معرفی بهترین مسیریاب های خودرو | با برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر آشنا شوید

بهترین مسیریاب های خودرو / برنامه های نقشه یاب
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

استفاده از بهترین مسیریاب سخنگو فارسی خودرو می‌تواند تا حد زیادی به شما در مسیریابی با گوشی اندروید یا آیفون کمک کرده و مانع از اتلاف وقت یا گیرافتادنتان برای ساعت‌ها در ترافیک کلان شهرها شود. بیشتر کاربران با ویز و گوگل مپ آشنا هستند اما غیر از آن‌ها برنامه های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند جایگزین‌های قابلی باشند.

امروزه با گسترش استفاده از گوشی‌های موبایل، برنامه‌های کاربردی آن مانند برنامه های مسیریابی هم گسترش یافته‌اند. حالا دیگر افراد هنگام طی کردن مسیرهای ناشناس با خودرو و حتی مسیرهایی که روزانه طی می‌کنند، ترجیح می‌دهند به جای نقشه کاغذی از نقشه‌ها و برنامه‌ های نقشه یاب آنلاین استفاده کنند؛ چراکه این برنامه‌ها علاوه بر مشخص کردن مکان‌ها، می‌توانند بهترین مسیر را با توجه به ترافیک موجود در سایر مسیرها و همچنین سهل‌الوصل بودن به کاربران پیشنهاد دهند. در ادامه با پلازا همراه باشید تا به معرفی تعدادی از بهترین برنامه های Navigation بپردازیم.

فهرست مطالب

بهترین مسیریاب های سخنگو فارسی و انگلیسی برای خودرو

برنامه های نقشه یاب در موبایل کمک خواهند کرد تا مسیریابی راحت‌تری داشته باشید. درواقع با کمک آن‌ها می‌توان مسیر کوتاه‌تری را، در صورت وجود مسیرهای زیاد از مبدا به مقصد انتخاب کرد و درنتیجه در زمان کوتاهی به مقصد رسید. اما کدام برنامه، بهترین برنامه مسیریابی برای ماشین است؟

۱. برنامه مسیریاب سخنگو ویز (Waze) ؛ بهترین برنامه مسیریاب برای گوشی

از دید خیلی از کاربران، بهترین مسیریاب جهان Waze است. ویز یکی دیگر از برنامه‌های مجموعه بهترین برنامه مسیریاب سخنگو است. این برنامه که دائما در حال بروزرسانی بوده، اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار کاربران در زمان رانندگی قرار می‌دهد. با استفاده از این برنامه کاربران می‌توانند از راهنمای صوتی آن نیز بهره‌مند شده و مسیری را بدون نگرانی طی کنند.

پیش‌بینی ترافیک و انتخاب بهترین مسیر ممکن از دیگر امکانات برنامه ویز (Waze) محسوب می‌شود؛ از همین رو از ویز می‌توان به‌عنوان بهترین مسیریاب برای اسنپ نیز یاد کرد. خوب است بدانید که این برنامه در اندروید اوتو و کارپلی نیز قابل نصب بوده و در رقابت با گوگل مپس است. همچنین به دلیل پشتیبانی از زبان فارسی، از دید اکثر کاربران بهترین مسیریاب سخنگو فارسی ویز است و یک گزینه مناسب برای کاربرانی است که به دنبال دانلود بهترین مسیریاب سخنگو فارسی برای ایفون و اندروید هستند.

البته اپلیکیشن بهترین مسیریاب جهان طی چند سال اخیر با محدودیت‌های داخلی و خارجی گسترده‌ای برای کاربران ایرانی مواجه بوده و از دسترس بسیاری خارج شده است؛ با این حال نمی‌توانیم این مسیریاب دوست‌داشتنی با قابلیت‌های هوشمند و برتر خود را نادیده بگیریم.

۲. اپلیکیشن مسیریابی گوگل مپس؛ محبوب ترین برنامه مکان یاب خودرو

گوگل مپس برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر - محبوب ترین برنامه مپ

امکان ندارد ما فهرستی از بهترین برنامه مسیریاب برای گوشی معرفی کنیم، اما از گوگل مپس به عنوان محبوب ترین برنامه مپ غافل شویم. ازآنجایی‌که گوکل از نقاط مختلف دنیا عکاسی و نقشه‌برداری کرده و دائما در حال بروزرسانی پایگاه داده خود است، باید بگوییم که برنامه مسیریاب این شرکت به‌عنوان یکی از بهترین نرم افزار های مسیریاب مخصوص موبایل در بین کاربران اندروید شناخته می‌شود.

این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا با مشکلات موجود در مسیر آشنا شوید و بتوانید تجربه رانندگی خوبی را برای خود رقم بزنید؛ البته خوب است بدانید در طی مسیر علاوه بر مسیریابی، این برنامه به شما محل‌هایی را برای صرف نوشیدنی و همچنین غذا پیشنهاد خواهد داد.

افزون بر این می‌توانید نقشه‌های نقاط مختلف یک شهر را نیز دانلود کنید تا بعدا بدون نیاز به اینترنت هم بتوانید از قابلیت مسیریابی آن استفاده کنید. البته در این حالت به داده‌هایی مثل وضعیت ترافیک و خیابان‌ها دسترسی ندارید با این حال به دلیل همین قابلیت دانلود نقشه‌ها، گوگل مپس را می‌توانیم بهترین مسیریاب خودرو آفلاین هم به شمار بیاوریم.

 • دانلود نرم افزار مسیریاب برای خودرو گوگل مپس: اندروید | iOS

۳. برنامه مسیریاب نشان؛ بهترین مسیریاب خودرو فارسی

برنامه نقشه یاب نشان - دانلود بهترین مسیریاب سخنگو فارسی

برنامه مسیریاب نشان، یکی از بهترین برنامه های مسیریاب سخنگو فارسی است و می‌توان آن را به‌عنوان یکی از گزینه‌های شاخص برای گوشی به‌حساب آورد. این برنامه به سخنگوی فارسی مجهز بوده و می‌تواند راهنمای خوبی از مبدایی که انتخاب می‌کنید تا مقصد نیز برایتان باشد. رابط کاربری خوب و همین که می‌توانید با زبان فارسی با این نرم افزار ارتباط برقرار کنید، از نقاط قوت کلیدی آن هستند.

برنامه نشان دارای امکان نمایش ترافیک زنده، دوربین‌های پلیس، نمایش پلاک ساختمان‌ها و همچنین سرعت‌گیرهای درون شهری است و برای استفاده کاربران ایرانی یکی از بهترین گزینه‌ها به‌حساب می‌آید.

۴. برنامه مسیریاب آفلاین OsmAnd

OsmAnd از محبوب ترین برنامه مپ - بهترین مسیریاب خودرو آفلاین

OsmAnd یکی دیگر از بهترین و محبوب ترین برنامه های مسیریابی ماشین و نقشه است که به صورت آفلاین کار می‌کند. یک حالت آنلاین هم برای زمانی که اتصال مطمئن اینترنت دارید، وجود دارد. بخش GPS این برنامه چندین ویژگی کلیدی دارد که شامل هدایت صوتی، پیش‌بینی زنده زمان رسیدن، حالت صفحه شب یا روز، ارائه سریع مسیر جدید زمانی که اشتباه حرکت کردید و ارائه مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواران می‌شود.

نقشه‌های آفلاین این برنامه مسیریابی در برخی از کشورها دارای اطلاعات اضافی مانند زمان باز شدن و روش‌های پرداخت مورد قبول برخی فروشگاه‌ها هم هست. این برنامه همچنین دارای نقشه‌های شهرهای مختلف ایران نیز هست و اکثر نقشه‌های آن نیز به‌روز و جدید هستند. در نهایت این برنامه مسیریاب برای کسانی که به اسکی علاقه دارند، ضروری است. یک پلاگین پولی در این اپلیکیشن وجود دارد که بهترین و محبوب‌ترین تفریح‌گاه‌های دنیا را نشان می‌دهد.

۵. برنامه مسیریاب بلد؛ بهترین مسیریاب خودرو سخنگو فارسی

بهترین مسیریاب خودرو سخنگو

اپلیکیشن مسیریاب بلد، یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌تواند به‌عنوان بهترین مسیریاب خودرو سخنگو فارسی برای اندروید شناخته شود. بلد همچنین اطلاعات اضافه دیگری مثل مراکز واکسیناسیون، مناطقی که شامل طرح ترافیک یا زوج و فرد می‌شوند، دوربین‌های پلیس و … را نیز به شما ارائه می‌کند.

این برنامه همچنین مانند گوگل مپس از ویژگی اضافه کردن کسب و کار و مکان‌های مختلف روی نقشه خود برخوردار است. بلد طی چند سال گذشته، رقابت نزدیکی با نشان، برای کسب عنوان بهترین نرم افزار مسیریابی فارسی داشته و حاصل این رقابت نیز پیشرفت قابل توجه هردو این برنامه‌ها در این زمینه بوده است.

۶. مسیریاب MapFactor

بهترین مسیریاب های خودرو / بهترین مسیریاب خودرو

یکی از بهترین برنامه های مسیریاب سخنگو، مپ‌فکتور است. مسیریابی که خیلی مورد توجه قرار نگرفته ولی ارزش دانلود را دارد. این برنامه قابلیت‌های مسریابی پایه را ارائه و از نقشه OpenStreetMap نیز برای اینکار استفاده می‌کند. به همین خاطر می‌توانید از آن به‌عنوان یک مسیریاب آفلاین استفاده کنید و هرماه نیز نقشه‌ای که دانلود کرده‌اید را آپدیت کنید.

انواع دیگری از نقشه هم در برنامه قابل دانلود است ولی بیشتر آن‌ها پولی هستند. از دیگر ویژگی‌های این برنامه می‌توانیم به مسیریابی با سخنگو، حالت‌های 2 و 3 بعدی، تم شب و روز و غیره اشاره کرد. این نقشه همچنین از ایران نیز پشتیبانی می‌کند.

۷. برنامه نقشه Sygic GPS Navigation؛ از برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر

Sygic GPS Navigation از بهترین مسیریاب های خودرو - بهترین نرم افزار رهیاب خودرو

Sygic یکی دیگر از محبوب ترین برنامه های مپ و همچنین از بهترین مسیریاب های خودرو است که بیشترین تعداد نصب را دارد. کمپانی سازنده این برنامه نقشه‌های آفلاین را برای تمام کشورهای جهان فراهم می‌کند. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این برنامه می‌توان به بروزرسانی‌های رایگان نقشه‌ها، مسیریابی جی‌پی‌اس صوتی و مسیریابی زمانی که پیاده هستید، اشاره کرد.

این برنامه نقشه همچنین به شما کمک می‌کند تا در پول خود صرفه‌جویی کنید. اگر اتصال اینترنت دارید، Sygic ارزان‌ترین پارکینگ‌ها و ایستگاه‌های سوختی را نشان می‌دهد و اطلاعاتی را درباره دوربین‌های ثبت سرعت ارائه می‌دهد. این برنامه در دو نسخه پولی و رایگان ارائه می‌شود و می‌توانید بعد از دانلود، نسخه پولی آن را به مدت یک هفته امتحان کنید.

۸. برنامه MAPS.ME

MAPS.ME بهترین مسیریاب خودرو - بهترین مسیریاب سخنگو فارسی برای ایفون

MAPS.ME یکی دیگر از برترین نرم افزارهای راهنمای مسیر است. اگر نیاز به مسیریابی آفلاین دارید، حتما ارزش این را دارد که این برنامه را امتحان کنید. در حالت آفلاین، یک ویژگی کامل جستجو را به همراه هدایت صوتی، محاسبات مسیر جدید و حمل و نقل عمومی را در اختیار دارید. شما همچنین می‌توانید رستوران‌ها، خودپردازها و سایر نقاط جالب توجه را مشاهده کنید. اگر آنلاین باشید، می‌توانید موقعیت خود را با دوستان به اشتراک گذاشته و حتی بدون ترک کردن اپلیکیشن، هتل رزرو کنید.

نقشه‌های این برنامه توسط OpenStreetMap بروز نگه داشته می‌شود و یک پروژه کاملا متن‌باز است. برنامه دارای نقشه‌های بیش از 22 هزار شهر در داخل ایران نیز هست. توسعه‌دهندگان این برنامه نقشه یک قول هم داده‌‌اند؛ آن هم این است که تمامی نقشه‌ها و ویژگی‌ها برای همیشه رایگان خواهند بود؛ البته در این اپلیکیشن تبلیغات وجود دارد و می‌توانید برای حذف آن‌ها، مبلغی را پرداخت کنید.

۹. مسیر یاب Magic Earth؛ بهترین برنامه مسیریاب برای گوشی

بهترین مسیریاب های خودرو / مسیر یاب سخنگو فارسی

Magic Earth یکی دیگر از بهترین مسیریاب های خودرو سخنگو است. این برنامه که یکی از مسیریاب‌های قدیمی و شناخته شده است، دارای قابلیت‌های زیادی از جمله مسیریابی و همچنین نمایش دوربین‌های کنترل سرعت است. مجیک ارث همچنین یک مسیر یاب سخنگو بدون اینترنت نیز به‌حساب می‌آید چرا که به‌شما این امکان را می‌دهد تا نقشه‌ها را دانلود و در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید از آن‌ها استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از بین 3 حالت 2 بعدی، 3 بعدی و ماهواره‌ای یک نقشه را انتخاب کنید.

همچنین پارکینگ‌ها، نقاط دیدنی نیز در نقشه قابل مشاهده هستند. خود نقشه نیز به‌صورت منظم آپدیت می‌شود. با توجه به این قابلیت‌ها و همچنین رابط کاربری ساده‌ای که این اپلیکیشن دارد، می‌توان از آن در کنار ویز، به‌عنوان بهترین مسیریاب سخنگو فارسی برای اندروید و iOS یاد کرد.

سوالات متداول

1. بهترین برنامه مسیریاب آفلاین خودرو کدام است؟

برنامه‌های OsmAnd و سایجیک جزو بهترین نرم افزار نقشه یاب ماشین آفلاین هستند. البته بیشتر مسیریاب‌ها مثل گوگل مپس امکان دانلود نقشه را برای استفاده در حالت آفلاین فراهم کردند و بدون اینترنت هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

2. بهترین برنامه نقشه با سخنگوی فارسی کدام برنامه است؟

در حال حاضر از بین گزینه‌ها بهترین مسیریاب خودرو Waze است که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و سخنگوی فارسی دارد. اما از آنجایی که دسترسی به آن برای کاربران ایرانی تقریبا غیرممکن است، سایر گزینه‌ها مثل گوگل‌مپس و Magic Earth نیز توانستند خود را به‌عنوان محبوب ترین برنامه مکان یاب خودرو مطرح کنند.

سخن پایانی

امروزه کمک گرفتن از بهترین برنامه مسیریاب خودرو سخنگو فارسی برای گوشی، یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای رانندگی است. محبوب ترین برنامه های مپ با شناسایی کوتاه‎‌ترین مسیرها و پیش‌بینی‌های ترافیکی می‌توانند به کاربران کمک کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند. اگر شما هم تجربه استفاده از برنامه های مسیر یاب را در زمان رانندگی دارید، خوشحال خواهیم شد نظر خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید. از نظر شما بهترین مسیریاب سخنگو فارسی برای اندروید کدام است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران24 دیدگاه
avatar
محند اندک رنج
.
24 آذر 1402، 22:30
پاسخ
0
0
سلام در حال حاضر بهترین های ان ویز است که اکنون در کشوذ میدود است و گوگل مپ هم‌که فارسی نمیشه چون کشپر ایران تحریم است و به نطرم در این چند تا میشه به نشان گفت که بهتره ازذبقیه است این نظر من است
avatar
احد
.
30 فروردین 1402، 23:40
پاسخ
0
0
کدام برنامه از مسیر کامیون پشتیبانی میکند
avatar
فائقه
.
04 شهریور 1401، 23:13
پاسخ
1
0
من همیشه برای مسیریابی حتی وقت هایی که پیاده هستم از گوگل مپ استفاده میکردم و میکنم! این اواخر ویز رو دانلود کردم راهنمایی مسیرش خیلی خوبه! اما خیلی صداش بلنده و میرفت رو مخم تبلیغات هم خیلی زیاد داشت همین باعث شده بود گوشیم خیلی مصرفش بالا بره برای همین پاک کردم! بدی گوگل مپ اینه خیابان های فرعی رو خیلی خوب نشون نمیده بلد و در کنارش دارم خیلی قشنگ راهنمایی میکنه! صداش هم بلند نیست😂😅 فقط کل این مسیریاب ها یه مشکلی که دارن اینه تو خروجی ها نمیتونن درست مسیر و نشون بدن! چند بار شده مسیرم یجور بود باید وارد یه خروجی میشدم اما اشتباه رفتم و ردش کردم! خوبیش هم اینه اگر اشتباه بری مسیر جایگزین بهت نشون میده! ممنون اپلیکیشن های خوبی و گذاشتید
avatar
ارسلان طالبی
.
05 شهریور 1401، 09:41
پاسخ
3
0
@فائقه
ویز متاسفانه کار خودش رو خراب کرده. منم دیگه ازش استفاده نمیکنم
avatar
.
04 شهریور 1401، 01:32
پاسخ
1
1
من و همسرم مدت هاست از اپ نشان برای مسیریابی استفاده میکنیم واقعا نمیدونم اگه این برنامه ها نبودن چیکار میکردیم 😅 چون فقط شهر خودمونو میشناسیم فک کنم بقیه هم همینطور هستن وقتایی که مسافرت میریم کااملا با کمک نشان اینور اونور میریم حتی تنظیم میشه که به هر زبانی که شما میخواید راهنماییتون کنه البته اینم بگم باگ هم خیلی داره هااا دو سه بار وسط جاده سخنگو گف به مقصد رسیدید 🤣🤣🤣 ولی در کل راضی ایم بلد هم نصب کردم ولی نشان بهتر بود بنظرم .
avatar
ارسلان طالبی
.
05 شهریور 1401، 11:10
پاسخ
0
1
@
only google map
avatar
المیرا
.
02 شهریور 1401، 13:44
پاسخ
0
0
یکی از مشکلات شهرهای شلوغ ترافیکه. پیدا کردن یک مسیر خلوت و بدون ترافیک واقعا نعمته. چون میتونه باعث صرفه جویی در وقت بشه و از خستگی و آلودگی هوا جلوگیری کنه. من گاهی عصرها توی ترافیک همت انقدر میمونم که واقعا ۲ ساع طول میکشه مسیر نیم ساعته و خیلی هم خسته میشم چون هیچ راه دررویی نداره. اپلیکیشن ویز و گوگل مپس خیلی خوبن اما اگه ساعت شلوغی بیرون بیایم خیلی راه‌های مختلف با هم فرق ندارن. اما خوبی این اپلیکیشن‌ها اینه که حدودا زمان رسیدن به مقصد رو هم تخمین میزنن.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402