معرفی راه حل ارور xinput1_3.dll ؛ چگونه این ارور را برطرف کنیم؟

حل ارور xinput1_3.dll
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ارور xinput1_3.dll  چیست و برای حل ارور xinput1_3.dll چه باید کرد؟ اگر شما هم با این خطا مواجه شده اید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا راه حل مشکل xinput1_3.dll را به شما نشان دهیم.

خطاهای Xinput1_3.dll نشان دهنده مشکل در Microsoft DirectX است. فایل DLL xinput1_3 در مجموعه نرم افزار موجود است. این خطاها معمولاً تنها زمانی نشان داده می‌شوند که بازی‌های مبتنی بر ویندوز و برنامه‌های گرافیکی پیشرفته را اجرا می‌کنید. راه اندازی مجدد سیستم اغلب می‌تواند خطا را برطرف کند. اگر کار نکرد، پنج چیز دیگر وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید. در این مقاله آموزش حل ارور xinput1_3.dll در ویندوز 10 را خواهید خواند.

فهرست مطالب

چه چیزی باعث خطاهای xinput1_3.dll می‌شود؟

چندین پیام خطای رایج xinput1_3.dll عبارتند از:

The file xinput1_3.dll is missing

Xinput1_3.DLL Not Found

File xinput1_3.dll not found Xinput1_3.dll not found. Reinstalling might help fix this.

خطاهای Xinput1_3.dll معمولاً هنگام راه‌اندازی یک بازی یا برنامه‌های نرم‌افزاری دیگر ظاهر می‌شوند و می‌تواند برای هر برنامه‌ای که به DirectX مایکروسافت متکی است اعمال شود، اگرچه بیشتر در مورد بازی‌های ویدیویی است.

هر یک از سیستم عامل‌های مایکروسافت از ویندوز 98 ممکن است تحت تأثیر xinput1_3.dll و سایر مشکلات DirectX قرار بگیرند.

راه حل ارور xinput1_3.dll

فایل DLL xinput1_3.dll را به صورت جداگانه از هیچ “سایت دانلود DLL” دانلود نکنید. دانلود DLL از این سایت‌ها هرگز ایده خوبی نیست. اگر قبلاً xinput1_3.dll را از یکی از آن سایت‌های دانلود DLL دانلود کرده‌اید، آن را از هر کجا که قرار داده‌اید حذف کرده و به این مراحل ادامه دهید.

 • اگر هنوز کامپیوتر خود را ریستارت نکرده اید، اول آن را ریستارت کنید. خطای dll ممکن است تصادفی باشد و یک راه اندازی مجدد ساده می‌تواند آن را کاملاً پاک کند.
 • برای حل ارور xinput1_3.dll، آخرین نسخه Microsoft DirectX را نصب کنید. به احتمال زیاد، ارتقاء به آخرین نسخه DirectX خطای dll not found را برطرف می‌کند. مایکروسافت اغلب به‌روزرسانی‌های DirectX را بدون به روز رسانی شماره نسخه یا نامه نصب آخرین نسخه منتشر می‌کند، حتی اگر نسخه شما از نظر فنی یکسان باشد.

آموزش حل ارور xinput1_3.dll در ویندوز 10

نکته: ویندوز 10، 8، 7، ویستا، XP و غیره همگی توسط همین بسته نصب DirectX پشتیبانی می‌شوند. هر فایل DirectX 11، DirectX 10 یا DirectX 9 مورد نیاز و پشتیبانی شده را در آن نسخه ویندوز نصب می‌کند.

 • با فرض اینکه آخرین نسخه DirectX مایکروسافت خطای dll را که دریافت می‌کنید برطرف نمی‌کند، به دنبال یک برنامه نصب DirectX روی سی دی یا دی وی دی بازی یا برنامه خود باشید. معمولاً اگر بازی یا برنامه دیگری از DirectX استفاده می‌کند، توسعه دهندگان نرم افزار یک کپی از DirectX را روی دیسک نصب قرار می‌دهند.

نکته: گاهی اوقات – البته نه اغلب – نسخه DirectX موجود بر روی دیسک نسبت به آخرین نسخه موجود آنلاین مناسب تر برای برنامه است.

 • برای حل ارور xinput1_3.dll، بازی یا نرم افزار را حذف نصب کنید و دوباره آن را نصب کنید. ممکن است برای فایل‌های برنامه‌ای که با dll کار می‌کنند اتفاقی افتاده باشد، و نصب مجدد می‌تواند این کار را انجام دهد.

رفع ارور xinput1_3.dll Missing Error در لپ تاپ

 • فایل dll را از آخرین بسته نرم افزاری DirectX بازیابی کنید. اگر مراحل عیب یابی بالا برای حل خطای xinput1_3.dll شما کارساز نبود، سعی کنید xinput1_3.dll را به‌صورت جداگانه از بسته دانلودی DirectX استخراج کنید.

روش های حل ارور xinput1_3.dll

 • برای رفع ارور dll Missing Error در لپ تاپ، درایورهای کارت گرافیک خود را به روز کنید. در حالی که این رایج ترین راه حل نیست، در برخی شرایط به روز رسانی درایورهای کارت گرافیک در رایانه شما می‌تواند این مشکل DirectX را اصلاح کند.

xinput1_3.dll کجا قرار دارد؟

در ویندوز، به File Explorer > Windows > System32 بروید تا xinput1_3.dll را پیدا کنید.

حل ارور xinput1_3.dll در League of Legends

راه حل مشکل xinput1_3.dll می‌تواند این باشد که باید ابتدا فایل Game.cfg واقع در Riot Games/League of Legends/Config را حذف کنید. یا فایل‌های فرعی این پوشه را نیز حذف کنید. اگر با این کار مشکلات شما برطرف نشد، ممکن است لازم باشد .NET Framework را نیز تعمیر کنید.

جمع بندی

امیدواریم که با روش های حل ارور xinput1_3.dll، مشکل شما برطرف شده باشد. نظرات و سوالات خود در مورد رفع ارور xinput1_3.dll Missing Error در لپ تاپ را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400