنی مسابقه پدرخوانده صحبت کنیم.

پدرخوانده یک رئالیتی شو ایرانی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی سعید ابوطالب است که به تازگی از بستر فیلم نت در اختیار مخاطبان قرار گرفته شده است. ابوطالب که تاکنون برنامه‌های رئالیتی شو دیگری همانند رالی ایرانی و شب‌های مافیا را کارگردانی کرده، این بار به سراغ یک برنامه مافیای جدید رفته است. در مقاله پیش رو پلازا درباره رئالیتی شو پدرخوانده بیشتر صحبت می‌کنیم.

فهرست مطالب

زمان پخش مسابقه پدرخوانده

معرفی مسابقه پدرخوانده

در این قسمت قصد داریم تا سوالاتی از قبیل «برنامه پدرخوانده از سعید ابوطالب از کدام شبکه پخش می شود؟» یا «برنامه پدرخوانده چند شنبه پخش می شود؟» را به شما جواب دهیم. این سریال رئالیتی شو، از تاریخ 28 آذر 1401 شروع به پخش کرد و تاکنون تنها یک قسمت از آن منتشر شده است. ساعت پخش مسابقه پدرخوانده هر دوشنبه ساعت 8 صبح از بستر فیلم نت است.

موضوع رئالیتی شو پدرخوانده

برنامه پدرخوانده از سعید ابوطالب درباره بازی مافیا است. داستان از این قرار است که 11 بازیکن در سریال حضور دارند که از هنرمندان و بازیگران معروف کشور هستند. 7 شهروند، 3 مافیا و یک فرد مستقل که باهم مسابقه مافیا را برگذار می‌کنند. در این مسابقه سعی می‌شود که بازی شکل جذاب‌تر و هیجان‌انگیز‌تری به خود بگیرد.

معرفی عوامل مسابقه پدرخوانده

مطمئنا شما نیز کنجکاو هستید تا بدانید مجری رئالیتی شو پدرخوانده کیست و همچنین نیز شاید کنجکاو باشید تا اطلاعات بیشتری درباره سعید ابوطالب کارگردان این اثر کسب کنید.

سعید ابوطالب کارگردان مسابقه پدرخوانده

مسابقه پدرخوانده

 • سن: 53 سال
 • محل تولد: تهران

سعید ابوطالب فیلمساز، مستندساز و سیاست‌مدار  ایرانی، متولد 3 آذر 1348 است که سابقه نمایندگی مجلس را نیز داشته است. او در هرسه این زمینه‌ها فعالیت‌های زیادی کرد اما چیزی که از او این روزها بیشتر می‌بینیم رئالیتی شوهای پرحاشیه هستند. رالی ایرانی 1 و 2 برنامه پربیننده‌ای بود که جز کارهای اولیه ابوطالب در این زمینه محسوب می‌شد. پس از آن با برنامه پرحاشیه بفرمایید شام مهمان خانه‌ها شد و معروف‌ترین اثر او شب‌های مافیا است. باید ببینیم برنامه پدرخوانده از سعید ابوطالب چگونه پیش خواهد رفت و می‌تواند از شب‌های مافیا پیشی بگیرد یا خیر.

کامبیز دیرباز مجری مسابقه پدرخوانده

مجری رئالیتی شو پدرخوانده

 • سن: 47 سال
 • محل تولد: تهران

کامبیز دیرباز بازیگر ایرانی در 12 شهریور 1354 به دنیا آمد. او بازیگری را از سال 1376 و تئاتر شروع کرد و سال بعد با فیلم دختران انتظار دیده شد. این بازیگر در کارنامه خود سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم دوئل کسب کرد. از آثار معروف او نیز باید به فیلم اخراجی‌ها و سریال‌های در چشم باد، نابرده رنج و میکائیل اشاره کنیم. کامبیز دیرباز در سری سوم شب‌های مافیا مجری بود و اکنون در رئالیتی شو پدرخوانده نیز او را در جایگاه مجری می‌بینیم.

شرکت کنندگان مسابقه پدرخوانده

به بخش جذاب مقاله یعنی معرفی شرکت‌کنندگان یا همان بازیگران مسابقه پدرخوانده می‌رسیم. در این مسابقه شاهد حضور مجموعا 11 هنرمند هستیم. پژمان بازغی، بهاره افشاری، ترلان پروانه، امیرعلی نبویان، مجید واشقانی، امیرحسین رستمی، شکیب شجره، حسام محمودی، امیر کربلایی زاده، باربد بابایی و کیمیا بابائیان از بازیکنان این مسابقه مافیای جدید هستند. در ادامه با آنها بیشتر آشنا می‌شوید.

پژمان بازغی

رئالیتی شو پدرخوانده

 • سن: 48 سال
 • محل تولد: تهران

پژمان بازغی بازیگر ایرانی متولد 19 مرداد 1353 است. او به بازیگری در گیلان علاقه خاصی دارد و این را به واسطه شغل پدرش و حضور در این منطقه کشور می‌داند. بازغی بازیگری را از سال 1373 شروع کرد و با سریال آژانس دوستی مشهور شد. از آثار معروف او باید به سریال‌های مرد هزارچهره، کوبار، افرا و فیلم‌های دوئل و فصل نرگس اشاره کنیم. پژمان بازغی در مسابقه پدرخوانده حضور دارد.

بهاره افشاری

دانلود برنامه پدرخواند از سعید ابوطالب

 • سن: 38 سال
 • محل تولد: شاهرود

بهاره افشاری در 14 تیر 1363 به دنیا آمد و بازیگری را از سال 1381 شروع کرد. سپس با سریال او یک فرشته بود معروف شد. از آثار معروف دیگر این بازیگر باید به سریال فاصله‌ها، ممنوعه و فیلم‌های زندگی شیرین و گشت ارشاد 2 اشاره کنیم‌. او علاوه بر بازیگر، طراح لباس نیز هست.

ترلان پروانه

برنامه پدرخواند از سعید ابوطالب از کدام شبکه پخش می شود

 • سن: 24 سال
 • محل تولد: شیراز

ترلان پروانه بازیگر ایرانی در 18 تیر 1377 به دنیا آمد. او بازیگری را از سال 1382 و وقتی تنها 5 سال داشت شروع کرد. ترلان پروانه بازیگر کودک درخشان و معروفی بود که به یادماندنی‌ترین اثر او در کودکی نصف مال من نصف مال تو است. از جمله آثار معروف این بازیگر باید به سریال‌های تا ثریا و کوبار و فیلم‌های آهوی پیشونی سفید، گشت ارشاد 2 و گربه سیاه اشاره کنیم. او جز شرکت‌کنندگان برنامه پدرخوانده از سعید ابوطالب است.

امیرعلی نبویان

برنامه پدرخوانده چند شنبه پخش می شود؟

 • سن: 42 سال
 • محل تولد: آمل

امیرعلی نبویان در 2 فروردین 1359 به دنیا آمد. او نویسنده، مجری و بازیگر است که در سریال نوشدارو اولین تجربه بازیگری خود را داشت. علاوه بر آن نبویان سابقه مجری‌گری در رادیو هفت، خوشا شیراز و خندوانه را دارد. این هنرمند کتاب چهارجلدی قصه‌های امیرعلی را نیز چاپ کرده است.

مجید واشقانی

ساعت پخش مسابقه پدرخوانده

 • سن: 42 سال
 • محل تولد: تهران

مجید واشقانی در 6 خرداد 1359 به دنیا آمد. او بازیگری را از سال 1377 در کلاس‌های زنده‌یاد امین تارخ شروع کرد اما شهرتش سال‌ها طول کشید و با سریال مسیر انحرافی در 1391 دیده شد‌. از آثار معروف مجید واشقانی باید به سریال‌های هوش سیاه 2، زیر پای مادر و از سر نوشت اشاره کنیم. این بازیگر از شرکت‌کنندگان مسابقه پدرخوانده است.

امیرحسین رستمی

ساعت پخش مسابقه پدرخوانده

 • سن: 46 سال
 • محل تولد: تهران

امیرحسین رستمی متولد 12 بهمن 1354 است و در سال 1385 فعالیت جدی بازیگری خود را شروع کرد. او در نقش‌آفرینی‌های طنز بهتر از جدی عمل می‌کند و از آثار معروف رستمی می‌توان به سریال‌های سه پنج دو، دودکش و لیسانسه‌ها اشاره کرد.

شکیب شجره

موضوع رئالیتی شو پدرخوانده

 • سن: 33 سال
 • محل تولد: زنجان

شکیب شجره بازیگر ایرانی در مرداد 1368 به دنیا آمد. او حرفه خود را از اواخر دهه 80 شروع کرد اما این سریال هیولا و نقش داوود بیزاکودیل بود که شجره را به شهرت رساند. اثر معروف دیگر او فیلم خوب، بد، جلف است. او در برنامه پدرخوانده از سعید ابوطالب شرکت دارد.

حسام محمودی

بازیگران مسابقه پدرخوانده

 • سن: 36 سال
 • محل تولد: تهران

حسام محمودی در 1 فروردین 1365 متولد شد و حرفه بازیگری را از سال 1391 شروع کرد. اما نقش معروف محمودی هادی در سریال لحظه گرگ و میش است که او را مشهور کرد. حسام محمودی در سریال نوار زرد 2 و فیلم آستیگمات نیز ایفای نقش داشت.

امیر کربلایی زاده

بررسی رئالیتی شو پدرخوانده

 • سن: 43 سال
 • محل تولد: تهران

امیر کربلایی زاده بازیگر، نویسنده و استندآپ کمدین در 24 مهر 1358 به دنیا آمد. او بازیگری را از تئاتر شروع کرد و با برنامه خندوانه و استندآپ کمدی‌های خود دیده شد. از آثار معروف او باید به سریال خوشنام و فیلم تک‌خال اشاره کنیم. این بازیگر در رئالیتی شو پدرخوانده حضور دارد.

باربد بابایی

بررسی رئالیتی شو پدرخوانده

 • سن: 44 سال
 • محل تولد: تهران

باربد بابایی متولد 20 شهریور 1357 است. او از سنین جوانی وارد تئاتر شد اما نخستین بار به طور جدی توانست با مجری‌گری مسابقه شب کوک دیده شود. او خوانندگی نیز می‌‌کند و تجربه بازیگری نیز داشته است.

کیمیا بابائیان

معرفی مسابقه پدرخوانده

 • سن: 36 سال
 • محل تولد: اصفهان

کیمیا بابائیان بازیگر ایرانی در 24 دی 1365 متولد شد. او فرزند داریوش بابائیان بازیگر و تهیه‌کننده است. مهمترین سریالی که این بازیگر به ایفای نقش در آن پرداخته نفس شیرین محصول 1396 است. او از شرکت‌کنندگان مسابقه پدرخوانده محسوب می‌شود.

بررسی رئالیتی شو پدرخوانده

هنوز قضاوت درباره این مسابقه زود است. اما دو نکته را درباره این اثر به شما می‌گوییم. این روزها بازی مافیا چه در شبکه نمایش خانگی و چه تلویزیون باب شده است و همه می‌دانیم ماهیت مافیا به غیرمنتظره بودن آن است. در برنامه شب‌های مافیا دیدیم که گاهی مسابقه بیش از حد طراحی شده و در تلاش برای جذب مخاطب به نظر می‌رسید و بازیکنان گاهی وارد چالش‌های بیهوده‌ای می‌شدند. اما با این حال بازهم مخاطبان فراوانی داشت. امید است که رئالیتی شو پدرخوانده این روند را تکرار نکند.

نکته بعدی راجع به پدرخوانده بحث شرکت‌کنندگان آن است. چهره‌های تکراری زیادی را در لیست بازیکنان می‌بینیم و سوال این است چرا بازیگران و چهره‌های شاخص؟ این کمی خسته کننده به نظر می‌آید که مخاطب فقط هنرپیشه‌ها را ببیند، آن هم وقتی در برنامه‌های دیگر بازهم در چنین جایگاهی حضور داشته‌اند.

کلام آخر

به پایان مقاله معرفی مسابقه پدرخوانده رسیدیم و سعی کردیم هر آنچه را که از این رئالیتی شو می‌دانیم با شما درمیان بگذاریم‌. نظر شما درباره برنامه پدرخوانده از سعید ابوطالب چیست؟ آیا فکر می‌کنید این سری موفق‌تر از شب‌های مافیا عمل کند؟ از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
avatar
کیانا
.
28 خرداد 1402، 18:23
پاسخ
0
2
عالی خیلی ممنون و به نظرم بهترین بازیکنان پدرخوانده مجید واشقانی، بهاره ی افشاری، امیرعلی نبویان، شکیب شجره و بهنام تشکر هستند
avatar
دیدگاه من
.
22 خرداد 1402، 16:11
پاسخ
0
3
خیلی مسابقه ی خوبی از مافیا بهتره و گیج کننده تره هست واسه ی همینه که خوبه گرداننده ی بازی (کامبیز دیرباز ) انتخاب عالی هست برای بهترین بازی کنندگان هم از نظر من اول امیر علی نبویان بعد بهاره افساری و مجید واشقانی هست فقط کاش این ‌نفر هم در این مسابقه بودند ( آشا محرابی و حسین مهری )اگر این دو فنر هم بودن بازی از اینی که هست بهتر میشد و از نظر من امیر علی نبویان تاپ پلیر این بازی هست و بهترین
avatar
هیچی
.
22 خرداد 1402، 16:03
پاسخ
1
3
چی میگی برای خودت امیر علی بده و داره نقش بازی میکنه ؟ اتفاقا امیر علی از همشون بهتر بازی می کنه شکیب کیه این وسط قسمت های فینال رو دیدی اگر ندیدی الکی حرف نزن بجز فینال هم در هر قسمتی که بوده امیرعلی درخشیده
avatar
سالار دلها
.
25 اسفند 1401، 12:44
پاسخ
11
3
بهترین بازی همتون خوبین اما نباید علی صبوری را دعوت میکردین اون در حد بازیگران نیست بهترینهادخانم بهاره افشاری مجید واشقانی وشکیب شجره .امیر علی هم نقش بازی میکنه اون فردی هیت عصبی دنبال اینه که فقط خود نمایی بکنه یکم از شکیب یاد بگیر
avatar
طاهری
.
30 خرداد 1402، 14:51
پاسخ
1
0
@سالار دلها
هیچکدومشون بازیکن نیستن..یبار بیان کف شهر با مافیا بازای کار بلد بازی کنن.بدون دوربین و فیلم و خودنمایی ببینم میتونن یه ثانیه بازی کنن..یه بازی بلدایی داریم کف همین محلات که کرک و پرتون میریزه..اینا هیچی نیستن جلو اونا..هیچی.فقط باید ببینین..اینا جلو دوربین و جلوی ما بازی بلدن.ساده نباشید
avatar
Kimiya
.
26 دی 1401، 03:09
پاسخ
3
20
کامبیز دیرباز بهترین گرداننده ❤️ مجید واشقانی و امیرعلی نبویان و امیرحسین رستمی بست پلیر💯
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400