معرفی سریال کره ای جزیره 2022 | درامی فانتزی و ترسناک با بازی کیم نام گیل

خلاصه ی سریال جزیره ۲۰۲۲ / داستان سریال جزیره 2022 / سریال کره ای جزیره 2022
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال کره ای جزیره 2022 با بازی کیم نام گیل، لی دا هی، چا اون وو و سونگ جون، محصول شبکه TVING است. با بررسی سریال 2022 Island همراه ما باشید.

سریال 2022 Island  به کارگردانی بائه جونگ (Bae Jong) و نویسندگی اوه بو هیون (Oh Bo hyun) بر اساس کمیکی معروف به همین نام ساخته شده است. از زمان اعلام تولیدش، جزیره مورد توجه تماشاگرانی قرار گرفت که امیدوار بودند این سریال ماجراجویی – اکشن با درون مایه جن‌گیری بتواند شهرت سریال The Priests و سریال The Guest را در اختیار بگیرد و به موفقیت بزرگی دست یابد. کمیک اصلی طرفداران خاص خودش را داشت و بازیگران برجسته کیم نام گیل، لی دا هی، چا اون وو و سونگ جون این انتظار را بیش از پیش افزایش دادند. فصل اول سریال جزیره با انتشار 6 قسمت به پایان رسید. در ادامه با معرفی سریال کره ای جزیره 2022 همراه پلازا بمانید.

فهرست مطالب

داستان سریال جزیره 2022

وون می هو (لی دا هی) تنها وارث گروه داهان، بسیار معروف و ثروتمند است. شخصیت متکبرانه و زودجوش او باعث می‌شود بخاطر یک دعوای از پیش برنامه ریزی شده توسط عمه‌اش، سوژه تمام خبرگزاری‌ها شود که در نهایت پدرش را عصبانی می‌کند و او را به جزیره ججو می‌فرستد تا تنبیه شود.

می هو در آنجا به عنوان معلم اخلاق یک دبیرستان منصوب می‌شود. بدون اینکه بداند این جزیره جایی است که شیطانی قدرتمند آزادانه در آن پرسه می‌زند و منتظر بازگشت می هو است تا نابودش کند و دنیا را به تاریکی فرو برد. او با افراد دیگری در جزیره ملاقات می‌کند و همه با هم، برای نابودی شیطان و نجات جان می هو تلاش می‌کنند.

همچنین بخوانید :

بازیگران سریال کره ای جزیره 2022

در ادامه هنرپیشه های سریال کره ای جزیره 2022 را معرفی می‌کنیم.

کیم نام گیل در نقش وان

کیم نام گیل متولد 13 مارس 1980 است. او پیش از بازی در این دارم اکشن – فانتزی، در آثار دیگری مانند سریال جنایی “Through the Darkness 2022″، سریال کمدی – رمانتیک “The Fiery Priest 2019″، سریال تاریخیپزشکی “Live Up to Your Name 2017” و سریال انتقامی “Bad Guy 2010” نیز بازی کرده است.

همچنین بخوانید :

لی دا هی در نقش می هو

لی دا هی یکی دیگر از بازیگران سریال جزیره 2022 متولد 18 مارس 1985 است. لی دا هی در سریال “Love Is for Suckers 2022” در کنار شیوون عضو گروه سوپرجونیور، سریال “L.U.C.A.: The Beginning 2021” در کنار کیم ره وون و سریال “Search: WWW 2019” در کنار لی جه ووک نیز حضور دارد.

همچنین بخوانید :

چا اون وو در نقش یوهان

چا اون وو مدل، بازیگر و خواننده “عضو گروه آسترو” است. متولد 30 مارس 1997 است و علاوه بر سریال کره ای جزیره 2022 در عناوین دیگری مانند سریال “True Beauty 2021” در کنار مون گا یونگ و هوانگ این یوپ، سریال “Rookie Historian Goo Hae-ryung 2019” در کنار شین سه کیونگ و سریال “Gangnam Beauty 2018” در کنار ایم سو یانگ نیز نقش‌آفرینی کرده است.

سونگ جون در نقش گونگتان

سونگ جون پس از چندین سال وقفه، این بار در نقشی متفاوت با سریال 2022 Island  بازگشته است. متولد 10 جولای 1990 است و در آثار دیگری مانند سریال “Ms. Perfect2017″، سریال “Madame Antoine: The Love Therapist 2016” و سریال “High Society 2015” نیز حضور دارد.

بررسی سریال 2022 Island

این بخش حاوی اسپویل داستان سریال است.

همان‌طور که در خلاصه ی سریال جزیره ۲۰۲۲ گفتیم، وون می هو (لی دا هی)، تنها دختر یک خانواده ثروتمند است که به خاطر کاری که انجام نداده بود مورد انتقاد قرار می‌گیرد و به دستور پدرش برای مدتی به جزیره ججو فرستاده می‌شود. به محض ورودش به جزیره، نوری از بدن او ساطع می‌شود که به‌طور خلاصه نوعی ارتباط بین می هو با جزیره را نشان می‌دهد. کمی بعد، می هو توسط جونگیومگوی (انسان‌هایی که توسط شیطان تسخیر شده‌اند) تعقیب می‌شود. شیطانی که از ابتدا در جزیره وجود داشته است و تنها هدفش نابودی می هو است.

درست در لحظه‌ای که چیزی نمانده تا می هو جانش را از دست دهد، وان (کیم نام گیل)، که نیمه انسان – نیمه شیطان است، برای نجات او ظاهر می‌شود. می هو که حسابی ترسیده و اجازه خروج از جزیره هم ندارد، بان را به عنوان محافظ خود در برابر جونگیومگوی استخدام می‌کند و در همین حین، یک کشیش جن‌گیر به نام یوهان (چا اون وو) با یک ماموریت برای محافظت از ناجی (که طبق پیشگویی‌ها در خطر است و اگر نتوانند نجاتش دهند دنیا در تاریکی فرو می‌رود) به کره و جزیره ججو برمی‌گردد.

بزرگترین چیزی که در سریال جزیره به چشم می‌خورد، بدون شک، بازیگران هستند. به نظر می‌رسد که آن‌ها واقعا به تازگی از دنیای کمیک بیرون آمده‌اند و تبدیل کامل به شخصیت‌ها را نشان می‌دهند و تأثیر بصری ایجاد می‌کنند. به طور خاص، گونگتان (سونگ جون) بی‌عیب و نقص با بازیگران دیگر هماهنگ می‌شود، به طوری که نگرانی در مورد موهای نقره‌ای ژولیده‌اش بیهوده بود و بدون اغراق جذاب‌ترین بخش در سریال Island حضور مرموز او است.

اما این فقط ظاهر بازیگران سریال 2022 Island نیست که چشمگیر است. آن‌ها به خوبی جذابیت شخصیت‌ها را به تصویر کشیده اند. کیم نام گیل که با چهره‌ای سرد، همیشه یک چاقوی عجیب را به دست می‌گیرد و کاریزمای جالبی را در حین مبارزه و شکار جونگیومگوی نشان می‌دهد، در حالی که در همان زمان احساساتش را نسبت به می هو (تناسخ وون جونگ) تنها فردی که در گذشته با او خوب بود، پنهان می‌کند. لی دا هی همچنین می هو را با عشق به تصویر می‌کشد، زنی پرشور و شاد که از اطرافیانش نیز به خوبی مراقبت می‌کند و می‌داند که چگونه از پس شرایط برآید. چا اون وو نیز به طرز بی‌نظیری دو ظاهر متفاوت یوهان را به تصویر می‌کشد، جن‌گیر مقدس و در عین حال جذابی که در لباس‌های روحانیت و لباس‌های امروزی و اسپرت عالی به نظر می‌رسد و تحت هر شرایطی مراقب می هو است.

با این حال، چیزهایی در جزیره وجود دارد که حتی بازی‌های بازیگران نیز نمی‌توانند آن‌ها را جبران کنند. ژانر سریال کره ای جزیره ۲۰۲۲ فانتزی – ماجراجویی – اکشن و ترسناک است. از آنجایی که کمیک اصلی حال و هوای فانتزی تاریک و مرموز داشت، انتظار داشتیم که اقتباس درام شکل مشابهی به خود بگیرد، اما همانطور که مشخص شد، بیشتر یک سریال اکشن فانتزی با لحنی بسیار سطحی و سبک است. حتی منظره افرادی که توسط جونگیومگوی تعقیب می‌‌شوند به اندازه کافی پرتنش نیست و انتقال از حالت روشن به لحن تیره نیز چندان تاثیرگذار نیست.

در نتیجه، سریال جزیره به توده‌ای بزرگ از داستان‌ها تبدیل می‌شود که به طرز ناشیانه و مبهم جریان دارد. از آنجایی که سریال روی پلتفرم OTT منتشر شد، که آزادی بیان بیشتری نسبت به اثری که در شبکه‌های تلویزیونی منتشر می‌شود، دارند، باعث تعجب است که چرا سازندگان این درام، از تولیدی باکیفیت‌تر، تاثیرگذارتر و ترسناک‌تر خودداری کردند و سریالی که می‌توانست به عنوانی رکورددار و پربیننده تبدیل شود را به سریالی معمولی تبدیل کردند!

ترکیب تکراری در ابتدای درام نیز به کمتر شدن لذت کمک می‌کند. درست از لحظه‌ای که می هو به ججو می‌رسد، هدف جونگیومگوی قرار می‌گیرد. و هر بار که او غافلگیر می‌شود و هر زمان که برای کمک فریاد می‌زند، بان برای نجات او ظاهر می‌شود. همین الگو بارها و بارها تکرار می‌شود، و داستان را بسیار قابل پیش‌بینی می‌کند و انتظارات را کاهش می‌دهد. بنابراین نمی‌توان فکر نکرد که اگر بدلکاری‌های اکشن با جونگیومگوی رویکرد واقع‌گرایانه‌تری از خود نشان می‌دادند، چگونه می‌شد. تلاش برای ثبت اکشن سریع بان با حس سرعت در حرکات دوربین، صحنه‌ها را بیش از حد سبک می‌کند و جلوه بصری ناخوشایند فقط اوضاع را بدتر می‌کند.

شاید اگر بازیگران سریال چنین افراد معروفی نبودند خیلی‌ها در همان قسمت اول یا دوم تماشای ادامه آن‌را بی‌خیال می‌شدند. بله، ناامید شدن‌های زیادی در سریال جزیره 2022 وجود دارد، اما خبر خوب این است که هنوز تمام نشده است. بان با گونگتان(سونگ جون)، برادر نیمه‌هیولا نیمه‌انسان‌ خود که جونگیومگوی را کنترل می‌کند، ملاقات می‌کند و می‌هو متوجه می‌شود که تناسخ وون یونگ است، تنها کسی که می‌تواند سنگ مانعی را که جونگیومگوی را محدود می‌کند درست کند و تنها ناجی دنیا.

شاید غم‌اگیزترین ماجرای بخش اول سریال جزیره ماجرای یوهان و برادرش چان هی (چوی ته جون) بود. یوهان توانست برادرش را پس از سال‌ها جدایی، دوباره ملاقات کند. اما سرنوشت برایشان ماجرایی غم‌انگیزتر از دوران کودکی را رقم زد! و یوهان حالا باید برای نجات می هو بیشتر از قبل تلاش کند چراکه از نیمه هیولا بودن وان باخبر شده. هرچند یک کشیش جوان در مقابل نیروی شیطانی قدرتمند کاری به جز به خطر انداختن جان خودش از دستش برنمی‌آید! اما بیایید امیدوار باشیم که می هو، یوان و وان می‌توانند در مقابل تمام خطرات و توطئه ها جان سالم به در ببرند و قرار نیست اتفاق غم‌انگیزی رخ دهد.

اگر سریال بولگاسال را تماشا کرده باشید، شاید داستان عاشقانه می هو و وان، اتفاقاتی که برایشان رخ داده و تناسخ دوباره می هو شما را یاد سرنوشت هوال (لی جین ووک) و هوایون (کوان نارا) در آن درام زیبا بیاندازد. هرچند داستان سریال بولگاسال بسیار غنی‌تر و تاثیرگذارتر بود (حداقل نسبت به داستان فصل اول سریال جزیره). اما بهرحال برای دیدن تمام ماجرای گذشته وان و می هو و دلیل کشته شدن می هو به دست وان باید منتظر ادامه این درام باشیم.

فصل اول سریال کره ای جزیره 2022 در هیجان‌انگیزترین بخش ممکن به پایان رسید. دیدیم که گونگتان و نوه ی ان مادربزرگ مرموز به همراه تعداد زیادی از ساکنین جزیره درحال نقشه کشیدن برای نابودی می هو هستند. وان هر لحظه ممکن است برای همیشه تبدیل به شیطانی غیرقابل کنترل شود و یوهان پس از از دست دادن تنها برادرش، باید راهی برای نجات ناجی و دنیا پیدا کند. برای تماشای فصل دوم باید تا 24 فوریه 2023 منتظر بمانیم. پس اگر هنوز 6 قسمت ابتدایی این درام را ندیده‌اید، با دانلود سریال کره ای جزیره 2022 می‌توانید از تماشای سریالی جذاب با بازی چا اون وو، لی داهه و کیم نام گیل لذت ببرید. و اگر برایتان سوال است که سریال کره ای جزیره 2022 چند فصل دارد؟ باید بگوییم تیم سازنده درباره تعداد فصل‌های این درام اطلاعات کاملی منتشر نکرده‌اند و تا امروز تنها درباره تاریخ پخش فصل دوم که در ماه فوریه خواهد بود بیانیه داده‌اند.

همچنین بخوانید :

سخن آخر

با معرفی و نقد سریال 2022 Island همراهتان بودیم. نظر شما درباره درام جدید کیم نام گیل و لی داهه چیست؟ از تماشای آن لذت بردید یا با چیزی که انتظار داشتید متفاوت بود؟ منتظر فصل دوم سریال جزیره هستید؟ نظرات خود را با ما و دیگر همراهان پلازا به اشتراک بگذارید. ممنون که با مقاله ای دیگر همراه ما بودید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
لیلی
.
28 اسفند 1401، 17:25
پاسخ
1
0
خیلی مذخرف هست، برای چی اولش چا یون او ، اون زن رو زجرکش می‌کنه؟برای چی اسید می‌ریزه روش؟!! این کارو هم خیلی ترتمیز و باکلاس انجام میده ، انگار کارش درسته؟!! زجرکش کردن انسان ها کار درستی نیست، حداقل اولش باید تو دید بیننده اون زن کارهای ناشایست انجام میداد تا برای بیننده جای سوال نمونه، خیلی بد بود.
avatar
Mari
.
20 اسفند 1401، 02:53
پاسخ
0
1
بنظرتون فصل سومی هم داره؟
avatar
الیناز صابری
.
25 اسفند 1401، 17:22
پاسخ
0
0
@Mari
هنوز خبری منتشر نشده.
avatar
سارا
.
16 بهمن 1401، 16:40
پاسخ
0
0
من این سریال خیلی دوست داشتم حتی چا ایون وو هم بچد فیلم قشنگی هستش شما هم نگاه کنید♡♡
avatar
Habib Amani
.
15 بهمن 1401، 13:02
پاسخ
0
0
خوب
avatar
الیناز صابری
.
16 بهمن 1401، 15:11
پاسخ
0
0
@Habib Amani
مرسی.
avatar
زینبد
.
11 بهمن 1401، 21:00
پاسخ
2
1
درسته به نظرم فیلم نسبتا ضعیفی بود 😕 اما بازیگرانش خیلی حرفه ای و دوست داشتنی بودن ❤ وبا این حال اوقعا بدجایی تموم شد.😂 مشتاقانه منتظر فصل دومم 🖐🏻
avatar
الیناز صابری
.
12 بهمن 1401، 09:06
پاسخ
0
1
@زینبد
مرسی که همراهمون بودین. آره واقعا، ما تازه داشتیم به شخصیتا عادت می‌کردیم، خیلی زود تموم شد :)))
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400