روش های مختلف دریافت شماره حساب از روی شماره کارت

دریافت شماره حساب از شماره کارت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دریافت شماره حساب از روی شماره کارت در برخی اوقات کمی گیج‌کننده است. برخی کاربران نیز با فرایند یافتن شماره حساب خود آشنا نیستند. بنابراین تصمیم گرفتیم تمام روش‌های موجود برای پیدا کردن شماره حساب از طريق شماره كارت را در این مطلب آموزش دهیم. با پلازا همراه باشید.

یکی از مشکل‌ترین کارها، دریافت شماره حساب از روی شماره کارت است. متاسفانه هیچ سامانه یا روش خاصی در ارتباط با این موضوع وجود ندارد و همین موضوع سبب شده بسیاری از کاربران در این زمینه با مشکلات زیادی مواجه شوند. البته درصورتی که به‌دنبال شماره حساب خودتان باشید، روش‌های زیادی برای پیدا کردن شماره حساب در دسترس شما قرار دارد. می‌توانید به اینترنت بانک یا عابر بانک مراجعه کنید یا از روی دفترچه حساب بانکی خود، شماره را پیدا کنید. اما اگر به‌دنبال پیدا کردن شماره حساب شخص دیگری باشید، کار شما سخت‌تر است. در این مطلب قصد داریم، چندین روش برای تبدیل شماره کارت به شماره حساب ذکر کنیم که می‌توانند، کمک بزرگی برایتان باشند.

فهرست مطالب

دریافت شماره حساب از روی شماره کارت

همانطور که گفتیم، روش دقیق یا رسمی برای پیدا کردن شماره یک حساب از روی یک کارت بانکی وجود ندارد. شماره حساب شخصی با استفاده از اینترنت بانک، تلفن‌بانک یا عابر بانک به‌راحتی قابل دسترسی است ولی شماره حساب سایر افراد را نمی‌توان از این روش‌ها پیدا کرد، چرا که جزو اطلاعات محرمانه مربوط به صاحب حساب است.

1. یافتن شماره حساب از روی شماره کارت با استفاده از سامانه بام

این روش، بهترین راه برای دریافت شماره حساب از شماره کارت است. البته درصورتی که یک حساب در بانک ملی داشته باشید. در غیر این صورت اگر مدام نیاز به پیدا کردن شماره حساب افراد مختلف دارید، این روش آنقدر کار شما را راحت می‌کند که بهتر است فقط برای استفاده از آن، یک حساب در این بانک ایجاد کنید!

ابتدا به‌ صفحه اول سامانه بام بروید و بعد با وارد کردن نام کاربری و رمزعبور وارد حساب خود شوید. در صفحه بعدی و از پنل سمت راست، می‌توانید تمام حساب‌هایی که در این بانک دارید را به‌همراه شماره مربوط به آن‌ها مشاهده کنید. اما برای پیدا کردن شماره حساب از روی شماره کارت، ابتدا روی گزینه کارت به کارت کلیک کنید.

دریافت شماره حساب از شماره کارت / پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت

در صفحه بعدی، شماره کارت مقصد را در کادر اول وارد و در کادرهای بعدی نیز مبلغ را وارد کنید. نیازی نیست نگرانی از بابت مبلغ داشته باشید چرا که ما قصد انتقال پول را نداریم. سپس روی ادامه کلیک کنید.

دریافت شماره حساب از شماره کارت / تبدیل شماره کارت به شماره حساب ملی رایگان

در صفحه بعدی می‌توانید نام صاحب کارت به‌همراه شماره حساب او را مشاهده کنید.

دریافت شماره حساب از شماره کارت

بدون اینکه هزینه‌ای کرده یا حتی پولی انتقال داده باشید، می‌توانید شماره حساب متصل به هرکارتی را از طریق این روش پیدا کنید.

2. اینترنت بانک ؛ پيدا كردن شماره حساب بانک ملت از روی شماره کارت

در سامانه اینترنت بانک تمام بانک‌ها شما قادر به گرفتن شماره حساب با شماره کارت هستید. تنها کافی است یک بار به شعبه مراجعه و سپس این سرویس را برای حساب خودتان فعال کنید. بانک یک نام کاربری و رمزعبور به‌شما می‌دهد که با آن‌ها می‌توانید وارد سامانه شده و علاوه بر پیدا کردن شماره حساب، به‌اطلاعات و امکانات بسیار بیشتری هم دسترسی پیدا کنید.

همچنین به‌جای دریافت شماره حساب بانک سپه از روی کارت می‌توانید از اینترنت بانک این بانک استفاده کنید. این موضوع در ارتباط با بیشتر بانک‌ها صادق است. مگر اینکه از روش اول استفاده کنید.

3. یافتن شماره حساب از روی شماره کارت با تلفن بانک

تلفن بانک نیز یکی دیگر از روش‌ها برای دریافت شماره حساب از شماره کارت است. بسیاری از بانک‌ها دارای سرویس تلفن بانک هستند ولی همه آن‌ها شماره حساب را از طریق شماره کارت به‌شما اطلاع نمی‌دهند. برای مثال تلفن بانک پاسارگاد این قابلیت را دارد. شما با شماره‌گیری 82891111 و سپس فشار دادن عدد 5 و وارد کردن شماره کارت، می‌توانید از شماره حساب خودتان مطلع شوید.

4. از طریق شماره شبا

آخرین راه، پیدا کردن شماره حساب از طریق شماره شبا است. شماره شبا هر حساب از شماره حساب + کد شناسه بانک و کد کشوری است. تقریبا تمام بانک‌ها، دارای ابزاری هستند که شماره شبا حساب متصل به هرکارتی را با وارد کردن شماره کارت در اختیار شما قرار می‌دهند. چند رقم آخر شماره شبا نیز در حقیقت شماره حساب متصل به آن کارت است. با این حال؛ این روش خیلی نمی‌تواند قابل اتکا باشد چرا که تعداد ارقام شماره حساب‌های بانک‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و قاعده خاصی در این ارتباط وجود ندارد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین برنامه های کارت به کارت؛ از کدام اپلیکیشن برای ...
محمد علی‌محمدی16 مرداد 1402 10:30
thumbnail
بهترين همراه بانک برای آيفون ؛ معرفی اپلیکیشن های ...
نگار رئیسی15 مرداد 1402 11:30

برای مثال شماره حساب‌های بانک‌های صادرات، ملی و چند بانک دیگر 13 رقمی هستند. به این ترتیب می‌توانیم 13 رقم آخر شماره شبا این حساب‌ها را به‌عنوان شماره حساب درنظر بگیریم. اما شماره حساب برخی بانک‌ها ممکن است بیشتر یا کمتر از این تعداد باشد. به همین خاطر؛ بهتر است ابتدا در این مورد، با بانک مقصد تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. همچنین بسیاری از این سایت‌ها امکان تبدیل شماره شبا به شماره حساب و تبدیل شماره کارت به شماره شبا را نیز دارا هستند. به این ترتیب ابتدا می‌توانید از طریق شماره کارت، شماره شبا را بدست بیاورید و بعد شماره شبا را از طریق همان پنجره به شماره حساب تبدیل کنید. شماره شبا بانک‌های زیر را می‌توانید با مراجعه به صفحات لینک شده پیدا کنید:

نام بانکلینکتوضیحات
تجارتکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره شبا به شماره حساب
پاسارگادکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره کارت به شماره حساب، شماره شبا به شماره حساب و شماره کارت به شبا
پارسیانکلیک کنید
ایران زمینکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شبا از شماره حساب و برعکس و شماره کارت به شبا
آیندهکلیک کنید
سامانکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره کارت به شماره شبا و برعکس، دریافت شماره سپرده با شماره شبا
رفاه کارگرانکلیک کنید
دیکلیک کنید
خاورمیانهکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شبا به شماره حساب و تبدیل کارت یا شماره حساب به شبا
صادراتکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شبا به شماره حساب، تبدیل شماره حساب به شبا
شهرکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره شبا به حساب و برعکس
سیناکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب به شبا و برعکس
سرمایهکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب به شبا و برعکس، تبدیل شماره کارت به شبا
سپهکلیک کنید
کشاورزیکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب یا شماره کارت به شبا و تبدیل شبا به شماره حساب
پست بانککلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب یا کارت به شماره شبا
ملیکلیک کنیدبا قابلیت پیدا کردن شماره حساب از روی شماره شبا | برای تبدیل شماره کارت بانک ملی به شبا روی این لینک کلیک کنید
ملتکلیک کنید
مسکنکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب یا شماره کارت به شبا

سوالات متداول

شماره حساب کجای کارت است؟

شماره حساب مرتبط به هر کارت روی کارت درج نمی‌شود. به همین دلیل نیز شماره حساب بانک رفاه از روی کارت قابل پیدا کردن نیست. برای پیدا کردن شماره حساب باید از روش‌هایی که در این مطلب گفته شد استفاده کنید.

شماره حساب بانک رفاه چند رقمی است؟

شماره حساب بانک رفاه بسته به نوع حساب متفاوت است اما بیشتر حساب‌های این بانک 17 یا 16 شماره دارند.

سخن پایانی

دریافت شماره حساب از روی شماره کارت، پروسه خیلی آسانی ندارد. به‌خصوص اگر بخواهید شماره حساب متعلق به فرد دیگری را پیدا کنید. چرا که همانطور که گفتیم، شماره حساب جزو اطلاعات محرمانه است و بانک‌ها آن را به این راحتی‌ها ارائه نمی‌کنند. با این حال؛ با استفاده از روش‌های بالا می‌توانید، در بیشتر موارد، شماره حساب را پیدا کنید. شما نیز اگر روش دیگری برای یافتن شماره حساب از روی شماره کارت می‌شناسید، حتما آن را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران26 دیدگاه
avatar
زهرا اسپنانی
.
21 خرداد 1402، 15:46
پاسخ
0
0
بانک صادرات
avatar
سیدبهمن چامپور
.
11 اسفند 1401، 23:10
پاسخ
0
0
عالی
avatar
مهراسا شکری
.
10 شهریور 1401، 22:29
پاسخ
0
1
سلام‌. چطور با استفاده از شماره حساب شماره کارت را بدست بیاورم؟؟
avatar
Mah@ata
.
23 بهمن 1401، 22:22
پاسخ
0
0
@مهراسا شکری
یکم پیچیدست ولی شدنیه
avatar
فائقه
.
09 شهریور 1401، 23:04
پاسخ
1
0
دریافت شماره کارت یا شماره حساب از توی گوگل تا حدودی راحت شده خیلی گام به گام و خوب آموزششو گذاشتید! البته همه سایت ها این قابلیت و ارائه نمیدن یعنی اولش مینویسه که مثلاً پیدا کردن شماره حساب از شماره کارت! اما وقتی واردش میشی اصلا همچین چیزی نیست ... چون فکر میکنم بخاطر مسائل امنیتی این لینک هارو حذف میکنن الان معتبرترین راه فکر کنم همینیه که شما معرفی کردین هم راحت میتونی شماره حساب یا شبا رو از روی کارت پیدا کنی هم اینکه دیکه نمیترسی اطلاعات کارتتو هک کنن ...
avatar
Carla
.
08 شهریور 1401، 22:36
پاسخ
0
2
سامانه بام واقعا عالیه، من همه ی امور مالیم از کارت به کارت گرفته تا پرداخت قبوض رو از طریق همین سامانه انجام میدم و همیشه کارام رو هم راحت تونستم باهاش انجام بدم و هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده. وقتی فهمیدم که گرفتن شماره حساب از روی شماره کارت هم از طریق این سامانه امکان داره تعجب کردم ولی بعد برای یک حساب تازم که شماره حساب نداشت تونستم از این سامانه شماره حساب بگیرم. درگاه های اینترنتی مطمئن اونقدر زیاد نیستن و بهتره که از همین چند تایی که پیدا میشه استفاده کنین.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400