قویترین برنامه ریکاوری هارد؛ معرفی بهترین نرم افزار های بازگردانی اطلاعات کامپیوتر

بهترین نرم افزار ریکاوری
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر عکس، فیلم یا سایر فایل های پاک شده روی هارد یا مموری کارت کامپیوتر دارید و به دنبال قویترین برنامه ریکاوری هارد هستید، با ما همراه باشید. در این مطلب پلازا می‌خواهیم با بهترین نرم افزار های بازگردانی اطلاعات کامپیوتر آشنا شویم.

 تا زمانی که هارد فرمت شود یا اطلاعاتی به اشتباه حذف شود، نمی‌توان به ارزش بهترین برنامه بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر پی برد. از دست دادن اطلاعات می‌تواند تجربه وحشتناکی باشد و به راحتی هم اتفاق می‌افتد. اینجا است که به فکر یک برنامه ریکاوری یا بهترین برنامه ریکاوری کامپیوتر می‌افتید. شاید تا نیمه‌های شب روی یک پروژه کاری یا درسی کار می‌کردید و بر اثر خستگی و حواس پرتی، همان پروژه را حذف کنید یا در شرایط نادرتر، ممکن است هارد شما با مشکل روبه‌رو شود و در نهایت، ظاهر شما دقیقا شبیه تصویر زیر شود. دلیل آن هرچیزی باشد، نتیجه آن از دست رفتن خاطرات دوران مختلف از زندگی شما یا پرونده‌های مهم کاری است. همین موضوع باعث می‌شود به دنبال قویترین نرم افزارهای ریکاوری برای بازیابی اطلاعات کامپیوتر باشید.

فهرست مطالب

قویترین برنامه های ریکاوری هارد

در اکثر موارد، فایل‌ها و فولدرهای حذف شده به صورت کامل از کامپیوتر شما پاک نمی‌شوند و صرفا از فهرست فایل‌ها حذف شده‌اند و منتظر آمدن فایل‌های دیگری به جای خود هستند. حتی یک هارد خراب شده هم اثرات مغناطیسی  تمام فایل‌هایی را که در خود ذخیره کرده دارد. در هریک از این موارد در صورتی که از بهترین نرم افزار ریکاوری هارد فرمت شده استفاده کنید، می‌توانید با کمی دقت فایل‌ها یا فولدرهای حذف شده را بازیابی کنید.

1. Recuva ؛ از قویترین برنامه های بازگردانی اطلاعات هارد

برنامه Recuva، بهترین برنامه ریکاوری با یک رابط کاربری بسیار ساده است. این برنامه میتواند با اسکن داده‌ها، داده‌های پاک شده را از درایوهای آسیب دیده استخراج کند. شما همچنین می‌توانید اطلاعات آسیب دیده و یا اطلاعاتی را که اخیرا فرمت شده‌اند ریکاوری کنید.

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این برنامه بازیابی اطلاعات، به عنوان یکی از بهترین برنامه های بازیابی اطلاعات، که مغایر با هدف آن هم است، توانایی پاک کردن ایمنی آن است. با این ویژگی می‌توانید فایل‌های امنیتی را کاملا پاک کنید و از بین ببرید.

2. Stellar Data Recovery؛ از قویترین برنامه های بازگردانی اطلاعات هارد

بهترین نرم افزار ریکاوری کامپیوتر

یکی از شاخص‌ترین گزینه‌ها برای دانلود قویترین نرم افزار ریکاوری عکس و فیلم برای کامپیوتر، Stellar Data Recovery است. برنامه دارای چندین گزینه مختلف برای اسکن سیستم است تا شما با راحتی بیشتری به دنبال فایلی که می‌خواهید بگردید. این نرم‌افزار همچنین از تمامی فرمت‌های اصلی پشتیبانی می‌کند و علاوه بر هارد، قادر است داده‌ها را از فلش و دیسک‌های نوری مثل DVD یا CD هم بازیابی کند.

3. UnDeleteMyFiles Pro؛ قویترین نرم افزار ریکاوری هارد

قویترین برنامه بازگردانی اطلاعات هارد

یکی دیگر از ابزارهایی که برای دانلود قویترین نرم افزار ریکاوری فیلم های پاک شده پیشنهاد می‌کنیم، UnDeleteMyFiles Pro است. این برنامه ظاهر چندان جذابی ندارد. اما نگذارید این موضوع شما رو گول بزند. چرا که برنامه UnDeleteMyFiles، فقط نرم افزار ریکاوری نیست، بلکه چندین برنامه را در خود جای داده است.

برنامه UnDeleteMyFiles Pro یک گزینه قدرتمند در زمینه بازیابی ویدیو و تصویر و حتی صوت های از دست رفته بوده که از رایج ترین فرمت فایل های این چنینی پشتیبانی میکند و به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید داده های از دست رفته خود را به صورت سالم و قابل پخش بازیابی کنید. لازم است بدانید که UnDeleteMyFiles Pro در میان بهترین برنامه ریکاوری کامپیوتر قدرت بالایی را در خود جای داده است که با ویژگی و ابزار های بالای آن میتوانید بسیاری از نیازهای خود در این زمینه را برطرف کنید.

4. OnTrack EasyRecovery؛ بهترین برنامه ریکاوری عکس و فیلم ویندوز

بهترین نرم افزار ریکاوری کامپیوتر

این نرم افزار یک پلتفرم بازیابی اطلاعات جامع و کامل و بهترین برنامه ریکاوری کامپیوتر است و قابلیت بازیابی فایل‌های مختلف را دارد. این نرم افزار، رایگان بوده و هم در سیستم عامل ویندوز و هم روی سیستم عامل مک کار می‌کند. همچنین می‌توانید کل داده‌ها را بازیابی کرده و یا فایل‌های مورد نظرتان را به صورت انتخاب شده ریکاوری کنید. این برنامه امکان بازیابی اطلاعات طیف وسیعی از سیستم‌ها از جمله SSD (داخلی یا خارجی)، حافظه جانبی و رسانه های نوری و RAID را فراهم می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جالب این بهترین نرم افزارهای ریکاوری هارد آن است که می‌تواند فایل‌های آسیب دیده و یا حذف شده را در درایوهای با فرمت HFS ،HFS+ ،FAT ،NTFS و ExFAT پیدا کرده و دوباره بازسازی کند. اگر بخواهید چندین فایل را در همان زمان بازیابی کنید و متوجه شوید که فرایند بیش از حد طول می‌کشد، می‌توانید بازیابی را متوقف کنید و بعدا آن را ادامه دهید. یک نسخه رایگان از این برنامه وجود دارد که به راحتی می‌توانید آن را از لینک بالا دانلود کنید و به بازیابی یک گیگابایت از اطلاعات خود بپردازید.

5. EaseUS Data Recovery Wizard ؛ قویترین برنامه بازگردانی اطلاعات هارد

این برنامه یکی از نرم افزارهای خوب برای فیلم های پاک شده است. این برنامه به شما کمک می‌کند تا فایل‌های از دست رفته، حذف شده و یا آسیب دیده را به سرعت و به آسانی بازیابی کنید. EaseUS یک فرآیند بازیابی اطلاعات سه مرحله‌ای را اجرا می‌کند و همچنین شما می‌توانید برای صرفه جویی در زمان، فایل‌های با فرمت خاص را مشخص کرده و فقط آن‌ها را بازیابی کنید. قابلیت پیش نمایش فایل‌های عکس و فیلم نیز در این برنامه وجود دارد و می‌توانید خروجی را بر اساس زمان و یا نوع فایل طبقه‌بندی کنید.

6. CleverFiles Disk Drill ؛ بهترین برنامه ریکاوری کامپیوتر

قویترین برنامه بازگردانی اطلاعات هارد

CleverFiles یکی دیگر از ابزارهایی است که در فهرست قویترین نرم افزار ریکاوری فایلهای هارد قرار می‌گیرد. برنامه Disk Drill برای بازیابی طیف گسترده‌ای از فایل‌ها قابل استفاده بوده و کار کردن با آن هم سریع و آسان است.

این نرم افزار می تواند بیش از 200 نوع فایل را با استفاده از چندین روش، بازیابی و بازسازی کند. فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا یک حافظه ذخیره سازی را به آن متصل کرده و بتوانید اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنید. این برنامه از دستگاه‌های iOS و اندروید هم پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید فایل‌های موجود در گوشی و تبلت را هم بازیابی کنید.

7. Active File Recovery؛ از بهترین نرم افزار های ریکاوری کامپیوتر

قویترین نرم افزار ریکاوری عکس و فیلم برای کامپیوتر

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات Active File Recovery است.  اگر شما به طور تصادفی فایل‌های مهم خودتان را به سطل زباله سیستم فرستاده باشید و بعدا آن را هم پاک کرده باشید، با کمک این برنامه می‌توانید فایل‌ها را بازیابی کنید. برنامه بسیار سریع کار می‌کند و می‌تواند فایل‌های آسیب دیده از طریق حملات سایبری، نرم افزارهای مخرب و یا فایل‌های آسیب دیده در اثر خرابی سیستم را بازیابی و تعمیر کند.

شما می‌توانید با آن اطلاعات حذف شده از فلش USB یا یک پارتیشن آسیب دیده یا حذف شده را بازیابی کنید. همچنین امکان بازیابی فایل‌ها از کارت‌های حافظه و دوربین‌های دیجیتال هم وجود دارد.

8. DMDE Free Edition

قویترین نرم افزار ریکاوری برای کامپیوتر

DMDE Free Edition همانطور که از نامش مشخص است، یک برنامه رایگان برای بازیابی فایل‌ها از هارد است. این برنامه یک ابزار پرتابل است که مستقیما از طریق یک فلش USB اجرا می‌شود؛ به همین خاطر نیازی به نصب کردن آن ندارید. برنامه علاوه بر بازیابی فایل‌ها، پارتیشن‌هایی که به هر دلیلی از دید ویندوز مخفی شدند را هم پیدا می‌کند. DMDE حتی قابلیت ویرایش دیسک و بازسازی پیکربندی‌های RAID را نیز دارا است. البته برنامه در نسخه رایگان خود محدودیت‌هایی دارد.

9. Wise Data Recovery؛ از بهترین نرم افزار های ریکاوری کامپیوتر

بهترین نرم افزار ریکاوری کامپیوتر

گزینه دیگری که می‌تواند بهترین برنامه برگرداندن عکس و فیلم در هارد باشد، Wise Data Recovery است. این برنامه شباهت زیادی به Recuva دارد. یک برنامه ساده ولی کارآمد برای بازیابی فایل‌ها. نسخه پولی آن حتی قادر به بازسازی ویدیوها و تصاویر بازیابی شده هم هست. در نسخه رایگان اما حداکثر می‌توانید تا 2 گیگابایت دیتا را بازیابی کنید.

10. MiniTool؛ بهترین نرم افزار ریکاوری کامپیوتر

قویترین برنامه بازگردانی اطلاعات هارد

برنامه MiniTool Power Data Recovery در میان ابزارهای بازیابی اطلاعات، از دید خیلی‌ها قویترین نرم افزار ریکاوری برای کامپیوتر و هارد است. برنامه رابط کاربری ساده‌ای دارد و کاربران با هر سطح تجربه و مهارتی می‌توانند از آن استفاده کنند. MiniTool می‌تواند داده‌ها را در صورت حملات ویروسی، پاک شدن اتفاقی یا حتی حملات هکرها، بازیابی و در اختیار شما قرار دهد.

جمع بندی

حال انتخاب قویترین برنامه ریکاوری هارد بر عهده شما است. بیشتر نرم افزارهای بازیابی اطلاعات که معرفی شدند توانایی این را دارند که اطلاعات را از موارد مختلف مثل فلش، مموری کارت، گوشی و هارد فرمت شده ریکاوری کنند. البت که هیچ برنامه ریکاوری صددرصد عکس و فیلم در هارد وجود ندارد اما می‌توانید بخشی از داده‌ها را با این برنامه‌ها بازیابی کنید. از نظر شما قویترین برنامه بازگردانی اطلاعات هارد کدام است؟ دیدگاه‌های خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران17 دیدگاه
avatar
uuuuu
.
13 تیر 1401، 01:13
پاسخ
0
0
سلام تو همه این برنامه ها برنامه Handy Recovery رو دانلود کنید عالیه
avatar
u
.
13 تیر 1401، 01:12
پاسخ
0
0
سلام برنامه های زیادی تست کردم ولی به پیشنهاد یکی از دوستان در کامنت ها برنامه Handy Recovery رو دانلود کردم که واقعا عالیه برنامش هم سریعه هم کاربردی حتما تستش کنید
avatar
D.J
.
03 اردیبهشت 1400، 12:07
پاسخ
0
1
می خواهم بگویم بسیار سپاسگزارم از این مجموعه نرم افزار که در بازیابی اطلاعات به من کمک کرد. اگر فرصتی دارید ، برنامه RAID Recovery را مرور کنید. فکر می کنم این نرم افزار برای خیلی ها مفید باشد.
avatar
.
06 بهمن 1399، 20:38
پاسخ
1
0
من شاید ۱۰۰ گرم افزار مختلف رو تست کردم ولی فقط یکی اش بی نقص بود handy recovery 5.5
avatar
امیر
.
26 فروردین 1399، 22:05
پاسخ
0
0
سلام من از این برنامه استفاده کردم کار میکنه همه چیزم برمیگردونه عکس و ویدیو پاک شده،پیامک پاک شده،اطلاعات پاک شده واتساپ،تارچه تماسای پاک شده و ...
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400