آموزش حذف تاریخچه گوگل کروم در کامپیوتر و لپتاپ

آموزش حذف تاریخچه گوگل کروم در کامپیوتر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گوگل کروم محبوب ترین مرورگر دنیا بوده است که در این مقاله قصد داریم روش حذف تاریخچه گوگل کروم در ویندوز را به شما عزیزان آموزش دهیم. با پاک کردن هیستوری گوگل کروم کامپیوتر با پلازا همراه باشید.

امروزه بسیاری از سرچ ها در پلتفرم های مختلف نظیر کامپیوتر، اندروید و ایفون و حتی مک از طریق گوگل کروم صورت میگیرد که بی تردید یکه تاز با عنوان بهترین مرورگر جهان بوده است. در این زمینه تاریخچه یکی از عوامل مهم در زمینه کندی سرعت بوده است که اگر بدنبال پاك كردن کوکی گوگل کروم کامپیوتر هستید با ما همراه باشید زیرا این مبحث را بطور کامل در این مقاله انجام داده ایم. باما در ادامه آموزش حذف تاریخچه گوگل کروم در ویندوز همراه باشید.

فهرست مطالب

حذف تاریخچه گوگل کروم در ویندوز

برای حذف سابقه مرورگر گوگل در لپ تاپ یک مسیر اصلی وجود دارد که اگر در این خصوص اطلاعاتی ندارید باما همراه باشید که در ادامه مسیر روش حذف تاریخچه گوگل کروم را به شما آموزش خواهیم داد. همچنین پیشنهاد میشود مقاله حذف تاریخچه و کوکی ها در مرورگر موزیلا فایرفاکس را نیز از دست ندهید.

نحوه حذف تاریخچه از گوگل کروم

چگونه تاریخچه جستجوهای گوگل کروم را حذف کنیم؟ برای حذف سابقه مرورگر کروم نیازی به اقدامات عجیب نخواهید داشت بلکه از مسیر ذکر شده در ادامه مطلب میتوانید کوکی و تاریخچه تمام صفحاتی که از آنها دیدن کرده اید را برای همیشه پاک کنید. یک ویژگی بارز گوگل کروم در این زمینه ارائه مدت زمان بوده است که براساس نیاز خود میتوانید تاریخچه 1 ساعت ، 24 ساعت ، 7 روز ، 4 هفته و تمام تاریخ برای پاکسازی انتخاب کنید که در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت. مطلب پاك كردن حافظه گوگل کروم اندروید را نیز پیشنهاد میشود از دست ندهید. نحوه حذف هیستوری از گوگل کروم به صورت زیر است:

 • برای پاك كردن تاريخچه گوگل در کامپیوتر، ابتدا وارد مرورگر گوگل کروم خود شوید.
 • در سمت راست بالا روی گزینه ای که 3 نقطه دارد کلیک کنید.
 • سپس در بخش History زیرمجموعه History را انتخاب کنید و یا از کلید های ترکیبی Ctrl + H استفاده کنید.

حذف تاریخچه گوگل کروم

 • در این زمینه میتوانید آخرین صفحات بازدید شده را مشاهده کنید که در سمت چپ هرصفحه یک مربع تو خالی وجود دارد که با کلیک نمودن روی آن، سمت راست بالا گزینه Delete فعال میشود که با زدن آن میتوانید صفحه مربوط را حذف کنید. اگر تصمیم دارید صفحات خود را براساس تاریخ پاکسازی نمائید، در سمت چپ صفحه روی گزینه Clear Browser Data کلیک نمائید تا صفحه مربوط برایتان بارگذاری شود.
 • پاک کردن تاریخچه گوگل کروم ویندوز، در بالای صفحه میتوانید مدت زمانی که مدنظر دارید را انتخاب کنید.
 • با مشخص نمودن زمان در زیرمجموعه آن 3 گزینه وجود دارد که مورد اول مربوط به پاکسازی آدرس صفحات بازدید شده ، مورد دوم مربوط به کوکی های صفحات و مورد سوم مربوط به تصاویر و فایل های دانلود شده بوده است که با فعال سازی هرسه مورد میتوانید تمام اثرات باقی مانده از صفحات را حذف کنید.
 • در ادامه برای حذف کامل هیستوری گوگل کروم در ویندوز، روی Clear Data کلیک کنید تا روند پاکسازی آغاز شود.

حذف تاریخچه گوگل کروم

بسته به زمانی که تعیین نموده اید ممکن است روند پاکسازی کمی طولانی باشد. آموزش پاك كردن کوکی گوگل کروم ویندوز در بخش مبتدی به پایان رسید که در این زمینه بدون داشتن مشکلی میتوانید کوکی هایی که مدنظر دارید را پاکسازی نمائید. در ادامه مطلب پاک کردن سابقه جستجو در کروم باما همراه باشید.

با وارد شدن به بخش Clear Browser Data در سمت راست گزینه ای بنام Advanced وجود خواهد داشت که اگر وارد آن شوید فارغ از 3 گزینه نامبرده 4 بخش دیگر نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت که این موارد بصورت پیشرض غیرفعال هستند و بسته به نیاز خود میتوانید آنها را فعال کنید. مورد چهارم مربوط به رمز هایی بوده که در سایت های ثبت نامی ذخیره سازی کرده اید. با فعالسازی این مورد تمام رمز های ذخیره سازی شما نیز پاکسازی خواهد شد که راهی برای بازگشت آنها وجود ندارد.

مورد پنجم که به داده های فرم تکمیل یا Autofill form data معروف است برای مواردی اعمال میشود که شما اطلاعات خود را در بخشی وارد میکنید و برای دفعات بعدی نیازی به وارد کردن آنها نخواهید داشت که بیشتر این موارد در نظرات سایت ها و یا سایت هایی که نیاز به ثبت نام دارند دیده میشود. مورد ششم برای تغییر دادن تنظیمات مرورگر بوده است. اگر در تنظیمات مرورگر تغییری داده اید که قصد دارید آنرا به حالت قبل برگردارید یکی از موارد همین گزینه بوده است.

حذف تاریخچه گوگل کروم

در نهایت آخرین گزینه که به داده‌های برنامه‌های میزبانی‌شده معروف است مربوط به افزونه یا بخش های جدیدی بوده که به مرورگر اضافه کرده اید. نظر خود را در مورد آموزش پاک کردن کش مرورگر مروم کامپیوتر باما در میان بگذارید.

سخن پایانی

مقاله ای با موضوع پاک کردن هیستوری گوگل کروم کامپیوتر در اختیار شما قرار گرفت که در این زمینه به راه و روش و اطلاعات تکمیلی پاك كردن کوکی گوگل کروم کامپیوتر اشاره شد. اگر در این زمینه تجربه خوبی دارید و یا احساس میکنید که به نکته ای اشاره نشده است میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید. همچنین پیشنهاد میشود نظر خود را در مورد سطح کیفی مقاله پاک کردن کش مرورگر کروم در لپتاپ راباما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400