بازی فوراسپوکن (Forspoken) | اثر بعدی سازندگان فاینال فانتزی 15

بازی Forspoken / بازی فوراسپوکن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی فوراسپوکن (Forspoken) نام بازی بعدی کمپانی Square Enix است. این بازی که پیشتر با عنوان پروژه آتیا شناخته شده بود یک بازی در سبک نقش‌آفرینی است که قرار است در سال 2022 به طور اختصاصی برای PS5 و کامپیوتر منتشر شود. با وجود اینکه اطلاعات زیادی از آن منتشر نشده اما با توجه به تریلرها می‌توان انتظار نسل جدیدی از بازی‌های جهان باز را از آن داشت.

بازی Forspoken ابتدا در سال 2020 معرفی شد و از همان زمان نیز با گرافیک حیرت‌انگیز و همچنین استودیو سازنده آن که پیشتر عناوین محبوب نقش آفرینی ژاپنی را خلق کرده بودند، مورد توجه گیمرهای زیادی قرار گرفت به خصوص از آنجایی که بسیاری از سازندگان این بازی جزو تیم سازنده فاینال فانتزی 15 هستند. پس از رونمایی بازی اما اطلاعات زیادی از آن منتشر نشد اما حالا با گذشت زمان، جزییات بیشتری از بازی فوراسپوکن و همچنین تریلر جدیدی از آن منتشر شده است.

فهرست مطالب

سازندگان بازی Forspoken

این بازی توسط استودیو Luminous Productions ساخته شده و قرار است توسط Square Enix منتشر شود. افراد بسیار سرشناسی در ساخت این بازی نقش داشتند از جمله نویسندگان شناخته‌شده‌ای مثل امی هنینگ از سه‌گانه اول آنچارتد، گری ویتا که با همکاری ام نایت شالامان داستان فیلم After Earth را نوشته و همچنین Rogue One را در کارنامه دارد.

از طرف دیگر موسیقی بازی نیز توسط بر مک‌کریری که موسیقی متن بازی های مثل خدای جنگ (2018)، کالاف دیوتی ونگارد و همچنین فیلم‌ها و سریال‌هایی مثل واکینگ دد، See و گودزیلا: پادشاه هیولاها را در کارنامه دارد، ساخته شده است.

اما سازندگان خود بازی نیز همانطور که اشاره کردیم همان تیمی است که فاینال فانتزی 15 را ساخته است. به گفته یکی از کارگردانان بازی، تاکفومی ترادا، فاینال فانتزی 15 تاثیر قابل توجهی بر این بازی داشته است و تیم سازنده با توجه به تجربه‌ای که از ساخت آن بازی بدست آورده، Forspoken را خلق کرده است.

داستان بازی فوراسپوکن

بازی Forspoken در مورد شخصی بنام Frey Holland بوده که وی اهل نیویورک بوده است و از طریقی به Athia منتقل میشود. او با خود یک دستبند سخنگو بنام کاف را همراه داشته کگه قدرت او سبب خواهد شد تا هالند با جادوهای متنوعی همراه باشد و در مسیر تانتاهای فاسد از آن استفاده کند.

در این بازی شما با فری هالند همراه می‌شوید. یک دختر 20 ساله اهل نیویورک که دوران کودکی خیلی خوبی نداشته و به همین دلیل به دنیای اطرافش اعتمادی ندارد. او در آستانه 21 سالگی به جهان رمزآلود آتیا منتقل می‌شود. اوضاع در این جهان جالب نیست چرا که تانتاها بر آن حکم‌فرما هستند. قدرتمندترین و وحشتناک‌ترین تانتا، تانتا سایلا است که مست قدرت است و مسوول دفاع از آتیا است. سایلا به احتمال فراوان آخرین باس بازی خواهد بود.

بازی فوراسپوکن - گیم پلی بازی Forspoken

در آتیا، فری متوجه می‌شود که صاحب قدرت‌های جادویی است که می‌تواند با کمک آن‌ها جان خود را نجات داده و راهی برای برگشتن به نیویورک پیدا کند. او باید بهترین نحو از قدرت‌هایش استفاده کند چرا که دنیای آتیا پر از هیولا است. خوشبختانه فری تنها نیست و یک همراه دارد. همراه او یک دست‌بند جادویی به نام کاف است. با کمک کاف، فری می‌تواند جهان عجیبی که در آن گیر کرده را کشف کند.

آن طور که از تریلر های بازی فوراسپوکن مشخص است، فری شخصیتی پرحرف است و همیشه در حال صبحت کردن با خودش است. کاف نیز مدام با او یکی به دو می‌کند. گیمرها از طریق همین جر و بحث‌های این دو می‌توانند بیشتر با شخصیت فری آشنا شوند.

گیم پلی بازی Forspoken

حرکات سریع و روان یکی از شاخصه‌های اصلی گیم‌پلی فورسیکن هستند. فری می‌تواند از ارتفاعات بسیار بلند به پایین بپرد یا روی آب حرکت کند و یا با استفاده از قدرت‌هایش به سرعت از یک منطقه به منقطه دیگری برود. این قابلیت چیزی شبیه به فست ترول است و بسیار کاربردی خواهد بود چرا که دنیای آتیا بسیار بزرگ است و شما می‌توانید آزادانه به هر نقطه‌ای که خواستید بروید. قدرت‌های جادویی فری نیز از دیگر جنبه‌های کلیدی گیم‌پلی هستند. با استفاده از این قدرت‌ها فری می‌تواند به دشمنانش حمله کند یا برایشان تله بگذارد.

در تریلر های بازی فوراسپوکن شاهد مبارزات فری با هیولاهای عجیب و غریبی مثل یک اژدهای عظیم‌الجثه و یک خرس مهاجم بودیم که ظاهرا تنها هدفشان کشتن فری است. از قابلیت‌های جادویی فری می‌توان به ایجاد امواج شوک بزرگ و شلیک پرتابه‌هایی مثل گلوله از دستانش اشاره کنیم.

بازی Forspoken - تاریخ انتشار بازی Forspoken

در بازی Forspoken هم مانند بسیاری از بازی‌ها یک قسمت جداگانه وجود دارد که از طریق آن می‌توانید قابلیت‌های جادویی مختلف فری را انتخاب و از آن‌ها استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید ظاهر فری را هم به دلخواه خودتان تغییر بدهید و لباسی که دوست دارید برایش انتخاب کنید.

همچنین در برخی مواقع شما به صورت گله‌ای توسط دشمنان غافل‌گیر می‌شوید. رویدادی که سازندگان بازی از آن به عنوان Break Storm یادکردند. البته اگر دوست داشتید می‌توانید به یک سمت دیگر فرار کنید و با دشمنان درگیر نشوید اما در این صورت نمی‌توانید EXP برای فری جمع کنید. علاوه بر EXP، در دنیای بازی صندوق‌های گنج هم وجود دارد که با پیدا کردنشان می‌توانید مواد و تجهیزات با ارزشی پیدا کنید.

اما با وجود تمام این‌ها، یکی از انتقاداتی که با توجه به تریلرها به بازی وارد است این است که آتیا به نظر یک جهان سوت و کور و مرده می‌آید. مثلا وقتی فری وارد یک کمپ می‌شود، NPC ها توجهی به او ندارند و وقتی هم او در جهان بازی گشت و گذار می‌کند، ظاهرا قسمت قابل توجهی از آن دشت‌ها و کوهستان‌های خالی از سکنه است. البته تا به اینجا تنها قسمت کوچکی از جهان بازی به نمایش گذاشته شده و ممکن است در آینده بخش‌های جذاب‌تری از آن را ببینیم.

اطلاعات جدیدی از جهان و مینی باس‌ فایت‌ های بازی Forspoken در اسفند ماه 1400منتشر شد که در آن شاهد حضور یکسری هیولاهایی بوده ایم که برای رسیدن به هدف خود باید از انها عبور کنید. پس از تاخیر خوردن انتشار بازی شاهد خبر جدیدی از شرکت سازنده بودیم که براساس آن میتوان انتظار یک سیستم مبارزه ای بهبود یافته در کنار 20 طلسم جدید را داشت که در واقع نوعی رشوه به گیمرها برای عقب افتادن بازی بوده که هدیه داده شده است. با این اوصاف میتوان گفت که قرار است در بازی از اکشن های تصویری استفاده شود زیرا برای مبارزه با باس فایت ها نمیتوان در یک محیط ساده این کار را انجام داد و برای جذابیت های بیشتر ، شرکت سازنده نیازمند بهبود کیفیت بازی حداقل در این بخش ها بوده است.

تریلر های بازی فوراسپوکن

اولین تریلر بازی در رویداد PlayStation showcase منتشر شد و به داستان و گیم‌پلی بازی پرداخت. در این تریلر فری را در نیویورک می‌بینیم که به دنبال راهی برای فرار کردن از زندگی خود در این شهر است. به لطف یک پرتال او به آرزوی خودش می‌رسد و در جهان فانتزی آتیا گیر می‌افتد.

در تریلری که در مراسم گیم آواردز 2021 منتشر شد و در بالا می‌توانید آن را مشاهده کنید، بیشتر به داستان بازی پرداخته شده است. در این تریلر، فری را می‌بینیم که ظاهرا دستگیر شده و در حال محاکمه است. مردم نیز باور دارند که او مسوول به آشوب کشیده شدن سرزمینشان است.

در این تریلر فری با حیوانات وحشی و هیولاها مبارزه می‌کند. همچنین می‌تواند خودش را از دید مخفی کند و یک شمشیر آتشی ظاهر کند.

پلتفرم ها و تاریخ انتشار بازی Forspoken

بازی فوراسپوکن از همان روز اول معرفی به عنوان یک بازی متعلق به سونی شناخته شده بود و ناشر آن هم سابقه زیادی در عرضه بازی‌های اختصاصی برای کنسول‌های آن‌ها دارد. به همین دلیل اکثرا پیش‌بینی می‌کردند که این بازی یک عنوان انحصاری برای پلی‌استیشن باشد.

در انتهای یکی از تریلرهای بازی اعلام می‌شود که بازی Forspoken به شکل اختصاصی برای PS5 عرضه می‌شود و خبری از نسخه PS4 نخواهد بود. علاوه بر این سازندگان بازی تایید کردند این بازی برای کامپیوتر نیز منتشر می‌شود. اما انحصاری بودن این بازی برای PS5 و کامپیوتر هنوز قطعی نیست چرا که در انتهای تریلر نوشته شده، بازی تا حداقل 24 ماه پس از عرضه برای سایر پلتفرم‌ها منتشر نمی‌شود.

اما تاریخ انتشار بازی تا مدت زمان زیادی مشخص نبود. در جریان PlayStation showcase که ماه سپتامبر 2021 برگذار شد، سازندگان بازی رسما اعلام کردند که در بهار سال 2022 دانلود و خرید بازی Forsaken امکان‌پذیر می‌شود. در نهایت ناشر بازی در مراسم گیم آواردز 2021 اعلام کرد تاریخ انتشار بازی Forspoken روز 24 می 2022 (3 خرداد 1401) خواهد بود.

برندگان The Game Awards 2021

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین بازی های رایگان PS4 برای سال ۲۰۲۲
محمد علی محمدی14 تیر 1401 19:30
thumbnail
برندگان The Game Awards 2021 | مراسم گیم اواردز سال ۲۰۲۱:‌ It ...
محمد امین سرافراز19 آذر 1400 08:30

توضیحات تکمیلی بازی فوراسپوکن

توضیحات تکمیلی بازی فوراسپوکن

براساس اطلاعات جدیدی که از این بازی چند جانبه بدستمان رسیده بدنیست بدانید که سیستم مورد نیاز و پیشنهادی آن در استیم مشخص نشده است که این مورد با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده است.

با پایان بخش بخش مربوط به معرفی بازی forspoken و بررسی بازی forspoken حال تصمیم داریم شمارا با جنبه دیگری از این بازی محبوب مواجه کنیم که در ابتدا بدنیست بدانید بازی تنها روی سیستم های 64 بیتی قابل اجرا بوده که با توجه به طراحی و تریلر آن میتوان انتظار کارت گرافیک 1050 را داشت که این مورد تنها یک حدس بوده است.

در خصوص گیم پلی بازی فوراسپوکن برای نسخه کنسول پلی استیشن 5 بدنیست بدانید که مجله PlayStation Game Size بعد از مشخص شدن تاریخ انتشار بازی forspoken مقدار فضای آن برای این کنسول را چیزی حدود 88 گیگابایت مدنظر قرار داد که اگر چنین باشد فضای بسیاری از هارد PS5 برای اجرای بازی درگیر خواهد شد که اگر از دوست داران این بازی هستید بی شک باید فکری برای مدیریت فضای خود داشته باشید زیرا با پیاده سازی بسته و DLC های دیگر ظرفیت این حجم به بیش از 100 گیگابایت خواهد رسید. نسخه دموی بازی که توسط Luminous Productions عرضه شد در فروشگاه های پلی استیشن 5 تنها با حجم 30 گیگابایت قابل دریافت بوده است که دقت داشته باشید نسخه دمو مدنظر بوده و نسخه نهایی بازی بدون درنظر گرفتن ویژگی و آپدیت ها حدود 88 گیگابایت بوده است.

بعد از مشخص شدن پلتفرم های بازی forspoken شرکت اسکوارانیکس تریلر سینمایی جدیدی را از بازی منتشر نمود که در این ویدیو شاهد کمپین عالی و طراحی جذاب بوده ایم که این مورد با ویژگی های ظاهری بطور کامل قابل لمس بوده است. همچنین تریلر دیگری از بازی در زمان قبلتر عرضه شد که در آن شاهد حرکات پارکور به صورت گسترده بوده ایم که این موارد را به آسانی و تنها با یک سرچ ساده در یوتیوب میتوانید مشاهده کنید.

همانطور که گفته شد سیستم مورد نیاز بازی فوراسپوکن هنوز بطور رسمی منتشر نشده ولی در این مورد کاربران بسیاری در خصوص نقد بازی فوراسپوکن واکنش نشان داده اند که این مورد مربوط به سیستم بازی که مشخص نشده و وضعیت بازی بوده است. تا به امروز که این مقاله را برای شما بروزرسانی میکنیم بازی بیش از 3 بار به تعویق افتاده است که این مورد میتواند یک دلیل برای روند بازی که با مشکل مواجه شده است باشد. البته این مورد بطور رسمی توسط سازنده تائید نشده ولی برخی براین باور هستند که مشکلات داخلی شرکت سازنده و ناشر سبب این تاخیر بوده است. در اطلاع رسانی اخیر اسکوار انیکس تمام این موارد بطور جد رد شد ولی گیمرها براین باور بودند که سازنده و ناشر قصد دارند شرایط را عادی جلوه دهند که خوب چنین نبوده است و از عقب افتادن انتشار بازی میتوان آنرا متوجه شد. با این اوصاف هنوز که هنوزه میتوان این اطمینان را داد که امتیازات بازی فوراسپوکن بسیار بهتر از آن چیزی خواهد بود که ما در سر خواهیم داشت.

توضیحات تکمیلی بازی فوراسپوکن

در رویداد Tokyo Game Show 2022 شرکت سازنده یعنی Luminous Productions تریلر جدیدی از بازی منتظر نمود که در آن میتوان بخشی از داستان بازی forspoken را متوجه شد. در این تریلر جذاب به به داستان و دوبلۀ ژاپنی بازی اشاره شده بود که در واقع میتواند ریشه در افسانه های قدیمی توکیو داشته باشد. این مورد با ژانر بازی forspoken بطور کامل در ارتباط بوده زیرا میتوان فهمید که قرار است یک بازی عالی در سبک اکشن و نقش آفرینی را تجربه نمود. سبکی که توانست در بخش رده بندی سنی PEGI امتیاز بزرگسالان یعنی 18 سال به بالا را کسب کند که با این اوصاف باید منتظر یکی دیگر از بازی های مطرح Square Enix برای بزرگسالان باشیم که این مورد در اروپا به ثبت رسیده است.

طراحی دیدنی بازی که با ویژه های ظاهری بسیاری برخوردار بوده سبب خواهد شد تا بیننده جدا از اینکه با یک محیط گرافیکی سروکار داشته باشد ، باید قبلش فکری برای سیستم اجرایی بازی کند زیرا همانطور که گفته شد بازی با مراحل بسیار و گیم پلی طولانی همراه بوده که این مورد سبب خواهد شد تا با یکی از جذاب ترین بازی های سال 2023 مواجه شوید. فارغ از بخش طراحی ، صدای بازی نیز در سطح خوبی قرار داشته است که این مورد را بطور کامل از تریلر های عرضه شده میتوان درک نمود. استفاده از المان های تصویری و صوتی در روند بازی سبب خواهد شد تا به شکل بهتری بتوانید با گیم پلی ارتباط بگیرید و این مورد اصلی ترین هدف سازنده و ناشر بوده است.

سخن پایانی

با وجود اینکه هیچکدام از مواردی که از تریلرهای بازی Forspoken دیدیم در دنیای بازی‌های نقش‌آفرینی چیز جدیدی به حساب نمی‌آید، اگر سازندگان بازی را به درستی پیاده‌سازی کنند می‌توانیم انتظار یک بازی جذاب با گیم‌پلی اعتیادآور را از آن‌ها داشته باشیم. این بازی تا کنون بیش از 3 بار به تعویق افتاده است که میتوان آنرا به وسعت بالایی که در اختیار دارد ربط داد. ولی نظر شما در این مورد چیست ؟ آیا شرکت سازنده و ناشر عقب انداختن تاریخ انتشار بازی را برای وسعت آن درنظر گرفته اند یا مشکلاتی که برای بازی بوجود آمده است ؟ شما عزیزان میتوانید نظر خود را در خصوص این بازی بیان کنید و باما در بخش نظرات همراه باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400