آموزش قفل واتساپ در اندروید و آیفون | قفل واتساپ کجاست؟

آموزش قفل واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اپلیکیشن Whatsapp به شما امکان رمز گذاشتن روی واتساپ را می‌دهد با استفاده از سخت افزار امنیتی گوشی هوشمند خود، مانند حسگر اثر انگشت در دستگاه‌های Android و Face ID در iOS، برنامه را ایمن کنید. مهم نیست از چه چیزی برای قفل کردن واتساپ استفاده می‌کنید، روش کلی برای فعال کردن این ویژگی قفل یکسان است. در ادامه، آموزش قفل واتساپ را به شما نشان خواهیم داد.

واتساپ مسنجر محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسانی فوری در بازار امروز است. واتس‌اپ که اکنون بخشی از اکوسیستم فیس‌بوک است، قابلیت‌های متعددی از جمله امکان ایجاد و گفتگو در گروه، میزبانی تماس‌های ویدیویی، ارسال رسانه‌ها و لذت بردن از مکالمات پایان به انتها در سراسر پلتفرم را به کاربران ارائه می‌دهد. در ادامه مطلب به یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای این اپلیکیشن، که به‌نام رمز گذاشتن روی واتساپ است آشنا می‌شوید.

فهرست مطالب

آموزش قفل واتساپ

WhatsApp یک برنامه پیام رسانی است که به امنیت خود افتخار می‌کند. همه پیام‌ها، چت‌ها و تماس‌های ویدیویی به رمزگذاری سرتاسر متکی هستند، و با رمز گذاشتن روی واتساپ می‌توانید اطمینان داشته باشید که هیچ کاری که در واتس‌اپ انجام می‌دهید قابل رهگیری یا نظارت نیست.

با محافظت از خود برنامه با هر گونه امنیت بیومتریک گوشی شما، مانند اثر انگشت یا Face ID، می‌توانید WhatsApp را حتی بیشتر ایمن کنید. به این ترتیب، حتی اگر شخصی تلفن شما را در اختیار داشته باشد، پیام‌های واتس‌اپ شما امن باقی می‌مانند. لازم به ذکر است که قفل واتساپ با الگو امکان‌پذیر نیست و شما می‌توانید از اثرانگشت یا فیس‌آیدی استفاده کنید. همچنین احتیاجی به برنامه قفل واتساپ برای اندروید ندارید و می‌توانید از این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض در این پیام‌رسان استفاده کنید.

قفل کردن واتساپ در اندروید

در اندروید قفل واتساپ کجاست؟ می‌توانید از حسگر اثر انگشت تلفن Android خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که تنها کسی هستید که می‌توانید برنامه را باز کنید. در ادامه به مکان تنظیمات قفل که در کجا هم قرار دارد و آموزش قفل واتساپ در اندروید به طور کامل اشاره می‌شود.

قفل واتساپ بدون برنامه در اندروید؛ قفل برنامه واتساپ فارسی

1. WhatsApp را در دستگاه اندروید خود باز کنید.

2. روی منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس تنظیمات را انتخاب کنید.

قفل کردن واتساپ

3. روی Privacy ضربه بزنید.

4. در پایین صفحه، روی Fingerprint Lock ضربه بزنید.

رمز گذاشتن روی واتساپ

5. در صفحه قفل اثر انگشت، باز کردن قفل با اثر انگشت را با ضربه زدن روی کلید سمت راست روشن کنید.

6. با لمس حسگر با یکی از انگشتانی که در گوشی ثبت کرده‌اید، اثر انگشت خود را تأیید کنید.

7. مدت زمانی را انتخاب کنید که واتس اپ نیاز به اسکن اثر انگشت داشته باشد تا پس از بستن برنامه دوباره وارد آن شود. می‌توانید بلافاصله، بعد از 1 دقیقه یا بعد از 30 دقیقه را انتخاب کنید.

آموزش قفل واتساپ

وقتی قفل اثر انگشت را روشن می‌کنید، می‌توانید تعیین کنید چه مدت قبل از اثر انگشت برای باز کردن قفل برنامه لازم است.

نکته مهم: به‌طور پیش‌فرض، می‌توانید هنگام دریافت اعلان از واتس‌اپ در اندروید، پیش‌نمایش فرستنده و پیام را مشاهده کنید. اگر این را نمی‌خواهید، می‌توانید روی کلید کنار نمایش محتوا در اعلان در صفحه قفل اثر انگشت ضربه بزنید تا آن را خاموش کنید.

نحوه قفل گذاشتن واتساپ ایفون

بسته به مدل آیفونی که دارید، می‌توانید واتس‌اپ را در آیفون خود با Face ID یا Touch ID قفل کنید. صرف نظر از اینکه کدام آیفون دارید، فرآیند یکسان است.

1. WhatsApp را در آیفون خود باز کنید.

2. روی تنظیمات در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

قفل کردن واتساپ

3. روی Privacy ضربه بزنید.

4. در پایین صفحه، روی Screen Lock ضربه بزنید.

5. در صفحه قفل صفحه، Require Face ID یا Require Touch ID را خواهید دید. روی کلید کنار آن گزینه ضربه بزنید تا این ویژگی امنیتی روشن شود.

6. مدت زمانی را انتخاب کنید که واتس اپ به Face ID یا Touch ID نیاز داشته باشد تا بعد از بستن برنامه دوباره وارد آن شود. می‌توانید بلافاصله، بعد از 1 دقیقه، بعد از 15 دقیقه یا بعد از 1 ساعت را انتخاب کنید.

رمز گذاشتن روی واتساپ

وقتی Face ID یا Touch ID قفل را روشن می‌کنید، می‌توانید تعیین کنید که برنامه چقدر منتظر بماند تا نیاز به باز کردن قفل داشته باشد.

مخفی کردن و قفل کردن واتساپ جی بی؛ رمز گذاشتن روی واتساپ

این یکی از پرکاربردترین و امن‌ترین روش‌ها برای مخفی کردن و قفل کردن چت واتس اپ است. این یکی از ویژگی‌های شگفت انگیز Gb Whatsapp است که می‌توانید چت‌های Whatsapp خود را در آن مخفی کرده و قفل کنید. برای انجام این روش، GBWhatsapp را در اندروید خود نصب کنید و اکانت WhatsApp خود را در GbWhatsapp ایجاد کنید.

پس از انجام تمام این کارها، روی 3 نقطه داده شده در گوشه سمت راست بالای واتساپ جی بی کلیک کنید. در آنجا گزینه lock chat و hide chat را خواهید دید. با گزینه قفل مکالمه، می‌توانید چت را با یک الگو یا پین قفل کنید و تمام پیام‌های شما تا زمانی که قفل چت را باز نکنید، مخفی می‌شوند.

با گزینه hide chat می‌توانید چت‌های انتخاب شده را مخفی کنید، برای نمایش مجدد چت‌ها دوباره روی 3 نقطه کلیک کنید و در آنجا گزینه نمایش چت را مشاهده خواهید کرد. روی گزینه show chat کلیک کنید تا چت شما در واتس اپ نمایان شود. این تنها کاری است که برای مخفی کردن و قفل کردن چت Whatsapp و همچنین برای وب واتساپ باید انجام دهید.

آموزش قفل واتساپ

راه های دیگر برای محافظت از پیام های WhatsApp شما

علاوه بر آموزش قفل واتساپ که در بالا آموختید، برای قفل کردن تلفن راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از اکانت واتس‌اپ و پیام‌های خود در برابر دسترسی ناخواسته محافظت کنید. در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد:

فعال کردن disappearing messages: اگر می‌خواهید برای شخصی پیامی ارسال کنید که پس از مدتی خود به خود پاک شود، می‌توانید disappearing messages را فعال کنید. پس از آن، بسته به مدت زمانی که انتخاب کرده‌اید، هر پیامی پس از یک روز، یک هفته یا سه ماه ناپدید می‌شود.

چت های حساس را بایگانی کنید: به جای پاک کردن پیام‌ها برای پنهان کردن آنها از هر کسی که از طریق واتس‌اپ شما ردیابی می‌کند، می‌توانید چت‌های مربوطه آنها را بایگانی کنید. با این کار، چت‌ها از برگه چت‌ها حذف می‌شوند، اما همیشه می‌توانید از صفحه بایگانی‌شده به آن‌ها دسترسی داشته باشید و آنها را بازیابی کنید.

فعال کردن تأیید دو مرحله‌ای: علاوه بر بیومتریک، می‌توانید با فعال کردن تأیید دو مرحله‌ای، هنگام راه‌اندازی واتس‌اپ در تلفن جدید، یک لایه حفاظتی اضافی به حساب خود اضافه کنید. برای انجام این کار در اندروید و آیفون، به Settings > Account > Two-Step Verification بروید و روی Turn On ضربه بزنید. پس از آن باید یک رمز عبور و یک آدرس ایمیل وارد کنید.

نکته مهم: اگرچه هنگام فعال کردن تأیید دو مرحله‌ای، آدرس ایمیل اختیاری است، در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید، باید آن را به عنوان پشتیبان وارد کنید.

سخن پایانی

داشتن قفل‌های ایمن برای برنامه‌های خصوصی شما مانند واتس‌اپ واقعا ضروری است. چه در آیفون یا اندروید باشید، راه‌های زیادی برای قرار دادن قفل برنامه وجود دارد. و در اینجا با آموزش قفل واتساپ می‌دانیم که چگونه رمز عبور را در واتس اپ قرار دهیم و چگونه قفل واتس اپ را باز کنیم. اگر این مقاله را دوست دارید، لطفا نظرات خود را در زیر بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400