جی تی ای ۶ | سوال هواداران: این بازی لعنتی کجاست؟

بازی gta vi / جی تی ای 6
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سال‌هاست که گیمرها منتظر شنیدن خبری از بازی GTA VI یا همان جی تی ای ۶ هستند، اما ظاهرا راک استار قصد ندارد اطلاعاتی از جی تی ای VI منتشر کند. در این بین فقط شایعات مختلف پیرامون بازی جی تی ای 6 می‌شنویم، اما چقدر از این موارد به حقیقت نزدیک هستند؟ در ادامه به بررسی آخرین اخبار و شایعات بازی GTA 6 می‌پردازیم.

نسخه ی پنجم از بازی سرقت بزرگ اتومبیل (Grand Theft Auto 5) یا همان بازی GTA 5 در سپتامبر 2013 منتشر شد؛ اما در این چند سال به لطف انتشار آپدیت‌های مستمر GTA آنلاین از سوی سازندگان، همچنان محبوبیت فوق‌العاده‌ای در میان علاقمندان به بازی‌های ویدیویی دارد؛ اما این بدان معنا نیست که طرفداران شوق و ذوق شنیدن خبر در مورد بازی جی تی ای 6 را ندارند. ما هنوز هیچ چیز رسمی در مورد بازی جی تی ای جدید نمی‌دانیم، اما هر از گاهی اخبار و شایعات مختلفی پیرامون داستان، گیم‌پلی و شخصیت‌های بازی جی تی ای ۶ منتشر می‌شوند که بسیار هیجان‌انگیز هستند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به اطلاعات پیرامون بازی جی تی ای VI داشته باشیم.

فهرست مطالب

آخرین اخبار بازی جی تی ای 6 (GTA 6)

اگر از دوست داران بازی های جی تی ای به ویژه جی تی ای ۶ هستید بدنیست بدانید که در ادامه به اصلی ترین اخبار و حواشی مربوط به این بازی معروف اشاره شده است که این موارد توسط راک استار تایید و رد شده اند که بدنیست با حاشیه های این بازی آشنا شوید.

اخبار جدید بازی جی تی ای ۶ که خبر انتشار آن در سال 2023 مشخص میشود (آپدیت 11 دی 1401)

اخبار جدید بازی جی تی ای ۶ که خبر از انتشار آن در سال 2023 میدهد (آپدیت 11 دی 1401)

اخیرا سایتی بنام gizchina در خصوص بازی جی تی ای ۶ اطلاعات جدیدی را عرضه نموده که ماهیت کلی آن به معنای انتشار بازی جی تی ای 6 در سال 2023 بوده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

شرکت راک استار در خصوص بازی GTA VI اعلام کرده بود که بازی در دست ساخت است ولی هیچ تریلر رسمی از آن عرضه نکرد. این شرکت در اوایل سال 2022 با انبوهی از نشت و گفتگوهای دوستانه مواجه شد که این مورد علاقه شدید گیمرهای جهانی به انتشار ومعرفی GTA VI را بازگو مینمود. در این خصوص اشخاص و سایت های بسیاری بدنبال نفوذ به سرور های راک استار بوده اند تا بتوانند اطلاعات جدیدی را از پروژه جدید راک استار که بازی GTA 6 بوده را بدست آورند.

در همین زمینه تصاویر و اطلاعاتی قبل از پایان سال 2022 روانه بازار شد که این مورد توسط راک استار نیز تائید شد. یکی از جالب ترین اخبار و حواشی که بعد از افشاگری ها دست به دست میشد تاریخ عرضه بازی GTA VI بوده که کاربران براین باور بودند بازی قرار است در سال های 2024 و 2025 عرضه شود که طبق اطلاعات جدید سایت gizchina میتوان شاهد انتشار بازی در سال 2023 بود که این مورد توسط روزنامه نگار مشهور یعنی تام هندرسون تائید شده است ولی راک استار واکنشی به آن نشان نداده است.

در نشریه اخیر تام هندرسون او از پیش بینی های جدید خود میگوید که قرار است این محصول بزرگ به عنوان” بزرگ ترین معرفی بازی تمام دوران ها ” شناخته شود که اگر چنین باشد بی شک برای تام هندرسون مزایای خوبی درنظر گرفته خواهد شد. براساس گفته های تام او اعتقاد دارد که عرضه بازی در سال 2023 منطقی است زیرا راک استار بعد از اتمام بازی جی تی ای وی بدنبال ساخت نسخه جدید بازی خود بوده که امروزه به جی تی ای 6 معروف است.

فعالیت و کارنامه دو شرکت Rockstar و Take-Two امروزه برکسی پوشیده نیست زیرا شاهد انتشار بازی های قدرتمندی از این دو کمپانی بوده ایم که از اصلی ترین آنها میتوان به جی تی ای 5 و رد دد 2 اشاره داشت. حال پروژه جدید این دو شرکت که GTA 6 نام دارد قرار است سروصدای جدیدی را میان دوست داران بازی برپا کند. در خصوص پلتفرم های بازی GTA 6 نیز اطلاعات درست درمانی عرضه نشده ولی میتوان گفت که این بازی محبوب بی شک برای رایانه های شخصی درنظر گرفته خواهد شد که اگر چنین باشد باید نگاه ویژه ای به سیستم مناسب برای جی تی ای 6 داشته باشید زیرا این بازی نسل جدیدی از گیم های جی تی ای بوده است.

اخبار جدید بازی جی تی ای ۶ که خبر از انتشار آن در سال 2023 میدهد (آپدیت 11 دی 1401)

برخی افراد براین باور هستند که قرار براین بوده تا بازی جی تی ای ۶ برای گوشی عرضه شود که از همین تریبون اعلام میکنیم چنین چیزی وجود نداشته حداقل تا کنون. میتوان گفت که شاید بازی جی تی ای ۶ برای ps4 درنظر گرفته شود ولی در این خصوص راک استار اطلاعات درستی را تائید و انتشار نکرده که از این بابت باید منتظر اخبار رسمی از این شرکت بود. حال اگر بدنبال پاسخ خود هستید که جی تی ای جدید کی میاد؟ باید گفت تاریخ رسمی انتشار بازی و تریلر رسمی آن در سال 2023 مشخص خواهد شد. شما عزیزان میتوانید نقد جی تی ای vi خود را برایمان در بخش نظرات ارسال کنید و در ادامه باما همراه باشید.

در مورد طراحی و گیم پلی GTA 6 میتوانیم یک تضمین را به شما بدهیم که قرار است با یکی از اعتیادآور ترین بازی های جهان سروکار داشته باشید که جی تی ای وی 96 امتیازی هم در مقابل آن حرفی برای گفتن نداشته باشد. بله این پاراگراف شاید برای بسیاری از افراد تلخ و زننده باشد ولی باید بدانید که ماهیت و قوانین شرکت راک استار بدین شکل بوده که تا زمانی که نتواند بازی قبلی خود را شکست دهد دست از ساخت و گسترش بازی جدید برنخواهد داشت.

در بازی جی تی ای وی شاهد کیفیت بسیار خوب تا 60 فریم و کیفیت 4k بوده ایم که اگر راک استار بخواهد رکورد این بازی را در GTA 6 بشکند باید برنامه ریزی های بیشتری داشته باشد که در این خصوص بدنیست بدانید بیش از 5 سال از ساخت این بازی تا کنون گذشته و هنوز روند ساخت بازی توسط تیک تو ادامه داشته که راک استار در روند ساخت بازی وسواس بالایی را بخرج داده است. در دنیای بازی شاهد شخصیت های جدید و سبک جدیدی خواهیم بود که بی تردید در آینده توسط بازی های بیشتری بکارگیری خواهد شد.

راک استار در زمینه ساخت بازی همیشه یک گام از رقبا و شرکت های مطرح دیگر جلوتر بوده که این مورد را از ساخت بازی سن آندرس میتوان متوجه شد که بعد از آن سبک بازی های جهان باز به شدت گسترش یافت به نحوی که امروزه این سبک مدیون بازی های راک استار بوده است. در خصوص ساخت نسخه ششم بازی جی تی ای نیز میتوان همین مورد را پیش بینی نمود. البته پیشنهاد میشود که نگاه حرفه ای و وسواسانه به تصاویر افشا شده نداشته باشید و منتظر اخبار رسمی از راک استار باشید.

ارتباط و همخوانی جی تی ای وی با جی تی ای 6

ارتباط و همخوانی جی تی ای وی با جی تی ای 6

مطمئنا هیچ گیمری داستان سه شخصیت اصلی یعنی مایکل، فرانکلین و ترور را فراموش نمی‌کند، زمانی که روی هر شخصیت سوئیچ می‌کنید می‌توانید انواع مختلف مراحل را پیش ببرید که هر کدام به نوبه خود جزو بهترین ها حساب میشوند. جی تی ای وی جدیدترین شاهکار راکستار در این سری از بازیها می باشد و میتوان گفت این نسخه کامل ترین و بهترین عنوان در این مجموعه است، هرچند هر کدام از نسخه های GTA طرفداران خاص خود را دارد، بخصوص نسخه های GTA IV و GTA San andreas که خاطرات خوبی را برای گیمرها رقم زده است. اگر بخواهیم برای هر یک از شخصیت های بازی بیوگرافی را ارائه دهیم باید گفت : مایکل د سانتا،یکی از قهرمانان و شخصیت های قابل بازی عنوان GTA V می باشد.

جایی که وی 40 سال سن دارد و همسر زنی با نام آماندا و پدر فرزاندانی با نام جیمی و تریسی می باشد.مایکل از همان سنین نوجوانی با “ترور فیلیپس” آشنایی پیدا می کند به طوری که رابطه ی این دو شخصیت به صورت پایدار باقی مانده و تبدیل به یکی از بهترین دوستان زندگی خود می گردند.آشنایی و روابط صمیمانه ی این دو شخصیت موجب شده تا آنان را به فکر دزدی از بانک های بزرگ ایالت متحده ی آمریکا با کمک و همدلی یکدیگر بیاندازد که درواقع از آنجا که مایکل نیز در گذشته به عنوان یکی از ماموران پلیس امنیتی آمریکا FBI برای جلوگیری از اقدامات سارقین فعالیت های متعدد و مثال زدنیی را انجام می داد،حال خودش نیز به عنوان یکی از سارقین خطرناک و با سابقه ی شهر “لوس سانتوس” شناخته می شود.

به هر حال دزدی از مواضع متعدد و انجام فرایند معامله با ترورفیلیپس،سبب شده تا مایکل به ثروتی قابل توجه دست یابد و خانواده اش را برای ابراز علاقه ی بیشتر،به یک عمارت بسیار باشکوه ببرد اما این اقدامات باب میل خانواده ی وی نبوده و درنهایت آماندا و فرزندانش این افکار را در ذهن دارند که مایکل در زندگی پر فراز و نشیبش موفق نخواهد بود. فرانکلین کلینتون هرگز در خانواده ای پولدار و با آرامش بزرگ نشده و از همان سنین کودکی سعی داشته تا به تنهایی سخت ترین کارهای ممکن را انجام دهد.فرانکلین پس از آنکه اقدام به تاسیس چند فروشگاه اسلحه فروشی در نقاط متعدد شهر می کند،پس از صرف مدت کوتاهی از سپری شدن این اقدام؛توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و به زندان انتقال می یابد.او پس از آزادی از زندان،با شخصی ثروتمند و پولدار با نام Simeon Yetarian که صاحب یک نمایندگی بسیار بزرگ از خودروهای لوکس بوده،آشنا می شود که سرانجام آشنایی این دو فرد سبب شده تا آنان آغاز یک همکاری را در پی بگیرند.

فرانکلین پس از خوش گذرانی با انواع و اقسام اتومبیل های گران قیمت،سرانجام در یک مهمانی مجلل و بزرگ و در سن 20 سالگی با “مایکل د سانتا” آشنا می شود و در نهایت اهداف این سه نفر ( مایکل،فرانکلین و ترور ) موجب شده تا به عنوان یکی از سارقان بزرگ شهر Los Santos شناخته شوند. شاید پس از شخصیت Rayman بتوان ترور فیلیپس را به عنوان یکی از شخصیت های دیوانه و البته جالب صنعت بازی های رایانه معرفی کرد.ترور فیلیپس فردی با توجه به علایق ظاهر کثیف بوده که او از سال 1980 تا اوایل دهه 1990 به عنوان یک خلبان کارکشته و با مهارت در ارتش آمریکا فعالیت می کرد و در نهایت در سال 2000 میلادی بازنشسته شد.ترور پس از جدایی از ارتش آمریکا،ظرف مدت کوتاهی با “مایکل د سانتا” رابطه برقرار می کند که پس از سپری شدن چند ماه از آشنایی این دو شخصیت،هردوی آنان به این موضوع پی برده که قادر خواهند بود با همکاری یک دیگر به ثروتی بسیار دست یابند و با فعالیت های متعدد به منظور سرقت از اماکن،در کار خودشان موفق شده و به آن عشق همیشگیشان “دزدی” برسند.

اگر چه مدت هاست که از انتشار آخرین نسخه ی بازی GTA V (که به پلتفرم PC مربوط می شد) زمان می گذرد، اما این بازی هنوز هم به عنوان محبوب ترین بازی کامپیوتری بسیاری از گیمر ها محسوب می شود و از همین رو برخی از آن ها هنوز هم بخشی از اوقات فراغت روزانه ی خود را همراه با این بازی سپری می کنند.

حاشیه جدید بازی Grand Theft Auto VI (آپدیت شهریور ماه 1400)

بازی grand theft auto vi

به تازگی در جریان German game show، یکی از تماشاچیان که فقط می‌دانیم نام کوچک او Taser است، در اقدامی خودجوش به سمت میزبان برنامه رفت و از او پرسید که «بازی جی تی ای v6 لعنتی کجاست؟». مجری برنامه آقای Elton با لبخند و آرامش پاسخ داد که دلش نمی‌خواهد بازی جی تی ای ۶ به این زودی‌ها منتشر شود زیرا هنوز GTA 5 را تمام نکرده است! پس از این مکالمه، Taser به سرعت و با آرامش کامل توسط ماموران امنیتی به خارج از صحنه هدایت شد. دلیل Taser برای این‌کار هرچه بود، به هر حال ما پاسخ مشخصی در این رابطه دریافت نکردیم. هرچند که از قرار معلوم، حالا حالاها شاهد عرضه این بازی نخواهیم بود.

جدیدترین اطلاعات لو رفته از بازی GTA VI (آپدیت تیر ماه 1400)

از طریق یکی از اینسایدرهای راک استار، اطلاعات جدیدی لو رفته که بسیاری از آن‌ها، اخبار گذشته را تایید می‌کند. در ادامه بصورت تیتر وار، مروری بر آخرین اخبار جی تی ای VI خواهیم داشت.

 • بازی در دنیای مدرن جریان دارد و بر خلاف شایعات قبلی (27 شهریور 1399) خبری از محیط دهه 80 نیست. دلیل اصلی این اتفاق، بازی GTA Online است و راک استار می‌خواهد تا حد ممکن از قابلیت‌های این بخش سود زا استفاده کند.
 • بازی در شهر وایس سیتی روایت می‌شود و بر خلاف آنچه تصور می‌شد، نقشه بازی به‌طور غیر منتظره‌ای بزرگ نخواهد بود. در عوض با مرور زمان و عرضه DLC، نقشه گسترده می‌شود.
 • بازی در مراحل اولیه توسعه قرار دارد.
 • چندین شخصیت اصلی خواهیم داشت که یکی از آن‌ها مونث خواهد بود.
 • شخصیت مونث بازی یکی از شخصیت‌های اصلی گروه است و مسئولیت موارد تکنیکی را برعهده دارد.

همچنین اعلام شده که بازی در سال‌های 2024-25 عرضه می‌شود. برای این امر، سه دلیل مهم ارائه شده است:

 • راک استار به شدت روی آسایش و آرامش کارکنان خود تاکید دارد و نمی‌خواهد فشار اضافه بر آن‌ها وارد شود.
 • از آنجایی که بازی فقط بر روی نسل جدید و PC عرضه خواهد شد، راک استار به قدری صبر خواهد کرد تا فروش کنسول‌های نسل جدید به حدی برسند که نهایت فروش بازی را در این نسل داشته باشند.
 • مهم‌ترین دلیل! بازی GTA 5 همچنان برای راک استار سود فراوانی را به ارمغان می‌آورد.

عکس جی تی ای ۶

انتشار شایعات جدید جی تی ای ۶ از طریق یکی از کاربران سایت ردیت (27 شهریور 1399)

یکی از کاربران سایت Reddit با نام کاربری JackOLantern1982 ، جدیداً اطلاعاتی منتشر کرده که شامل 23 مورد هستند. در ادامه می‌توانید این اطلاعات جدید از GTA VI را مطالعه کنید:

 • ساخت جدیدترین جی تی ای از سال 2012 کلید خورد اما مراحل تولید آن تا سال 2015 درست و حسابی آغاز نشده بود. در آن زمان هم تیم سازنده به ساخت Red Dead Redemption 2 مشغول بود.
 • بازی جی تی ای VI یکی دیگر از عناوین بزرگ و جهانی راک استار خواهد بود.
 • نام رمز بازی PROJECT AMERICAS است.
 • وقایع داستان بازی GTA VI هم در Vice City و هم در یک مکان ساختگی جدید بر اساس ریودوژانیرو واقع شده است.
 • بعضی از وقایع خط داستانی در Liberty City رخ می‌دهد اما این مراحل، جهان باز نیست.
 • بازی بین واقع گرایانه بودن و آرکید بودن متعادل خواهد بود و به اندازه Red Dead Redemption 2 واقع بینانه نخواهد بود.
 • یکی از شخصیت های جی تی ای VI قطعا مونث خواهد بود.
 • بازی در دهه 1970 و 1980 میلادی جریان خواهد داشت.
 • داستان بازی GTA VI بدین صورت است که شما به عنوان یک سلطان مواد مخدر آینده دار به نام “ریکاردو” (Ricardo) بازی می‌کنید. شخصیت اصلی دیگر به نام “كیسی” (Kacey) بخشی از خط داستانی بازی خواهد بود. شما قبل از برقراری ارتباط با روئسای بزرگ قاچاق مواد مخدر و جابجایی خود، به عنوان یک قاچاقچی مواد مخدر از Vice City به منطقه جدید بزرگ آمریکای جنوبی کار خود را آغاز می‌کنید.
 • یک زندان بزرگ در بازی وجود خواهد داشت که بخشی از مراحل بازی خواهد بود.
 • بازی دارای سیستم ‘chapter’ مانند Red Dead Redemption 2 خواهد بود.
 • بر روی تغییرات آب و هوایی تمرکز زیادی خواهد شد. (طوفان، سیل و …)
 • ساختمان‌ها و وسایل نقلیه در طول دوره‌ها تغییر خواهند کرد. بنابراین ماشین‌های کلاسیک قدیمی و کمیاب با پیشرفت زمان و عوامل دیگر، گران می‌شوند.
 • به شدت از سریال نتفلیکس Narcos الهام گرفته شده است.
 • موسیقی‌های فوق العاده دهه 70 و 80 میلادی را در این بازی خواهیم داشت.
 • ورژن جوان‌تر مارتین مادارازو و پدرش در این بازی حضور خواهد داشت که او (پدرش) یکی از قاچاقچی‌های بزرگ مواد مخدر است. برخی از مأموریت‌ها را برای خانواده مادارازو انجام می‌دهید که شامل ضربه زدن به باندها و گروه‌های دیگر است.
 • احتمالا داستان بازی ده برابر عظیم‌تر از داستان Vice City خواهد بود.
 • بجز اسلحه، چیز دیگری نمی‌توانید حمل کنید (مانند نارنجک یا سایر لوازم جنگی) مثل بازی Red Dead Redemption 2.
 • وسیله نقلیه شما در بازی مانند اسب شما در Red Dead Redemption 2 است. تمام وسایل‌تان در صندوق عقب ذخیره خواهد شد. جلیقه ضدگلوله نیز قابل دید است که دیگر مثل قبل نامرئی نیست.
 • در بازی قرار است به زیرنویس چشم بدوزید (به دلیل تفاوت زبان و حضور در کشورهای مختلف). مثلا مکس پین 3 را تصور کنید، یا مثلا تماشای یک قسمت از سریال Narcos. وقتی در جنوب آمریکا هستید، انتظار نداشته باشید که انگلیسی بشنوید. البته Vice City ترکیبی از زبان‌های مختلف خواهد بود، اما بیشتر انگلیسی.
 • آخرین اطلاعات درمورد داستان این است که بر روی بیماری HIV و بحران مهاجرت در آن زمان بحث خواهد کرد. مثلا یک نسخه ساختگی از فیدل کاسترو را خواهیم دید.
 • این بازی فقط برای کنسول‌های نسل بعد یعنی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 ساخته خواهد شد. پس جی تی ای ۶ برای ایکس باکس وان اس و PS4 عرضه نمی‌شود.
 • الان تمرکز اصلی تیم سازنده بر روی بازی جی تی ای۶ است.
 • بازی هنوز در Pre-Alpha است، بنابراین نام، مکان، جزئیات ممکن است تغییر کند و احتمالاً تغییر خواهد کرد.
 • بازی در زمان انتشار رده بندی سنی نخواهد داشت.

بازی جی تی ای شیش

در ادامه نیز به بررسی اطلاعات منتشر شده در سایت Fireden می‌پردازیم.

 • این بازی در شهر لیبرتی امروزی جریان دارد.
 • ابتدای بازی یادآور سریال The Wire است.
 • افسران پلیس در تلاشند تا یک باند / حلقه مواد مخدر مستقر در اطراف یک کلوپ شبانه را سرکوب کنند.
 • شخصیت های جی تی ای ۶ شامل چهار شخصیت اصلی در بازی است که دو پلیس و دو عضو باند هستند.
 • سپس داستان دچار پیچ و تاب بیشتر می‌شود و محیط بازی به مناطق نیویورک برمی‌گردد؛ جایی که جرم و جنایت بیشتری وجود دارد مثل سریال‌های Ozark و Breaking Bad.
 • این بازی دو برابر GTA 5 دیالوگ خواهد داشت و داستان پیچ و تاب باورنکردنی‌ای دارد.
 • داستان بازی پس از مدتی به دو بخش تقسیم می‌شود؛ سمت گروه مواد مخدر و سمت پلیس که حالت اکشن سنتی مانند بازی LA Noire خواهد داشت.
 • محتمل‌ترین و نزدیک‌ترین تاریخ انتشار، تعطیلات سال 2021 است. اما حدس می‌زنم تا سال 2022 و 2023 این اتفاق نیوفتد.
 • فیلم بازی جی تی ای VI وجود نخواهد داشت.
 • بازی جی تی ای 6 برای گوشی عرضه نخواهد شد. پس دانلود جی تی ای ۶ برای اندروید یا آیفون عملا بی‌معنی است.

راک استار به طرفداران اعلام کرد که “گوش به زنگ باشید” (19 شهریور 1399)

جی تی ای سیکس

اکانت رسمی Rockstar Support با انتشار توییتی در حساب کاربری خود به طرفداران اعلام کرد که منتظر خبرهای جدید درمورد بازی جی تی ای6 باشید. این اکانت اعلام کرد که هنوز هیچ خبر رسمی‌ای از سمت راک استار منتشر نشده اما برنامه دارند تا به زودی اطلاعات جدیدی از این بازی منتشر کنند. البته این اولین باری نیست که این اکانت رسمی جواب طرفداران را می‌دهد، اما با توجه به اینکه تقریبا مطمئن شدیم بازی جی تی ای ۶ در مراحل اولیه ساخت قرار دارد، این اتفاق را می‌توان یک نشانه خوب برداشت کرد.

بازی GTA 6 در مراحل ابتدایی ساخت قرار دارد (27 فروردین 1399)

نخستین خبر رسمی در مورد بازی GTA VI توسط رئیس Rockstar یعنی لزلی بنزیس (Leslie Benzies) اعلام شد. Rockstar Games کمپانی بازی سازی بزرگی است که GTA و Red Dead Redemption را در کارنامه دارد. لزلی بنزیس در اطلاعیه ای گفت که این بازی اکنون در مراحل آغازین توسعه است و کار طراحی آن تازه شروع شده است. بنزیس همچنین در مصاحبه‌ای با سایت خبری Develop گفت: « ما نمی‌دانیم بازی جی تی ای ۶ چگونه خواهد بود، البته ایده‌هایی را در ذهن داریم».

با وجود آنکه نمی توان به طور قطع گفت که بازی GTA VI اکنون در چه مرحله‌ای از تولید است، اما بنزیس چند نکته در مورد فرآیند شکل گیری ایده‌ها مطرح کرده که تا حدودی اوضاع را روشن می‌کند:

روند شکل‌گیری بازی ابتدا از ایده شروع می‌شود. سوال اول این است که این بازی باید چگونه مجموعه‌ای باشد. پس از آن بحث طراحی ماموریت‌ها مطرح می‌شود. خوب است بدانید آنچه در لس آنجلس انجام خواهید داد با آنچه پیش‌تر در نیویورک و میامی انجام داده‌اید بسیار تفاوت دارد. شرایط محیط جدید هم به همین صورت تغییر کرده است. نقشه و داستان طراحی شده و با هم هماهنگ شده‌اند. داستان در این بازی زیربنایی است که پس از شکل گرفتن، مراحل بازی به صورت لایه‌ای یکی پس از دیگری روی آن قرار داده خواهند شد.

اگر به خاطر داشته باشید در پایان طول عمر نسخه چهارم از بازی، کمپانی Rockstar از همان موقع ایده‌های بزرگی در مورد ساختار GTA 5 داشت. بنزیس همچنین افزود :

ما ایده‌هایی داریم که ارزش زمانی آن‌ها 45 سال است و قصد داریم آن‌ها را عملی کنیم. اکنون تمرکز ما روی GTA آنلاین است. بین اتمام GTA 5 و آغاز نسخه آنلاین آن هیچ وقفه‌ای وجود نداشت. علاوه بر این ما برنامه‌هایی را مد نظر داریم که اکنون نمی‌دانم دقیقا چطور آن ها را بیان کنم. اما بدانید که ما از میان گزینه‌های بسیار، آنچه که برای GTA درست است را انتخاب خواهیم کرد.

همچنین گزارش شده که بازی ممکن است در مقیاس کوچک‌تر از نسخه‌های پیشین منتشر شود و بعدها با انتشار آپدیت‌های پشت سر هم، توسعه یابد. به احتمال زیاد نیز مانند دفعات قبل، جی تی ای ۶ برای کامپیوتر چند سال بعد از انتشار نسخه کنسول، عرضه خواهد شد. همچنین صحبتی درمورد بازی جی تی ای 6 انلاین به میان نیامده است.

همچنین بخوانید :

جدیدترین gta

 

بازی GTA 6 در رزومه یکی از کارکنان راک استار گیمز ظاهر شد (1 اریبهشت 1398)

در یکی دیگر از اخبار بازی GTA 6 و طبق اطلاعاتی که از یکی از کارکنان بخش هند راک استار منتشر شده، این بازی در دست ساخت است. بیبین مایکل (Bibin Michael) یکی از کارکنان هنری راک استار گیمز بوده که روی GTA 5 و Red Dead Redemption 2 کار کرده و به نظر می‌رسد مدتی هم مشغول کار روی بازی GTA 6 بوده است. این اطلاعات از رزومه او در سایت Art Station به دست آمده است. طبق این اطلاعات، او از دسامبر 2017 تا آوریل 2018، در حال ساخت مدل خودرو برای دی ال سی GTA 5 و بازی GTA 6 در دفتر هند شرکت راک استار بود.

مشخصات بازی gta vi

با اینکه در اینجا اشاره‌ای به Red Dead Redemption 2 نشده است، اما صفحه تشکر بازی می‌توان نام او را مشاهده کرد. بر خلاف فهرست سازندگان بازی که در انتهای بازی به نمایش در می‌آید، افرادی که در صفحه تشکر آمده‌اند آن‌هایی هستند که بخشی از تیم اصلی سازنده نبوده‌اند اما به نحوی در ساخت بازی دخیل بوده‌اند.

راک استار: بازی GTA 6 در دوران ریاست جمهوری ترامپ منتشر نمی شود (7 آبان 1397)

دن هاوسر یکی از بنیان‌گذاران راک استار از آخرین دستاورد این استودیو یعنی بازی حیرت‌آور Red Dead Redemption 2 اظهار خرسندی کرد و در رابطه با دیگر بازی فوق‌العاده این استودیو تحت عنوان بازی GTA 6 نیز اخبار ناراحت‌کننده‌ای را اعلام کرد. طبق گفته او، این استودیو قادر به انتشار نسخه ششم از بازی پرطرفدار GTA در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ نیست. هاوسر در یک مصاحبه اختصاصی با مجله جی‌کیو (GQ) افزود: «حقیقتاً مشخص نبود که ما دقیقاً چه کاری را باید با نسخه جدید این بازی انجام دهیم و این تصمیم فقط باعث دلخوری مردم می‌شود. از اینکه به جای این نسخه از GTA روی بازی Red Dead Redemption 2 کار کردیم خوشحال هستم.» در واقع این مشکلات پیش آمده ناشی از سیاست‌های فعلی ایالات متحده آمریکا هستند.

جی تی ای vi برای ps4

دن هاوسر افزود: «دو دسته سیاسی آمریکا یعنی لیبرال‌ها و آزادی‌خواه‌ها در مقابل ما جبهه گرفته و عصبانی هستند! دلایل آنها بسیار عجیب و بی‌معنی است. تمام اتفاقات درون بازی کاملاً طنز هستند و 2 دقیقه بعد از اتمام بازی تمامی آن اتفاقات از ذهن کاربر فراموش می‌شود.»

سری بازی‌های Grand Theft Auto از ابتدا و در تمامی نسخه‌ها، همه موضوعات را به صورت طنزگونه نشان داده‌اند و در آینده نیز این رویه ادامه خواهد داشت. برای مثال، در بازی GTA 5، گشت مرزی شامل زن و شوهر مجنونی می‌شود که مهاجرین خطرناک کنار مرز را شکار می‌کنند؛ اگرچه به‌طور کلی این اشخاص نه به شکل غیر قانونی وارد شده‌اند و نه خطرناک هستند.

در ماموریت «به آمریکا خوش‌ آمدید»، بازیکنان می‌بایستی به ایجاد وحشت و تعقیب و گریز مکزیکی‌های مهاجر بپردازند و در نهایت آنها را با اسلحه شوکر دستگیر کنند. با اینکه این مکزیکی‌ها به‌صورت کاملاً قانونی وارد آمریکا شده‌اند. تشکیلات نظامی در بازی وابسته به گروهی شخصی هستند و در بیشتر مواقع دردسرساز می‌شوند. در واقع تمامی این مراحل کاملاً طنز هستند. علاوه بر این، رادیوی درون این بازی نیز، از هر دو دیدگاه سیاسی در آمریکا صحبت به میان می‌آورد.

تاریخ انتشار بازی GTA 6

در حال حاضر اطلاعات موجود پیرامون تاریخ انتشار GTA VI دقیق نیست؛ اما با توجه به اینکه Red Dead Redemption در سال 2018 منتشر شده و راک استار گفته بود که انتظار نداشته باشید چیزی از بازی جی تی ای ۶ در سال 2019 بشنوید، در پاسخ به سوال «GTA 6 کی میاد» و «بازی جی تی ای 6 کی میاد» می‌توانیم بگوییم که قطعا سال 2021 خبرهایی از این بازی خواهیم شنید.

بازی gta vi برای ps4 / بازی GTA 6

مایکل پکتر هم معتقد بود که تا قبل از سال 2020 خبری از جی تی ای 6 نخواهد بود و تا سال 2021 هم عرضه نخواهد شد. در پاسخ به این سوال که «gta vi برای چه کنسول هایی عرضه می شود» و اینکه آیا منتظر شنیدن خبر «تاریخ انتشار بازی GTA VI برای PS4» باشیم، می‌توان با اطمینان گفت که جی تی ای ۶ برای PS5 و ایکس باکس سری ایکس منتشر می‌شود و به احتمال خیلی زیاد برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر نخواهد شد. لازم به ذکر است که بازی جی تی ای 6 برای گوشی نیز عرضه نمی‌شود. پس «دانلود بازی GTA 6 موبایل» معنایی ندارد.

گیم پلی بازی GTA 6

اطلاعات موجود درباره گیم پلی بازی GTA جدید هم تنها در حد شایعات هستند. یکی از شایعات درباره پشتیبانی کامل این بازی از تکنولوژی واقعیت مجازی خبر می‌دهند؛ یعنی چیزی شبیه با بازی Resident Evil 7 که تمام بازی را می‌توان در حالت واقعیت مجازی انجام داد.

یکی دیگر از شایعات مطرح درباره بازی جدید جی تی ای به اندازه نقشه این نسخه از بازی ارتباط دارد. براساس این شایعات کمپانی Rockstar Games قصد دارد به جای تنها یک شهر تمامی ایالات متحده امریکا را به عنوان نقشه GTA VI بازسازی کند. اکنون می‌دانیم که شرکت راک استار گیمز می‌خواهد از این زمان توسعه طولانی برای طراحی نقشه کل کشور در بازی استفاده کند. البته بعید به نظر می‌رسد که بازیکنان در عمل از تمامی نقشه کشور در طی مراحل بازی استفاده کنند.

شخصیت جی تی ای vi

باور ما بر این است که در بازی جی تی ای ۶ احتمالا یک سری از شهرهای امریکا قرار داده می‌شود و فاصله میان آن‌ها (که در عمل صدها کیلومتر است) به میزان چشمگیری کاهش داده خواهد شد. احتمالا تیم طراحی، نقشه GTA جدید را طوری می‌سازند که تمام آمریکا را پوشش دهد و نقشه اصلی کشور را به یک نقشه قابل رفت و آمد آسان تبدیل می‌کنند؛ طوری که بتوان در یک ساعت و نیم از یک انتها به انتهای دیگر آن رفت. حال تصور کنید که با چنین عظمتی، سیستم مورد نیاز GTA 6 چقدر خواهد بود!

داستان بازی GTA VI

شایعه‌ای وجود داشت مبنی بر اینکه داستان بازی جی تی ای 6 علمی تخیلی‌تر از سایر عناوین این مجموعه خواهد بود و یکی از مکانیزم‌های بازی هم اجازه سفر در زمان را خواهد داد.

آیا جی تی ای ۶ برای ps4 میاد / بازی GTA 6

با اینکه در بازی‌های قبلی مراحل فرعی عجیبی وجود داشته‌اند، اما هیچ‌کدام در حد سفر در زمان نیستند. این شایعه را سایت ChristianToday منتشر کرده و منبع آن را هم اعلام نکرده است، اما معتقد است که در بازی تلپورت کردن در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد. دوره‌های زمانی مشخصی تعیین نشده‌اند، اما احتمالا بتوانید به لحظات گذشته در خط داستانی قهرمان بازی برگردید. تمام بازی‌های این مجموعه داستان واقع‌گرایانه داشته‌اند و تنها اشاراتی به اتفاقات فراطبیعی مثل آدم‌فضایی‌ها در آن‌ها شده است و اگر این شایعه واقعیت داشته باشد، قطعا چیز عجیبی خواهد بود.

مواردی که دوست داریم در بازی GTA 6 ببینیم

قابلیت‌ها و ویژگی‌های مورد علاقه طرفداران GTA زیاد است. ما در اینجا بر اساس اولویت، 10 مورد از مهم‌ترین آن‌ها را که می‌خواهیم در بازی جی تی ای ۶ ببینیم را با شما در میان می‌گذاریم.

یک کاراکتر اصلی نیرومند زن

تک تک نسخه‌های بازی GTA با کاراکترهای اصلی مرد پیش می‌روند. در GTA 5 فرانکلین (Franklin)، ترور (Trevor) و مایکل (Michael)؛ در GTA 4 نیکو (Niko) و در GTA San Andreas  کارل جانسون (Carl CJ Johnson) قدیمی و دوست داشتنی. زمان آن فرارسیده تا کمپانی راک استار گیمز نشان دهد تا چه حد در وارد کردن یک کاراکتر اصلی زن و نیرومند به بازی تبحر دارد و می‌تواند زنی را به فهرست کاراکترهای مرد مذکور اضافه کند که چیزی از آن‌ها کم نداشته باشد. راک استار گیمز حتی می‌تواند کاراکتر زن را به عنوان یکی از چند کاراکتر در بازی قرار دهد (همانطور که نسخه پنجم سه کاراکتر اصلی داشت). از زمان کاتالینا (Catalina) در GTA 3 که یک کاراکتر نیرومند پشتیبان بود تاکنون، حتی یک کاراکتر اصلی ندیده‌ایم که زن باشد.

راک استار در این سال‌ها با انتشار نسخه‌های GTA به دلیل مسائل جنسی مطرح در ارتباط با کاراکترهای زن بازی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. چه کاری بهتر از معرفی یک کاراکتر اصلی زن برای بستن دهان منتقدان؟

همچنین بخوانید :

مکانی جدید

یکی از اصلی‌ترین آیتم‌ها در لیست آرزوهای ما برای بازی جی تی ای۶، یک مکان کاملا جدید در بازی است. نسخه های موجود از GTA تا کنون در سه ناحیه اصلی اتفاق افتاده‌اند: وایس سیتی (Vice City)، لیبرتی سیتی (Liberty City) و سن اندریاس (San Andreas). همچنین برخی از عنوان‌های فرعی GTA در لندن و Alderney اتفاق افتاده‌اند. با توجه به اینکه تاکنون 15 عنوان از بازی GTA ساخته شده است، این تعداد مکان بسیار اندک است. از این رو ما فکر می‌کنیم که اتفاقات بازی جی تی ای ۶ باید در یک شهر جدید رخ دهند. تصور کنید بازی GTA در شیکاگو، فیلادلفیا، نیواورلئان یا حتی واشنگتن دی سی انجام شود. با این اوصاف میتوان گفت که یکی از وسیع  ترین بازی های جهان توسط راک استار در دست ساخت بوده که در آن میتوانید به اقدامات بسیار زیادی دسترسی داشته باشید که بسیاری جزو مراحل و بسیاری به صورت آزادانه برایتان درنظر گرفته شده اند.

طی شدن مسیر داستان در شهرهای مختلف

می‌توانیم پا را یک گام فراتر بگذاریم. GTA جدید می‌تواند به جای یک شهر جدید، در چند شهر جدید انجام شود. طرفداران مدت‌هاست که منتظرند تا GTA را در دو شهر بازی کنند. اکنون به لطف فناوری نیرومند دستگاه‌هایی مانند نسل آینده کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن و با توجه به زمان طولانی ساخت نسخه ی ششم، بازی GTA VI می‌تواند در چند شهر اتفاق بیفتد. این ایده محبوبیت بازی را بسیار بالا خواهد برد.

شخصیت های جی تی ای 6 / بازی GTA 6

اضافه شدن نمایش میزان بنزین

GTA قطعا پتانسیل آن را دارد که (حداقل) یک لایه دیگر از واقع گرایی و ترس بدان افزوده شود. چه خوب که این اتفاق با نمایش میزان بنزین عملی شود. در این صورت شما هنگامی که در خودروی خود مشغول تعقیب و گریز در ماموریت‌های مختلف هستید، مدام باید حواستان به میزان بنزین خودرو باشد. علاوه بر این، تصور کنید که در هنگام تعقیب و گریز مجبور شوید به خاطر تمام شدن بنزین، خودروی خود را عوض کنید. این کار هیجان بالایی به بازی می‌دهد و آن را حساس‌تر می‌کند.

تنوع وسایل نقلیه

در GTA 5 دوچرخه بار دیگر به GTA برگشت. در بازی جی تی ای ۶ دوست داریم تنوع وسایل نقلیه بازی بیشتر شود. اگر نسخه ششم ادامه مسیر نسخه سن آندریاس باشد، عالی می‌شود اگر انواع اسکیت در بازی وجود داشته باشد تا به وسیله آن‌ها بلوارهای شهر را طی کنیم.

بازی Grand Theft Auto VI / بازی GTA 6

افزایش تعداد و تنوع شغل‌های فرعی

اگر کمپانی Rockstar بخواهد در بازی جی تی ای 6 به سیاست چند کاراکتری ادامه بدهد، ماموریت‌های فرعی اهمیت دو چندان پیدا می‌کنند. نسخه جدید می‌تواند به جای اتفاقات محدود با اندک کاراکترها، برای هر یک از کاراکترها ماموریت‌هایی فرعی تعیین کند. این ماموریت‌ها می‌توانند با داستان‌های فرعی همراه شوند و کاراکترها بیشتر از نسخه پیشین به حل موضوعات و معضلات شخصی بپردازند.

فروشگاه های بهتر، خانه های بیشتر و شهر بزرگ تر

شهر سن آندریاس که محل وقوع GTA 5 است، بی شک منطقه وسیعی است و اگر اندازه نقشه سه نسخه قبلی GTA را جمع کنیم و نقشه Red Dead Redemption را هم روی آن بگذاریم، باز هم به اندازه نقشه GTA 5 نمی‌شود. البته باید توجه داشت که نقشه بزرگ‌تر لزوما باعث تعامل بیشتر بازیکن با محیط نمی‌شود. با اینکه گشت و گذار در سن آدریاس پایان‌ناپذیر به نظر می‌رسد، اما خارج از ماموریت‌های بازی کار زیادی نمی‌توان انجام داد. فعالیت‌های خارج از ماموریت در نسخه پنجم تنها به جستجوهای فرعی و ملاقات با آدم‌های عجیب و دیوانه خلاصه می‌شود. در نسخه پیشین تعداد محدودی غرفه در Vespucci Beach و فروشگاه‌های کوچک‌تر در شهر وجود دارد؛ اما واقعا خوشحال می‌شویم اگر تعامل بازیکن با فروشگاه‌ها، خانه و ساختمان‌های نسخه جدید بیشتر شود.

جدیدترین بازی جی تی ای / بازی GTA 6

تعامل بیشتر مردم شهر

همین مساله بالا در مورد شهروندان نیز صدق می‌کند. GTA 5 بازی فوق‌العاده‌ای است؛ اما گاهی اوقات شهر به نظر خالی می‌آید. شما می‌توانید به کسانی که در شهر پیاده راه می‌روند توهین کنید، دشنام دهید و دعوا و مرافعه راه بیندازید؛ اما به جز آن، کار خاص دیگری نمی‌توان با مردم شهر انجام داد.

در بازی‌های نقش آفرینی مانند Skyrim، کسانی که جزو کاراکترهای بازی نیستند، در جریان بازی نقش ایفا می‌کنند. تاثیر این نقش می‌تواند در روند اصلی بازی یا جستجوهای فرعی خود را نشان دهد. اگر در اتومبیل‌دزدی بزرگ 6 برای شخصیت‌های غیرقابل بازی فقط یک کارکرد تعریف شود، مثلا به دنبال آن‌ها بروید و از آن‌ها محافظت کنید؛ این خود یک لایه واقع گرایی دیگر به بازی اضافه خواهد کرد. برای شخصیت‌های غیرقابل بازی نقش‌های بالقوه دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند حال و هوای خوبی به بازی بدهد. تصور کنید در کنار جاده‌ای افتاده‌اید و در حال خونریزی هستید. رهگذری که از آن جا عبور می‌کند به سراغ شما می‌آید، لباس خود را روی زخم شما می‌گذارد تا خونریزی کم شود و سپس با آمبولانس تماس می‌گیرد.

امکان تیراندازی اول شخص از آغاز

در نسخه ی GTA 5 مخصوص پلتفرم‌های Xbox One ،PS4 و PC یک گزینه وجود داردکه با انتخاب آن بازی به حالت تیراندازی اول شخص (First Person Shooter) یا همان FPS می‌رود. این گزینه یکی از روش‌های عالی برای تجربه اوج لذت GTA است. راک استار گیمز این حالت را طوری طراحی کرده که می‌توان تمام بازی را به صورت اول شخص انجام داد. در این حالت قطعا سیستم مبارزه و قسمت‌های رانندگی GTA 5 دگرگون می‌شوند و ما متوجه می‌شویم که شاید بهترین راه برای لذت بردن از بازی، انتخاب این گزینه از آغاز تا پایان نباشد. با این حال به نظر ما FPS باید از آغاز بازی فعال باشد تا افراد به سلیقه خود تصمیم بگیرند که چگونه بازی کنند و زاویه دید آن‌ها در بازی چگونه باشد. بدنیست بدانید سبک و حالت های بسیاری در بازی مدنظر قرار گرفته که از این بابت میتوانید با یکی از جدید ترین بازی های جهان که نسل جدیدی را نمایش خواهد داد آشنا شوید.

زمان انتشار GTA VI / بازی GTA 6

 

انتشار همزمان نسخه ی PC

این گزینه نیازی به توضیح ندارد. خیلی دوست داریم کسانی که با کامپیوتر شخصی خود بازی می‌کنند، همزمان با دیگران از GTA جدید بهره‌مند گردند. بازی‌های اخیر راک استار همواره با تاخیر برای کاربران رایانه‌های شخصی عرضه می‌شوند. در خصوص پلتفرم های بازی جی تی ای 6 بدنیست بدانید که اخبار بسیاری عرضه شده ولی میتوان اطمینان داشت که در میان تمامی آنها نسخه کامپیوتر یک مورد ثابت بوده که همگی به آن اشاره داشته اند.

پشتیبانی از واقعیت مجازی (VR)

افزودن نمای اول شخص به GTA 5 باعث شد خود به خود لایه ویژه‌ای از واقع‌گرایی به تجربه انجام این بازی اضافه شود. اکنون تصویر کنید این اتفاق برای واقعیت مجازی هم بیفتد. کند و کاو در دنیای واقعی به صورت آزاد بدون هیچگونه محدودیت و با استفاده از واقعیت مجازی، دود از سر آدم بلند می‌کند. امیدوارم شرکت راک استار سراغ این گزینه برود.

سوالات متداول

1. جی تی ای ۶ کی میاد؟

با توجه به آخرین اخبار و شایعات، بازی جی تی ای 6 در سال 2024 یا 2025 عرضه خواهد شد.

2. جی تی ای ۶ برای چه کنسول هایی است؟

می‌توان گفت که کامپیوتر، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس، پلتفرم‌های مقصد این بازی هستند. اما با توجه به زمان عرضه، بعید است این بازی برای کنسول‌های نسل هشتم یعنی ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شود.

سخن پایانی

اگر بخواهیم یک جمع‌بندی از اطلاعات و شایعات بازی جی تی ای 6 انجام دهیم، باید بگوییم که بازی GTA VI احتمالا در اواخر سال 2020 یا بعد از آن برای کنسول‌های نسل جدید عرضه خواهد شد و در شهرهای مختلف و با شخصیت‌های مختلفی جریان خواهد داشت که حداقل یکی از شخصیت های بازی GTA VI زن خواهد بود.

از نظر گرافیکی احتمالا شاهده تقاوتی مثل فرق بین GTA San Andreas و GTA 4 خواهیم بود و با توجه به کارهایی که مادهای مختلف (Mod) توانسته‌اند روی گرافیک نسخه رایانه‌های شخصی بازی GTA VI انجام دهند، این امر چندان دور از انتظار نیست. هنوز اطلاعات زیادی مانند سیستم مورد نیاز GTA VI یا جزئیات داستان و حتی پاسخ این سوال که «جی تی ای ۶ کی میاد» منتشر نشده‌اند. در پاسخ به سوال «آیا GTA VI برای PS4 می آید» و «آیا جی تی ای ۶ برای PS4 میاد» نیز باید بگوییم که احتمال آن خیلی پایین خواهد بود و ممکن است این بازی برای کنسول‌های نسل هشتم منتشر نشود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران53 دیدگاه
avatar
ابوالفضل
.
09 مرداد 1402، 12:59
پاسخ
0
5
من جی تی ای وی دارم اما فارسی ندارد اگ شما دارین بگین چه توری میشه راهنمایی کنید
avatar
مصطفی
.
03 اردیبهشت 1402، 19:41
پاسخ
11
15
معلومه که بازیش خیلی چرت و افتضاح هستش حتی ارزش سرچ هم نداشت
avatar
امیر علی موسوی
.
15 اسفند 1401، 21:34
پاسخ
0
13
ما تا ۱۰ سال هیچ بازی جی تی ای نداشتیم اگه این بازی منتشر بشه ۱۰ سال بعد یه بازی جدید جی تی ای میاد
avatar
ایلیا
.
12 اسفند 1401، 21:59
پاسخ
3
12
برای ایکس باکس سری اس میاد
avatar
عرشیا
.
02 اردیبهشت 1402، 17:55
پاسخ
4
5
@ایلیا
صد درصد
avatar
🗿
.
13 دی 1401، 00:11
پاسخ
1
3
نسخشم
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402